Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβοσβήνει όταν αδειάσει τελείως η μπαταρία!Μερικές φορές,μπορεί να συνεχίσει να αναβοσβήνει ακόμη κι όταν τη φορτίσεις πλήρως,αλλά δεν υποδηλώνει βλάβη!Απλά,ειναι ένα μικρό bug και λύνεται με επανεκκίνηση του κινητού,αν δε θες να το βλέπεις!

 

Okay σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδες γινεται καποιος να μου εξηγισει περι flash menus,flash themes κτλπ?πως τα βαζουμε και που τα βρισκουμε?εφαγα τον τοπο να βρω κατι αλλα τιποτα!!!!!!

 

φιλε μου κ γω εκατσα κ εψαξα το θεμα κ δεν εβρισκα τπτ!πως μου ηρθε η ιδεα κ κοιταξα στο youtube!εκει λοιπον καποιος τυπος εκανε ενα βιντεο σχετικα με το c902 κ τα accelerators αν τα λεω σωστα κ εδειχνε διαφορες εφαρμογες κ παιχνιδια ας τα πουμε που μετακινωντας το κινητο σου απλα παιζεις!ειχε δεξια απο το βιντεο λοιπον αυτη τη σελιδα οπου κατεβαζεις οτι θες απο αυτα! http://www.se-stuff.net . επισης να κ το βιντεο!http://www.youtube.com/watch?v=dvrRKotI39U

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

για αυτό δε το παίρνω απόφαση να το στείλω :P

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες επισης κατι αλλο που παρατηρησα για το θεμα της μπαταριας που λετε σε προηγουμενες σελιδες ειναι οτι οταν εχω το κινητο σε φωτισμο οθονης 50% η μπαταρια δειαρκει χαλαρα 3 μερες σε εμενα!τωρα φυσικα δεν εχω δοκιμασει να εχω ταυτοχρονα με τετοιο φωτισμο ενεργοποιημενα τα οσα πρεπει να απενεργοποιημενα για καλυτερη λειτουργια της μπαταριας αλλα θα το τσεκαρω κ αυτο!ισως να λειτουργει το ιδιο καλα!!παντως για δοκιμαστε να δειτε με 50 % τι γινεται κ σε εσας!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω,διαβάζω για τζόγο και δεν καταλαβαίνω αν και το δικό μου έχει και δεν το παίρνω χαμπάρι.:lol:Όσοι φίλοι μου το έχουν πάρει στα χέρια τους μου λένε πόσο καλό slide μηχανισμό έχει.:) Μάλλον τυχερός είμαι ή δεν ξέρω τι σημαίνει "τζόγος".

 

Επίσης διαβάζω για πρόβλημα του ακουστικού και πάλι δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα.Τέλεια ακούγεται ο άλλος στη γραμμή.Φτου μη το ματιάσω:D

 

Γενικά συμπληρώνω 1 μήνα με το c905 και πραγματικά έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα κατασκευής του,τα χαρακτηριστικά του και τη λειτουργία του.

 

Αν πρέπει με το ζόρι να βρω κάποιο μειονέκτημα τότε θα λεγα ότι θα προτιμούσα να έχει πιο άνετο αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο.Τα κουμπιά είναι κάπως σκληρά .τα πάνω πάνω ( πχ 1,2,3) βρίσκονται πολύ κοντά στο πάνω μέρος του slide μηχανισμού και τα κάτω κάτω ( 7,8,9,0 κτλ) δημιουργούν μια σχετική δυσκολία στο πάτημα γιατί εμποδίζεται το δάχτυλο από το υπερυψωμένο περίβλημα.( ένας θεός ξέρει αν καταλάβατε τίποτα έτσι όπως τα περιγράφω :lol: )

 

Super κινητό !:cool:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την ανταποκριση!!!!!αλλα που θα βρουμε ενα πληρη οδηγο ομως?????χαχαχαχαχα λιγο δισκολο το βλεπω!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν πρέπει με το ζόρι να βρω κάποιο μειονέκτημα τότε θα λεγα ότι θα προτιμούσα να έχει πιο άνετο αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο.Τα κουμπιά είναι κάπως σκληρά .τα πάνω πάνω ( πχ 1,2,3) βρίσκονται πολύ κοντά στο πάνω μέρος του slide μηχανισμού και τα κάτω κάτω ( 7,8,9,0 κτλ) δημιουργούν μια σχετική δυσκολία στο πάτημα γιατί εμποδίζεται το δάχτυλο από το υπερυψωμένο περίβλημα.( ένας θεός ξέρει αν καταλάβατε τίποτα έτσι όπως τα περιγράφω :lol: )

 

Πες τα Χρυσόστομε!!Είμαστε 3 άτομα όλα κι όλα στο θέμα που θεωρούμε δύσχρηστο το πληκτρολόγιο του 905(ο 2ος που το ανέφερε δε θυμάμαι ποιος ήταν!!)Βασικα,δε συνηθίζονται όσα μηνύματα κι αν γράψεις!Κουράζουν το χερι με τη σκληρότητά τους και την τοποθέτησή τους!Κάποιος ακόμη που τα θεωρεί δύσχρηστα στη συγγραφή μηνυμάτων να συμπληρώσουμε καρέ;LOL!

