Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα αν βαλεισ τα θεματα (που τα περισσοτερα δηλαδη 99% ειναι για γουαλκμαν) μπαινουν αλλα σε αλλαζουν το μενου.δηλαδη εκει στο μενου που λεει πολυμεσα αν βαλεισ το θεμα θα σου γραφει γουαλκμαν!!!!!γιαυτο λεω εγω....που μπορουμε να βρουμε flash themes kai menoy για το c905 η σκετο τησ ericsson!!!!??????και οντωσ ειναι ευκολο να τα βαλεις!!!!

 

ρε kouf αφου εσενα στα εχω δωσει, τεσπα αυτα εχω ρος το παρων..

http://rapidshare.com/files/207200939/__934___940___954___949___955___959___962___3_.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά,δεν λέω,πολύ ωραία τα flash menus αλλά αξίζει να χάσεις την εγγύηση για αυτά?Το λέω για όσους έχουμε το C905 που δεδομένα είμαστε εντός εγγύησης.Εγώ θα βάλω flash themes όταν λήξει η εγγύηση του κινητού.Δε θυμάμαι μόνο αν είναι για 1 ή 2 χρόνια.Πάντως δεν έχω καταλάβει γιατί η SE το κάνει αυτό.Τι κερδίζει?Αφού δίνει που δίνει το κινητό με 3 flash menus,τι την πειράζει να βάζει ο αγοραστής άλλα 10?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,δεν λέω,πολύ ωραία τα flash menus αλλά αξίζει να χάσεις την εγγύηση για αυτά?Το λέω για όσους έχουμε το C905 που δεδομένα είμαστε εντός εγγύησης.Εγώ θα βάλω flash themes όταν λήξει η εγγύηση του κινητού.Δε θυμάμαι μόνο αν είναι για 1 ή 2 χρόνια.Πάντως δεν έχω καταλάβει γιατί η SE το κάνει αυτό.Τι κερδίζει?Αφού δίνει που δίνει το κινητό με 3 flash menus,τι την πειράζει να βάζει ο αγοραστής άλλα 10?

 

Κοιτα εγω απ' οτι θυμαμαι το ειχα παει για service και δεν το ειχαν δει..

2 χρονια ειναι η εγγυηση..

βαλε τα.. μπορεις να τα βγαλεις.. στην εσχατη δεν τα καταφερνεις..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες !εγω βρηκα τον τροπο κ ειναι πολυ απλος με το a2 uploader!οπως ειπε πιο πανω ο petran κανεις την διαδικασια κ οταν εχεις κατεβασει το θεμα που θες εχει δυο αρχειακια!το thm κ το swf!περισσοτερες οδηγιες εδω http://www.se-stuff.net!δεν χρειαζεται να κατεβασετε κ themes creator που αναφερει ως δευτερο βημα αυτη η σελιδα!οταν συνδεεις το το τηλεφωνο σου βγαζει δεξια στο προγραμμα τις ρυθμισεις του κινητου, απλα το αρχειο swf το πετας /tpa/preset/system/desktop/flash ακολουθωντας αυτα τα βηματα μεσα στον φακελο του προγραμματος!κ το αρχειακι thm πολυ απλα το βαζεις μετα στον φακελο τον themes του τηλ!ολη η ιστορια ειναι το swf κ ολη η διαδικασια κραταει το πολυ 2 λεπτα!εγω ηδη κατεβασα δυο θεματα κ δουλευουν αψογα!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες !εγω βρηκα τον τροπο κ ειναι πολυ απλος με το a2 uploader!οπως ειπε πιο πανω ο petran κανεις την διαδικασια κ οταν εχεις κατεβασει το θεμα που θες εχει δυο αρχειακια!το thm κ το swf!περισσοτερες οδηγιες εδω http://www.se-stuff.net!δεν χρειαζεται να κατεβασετε κ themes creator που αναφερει ως δευτερο βημα αυτη η σελιδα!οταν συνδεεις το το τηλεφωνο σου βγαζει δεξια στο προγραμμα τις ρυθμισεις του κινητου, απλα το αρχειο swf το πετας /tpa/preset/system/desktop/flash ακολουθωντας αυτα τα βηματα μεσα στον φακελο του προγραμματος!κ το αρχειακι thm πολυ απλα το βαζεις μετα στον φακελο τον themes του τηλ!ολη η ιστορια ειναι το swf κ ολη η διαδικασια κραταει το πολυ 2 λεπτα!εγω ηδη κατεβασα δυο θεματα κ δουλευουν αψογα!

