Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να κανω μια ερωτηση,οταν κοιταω να βρω στο GPS δορυφορους, δεν μου δειχνει κανεναν μες στο στοχο στην κατασταση συνδεσης,ενω πανω αριστερα το σημα του GPS ειναι πρασινο.Μετα οταν πηγαινω στο Wayfinder μου λεει οτι δεν λαμβανει σημα GPS. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

 

Για να πετύχεις σύνδεση και να πάρεις στίγμα πρέπει να συνδεθεί με αρκετούς δορυφόρους (συνήθως 4-5)... Η συσκευή τρέχει στην αρχή ένα enlist με τους κοντινούς δορυφόρους και μετά αποφασίζει ποιοι είναι αξιοποιήσιμοι... Όλη αυτή η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει και μισή ώρα... Εξαρτάται από το αν έχει συννεφιά, αν έχεις ψηλά κτίρια τριγύρω σου και το βασικότερο είναι να μην μετακινείσαι όταν το κάνει αυτό...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση? ειστε ικανοποιημένοι με το δικο σας c905?

Γιατί να μην είμαστε; :confused:

 

Για να πετύχεις σύνδεση και να πάρεις στίγμα πρέπει να συνδεθεί με αρκετούς δορυφόρους (συνήθως 4-5)... Η συσκευή τρέχει στην αρχή ένα enlist με τους κοντινούς δορυφόρους και μετά αποφασίζει ποιοι είναι αξιοποιήσιμοι... Όλη αυτή η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει και μισή ώρα... Εξαρτάται από το αν έχει συννεφιά, αν έχεις ψηλά κτίρια τριγύρω σου και το βασικότερο είναι να μην μετακινείσαι όταν το κάνει αυτό...

 

Μπα...Ακόμη κι αν μετακινεισαι κλειδώνει,κυρίως όμως όταν είσαι σε ανοιχτό χώρο!Και 1 δορυφόρο να πιάνει συνδέεται κανονικά!Κάποιες φορές όμως μπορεί να δείχνει εικονική σύνδεση με δορυφόρο!

 

μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός του κινητού.........

έπαιξα με το gps μια ώρα ακριβώς και πληρώνω 20 €

είναι μάλλον πολλά.

τελικά δεν μου χρειάζονται όλα αυτά που έχει πάνω μιας και ούτε μηνύματα δεν στέλνω και σκέφτομαι μήπως το πουλήσω μιας και το έχω μόλις 3 εβδομάδες.Είναι ωραίο κινητό αλλά για κάποιον που θέλει να το χαρεί και όχι εμένα που δεν έχω σκοπό τελικά να εκμεταλλευτώ τις δυνατότητες που δίνει.Άσε που δεν χωράει και στην τσέπη μου και δεν βολεύει. το θέμα είναι τι τιμή πιάνει και αν αξίζει κανείς να το πουλήσει; μέχρι και θήκη του πήρα από το πλαίσιο 20 € και του έχω και πανάκι από γυαλιά για καθάρισμα.

βλέπετε είναι αρκετά ακριβό για να μην το προσέχεις και μην γελάσετε άλλα και αυτή η προσοχή που του δείχνω με κούρασε λίγο......

Αυτά τα ολίγα.....

 

Το gps δε χρεώνει με την ώρα αλλά με τα δεδομένα που κατεβάζει!Αν έχεις πρόγραμμα δωρεάν δεδομένων,τότε είναι οκ,αλλιώς δε συμφέρει!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η αναφορά παράδοσης των sms πως ενεργοποιείται?

μηνυματα - ρυθμισεις - αναφορα παραδοσης!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εσας το πλαστικο κομματι κατω απο τη μπαταρια του τηλεφωνου τι χρωμα εχει?εμενα ειναι πρασινο για παραδειγμα!απο οτι μου ειπαν στο servise μπορει λεει να μου αλλαξουν πλακετα κατι που θα κοστισει γυρω στα 150 με 200 ευρω!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι μαυρο φιλε μου!