Link to comment
Share on other sites

παιδες επισης κατι αλλο που παρατηρησα για το θεμα της μπαταριας που λετε σε προηγουμενες σελιδες ειναι οτι οταν εχω το κινητο σε φωτισμο οθονης 50% η μπαταρια δειαρκει χαλαρα 3 μερες σε εμενα!τωρα φυσικα δεν εχω δοκιμασει να εχω ταυτοχρονα με τετοιο φωτισμο ενεργοποιημενα τα οσα πρεπει να απενεργοποιημενα για καλυτερη λειτουργια της μπαταριας αλλα θα το τσεκαρω κ αυτο!ισως να λειτουργει το ιδιο καλα!!παντως για δοκιμαστε να δειτε με 50 % τι γινεται κ σε εσας!

 

Αυτό μπορώ να στο επιβεβαιώσω κι εγώ από την χρήση που του κάνω... Έχω ελαττώσει την φωτεινότητα της οθόνης, για να μπορώ το χρησιμοποιώ το βράδυ στο αμάξι και να μην με τυφλώνει... Η μπαταρία κρατάει πολύ παραπάνω πάντως...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

για να κραταει η μπαταρια(δοκιμασνενο απο μενα) απενερποιηστε wi-fi,gprs,screensaver,3g και ελλατωστε την φωτεινοτητα και θα ειστε ενταξει!!!!!!

 

Πες τα Χρυσόστομε!!Είμαστε 3 άτομα όλα κι όλα στο θέμα που θεωρούμε δύσχρηστο το πληκτρολόγιο του 905(ο 2ος που το ανέφερε δε θυμάμαι ποιος ήταν!!)Βασικα,δε συνηθίζονται όσα μηνύματα κι αν γράψεις!Κουράζουν το χερι με τη σκληρότητά τους και την τοποθέτησή τους!Κάποιος ακόμη που τα θεωρεί δύσχρηστα στη συγγραφή μηνυμάτων να συμπληρώσουμε καρέ;LOL!

μονο αν αφησεις νυχια θα ειναι λιιιιιιιιιιιιιγο πιο ευκολο στην χρηση!!!!χαχαχαχα

 

Μαθε να χρησιμοποιεις την τροποποιηση μηνυματος

και την πολλαπλη παραθεση!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες τα Χρυσόστομε!!Είμαστε 3 άτομα όλα κι όλα στο θέμα που θεωρούμε δύσχρηστο το πληκτρολόγιο του 905(ο 2ος που το ανέφερε δε θυμάμαι ποιος ήταν!!)Βασικα,δε συνηθίζονται όσα μηνύματα κι αν γράψεις!Κουράζουν το χερι με τη σκληρότητά τους και την τοποθέτησή τους!Κάποιος ακόμη που τα θεωρεί δύσχρηστα στη συγγραφή μηνυμάτων να συμπληρώσουμε καρέ;LOL!

 

Κωστη βαλε με στο..καρε!!:):lol::p

Δεν εστελνα πολλα μνμ κ δε το ειχα καταλαβει,αλλα μετα απο αλλαγη του προγραμματος μου σε multi ε..αστο καλυτερα!

Πανω απο 2-3 μνμ και αντε γεια!!

Να συμπληρωσω επισεις για σπαστικο το εξης.

Οταν θες απλα να αλλαξεις γλωσσα απο Ελληνικα σε Αγγλικους η να ενεργοποιησης απενεργοποιησης το Τ9 ειναι καπως να κρατας πατημενο το σκληρο πληκτρο που δεν εχει και καλη αισθηση.

 

Οσο για το φιλο παραπανω που ειχε αμφιβολιες αν καταλαβαμε ετσι οπως τα ειπε για το θεμα του πληκτρολογειου να πω οτι τα περιεγραψε μια χαρα και ακριβως οπως επρεπε!!:)

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κωστη βαλε με στο..καρε!!:):lol::p

Δεν εστελνα πολλα μνμ κ δε το ειχα καταλαβει,αλλα μετα απο αλλαγη του προγραμματος μου σε multi ε..αστο καλυτερα!

Πανω απο 2-3 μνμ και αντε γεια!!

