Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο θες πάει!Εγώ έχω την 16άρα της Sandisk(84 ευρώ από Πλαίσιο)΄,είναι γεμάτη η μισή και φορτώνει στιγμιαία!

 

 

 

Twra molis diavasa se ena site pou to poulaei k m leei pws einai epektasimh mexri 8 GB. H 16ara douleuei kala omws e?

 

Na rwthsw kati paidia,twra pou 8a to parw xreiazetai na kanw kapoia ananewsh logismikou? an nai apo pou 8a thn kanw download?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

=

======================================================================================================

 

to katebasa to ekana to setup alla tzifos pali cosmote einai......ska.....es

 

ti na po 10 euro xamena............................

 

Το username που σου έστειλαν απ’το davinciteam είναι 5ψήφιος αριθμός;Επισης,ακολούθησες τις οδηγίες στο site ακριβώς;

 

Όσο θες πάει!Εγώ έχω την 16άρα της Sandisk(84 ευρώ από Πλαίσιο)΄,είναι γεμάτη η μισή και φορτώνει στιγμιαία!

 

 

 

Twra molis diavasa se ena site pou to poulaei k m leei pws einai epektasimh mexri 8 GB. H 16ara douleuei kala omws e?

 

Na rwthsw kati paidia,twra pou 8a to parw xreiazetai na kanw kapoia ananewsh logismikou? an nai apo pou 8a thn kanw download?

 

Το τηλέφωνο υπστηρίζει έως και 32 gb(άσχετα αν δεν υπάρχουν)!Το θεμα είναι πως τα διάφορα sites(και αυτό της SE)αναφέρουν ο,τι θέλουν....Τα 16 gb πάντως δουλεύουν νορμάλ,όπως δουλεύουν και οι άλλες κάρτες των 1,2,4 gb κλπ!Γρήγορα και αποτελεσματικά!

Link to comment
Share on other sites

=

======================================================================================================

 

to katebasa to ekana to setup alla tzifos pali cosmote einai......ska.....es

 

ti na po 10 euro xamena............................

==============================================

 

TO EKANA GAMO TON MPELA MOY MOY STILANE KAI ODIGIES MARKARA TO DB,

META BRHKA TO COSMOTE GREECE ,FINALIZE,KAI META MONO TOY,KAI TO ANOIGO

OLO XARA KAI PALI TA IDIA,STO DEKSI PLHKTRO MY VIEW [/b][/color]

:D
Link to comment
Share on other sites

==============================================

 

TO EKANA GAMO TON MPELA MOY MOY STILANE KAI ODIGIES MARKARA TO DB,

META BRHKA TO COSMOTE GREECE ,FINALIZE,KAI META MONO TOY,KAI TO ANOIGO

OLO XARA KAI PALI TA IDIA,STO DEKSI PLHKTRO MY VIEW [/b][/color]

 

 

:cry: Λάθος λογισμικό επέλεξες!!!!!

 

Δεν επιλέγεις το COSMOTE GREECE!Ο τίτλος του λογισμικού δεν αφορά το τι έχεις τώρα,αλλά το τι θες να βάλεις!Επιλέγοντας το COSMOTE GREECE ξαναπερνάς το λογισμικό της Κοσμοτέ!Πρέπει να επιλέξεις το:

 

C905 R1BA042 CID52 SWITZERLAND/NIGHT BLACK ADRIATIC - EN SQ BG HR FR DE EL IT RO RU

Link to comment
Share on other sites

:cry: Λάθος λογισμικό επέλεξες!!!!!

 

Δεν επιλέγεις το COSMOTE GREECE!Ο τίτλος του λογισμικού δεν αφορά το τι έχεις τώρα,αλλά το τι θες να βάλεις!Επιλέγοντας το COSMOTE GREECE ξαναπερνάς το λογισμικό της Κοσμοτέ!Πρέπει να επιλέξεις το:

 

C905 R1BA042 CID52 SWITZERLAND/NIGHT BLACK ADRIATIC - EN SQ BG HR FR DE EL IT RO RU

------------------============---------------------------------------------------------------

8a to dokimaso se eyxaristo kai pali sto xrostao!!!!

