Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας εχτες αγορασε ενας φιλος την συσκευη και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογη να κλειδωνει τα μην... Να μην μπορει οποιοσδηποτε περιεργος που το πιανει να τα κοιταει .. Υπαρχει για τα κινητα της Sony...Ευχαριστω

οχι δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια με ποιο προγραμμα διορθωνετε τα κοκκινα ματια; Ειδα οτι δεν υπαρχει μεσα στα εφε της καμερας κατι τετοιο. Εγω χρησιμοποιω την διορθωση στην προβολη εικονων των Vista που ειναι απλο και γρηγορο αλλα βλεπω οτι μειωνει τον ογκο του αρχειου(π.χ. απο 1,5MB στα 960KB)! Γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ποιο προγραμμα διορθωνετε τα κοκκινα ματια; Ειδα οτι δεν υπαρχει μεσα στα εφε της καμερας κατι τετοιο. Εγω χρησιμοποιω την διορθωση στην προβολη εικονων των Vista που ειναι απλο και γρηγορο αλλα βλεπω οτι μειωνει τον ογκο του αρχειου(π.χ. απο 1,5MB στα 960KB)! Γιατι;

και εγω απο τα windows τα κανω........και τι σε πειραζει αν το μειωνει?δεν το εχω προσεξει αυτο που λες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ποιο προγραμμα διορθωνετε τα κοκκινα ματια; Ειδα οτι δεν υπαρχει μεσα στα εφε της καμερας κατι τετοιο. Εγω χρησιμοποιω την διορθωση στην προβολη εικονων των Vista που ειναι απλο και γρηγορο αλλα βλεπω οτι μειωνει τον ογκο του αρχειου(π.χ. απο 1,5MB στα 960KB)! Γιατι;

Στην ρυθμιση του φλας δεν υπαρχει ο περιορισμος κοκκινων ματιων?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειραζει, απλα αναρωτιομουν αν μειωνεται η ποιοτητα της εικονας.. κατα τ΄αλλα ολα καλα! Υπαρχει η επιλογη "κοκκινα ματια" αλλα αυτο δεν σημαινει οτι βγαινουν παντα σωστα.. μια κοκκινη αποχρωση υπαρχει μερικες φορες, ειδικα οταν ειναι τελειως σκοτεινο περιβαλλον!

Α θελετε οι "παλιοι" χρηστες δωστε κανα tip για καλες φωτογραφιες το βραδυ.

Ας πουμε αν θες να βγαλεις μια παρεα σ΄ενα club συνηθως σκοτεινο τι λεει να χρησιμοποιεις; Επισης εχω παρατηρησει οτι η αναγνωριση προσωπου δεν λειτουργει παντα(ειδικα το βραδυ)και χρησιμοποιει την αυτοματη εστιαση. Μηπως να βαλω αυτην μονιμα; Και πειτε μου αν χρησιμοποιειτε την σταθεροποιηση, ποτε βοηθαει κλπ. γιατι δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα στις ληψεις.

Αυτα κι ευχαριστω εκ των προτερων!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειραζει, απλα αναρωτιομουν αν μειωνεται η ποιοτητα της εικονας.. κατα τ΄αλλα ολα καλα! Υπαρχει η επιλογη "κοκκινα ματια" αλλα αυτο δεν σημαινει οτι βγαινουν παντα σωστα.. μια κοκκινη αποχρωση υπαρχει μερικες φορες, ειδικα οταν ειναι τελειως σκοτεινο περιβαλλον!

Α θελετε οι "παλιοι" χρηστες δωστε κανα tip για καλες φωτογραφιες το βραδυ.

Ας πουμε αν θες να βγαλεις μια παρεα σ΄ενα club συνηθως σκοτεινο τι λεει να χρησιμοποιεις; Επισης εχω παρατηρησει οτι η αναγνωριση προσωπου δεν λειτουργει παντα(ειδικα το βραδυ)και χρησιμοποιει την αυτοματη εστιαση. Μηπως να βαλω αυτην μονιμα; Και πειτε μου αν χρησιμοποιειτε την σταθεροποιηση, ποτε βοηθαει κλπ. γιατι δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα στις ληψεις.