oλα καλα,ολα ωραια..αλλα το λινκ δεν δουλευει :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oλα καλα,ολα ωραια..αλλα το λινκ δεν δουλευει :confused:

 

κοιτα, οταν κατεβασεις το a2 uploader το ανοιγεις και πατας file system και συνδεεις το κινητο σου πατωντας c και βαζεις το βυσμα. και οταν θα το αναγνωρισει θα σου βγαλει το μενου του λογισμικου. π.χ. boot, ifs sys system tpa usb, εσυ το αρχειο .swf το βαζεις μεσα στον φακελο tpa/preset/system/desktop/flash και το αρχειο .thm στο tpa/user/theme.....

 

οκ?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, οταν κατεβασεις το a2 uploader το ανοιγεις και πατας file system και συνδεεις το κινητο σου πατωντας c και βαζεις το βυσμα. και οταν θα το αναγνωρισει θα σου βγαλει το μενου του λογισμικου. π.χ. boot, ifs sys system tpa usb, εσυ το αρχειο .swf το βαζεις μεσα στον φακελο tpa/preset/system/desktop/flash και το αρχειο .thm στο tpa/user/theme.....

 

οκ?

Συφωνω,αλλα αν τα θεματα δεν ειναι για c905 και ειναι για γουλκμαν σε αλλαζει το μενου και δεν μπαινει μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συφωνω,αλλα αν τα θεματα δεν ειναι για c905 και ειναι για γουλκμαν σε αλλαζει το μενου και δεν μπαινει μεσα.

 

δεν ειναι ετσι, εχω βαλει θεμα για walkman και μου λειτουργουσε κανονικα αλλα με συμβολο walkman..

δοκιμασε απο το link που εχω δωσει το splatta και θα δεις οτι ειναι για walkman αλλα παιζει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!αυτο που λες για τα walkman ισχυει σε μερικα μονο!εγω κατεβασα μερικα θεματα που θα σας λειτουργησουν σωστα!αυτο που δεν ξερω ειναι αν επιτρεπεται να ποσταρω μερικα συμπιεσμενα αρχειακια με θεμετα κ μενους!!!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!αυτο που λες για τα walkman ισχυει σε μερικα μονο!εγω κατεβασα μερικα θεματα που θα σας λειτουργησουν σωστα!αυτο που δεν ξερω ειναι αν επιτρεπεται να ποσταρω μερικα συμπιεσμενα αρχειακια με θεμετα κ μενους!!!!

βαλε το λινκ σε κωδικα,αλλα να μην το παρακανεις.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχει συνδέσει κανεις με την τηλεόραση?

Εγώ προσπάθησα εχθές και δεν μου έδινε εικόνα παρα μονο ήχο :mad:

Χρειάζεται να κάνω και τίποτε άλλο?Το έχει κάνει κανένας σας?

 

 

Και κάτι ακόμα..Βιντεάκια στο youtube μου τα παιζει κανονικά..Σε κάποιες άλλες σελίδες με στέλνει να κατεβάσω το adobe και εκεί δεν έχει κάτι για το κινητό παρα μόνο για windows..Υπάρχει κάτι να κατεβάσω για να μου τα ανοίγει όλα?

Όπως ακόμα πχ στο zoo.gr μέσο του web του κινητού μου και δεν ανοίγει διότι και εκεί με στέλνει στην adobe...κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Το έχει συνδέσει κανεις με την τηλεόραση?

Εγώ προσπάθησα εχθές και δεν μου έδινε εικόνα παρα μονο ήχο :mad:

Χρειάζεται να κάνω και τίποτε άλλο?Το έχει κάνει κανένας σας?