 

ξερει κανεις πώς απενεργοποιειται η δυνατοτητα εισοδου στο vodafone live; ειχα παει στη vodafone και μου το κλειδωσανε αλλα εκανα update στο λογισμικο και τωρα ξαναμπαινει!:(

Link to comment
Share on other sites

Μπα...Ακόμη κι αν μετακινεισαι κλειδώνει,κυρίως όμως όταν είσαι σε ανοιχτό χώρο!Και 1 δορυφόρο να πιάνει συνδέεται κανονικά!Κάποιες φορές όμως μπορεί να δείχνει εικονική σύνδεση με δορυφόρο!

 

αν εισαι σταθερος ειδικα την πρωτη φορα που πας να συνδεθεις(νεα συσκευη,μετα απο hard reset κλειδωνει πιο γρηγορα γιατι "ασχολειται" με στανταρ δορυφορους που εχεις πανω σου).για να δωσει σημα ο εντοπισμος γινεται κ με 3 αλλα χρειαζεται κ 4ος για να υπολογιζει την ωρα που θελουν για να γινει η συνδεση το πηγαινε ελα των δεδομενων κτλ κτλ.τωρα εσενα που σου συνδεεται με ενα δορυφορο...:wacko:..........:blink:.......:X.........

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.

Το joystick ε και καλα εκει που εινε τα κουμπια δεξια αριστερα κατω πανω, μου χαλασε το κουμπι κατω, πατιετε αλλα δεν πατιετε καλα, θελει αρκετη δυναμη, σαν να χαλασε απο μεσα.

Θυμαια καμποσα ατομα που ειχανε το ιδιο προβλημα με αλλα κουμπακια εκει πανω οπως το κουμπι που πατας για να παρεις τηλεφωνο η το κουμπι c.

Πως μπορω να το φτιαξω αυτο το πραγμα?

Να το στειλω με την εγκυηση να μου το αλλαξουνε?

Μπορω να το φτιαξω εγω απο μονος μου?

Η να παω Θεσσαλονικη και να το δωσω να μου το κανουνε με την μια μην περιμενω αδικα 10 ημερες?

Εινε δεν εινε στην εγκυηση αυτο το πραγμα θελω να το φτιαξω γιατι καταντησε σπαστικο, γνωριζει κανεις ποσο θα κοστισει το εξωτερικο πληκτρολογιο?

Γνωριζει κανεις αν το αλλαξω, θα αλλαξω μονο το joystick η παει ολο μαζι το πανω εξωτερικο πληκτρολογιο?

Ρωταω γιατι πηγα να το πειραξω λιγο να δω μπας και φτιαξει και κατα λαθος γρατσουνισα το πληκτρο που πατας για να παιρνεις τηλεφωνο, δεν πολυ φαινετε αλλα στεναχωρεθηκα και θελω να το φτιαξω.

Υπαρχει καποιο site που πουλαει τετοια πραγματα? Ειχα δει παλεοτερα καποια αλλα τα εχω χασει.

Οποιος μπορει ας με βοηθησει.

 

Edit:

Γνωριζει κανεις την διευθυνση και το τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Sony Ericsson στην Θεσσσαλονικη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.

Το joystick ε και καλα εκει που εινε τα κουμπια δεξια αριστερα κατω πανω, μου χαλασε το κουμπι κατω, πατιετε αλλα δεν πατιετε καλα, θελει αρκετη δυναμη, σαν να χαλασε απο μεσα.

Θυμαια καμποσα ατομα που ειχανε το ιδιο προβλημα με αλλα κουμπακια εκει πανω οπως το κουμπι που πατας για να παρεις τηλεφωνο η το κουμπι c.

Πως μπορω να το φτιαξω αυτο το πραγμα?

Να το στειλω με την εγκυηση να μου το αλλαξουνε?

Μπορω να το φτιαξω εγω απο μονος μου?

Η να παω Θεσσαλονικη και να το δωσω να μου το κανουνε με την μια μην περιμενω αδικα 10 ημερες?

