Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το router μου εχει wep κρυπτογραφηση και εχω κανει unbrand το κινητο μου (φοραει την τελευταια αναβαθμιση RIDA32). Παρ'ολα αυτα , ο browser δεν συνδεεται (βγαζει σφαλμα επικοινωνιας) , ενω το wifi Μου λεει οτι ειναι συνδεδεμενο κανονικα με το ασυρματο δικτυο (ανοικτο wep , μου δινει διευθυνση IP και μασκα υποδικτυου κανονικα).

 

Φανταζομαι οτι , απο τη στιγμη που δεν εχω εγκαταστησει τις ρυθμισεις της vodafone, θα πρεπει να τις περασω χειροκινητα ,αλλα δεν ξερω ποιες ειναι.

 

Επισης , εχω απενεργοποιησει το 3G και συνδεομαι μονο με GSM. Λετε να φταιει αυτο ;

 

φιλε μου το c905 το εχει αυτο, δοκιμασε να μπεις με opera και θα ειναι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου το c905 το εχει αυτο, δοκιμασε να μπεις με opera και θα ειναι οκ!!

 

Όχι βέβαια,συνδέονται κανονικά τα C905 με τον ενσωματωμένο NetFront browser μέσω Wi-fi!Είτε είναι ανοικτά είτε κλειδωμένα τα hotspots!

 

Το router μου εχει wep κρυπτογραφηση και εχω κανει unbrand το κινητο μου (φοραει την τελευταια αναβαθμιση RIDA32). Παρ'ολα αυτα , ο browser δεν συνδεεται (βγαζει σφαλμα επικοινωνιας) , ενω το wifi Μου λεει οτι ειναι συνδεδεμενο κανονικα με το ασυρματο δικτυο (ανοικτο wep , μου δινει διευθυνση IP και μασκα υποδικτυου κανονικα).

 

Φανταζομαι οτι , απο τη στιγμη που δεν εχω εγκαταστησει τις ρυθμισεις της vodafone, θα πρεπει να τις περασω χειροκινητα ,αλλα δεν ξερω ποιες ειναι.

 

Επισης , εχω απενεργοποιησει το 3G και συνδεομαι μονο με GSM. Λετε να φταιει αυτο ;

 

Τώρα πραγματικα με τάπωσες :p Είναι όντως περιεργο :confused: Τις ρυθμίσεις Ίντερνετ της Vodafone δε χρειάζεται να τις περάσεις!Άλλωστε,η σύνδεση Wi-fi δε χρειάζεται ρυθμίσεις προφίλ Ίντερνετ για να συνδεθεί!Είναι άσχετο το ένα με το άλλο!Όπως επίσης δεν έχει σχέση ούτε ο τύπος δικτύου(gsm/hspa)!

 

Υ.Γ.:Το μόνο μέρος που δεν μπαίνει με Wi-Fi είναι το vodafone live!Λογικό!Το περιορίζει η Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι και ο opena βγαζει λαθος. Συγκεκριμμενα , κατα την εναρξη βγαζει την επιλογη "Συνδεση με ", χωρις φυσικα να βρισκει ρυθμισεις (αφου εχω μονο τις ρυθμισεις για vodafone mms).
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον Όπερα έχει ξαναναφερθεί!Δεν μπορώ να καταλάβω :confused: Εμένα δε μού'χει παρουσιάσει τίποτα με το Wi-Fi :p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,ξαναπέρασα το λογισμικό,και τώρα το gps βρίσκει 5-6 δορυφόρους..βέβαια,παραμένει στο "αναζήτηση",και το wayfinder λέει οτι δεν βρίσκει δορυφόρους..τι κάνουμε για αυτό;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

To πήρα, το πήρα το πήρα με 115 ευρω!!!!

 

Nα ναι καλά η Vodafone & Plaisio με την σημερινή προσφορά τους!300 ευρώ μείον σε κάθε συσκευή φτάνει να κάνεις πρόγραμμα 30ευρώ.Και ήθελα να κάνω κι ακριβώς 30 ευρώ πρόγραμμα.Και έχω και cosmote Μηδενικό πάγιο οπότε δεν έχασα κάτι.

 

Έψαχνα έψαχνα κινητά και τελικά κατέληξα στο c905.Αν και παχύ μου αρέσει πολύ η εμφάνισή του και δε βρίσκω κανένα πρόβλημα προς το παρόν στην κατασκευή και χρήση του.Οι φωτογραφίες πολύ καλές αν και δε συγκρίνονται με εκείνες μιας ψηφιακής κάμερας λόγω φακού και όχι pixels.