Να συμπληρωσω επισεις για σπαστικο το εξης.

Οταν θες απλα να αλλαξεις γλωσσα απο Ελληνικα σε Αγγλικους η να ενεργοποιησης απενεργοποιησης το Τ9 ειναι καπως να κρατας πατημενο το σκληρο πληκτρο που δεν εχει και καλη αισθηση.

 

Οσο για το φιλο παραπανω που ειχε αμφιβολιες αν καταλαβαμε ετσι οπως τα ειπε για το θεμα του πληκτρολογειου να πω οτι τα περιεγραψε μια χαρα και ακριβως οπως επρεπε!!:)

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!:D

 

Εμ...Όταν το πρωτοπήρα φίλε Μάνο και έγραφα αρνητικά σχόλια για την αίσθηση του πληκτρολογίου,μου έλεγαν κάποιοι ότι ήμουν υπερβολικός!LOL!!Το πληκτρολόγιο είναι πρεσαριστό πάντως.Αν θέλουν να το αντικαταστήσουν στο σέρβις,το ξεκολλανε με τσιμπίδα τραβώντας το και Όταν το ξαναβάζουν,το τοποθετούν κατω από ένα μηχάνημα που ασκεί πίεση κάποιων ατμοσφαιρών κι έρχεται και κολλάει στη θέση του!!Τρομερή η έμπνευση της SE!!Για τα δύστυχα τα σέρβις είναι παλούκι το τηλέφωνο,με το συμπάθειο κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μπορώ να αποθηκεύσω τα μηνύματα που έχω από το κινητό στον υπολογιστή με το my phone explorer? Αλλά να μην το αποθηκεύει ως δικό του αρχείο αλλά σε κάτι άλλο που να μπορώ να τα βλέπω εύκολα τα μηνύματα στον υπολογιστή (π.χ html, txt, doc η κάτι τέλοσπαντων που να είναι εύκολο/)

Είναι ανάγκη θα φύγω σε λίγο και πρέπει να το κάνω αυτήν την στιγμή. Όποιος μπορεί να απαντήσει στα γρήγορα!

thanks! (Είναι και πολλά αυτά που θέλω να αποθηκεύσω 350+)

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μπορώ να αποθηκεύσω τα μηνύματα που έχω από το κινητό στον υπολογιστή με το my phone explorer? Αλλά να μην το αποθηκεύει ως δικό του αρχείο αλλά σε κάτι άλλο που να μπορώ να τα βλέπω εύκολα τα μηνύματα στον υπολογιστή (π.χ html, txt, doc η κάτι τέλοσπαντων που να είναι εύκολο/)

Είναι ανάγκη θα φύγω σε λίγο και πρέπει να το κάνω αυτήν την στιγμή. Όποιος μπορεί να απαντήσει στα γρήγορα!

thanks! (Είναι και πολλά αυτά που θέλω να αποθηκεύσω 350+)

 

Νομίζω ότι έχεις τη δυνατότητα να τους κάνεις εξαγωγή σε μορφή .txt!δε θυμάμαι όμως το πώς γίνεται και δε βρίσκομαι σε υπολογιστή τώρα να σε κατατοπίσω!Ψάξε πάντως στις επιλογές,σίγουρα υπάρχει η δυνατότητα!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την ανταποκριση!!!!!αλλα που θα βρουμε ενα πληρη οδηγο ομως?????χαχαχαχαχα λιγο δισκολο το βλεπω!!!!
εγω φιλε παντως που το εψαξα λιγο τα flash menus δεν ξερω πως χρησιμοποιουνται αλλα τα ACCELEROMETERS παιχνιδια οπως το ball game οταν τα αποσυμπιεζεις εχουν κ καποιες εικονες μαζι!βαζεις την εικονα ως φοντο που ειναι συμβατη με το παιχνιδι κ μετα επιλεγεις ως φοντο το ball game πχ!ετσι στην οθονη σου εχεις ενα παιχνιδι με το φοντο απο πισω!αυτο το uloader που λες τι ειναι που μπορω να το βρω?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μπορώ να αποθηκεύσω τα μηνύματα που έχω από το κινητό στον υπολογιστή με το my phone explorer? Αλλά να μην το αποθηκεύει ως δικό του αρχείο αλλά σε κάτι άλλο που να μπορώ να τα βλέπω εύκολα τα μηνύματα στον υπολογιστή (π.χ html, txt, doc η κάτι τέλοσπαντων που να είναι εύκολο/)

Είναι ανάγκη θα φύγω σε λίγο και πρέπει να το κάνω αυτήν την στιγμή. Όποιος μπορεί να απαντήσει στα γρήγορα!

thanks! (Είναι και πολλά αυτά που θέλω να αποθηκεύσω 350+)