:D
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την Υπηρεσία αναβάθμισης και αφού κάνεις μια φορά εκκίνηση του κινητού,μετα θα το απενεργοποιήσεις,θα τρέξεις την Υπηρεσία αναβαθμισης και θα σου πει αν υπάρχει διαθέσιμο λογισμικό!
Link to comment
Share on other sites

Paidia simera paragkila to c905 otan to parw xriazete kapoia anava8misei????

εγω ειμαι της αποψης να το δουλεψεις πρωτα το κινητο..και μετα αν :worry: οτι υπαρχει προβλημα να κανεις update :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά ξέρει κανείς για ποιόν λόγο μου ζητάει χρήση Data account σε όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν internet ; Το wifi το έχω ανοιχτό και δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

------------------============---------------------------------------------------------------

8a to dokimaso se eyxaristo kai pali sto xrostao!!!!

 

den antexo 8a se rotiso kai pali.giati ayth thn ekdosi kai oxi kapia alli?????

:D
Link to comment
Share on other sites

wifi,

 

δοκιμασε να επαναφερεις τις εργοστασιακες ρυθμισεις και να συνδεθεις ξανα , σε εμενα δουλευει κανονικα , μαλιστα χτες το δοκιμασα και σε hot spot :)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι της αποψης να το δουλεψεις πρωτα το κινητο..και μετα αν :worry: οτι υπαρχει προβλημα να κανεις update :cool:

Συμφωνω απολυτως. Το δικο μου το εχω λιγο πανω απο ενα μηνα, απ'οταν κυκλοφορησε δηλαδη, και δεν του εχω κανει καμμια αναβαθμιση.. Ποιος ο λογος..? Αφου πεταει το κινητο..!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους από εχθές έχω στα χέρια μου το c905, υπέροχο κινητό μεν αλλά λόγω του ότι το πηρα μεσω επιδότησης vodafone εχει το vodafone live.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βγάλω αυτό το άθλιο μενού???:mad::mad:

Ακόμα και στις συντομεύσεις δεν μ' αφήνει να τις αλλάξω γιατι είναι προκαθορισμένες από τη vodafone και δεν μπρώ να έχω την αυτονομία που επιθυμώ.

Ρωτάω γιατί έχω ξαναδιαβάσει εδω μέσα οτι μπορώ να το κανω unbranded, 1ον πως γίνεται όμως? 2ον είναι μήπως επίφοβο να το αλλάξω?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

για την απ-αλλαγη του vodafone live , δες 1-2 σελιδες ποιο πισω καποιος φιλος εδωσε πληρη περιγραφη για το πως το κανεις !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο αυτο εχει κρυφο μενου οπως τα αλλα sonyericsson. κ αν ναιπως μπαινουμε?δεν θυμαμαι.κατι με * κ βελακια....
Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο αυτο εχει κρυφο μενου οπως τα αλλα sonyericsson. κ αν ναιπως μπαινουμε?δεν θυμαμαι.κατι με * κ βελακια....

 

 

-> * <- <- * <- *

:D
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να μπεις στο www.davinciteam.com

 