 

Μου φεξε σήμερα!!! Άκου εκεί 300 ευρώ κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα απο την Αρβάτο???

Το τηλέφωνο είναι ΕΚΤΟΣ εγγύησης , λόγω μην εξουσιοδοτημένης επέμβασης!

 

Η Wind μάλλον συνηθίζει να μας πουλάει ανοιγμένα και χαλασμένα προιόντα, ή απλά μας κοροιδεύει η Αρβάτο!

 

Την παραπάνω διάγνωση την έχω και γραπτά στα χέρια μου!

Ηδη έγινε προφορική και γραπτή καταγγελία στο Υπουργείο Ανάπτυξης.

Δεν πρόκειται να συμβιβαστώ με απολύτος τίποτα λιγότερο απο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ, ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ συσκευή, η οποία θα ανοιχτεί και θα ελεγχθεί ενώπιον εμού και του αντιπροσώπου είτε της Wind είτε της Sonyericsson.

 

Αυτά κάνουν οι εγγύησεις "εφ όρου ζωής" , και τα διαφορα χαρούμενα μενουδάκια Wind, Vodafone, Cosmote!

Προφανώς ανοίγουν τα τηλέφωνα, βάζουν τα μενού τους και τις μπούρδες που μας έχουν πρήξει, και αν κάτι στραβώσει, το κατσαβιδιάζουν κιόλας!

Το κακό είναι ότι ούτε καν γνωρίζουν πώς να το κατσαβιδιάσουν!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας,δώσε το ΙΜΕΙ της συσκευής και τα στοιχεία σου,ανέφερε το περιστατικό και μέσα σε 3-4 μέρες θα σε καλέσουν να σου πουν!Εάν θες,κανε έναν κόπο να το πας σε άλλο σέρβις χωρίς να αναφέρεις το περιστατικό!Επίσης,ενημερωτικα και μόνο,τα διάφορα μενού των εταιριών δεν έχουν σχέση μ'αυτό που σου είπαν!Πάντως,μην τ'αφήσεις έτσι!Και πίεζέ τους καθημερινά με τηλέφωνα!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας,δώσε το ΙΜΕΙ της συσκευής και τα στοιχεία σου,ανέφερε το περιστατικό και μέσα σε 3-4 μέρες θα σε καλέσουν να σου πουν!Εάν θες,κανε έναν κόπο να το πας σε άλλο σέρβις χωρίς να αναφέρεις το περιστατικό!Επίσης,ενημερωτικα και μόνο,τα διάφορα μενού των εταιριών δεν έχουν σχέση μ'αυτό που σου είπαν!Πάντως,μην τ'αφήσεις έτσι!Και πίεζέ τους καθημερινά με τηλέφωνα!

 

Τι ακριβώς να αφήσω? Εννοείτε ότι δεν θα μείνει έτσι το θέμα!

Οποιος φταίει, θα το μετανιώσει πικρά που έμπλεξε μαζί μου!

Το τηλέφωνο, πήγε στο Σερβις της Wind, Και περιμένω την Πεμπτη να γίνει αντικατάσταση με καινούργιο.

Ειναι μπάχαλο η αγορά! Κανείς δεν έχει ευθύνη για τίποτα ,και το μόνο που καταφέρνεις είναι να μιλάς με κοριτσάκια και αγοράκια που δεν γνωρίζουν τίποτα.

Αν δεν είχα "ακρες" θα ήμουν χαμένος!

Οταν θα παραλάβω το καινούργιο, θα σας πώ την ολοκληρωμένη άποψη μου, για το τι επαιξε!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς να αφήσω? Εννοείτε ότι δεν θα μείνει έτσι το θέμα!

Οποιος φταίει, θα το μετανιώσει πικρά που έμπλεξε μαζί μου!

Το τηλέφωνο, πήγε στο Σερβις της Wind, Και περιμένω την Πεμπτη να γίνει αντικατάσταση με καινούργιο.

Ειναι μπάχαλο η αγορά! Κανείς δεν έχει ευθύνη για τίποτα ,και το μόνο που καταφέρνεις είναι να μιλάς με κοριτσάκια και αγοράκια που δεν γνωρίζουν τίποτα.

Αν δεν είχα "ακρες" θα ήμουν χαμένος!