 

 

Και κάτι ακόμα..Βιντεάκια στο youtube μου τα παιζει κανονικά..Σε κάποιες άλλες σελίδες με στέλνει να κατεβάσω το adobe και εκεί δεν έχει κάτι για το κινητό παρα μόνο για windows..Υπάρχει κάτι να κατεβάσω για να μου τα ανοίγει όλα?

Όπως ακόμα πχ στο zoo.gr μέσο του web του κινητού μου και δεν ανοίγει διότι και εκεί με στέλνει στην adobe...κάποια βοήθεια?

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum... Αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί λίγο πολύ στις προηγούμενες σελίδες του thread... Καλό θα ήταν να έχεις χρησιμοποιήσει την επιλογή της αναζήτησης για να εντοπίσεις αυτό που θες (αυτό και αλλά χρήσιμα πράγματα μπορείς να μάθεις στους κανόνες λειτουργίας του forum)!

 

Επιγραμματικά για το πρώτο θα σου απαντήσω πως παίζει μόνο μουσική και εμφανίζει τις φωτογραφίες σου στην TV, δεν παίζει βίντεο, και για το δεύτερο πως η πλατφόρμα του κινητού δεν υποστηρίζει flash sites όπως το zoo.gr!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εδω θα σας αφησω ενα link οπου μπορειτε να βρειτε μερικα flash themes με flash menus που εμενα μου δουλευουν κανονικοτατα!προσεχτε ομως να κατεβασετα αυτα που εχουν ιδιο μενου με το κινητο σας δλδ τα εικονιδια του μενου που βλεπετε στις φωτο να ειναι ιδια με αυτα του δικου σας τηλεφωνου! http://forums.se-nse.net/lofiversion/index.php/t35903.htm κατω κατω στη σελιδα υπαρχει κ ενα link με πολλα themes με menus τα οποια δεν εχω δοκιμασει κ δεν ξερω αν δουλευουν! επισης κ η σελιδα με διαφορα accelerometers που ειχα ποσταρει κ πιο πανω αλλα δε δουλευε το link!εκει θα βρειτε οδηγιες help για το a2uploader! http://www.se-stuff.net/ κ εδω http://www.myforum.lasyk.net/showthread.php?t=42728

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εδω θα σας αφησω ενα link οπου μπορειτε να βρειτε μερικα flash themes με flash menus που εμενα μου δουλευουν κανονικοτατα!προσεχτε ομως να κατεβασετα αυτα που εχουν ιδιο μενου με το κινητο σας δλδ τα εικονιδια του μενου που βλεπετε στις φωτο να ειναι ιδια με αυτα του δικου σας τηλεφωνου! http://forums.se-nse.net/lofiversion/index.php/t35903.htm κατω κατω στη σελιδα υπαρχει κ ενα link με πολλα themes με menus τα οποια δεν εχω δοκιμασει κ δεν ξερω αν δουλευουν! επισης κ η σελιδα με διαφορα accelerometers που ειχα ποσταρει κ πιο πανω αλλα δε δουλευε το link!εκει θα βρειτε οδηγιες help για το a2uploader! http://www.se-stuff.net/ κ εδω http://www.myforum.lasyk.net/showthread.php?t=42728

ωραιος!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

northman

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum...

Καλημέρα..Αλλα είμαι πολύ παλαιό μέλος..από το 2004..Και είχα post αλλα δεν ξέρω γιατί μου έχει βγάλει μονο ένα post.Ίσως επειδή έχω να μπω πάνω από 2 χρονια. :(

 

Αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί λίγο πολύ στις προηγούμενες σελίδες του thread... Καλό θα ήταν να έχεις χρησιμοποιήσει την επιλογή της αναζήτησης για να εντοπίσεις αυτό που θες

Έχω διαβάσει και τις 178 σελίδες..Αλλα σε αυτά που ρώτησα δεν βρήκα ξεκάθαρες απαντήσεις..Όπως για την τηλεόραση ακόμα ένας ρώτησε και δεν απαντήθηκε κάπου.

 

(αυτό και αλλά χρήσιμα πράγματα μπορείς να μάθεις στους κανόνες λειτουργίας του forum)!