Αυτα κι ευχαριστω εκ των προτερων!:D

 

Δεν χρειάζεσαι πολλές ρυθμίσεις... απλά Πορτραίτο ή Νυχτερινό Πορτραίτο ή Αυτόματο (εάν είναι πολλά πρόσωπα στην κορνίζα) και επιλέγει το ISO μόνο του... Καταπληκτικά αποτελέσματα!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι οι ληψεις ειναι πολυ καλες τη νυχτα ακομα και στις αυτοματες ρυθμισεις.. με αυτο το κινητο δεν νοιωθω την αναγκη να παρω ψηφιακη μηχανη!!:happy:

Μακαρι να μη βγαλει προβληματα ωστε να το κρατησω αρκετο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω καλε! Εκεινο εχει αναλαβει τον ρολο του mp4 player..χαχα!!;) Πολυ καλο κινητο το Beat αλλα οχι για φωτογραφιες. Ετσι εχω ενα καμεροφωνο και ενα μουσικοφωνο..και μαλιστα απο τα καλυτερα στο ειδος τους...μια χαρα!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για 2 προγραμματάκια-εφαρμογές για το τηλέφωνο (c905), μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

1) μια εφαρμογή - πρόγραμμα για να χρησιμοποιείς δωρεάν το GPS και

2) εφαρμογή για να βλέπεις ΤV μέσω τηλεφώνου

το ξέρω πρέπει να είναι λίγο δύσκολο να βρεθούν αλλά μου έχουν πει ότι υπάρχουν για το c905!

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι σου το είπαν φίλε μου, ας μας βοηθήσουν κι εμάς.

Κι εγώ θα ήθελα αυτές τις δύο εφαρμογές....

Έκανες μια αναζητηση στο thread του C905 μήπως βρεις κάτι;

 

Ενα εχω καλε! Εκεινο εχει αναλαβει τον ρολο του mp4 player..χαχα!!;) Πολυ καλο κινητο το Beat αλλα οχι για φωτογραφιες. Ετσι εχω ενα καμεροφωνο και ενα μουσικοφωνο..και μαλιστα απο τα καλυτερα στο ειδος τους...μια χαρα!!!:D

 

Πάρε κι ένα GPSόφωνο και τέλος, πάρε κι ένα... τηλέφωνο...

Το ψάξιμο που έκανες πάντως για το Beat δεν το έκανες για το C905.

Εκεί όλο και κάτι φρέσκο ανακάλυπτες...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε κι ένα GPSόφωνο και τέλος, πάρε κι ένα... τηλέφωνο...

Το ψάξιμο που έκανες πάντως για το Beat δεν το έκανες για το C905.

Εκεί όλο και κάτι φρέσκο ανακάλυπτες...

Διακρινω μια απειροελαχιστη δοση ειρωνιας;:p

Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο χρονο την εχω ψωνισει με τα κινητα, αλλα πλεον η τσεπη μου δεν σηκωνει αλλες αλλαγες!

Λοιπον..GPS δεν χρειαζομαι, και τηλεφωνο...εχω στο σπιτι!!!:lol:

Περα απο την πλακα, μια χαρα τηλεφωνα ειναι και τα δυο..μιλας απροβληματιστα με τους αλλους!

Το C905 δεν το ψαχνω και πολυ γιατι δεν χρειαζομαι κατι ιδιαιτερο σε αυτο. Περα απο κανα δυο προγραμματακια και παιχνιδια που του εβαλα, δεν νοιωθω οτι μου λειπει κατι αλλο! Τι να κανω; Modding στην καμερα;:p

Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε καμμία περίπτωση ειρωνεία.

Πλάκα ίσως.