Οταν θα παραλάβω το καινούργιο, θα σας πώ την ολοκληρωμένη άποψη μου, για το τι επαιξε!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο!Σεβασμός μηδέν τόσο από την αντιπροσωπεία όσο και από τους μεταπωλητές! :mad: Σου επιβεβαίωσαν από την Wind ότι θα γίνει όντως αντικατάσταση την Πέμπτη;Επειδή η Wind σε κάτι τετοια(εκτός από πολλά άλλα :p )είναι τρομερά αναξιόπιστη!Διάβασε αν θες στο φόρουμ της τα παράπονα αγοραστών και τις καταγγελίες που έχει φάει!Η συσκευή εμπίπτει στα πλαίσια της Δεσμευσης Επισκευής;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο!Σεβασμός μηδέν τόσο από την αντιπροσωπεία όσο και από τους μεταπωλητές! :mad: Σου επιβεβαίωσαν από την Wind ότι θα γίνει όντως αντικατάσταση την Πέμπτη;Επειδή η Wind σε κάτι τετοια(εκτός από πολλά άλλα :p )είναι τρομερά αναξιόπιστη!Διάβασε αν θες στο φόρουμ της τα παράπονα αγοραστών και τις καταγγελίες που έχει φάει!Η συσκευή εμπίπτει στα πλαίσια της Δεσμευσης Επισκευής;

 

Για τίποτα δεν είμαι σίγουρος!

Αν δεν πιάσω συσκευή καινούργια, σφραγισμένη στα χέρια μου, δεν πιστεύω τίποτα.

Αν τύχει πάντως και δεν το κάνουν, ήδη την έχω ξεγράψει την συσκευή.

Τα αρμόδια δικαστήρια θα λύσουν την διαφορά μας, και φυσικά θα ενημερωθεί η Sonyericsson , για τα καθέκαστα. Και δεν μιλάω φυσικά για την Ελλάδα, καθώς και όλα τα σχετικά μέσα, forum, Περιοδικα.

Δεν ειναι δυνατόν να αγοράζεις κάτι υποτιθέμενα καινούργιο, και να παίζουμε την κολοκυθιά για το ποιος άνοιξε το τηλέφωνο και το κατέστρεψε!

Ας ψάξουν να το βρουν μόνοι τους. Δεν με απασχολει.

Το μονο που με απασχολεί , είναι τα 500ευρω που έδωσα! Εστω και μέσω επιδότησης.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας,δώσε το ΙΜΕΙ της συσκευής και τα στοιχεία σου,ανέφερε το περιστατικό και μέσα σε 3-4 μέρες θα σε καλέσουν να σου πουν!Εάν θες,κανε έναν κόπο να το πας σε άλλο σέρβις χωρίς να αναφέρεις το περιστατικό!Επίσης,ενημερωτικα και μόνο,τα διάφορα μενού των εταιριών δεν έχουν σχέση μ'αυτό που σου είπαν!Πάντως,μην τ'αφήσεις έτσι!Και πίεζέ τους καθημερινά με τηλέφωνα!

παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω απο wind

ειναι unbranded? δεν βαζουν τιποτα πανω ? ή το αντιθετο?

και τι ? τα ανοιγουν και τα ξανασφραγιζουν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Η Wind απλά βάζει τις ρυθμίσεις της για Ίντερνετ,wap,streaming και mms καθώς επίσης και κάποιες εικόνες φόντου που εμφανίζονται όταν ενεργοποιείς/απενεργοποιείς το τηλέφωνο και τις οποίες μπορείς να βάλεις για φόντο,αν θες!

 

Κατά τα άλλα,δεν επεμβαίνει περαιτέρω!

 

Εννοείται ότι τα τηλέφωνα δεν τα ανοίγει/ξεβιδώνει κανείς!Το λογισμικό δεν έχει καμία σχέση με τις βίδες :p

Link to comment
Share on other sites

Η Wind απλά βάζει τις ρυθμίσεις της για Ίντερνετ,wap,streaming και mms καθώς επίσης και κάποιες εικόνες φόντου που εμφανίζονται όταν ενεργοποιείς/απενεργοποιείς το τηλέφωνο και τις οποίες μπορείς να βάλεις για φόντο,αν θες!

 

Κατά τα άλλα,δεν επεμβαίνει περαιτέρω!

 

Εννοείται ότι τα τηλέφωνα δεν τα ανοίγει/ξεβιδώνει κανείς!Το λογισμικό δεν έχει καμία σχέση με τις βίδες :p

 

Υποτίθετε ότι τα παραγγέλνουν έτσι απο την Sonyericsson.

Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι κανέναν.