Τους έχω διαβάσει χρονια πριν...:D

 

Επιγραμματικά για το πρώτο θα σου απαντήσω πως παίζει μόνο μουσική και εμφανίζει τις φωτογραφίες σου στην TV, δεν παίζει βίντεο,

Τώρα στο ζουμί.

Όταν το πήρα από την vodafone ο πανέξυπνος εκεί πέρα μου είπε ότι συνδέεται με την τηλεόραση και μπορείς να δεις video και φωτό σου όπως επίσης και να σερφάρεις στο internet μέσο τις tv :O

Εγώ πάντως που το σύνδεσα το μονο που κατάφερα ήταν να παίξω μουσική με την οθόνη να είναι μαύρη..Ούτε φωτό που λες(άσχετα που μου είπαν ότι μπορείς να δεις και video)

Πως βλέπεις φωτό?

Και κάποιος άλλος που να έχει καταφέρει κάτι παραπάνω?

Αυτό πάντως που μου είπε για internet με την τηλεόραση ήταν που με ενθουσίασε και το πήρα με την μια το κινητό :mad:

 

και για το δεύτερο πως η πλατφόρμα του κινητού δεν υποστηρίζει flash sites όπως το zoo.gr!

Αυτό που λες είναι το σίγουρο..Απλά λέμε ότι αν έχει βγει κάνα κόλπο πάλι και κάνουμε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..θέλω να πάω στο σέρβις να φτιάξω το πολυπλήκτρο που κολλάει,μιας κ μου ειπαν οτι ειναι εντος εγγυησης..ποιό ειναι το πιο γρήγορο σέρβις στην αθήνα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως για την τηλεόραση ακόμα ένας ρώτησε και δεν απαντήθηκε κάπου.

 

 

 

Τώρα στο ζουμί.

Όταν το πήρα από την vodafone ο πανέξυπνος εκεί πέρα μου είπε ότι συνδέεται με την τηλεόραση και μπορείς να δεις video και φωτό σου όπως επίσης και να σερφάρεις στο internet μέσο τις tv :O

Εγώ πάντως που το σύνδεσα το μονο που κατάφερα ήταν να παίξω μουσική με την οθόνη να είναι μαύρη..Ούτε φωτό που λες(άσχετα που μου είπαν ότι μπορείς να δεις και video)

Πως βλέπεις φωτό?

Και κάποιος άλλος που να έχει καταφέρει κάτι παραπάνω?

Αυτό πάντως που μου είπε για internet με την τηλεόραση ήταν που με ενθουσίασε και το πήρα με την μια το κινητό :mad:

 

 

Για να απεικονιστούν ιστοσελίδες με περιεχόμενο flash,πρέπει ο πλοηγός να υποστηρίζει τέτοιο περιεχόμενο.Ο εν λόγω πλοηγός-Netfront 3.4-δεν το υποστηρίζει,οπότε οποιαδήποτε ιστοσελίδα με τέτοιου είδους περιεχόμενο δεν απεικονίζεται στο C905!Όσον αφορά την τηλεόραση,αναπαράγεται μόνο η μουσική και απεικονίζονται μόνο οι φωτογραφίες και όχι τα βίντεο.Στα βίντεο ακούγεται απλά ο ήχος.Για απεικόνιση φωτογραφιών,Όταν συνδέσεις το κινητό με την τηλεόραση,πας στα Πολυμέσα,Φωτογραφίες,επιλέγεις τις φωτό και παράλληλα με την οθόνη του κινητού,εμφανίζονται και στην τηλεόραση!Όσον αφορά την απεικόνιση περιεχομένου Ίντερνετ στην τηλεόραση,είναι βλακείες άσχετου και ανειδίκευτου πωλητή!Και δυστυχώς,έτσι την πατάει ο πελάτης!

Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 Σε ευχαριστω για την απάντηση εγώ πήγαινα ατζέντα και εργαλεία και μετά υλικό μου γι αυτό δεν εμφάνιζε τις φωτό στην tv(από εκεί με βολεύει να τις βλέπω)

 

Μιλάμε για πολύ άσχετους..