 

Θα επιλεξεις τα μνμ που θες με το my phone explorer και θα κανεις δεγι κλικ κ απ τις επιλογες που σου δινει θα διαλεξεις εξαγωγη,μετα εξαγωγη επιλεγμενων μνμ και εκει που λεει αποθηκευση ως θα πατησεις το βελακι δεξια και απ την αναδυομενη λιστα θα επιλεξεις αρχεια κειμενου (txt) και εισαι οκ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε παντως που το εψαξα λιγο τα flash menus δεν ξερω πως χρησιμοποιουνται αλλα τα ACCELEROMETERS παιχνιδια οπως το ball game οταν τα αποσυμπιεζεις εχουν κ καποιες εικονες μαζι!βαζεις την εικονα ως φοντο που ειναι συμβατη με το παιχνιδι κ μετα επιλεγεις ως φοντο το ball game πχ!ετσι στην οθονη σου εχεις ενα παιχνιδι με το φοντο απο πισω!αυτο το uloader που λες τι ειναι που μπορω να το βρω?

 

ρε παιδες ειναι ευκολο να βαλεις flash themes..

καλη ανασταση..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ειναι ευκολο να βαλεις flash themes..

καλη ανασταση..

θελει μια διαδικασια που μονο ευκολη δεν ειναι..

επισης η ανασταση εχει ηδη γινει..:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελει μια διαδικασια που μονο ευκολη δεν ειναι..

επισης η ανασταση εχει ηδη γινει..:wacko:

 

ευκολη ειναι.. κατεβαζεις το a2uploader απο εδω http://www.4shared.com/get/78473435/f9afb73/a2uploader_V3.html

κλεινεις το κινητο, ανοιγεις το προγραμμα και πατας file system, πατας το c και βαζεις το βυσμα του usb στο κινητο και περιμενεις μεχρι να το αναγνωρισεις. μετα σου ανοιγει το file system του κινητου.. και κανεις οτι θελεις..

Link to comment
Share on other sites

ευκολη ειναι.. κατεβαζεις το a2uploader απο εδω http://www.4shared.com/get/78473435/f9afb73/a2uploader_V3.html

κλεινεις το κινητο, ανοιγεις το προγραμμα και πατας file system, πατας το c και βαζεις το βυσμα του usb στο κινητο και περιμενεις μεχρι να το αναγνωρισεις. μετα σου ανοιγει το file system του κινητου.. και κανεις οτι θελεις..

 

Πρέπει όμως το κινητό να μην είναι branded, δηλαδή να έχει το μενού και τις συντομεύσεις μιας συγκεκριμμένης εταιρείας, πχ cosmote, vodafone, wind, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όμως το κινητό να μην είναι branded, δηλαδή να έχει το μενού και τις συντομεύσεις μιας συγκεκριμμένης εταιρείας, πχ cosmote, vodafone, wind, κλπ

 

Kοιτα δεν ειναι ακριβως ετσι, ακομα σε μερικα branded κινητα το μπορεις..

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα δεν ειναι ακριβως ετσι, ακομα σε μερικα branded κινητα το μπορεις..

 

Εγω έψαξα αρκετα και δεν κατάφερα να βρω τίποτα για το δικό μου που είναι το W715 vodafone branded

Αν μπορείς δώσε link γιατί καίγομαι για flash themes και menus

Link to comment
Share on other sites

Εγω έψαξα αρκετα και δεν κατάφερα να βρω τίποτα για το δικό μου που είναι το W715 vodafone branded

Αν μπορείς δώσε link γιατί καίγομαι για flash themes και menus

 

εκανες αυτο που περιεγραψα πριν??

Link to comment
Share on other sites

εκανες αυτο που περιεγραψα πριν??

 

Το έκανα, και τα θέματα μπαίνουν κανονικά, αλλά δεν λειτουργούν το μενού τους

Το μενού παίρνει τη μορφή, σύμφωνα με το θέμα, αλλά δεν μπορώ να μπω πουθενα!

Πατάω σε ένα εικονίδιο του μενού, πχ τα μηνύματα, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Φαίνεται σαν να επιλέγεται το εικονίδιο, αλλά δεν μεταβαίνει σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν βαλεισ τα θεματα (που τα περισσοτερα δηλαδη 99% ειναι για γουαλκμαν) μπαινουν αλλα σε αλλαζουν το μενου.δηλαδη εκει στο μενου που λεει πολυμεσα αν βαλεισ το θεμα θα σου γραφει γουαλκμαν!!!!!γιαυτο λεω εγω....που μπορουμε να βρουμε flash themes kai menoy για το c905 η σκετο τησ ericsson!!!!??????και οντωσ ειναι ευκολο να τα βαλεις!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...