Εινε δεν εινε στην εγκυηση αυτο το πραγμα θελω να το φτιαξω γιατι καταντησε σπαστικο, γνωριζει κανεις ποσο θα κοστισει το εξωτερικο πληκτρολογιο?

Γνωριζει κανεις αν το αλλαξω, θα αλλαξω μονο το joystick η παει ολο μαζι το πανω εξωτερικο πληκτρολογιο?

Ρωταω γιατι πηγα να το πειραξω λιγο να δω μπας και φτιαξει και κατα λαθος γρατσουνισα το πληκτρο που πατας για να παιρνεις τηλεφωνο, δεν πολυ φαινετε αλλα στεναχωρεθηκα και θελω να το φτιαξω.

Υπαρχει καποιο site που πουλαει τετοια πραγματα? Ειχα δει παλεοτερα καποια αλλα τα εχω χασει.

Οποιος μπορει ας με βοηθησει.

 

Edit:

Γνωριζει κανεις την διευθυνση και το τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Sony Ericsson στην Θεσσσαλονικη?

Να το πας στο service της SE και θα σου αλλάξουν όλο το τηλέφωνο. Ετσι έκαναν και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Μια καμερα δεν εχει μονο;Στο παρακατω λινκ για περισσοτερες πληροφοριες-αποριες,

 

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=210386

Link to comment
Share on other sites

Να το πας στο service της SE και θα σου αλλάξουν όλο το τηλέφωνο. Ετσι έκαναν και σε μένα

 

Αυτο νομιζα γινετε τις πρωτες λιγες ημερες.

Αυτο το προβλημα μου το εβγαλε τωρα μετα απο 1μισο 2μηνες περιπου.

Εισε σιγουρος οτι θα μου το αλλαξουνε?

Να το δωσω δηλαδη στην Vodafone απο εκει που το πηρα και θα μου το αντικαταστησουνε με καινουργειο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο νομιζα γινετε τις πρωτες λιγες ημερες.

Αυτο το προβλημα μου το εβγαλε τωρα μετα απο 1μισο 2μηνες περιπου.

Εισε σιγουρος οτι θα μου το αλλαξουνε?

Να το δωσω δηλαδη στην Vodafone απο εκει που το πηρα και θα μου το αντικαταστησουνε με καινουργειο?

Δεν μπορεις να το αλλαξεις.

θα το πας σε service point και οχι στην vodafone και με την εγγυηση (αποδειξη αγορας) θα σου το φτιαξουν.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το αλλαξεις.

θα το πας σε service point και οχι στην vodafone και με την εγγυηση (αποδειξη αγορας) θα σου το φτιαξουν.:)

 

Και εγω αυτο ηξερα, πως δεν στο αλλαζουνε για κατι τετιο προβλημα εξωτερικο κιολας και οχι του λογισμικου.

Μηπως γνωριζεις που εινε το service point της Sony Ericsson στην Θεσσαλονικη?

Διευθυνση και τηλεφωνο πως γινετε να τα μαθουμε?

Αλλαζει ολο το πανω πληκτρολογιο? Θελω να πω εινε ενα κομματι η μονομενα τα κουμπια?

Γιατι μου χαλασε το κουμπακι το κατω στο joystick, και μετα απο κατι μερες γρατσουνισα ελαχιστα το πληκτρο που πατας για να παρεις τηλεφωνο.

Οποτε αν το αλλαξουνε το κουμπακι το κατω θα αλλαχτει και το αλλο το κουμπακι?

Εινε ενα κομματι ολοκληρο?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ηξερα, πως δεν στο αλλαζουνε για κατι τετιο προβλημα εξωτερικο κιολας και οχι του λογισμικου.

Μηπως γνωριζεις που εινε το service point της Sony Ericsson στην Θεσσαλονικη?

Διευθυνση και τηλεφωνο πως γινετε να τα μαθουμε?

Αλλαζει ολο το πανω πληκτρολογιο? Θελω να πω εινε ενα κομματι η μονομενα τα κουμπια?

Γιατι μου χαλασε το κουμπακι το κατω στο joystick, και μετα απο κατι μερες γρατσουνισα ελαχιστα το πληκτρο που πατας για να παρεις τηλεφωνο.