Ειναι γεγονός, ότι το κουτί του κινητού, ήταν σφραγισμένο με ταινίες ασφαλείας της Sonyericsson.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μηπως μπορει καποιος να σκεφτει κατι για το προβλημα που περιεγραψα παραπανω ; Ειναι κριμα να μην μπορω να χρησιμοποιησω το router μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μηπως μπορει καποιος να σκεφτει κατι για το προβλημα που περιεγραψα παραπανω ; Ειναι κριμα να μην μπορω να χρησιμοποιησω το router μου.

 

Είναι standard η διαδικασία για να συνδέσεις το τηλέφωνο με το router...

Ενεργοποιείς WiFi, βρίσκεις το δίκτυο σου και εισάγεις το σωστό WEP key...

Αν έχεις αρχική σελίδα στον browser του τηλεφώνου από κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, τότε πάτα το κουμπί που σου εμφανίζει τις καρτέλες και στην τελευταία επέλεξε εισαγωγή διεύθυνσης για να σε πάει αμέσως εκεί που θες... Απαραίτητη προϋπόθεση είναι στις ρυθμίσεις του browser, η επιλογή Τοπική σύνδεση επιτρεπτή να είναι ενεργή!

 

Καλή τύχη

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το GPS πέρα από το Google για το c905! Κάποιο αυτόνομο που να μη χρησιμοποιεί το gprs!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορα,αλλά τόσο καλά σε δυνατότητες και χάρτες σαν το WayFinder όχι!Είναι είτε ελλιπέστατα σε χάρτες είτε τους λείπουν δυνατότητες
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δείνει white screen...

Έβαλα το flash player για IE και το τελευταίο Microsoft NET...

Έχετε καμία ιδέα; :(

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις Windows 7 μέσα γι'αυτό! Μάλλον δεν υπάρχει συμβατότητα..
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα γίνει αντικατάσταση.

Εχει δει κανεις τα αλλα χρώματα?

Το Silver και το Χρυσό?

Το Χρυσο, έχει καμία σχέση με το Χρυσο του K800 ?

Το χρυσο στο K800 μου άρεσε και μου αρέσει πολύ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Το Κ800 νομίζω σε καφέ έβγαινε,όχι σε χρυσό! :confused:

 

Το έχω εγώ το χρυσό!Πολύ ωραίο χρώμα,αν και δε θα το χαρακτήριζα χρυσό,αλλά μπρούντζινο ή χάλκινο!

 

Αν θες,πάρτο!Είχα και γω ενδοιασμούς στην αρχή,αλλά δεν είναι καθόλου γυναικείο χρώμα!Σε μια συζήτηση μάλιστα που είχα με τον υπεύθυνο του τμήματος κινητής τηλεφωνίας στο Πλαίσιο Θεσ/νίκης μου είπε ότι το χρυσό το προτιμούν κυρίως οι άντρες και όχι οι γυναίκες,οι οποίες προτιμούν το ασημί! :wacko: Όσο παράξενο κι αν φαίνεται,έτσι μου είπε!Τουλάχιστον όσον αφορά το κατάστημά τους! :)

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin ή το i-go δεν μπαίνουν; Δεν υπάρχει κάποια έκδοση που να έχει αποθηκευμένους τους χάρτες στην μνήμη; Αν ναι πιο; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το Garmin ή το i-go δεν μπαίνουν; Δεν υπάρχει κάποια έκδοση που να έχει αποθηκευμένους τους χάρτες στην μνήμη; Αν ναι πιο; Ευχαριστώ!

 

Δε μπαινουν αυτα σε 905,ειναι για ανοιχτα λειτουργικα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ το χρυσό!Πολύ ωραίο χρώμα,αν και δε θα το χαρακτήριζα χρυσό,αλλά μπρούντζινο ή χάλκινο!

 

Ετσι μου φαινεται και εμένα απο τις φωτογραφίες. Χάλκινο!

Απλά έχω μια ανησυχία, για το τι "υφη" θα έχει. Το αν φαίνεται φτηνιάρικο ή οχι..

Πώς θα φαίνεται ρε παιδί μου...

Το κ800 ήταν πολύ πιο χλιδάτο σε χρυσό απο μαύρο. Ειδικά απο την στιγμή που είχε και μεταλλική φάσα στη πρόσοψη.

Και το θέμα είναι , ότι τα μαύρα έχουν γίνει σούπα! Χρυσά δεν υπάρχουν...

Επίσης στα χρυσά δεν υπάρχει θέμα αποθέματος. Μαύρα και ασημί είναι περιορισμένο απόθεμα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...