Εδώ είδε το προηγούμενο κινητό μου K850ι και με ρώτησε αν έχει βγάλει προβλήματα και μου το ζήτησε να το δει..Εκεί έμεινα με το συννεφάκι πάνω από το κεφάλι αν πούλησε κανένα τέτοιο :wacko:

Διαφορετικά δεν είναι άσχετοι και μας πουλάνε παραμυθια για να τα αγοράζουμε..Έτσι που μου τα είχε πει όταν το αγόρασα περίμενα ποτε θα παω σπίτι να τα δοκιμάσω όλα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν δε νοιάζεται για τη δουλειά του ο υπάλληλος,άστα να πάνε...Μπες και συ βρε άνθρωπε εδώ μέσα πριν κάνεις την αγορά να ρωτήσεις για να είσαι βέβαιος..Τι τό'χουμε το myphone?

 

Όσο για το Κ850,καλά έκανε και σε ρωτούσε!Αναδείχθηκε τόσο ζημιογόνο για την εταιρία,που μόλις 8 μήνες απ'την κυκλοφορία του σταμάτησε η παραγωγή του...Εμένα πάντως παραμένει το αγαπημένο μου,πιο κομψό και πιο όμορφο τηλέφωνο που έχω αγοράσει τα τελευταία 8 χρόνια!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..θέλω να πάω στο σέρβις να φτιάξω το πολυπλήκτρο που κολλάει,μιας κ μου ειπαν οτι ειναι εντος εγγυησης..ποιό ειναι το πιο γρήγορο σέρβις στην αθήνα;

 

1 (αυτο που το παω εγω) λεωφορος αθηνων και κηφισου γωνια, arvanto teleservices λεγεται.

2 Τζωρτζ 26 Πλατεια κανιγγος

 

εγω σε συμβουλευω να το πας στο πρωτο γιατι εχω δοκιμασει και το αλλο.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

1 (αυτο που το παω εγω) λεωφορος αθηνων και κηφισου γωνια, arvanto teleservices λεγεται.

2 Τζωρτζ 26 Πλατεια κανιγγος

 

εγω σε συμβουλευω να το πας στο πρωτο γιατι εχω δοκιμασει και το αλλο.. :cry:

 

οπουδηποτε αλλου εκτος απο Τζωρτζ πηγαινε το..εγω το ειχα παει για αλλαγη ακουστικου γιατι δεν ακουγα τπτ ,και το πηρα μετα απο 2(ΔΥΟ)μηνες!!!:mad:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..θέλω να πάω στο σέρβις να φτιάξω το πολυπλήκτρο που κολλάει,μιας κ μου ειπαν οτι ειναι εντος εγγυησης..ποιό ειναι το πιο γρήγορο σέρβις στην αθήνα;

θα σου προτεινω 2 service που εχω επισκεφτει και με εχουν ικανοποιησει απολυτως.

το 1 ειναι ΠΥΡΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ PROCORDIA ΣΙΝΩΠΗΣ 16 και το αλλο στην ΚΑΛΛΙΘΕΑ INTRATEL ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 247.

παντως ουτε να το σκεφτεις να πας στην OMNITECH ΤΖΩΡΤΖ 26 γιατι πολυ απλα εκει ειναι της ταλαιπωριας και αυτοι ειναι ασχετοι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε έλλειψη του ανταλλακτικού,όχι μόνο στο σέρβις της Τζωρτζ,αλλά γενικά σε όλα τα σέρβις(ακόμη και του εξωτερικού),γι'αυτό αργούσαν!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ειμαι καινουργιος κ αγορασα προ λιγων ημερων το συγκεκριμενο κινητο! θελω να ρωτησω 2 πραγματα!

1. ξερει κανεις καμια θηκη για το συγκεκριμενο μοντελο; κατα προτιμηση δερμα! βρηκα μια στο e-bay με 4 ευρω απο κινα αλλα αν ξερετε κατι αλλο θα ηθελα να το δω! ;)

2. το GPS πως το κανουμε να δουλεψει;;; :rolleyes: βασικα πρεπει να εισαι κ συνδεμενος με wi-fi και να σε βλεπει ο δορυφορος; καμια πατεντα; να κατεβασουμε κανα προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...