Οποτε αν το αλλαξουνε το κουμπακι το κατω θα αλλαχτει και το αλλο το κουμπακι?

Εινε ενα κομματι ολοκληρο?

 

 

δεν ξερω τι θα σου αλλαξουν,οι τεχνικοι θα κρινουν τι θελει αλλαγη! :cool:

 

 

http://www.imageshack.gr/files/zqikdpcccw9115hdaob4.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι θα σου αλλαξουν,οι τεχνικοι θα κρινουν τι θελει αλλαγη! :cool:

 

 

http://www.imageshack.gr/files/zqikdpcccw9115hdaob4.jpg

 

Σε ευχαριστω αλλα να σε ρωτησω.

Αυτα τωρα τι ακριβως μαγαζια εινε? Απλα μαγαζια τα οποια κανουνε Service τα κινητα?

Εγω πιστευα οτι πρεπει να το παω στην Sony Ericsson και ετσι νομιζα οτι εκει το πας μονο.

Αν το παω σε αυτα τα καταστηματα που μου λες με το χαρτι της εγκυησης η οποια εινε απο καταστημα Vodafone θα μετραει?

 

Δεν γνωριζει κανεις διευθυνση και τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Sony Ericsson στην Θεσσαλονικη βρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα να σε ρωτησω.

Αυτα τωρα τι ακριβως μαγαζια εινε? Απλα μαγαζια τα οποια κανουνε Service τα κινητα?

Εγω πιστευα οτι πρεπει να το παω στην Sony Ericsson και ετσι νομιζα οτι εκει το πας μονο.

Αν το παω σε αυτα τα καταστηματα που μου λες με το χαρτι της εγκυησης η οποια εινε απο καταστημα Vodafone θα μετραει?

 

Δεν γνωριζει κανεις διευθυνση και τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Sony Ericsson στην Θεσσαλονικη βρε παιδια?

Εξουσιοδοτημενα επισημα service της sony ericsson ειναι τα παραπανω :rolleyes:

 

με την αποδειξη αγορας,θα ταυτοποιησουν το ΙΜΕΙ της αποδειξης και του κινητου σου.αυτη ειναι η εγγυηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδοτημενα επισημα service της sony ericsson ειναι τα παραπανω :rolleyes:

 

με την αποδειξη αγορας,θα ταυτοποιησουν το ΙΜΕΙ της αποδειξης και του κινητου σου.αυτη ειναι η εγγυηση.:)

 

Okay σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera.tha ithela na rotisw kati.Enas filos m exei to n95(dn thimame) kai exei ena programma pou legete x-ray scanner pou vlepeis meso kameras diafora.alitheuei kati tetoio??:S

μπα..αυτα μονο σε ταινιες παιζουν :lol: :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι το προγραμμα υπάρχει, αλλά δε σκανάρει κανένα χέρι, βγάζει ένα ψεύτικο:p
Link to comment
Share on other sites

Kalispera.tha ithela na rotisw kati.Enas filos m exei to n95(dn thimame) kai exei ena programma pou legete x-ray scanner pou vlepeis meso kameras diafora.alitheuei kati tetoio??:S

 

Υπάρχει,το είχα περασμένο στο C902!Βγήκε για το Quantum of Solace!Αν βρω το link θα το δώσω για την εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρία, όταν μιλάμε για το GPS σίγουρα δεν μας πλοηγεί στο αυτοκίνητο. Είναι ένα πρόγραμμα μέσω google maps το οποίο θα μας δώσει πληροφορίες για τον τρόπο με τον οποίο θα πάμε στον προορισμό μας ή απλά θα μας δώσει το στίγμα του προορισμού?

Προς το παρόν "είναι πολλά τα λεφτά Αρη" πιστεύω αν και παρά την κρίση η τιμούλα του δεν δείχνει ότι θα πέσει και τόσο σύντομα γιατί δεν βλέπω να βγαίνει και σχετικά "φρέσκο αίμα" από τη SONY.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...