 

Ποια προγραμματάκια έβαλες πέρα από browser;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα σπουδαιο..το Facebook που δεν υπηρχε και το FaceWarp που παραμορφωνει τα προσωπα...αλλα δυστυχως αυτο δεν μου δουλευει σωστα!:(

Εβαλα και καποια παιχνιδακια οπως Tetris και φλιπερακι που παιζονται ευκολα στο κινητο.. απο κει και περα αν εχετε κατι καλο να προτεινετε ειναι ευπροσδεκτο...:D

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μας δώσεις κανένα link για να έχουμε κι εμείς facebook, tetris και φλιπεράκι στο 905 μας?

 

:):):)

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μας δώσεις κανένα link για να έχουμε κι εμείς facebook, tetris και φλιπεράκι στο 905 μας?

 

:):):)

 

Μπες εδώ και κατεβασε οτι θελεις για το κινητο σου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βρουμε καπου το smart guard h to smart gallery να δουμε αν κανει οσα λεει??? Μολις μου εστειλαν το κινητο με αντικατασταση ολης της συσκευης και θα ηθελα να σας ρωτησω εγω στο σερβις εστειλα μια αγγλικη unbranded συσκευη και αυτοι μου την αλλαξαν με μια καινουργια με λογισμικο της COSMOTE....!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο ιντερνετ για θεματα κλπ, επεσα πανω σε αυτο:

http://www.cellphonehits.net/concept-of-sony-ericsson-c905/

Προκειται για καποιο σχεδιο που εγκαταλειφθηκε; Γιατι θα ηταν σπουδαια κυκλοφορια...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμία σχέση.

 

Κάπου υπήρχε ένας candybar αντικαταστάτης του C905, αλλά τον έθαψαν :whistle:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!! θα ηθελα παρα πολυ να αγορασω το c905 και εδω και τοσο καιρο το σκεφτομαι επειδη μου εχουν πει αρκετα παιδια οτι βγαζει προβληματα. :( (στο ακουστικο, σβηνει μονο του, κολλαει ενα πληκτρο λογο λογισμ., κραταει μια μερα, κτλ)

μηπως ξερει κανεις αν εχουν διορθωθει με τις αναβαθμισεις? ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!! θα ηθελα παρα πολυ να αγορασω το c905 και εδω και τοσο καιρο το σκεφτομαι επειδη μου εχουν πει αρκετα παιδια οτι βγαζει προβληματα. :( (στο ακουστικο, σβηνει μονο του, κολλαει ενα πληκτρο λογο λογισμ., κραταει μια μερα, κτλ)

μηπως ξερει κανεις αν εχουν διορθωθει με τις αναβαθμισεις? ευχαριστω πολυ!!

 

Τα περισσότερα προβλήματα είναι θέμα hardware... αν είσαι τυχερός και η συσκευή που θα πάρεις είναι ΟΚ τότε δεν θα έχεις πρόβλημα... Αλλά οι περισσότερες κάτι έχουν: είτε ακουστικό, είτε το φλας, είτε τρίζει, είτε σβήνει κοκ. Το δικό μου για παράδειγμα χάλασε το ακουστικό του, το έφτιαξα και μετά χάλασε το wi-fi, αλλά δεν το φτιάχνω καθώς το θέλω για φωτογραφίες...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα προβλήματα είναι θέμα hardware... αν είσαι τυχερός και η συσκευή που θα πάρεις είναι ΟΚ τότε δεν θα έχεις πρόβλημα... Αλλά οι περισσότερες κάτι έχουν: είτε ακουστικό, είτε το φλας, είτε τρίζει, είτε σβήνει κοκ. Το δικό μου για παράδειγμα χάλασε το ακουστικό του, το έφτιαξα και μετά χάλασε το wi-fi, αλλά δεν το φτιάχνω καθώς το θέλω για φωτογραφίες...

 

σε ευχαριστω πολυ! κριμα γιατι ειναι για μενα το πιο ομορφο τηλεφωνο της sony!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...