Η διαδικασία απαιτεί τη χρήση πιστωτικής για την αγορά μονάδων,ωστε να βάλεις το αυθεντικό λογισμικό της SE!Η πληρωμή είναι απολύτως ασφαλής,γίνεται μέσω paypal!Κοστίζει 10 ευρώ!Δωρεάν τρόπος προς το παρόν δεν υπάρχει!Πρέπει να επιλέξεις BUY απʼτην κεντρική σελίδα του site,στη συνεχεια θα σου βγάλει διαφορες τιμές και έπειτα θα επιλέξεις αυτήν που λέει : Debrand Sony Ericsson phone ή κάτι τέτοιο!Θα ανακατευθυνθείς έπειτα στη σελίδα του paypal,όπου θα κάνεις την πληρωμή και θα δώσεις και μια διεύθυνση e-mail για να σου αποσταλλούν το username και το password που χρειάζεσαι για τη διαδικασία!Έπειτα,θα κατεβάσεις το πρόγραμμα,εισαγεις τα στοιχεία που σου απεστάλησαν στο mail,συνδέεις το κινητό κρατώντας πατημένο το c(όπως κάνουμε και με την Υπηρεσία αναβάθμισης της SE),επιλέγεις update software απʼτη λίστα επιλογών που θα εμφανιστεί και στη συνέχεια επιλέγεις μια έκδοση λογισμικού,η οποία να αναγράφει πως είναι η ADRIATIC!Επίσης,απʼτις διαθέσιμες επιλογές πιο κάτω,τσεκάρεις το κουτάκι που λέει Finalize!Μην το ξεχάσεις!Είναι βασικό!!!!Έπειτα,πατάς GO και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία,περίπου 15 λεπτά!

 

Επειδή και γω θέλω να βγάλω το vodafone πήγα στο davinci και μετά από κει μπήκα στη https://davinciteam.com/buycredits.html?pro=eur μετά όμως τι???

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:που τα γράφουμε αυτά? :rolleyes:

 

Υ.Γ. οταν λες κρυφό μενού, το αρχικο?

πατας σε οθονη αναμονης τα παρακατω πληκτρα οπου <> το πολυπληκτρο αριστερα-δεξια και αναμεσα αστερακι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πατας σε οθονη αναμονης τα παρακατω πληκτρα οπου <> το πολυπληκτρο αριστερα-δεξια και αναμεσα αστερακι!

 

ΠΩ ΠΩ μάλλον δεν είμαι γι'αυτά τελικά, η οθόνη αναμονής δεν είναι η αρχική γιατι πήγα και δεν έγινε τπτ πάλι ααααααααααααχ τα νεύρα μου :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρίσκεσαι στην αρχική οθόνη πατάς αστεράκι μετά κάνεις τον κέρσορα δεξιά μια φορά (δεν θα δεις με τον κέρσορα τίποτα) μετά αστεράκι και μετά τον κέρσορα δυο φορές αριστερά και μετά πάλι αστεράκι και θα μπεις.
nikos
Link to comment
Share on other sites

-> * <- <- * <- *

 

 

-> ειναι το Joystick ή το πληκτρο που παει το μενου ή τα εικονιδια δεξια

ανστοιχα το <- ειναι για αριστερα !!!!

 

αρα

 

δεξια - αστερακι - αριστερα - αριστερα - αστερακι - αριστερα - αστερακι

 

(το αστερακι να υποθεσω οτι ξερουμε ποιο ειναι εαν οχι ειναι κατω απο το 7 συνηθως χαχα)

 

δουλευει , οπως δουλευει και σε αλλα κινητα τις ΣΕ

Link to comment
Share on other sites

προκειτε να μου παρουν δωρο το c905 και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν καποια γνωστα προβληματα αν εχει? το ιντερνετ δεν θα το χρησιμοποιω εκτος απ την καμερα τι αλλο καλο εχει?

 

συγνωμη αν ρωταω πολλα αλλα πρεπει να αποφασισω αν θα παρω αυτο ή κατι αλλο

ευχαριστω πολυ

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

προκειτε να μου παρουν δωρο το c905 και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν καποια γνωστα προβληματα αν εχει? το ιντερνετ δεν θα το χρησιμοποιω εκτος απ την καμερα τι αλλο καλο εχει?

 

συγνωμη αν ρωταω πολλα αλλα πρεπει να αποφασισω αν θα παρω αυτο ή κατι αλλο

ευχαριστω πολυ

 

το κινητο τουλαχιστον σε μενα λειτουργει μια χαρουλα,κανενα απολυτως προβλημα,μην το φοβασαι.

οσο δε για τα καλουδια του?για μενα ειναι υπερπληρης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

evvi , το τηλεφωνο δειχνει να ειναι ενταξει , προβλημα δεν παρουσιασε αν και ειναι νωρις , αρα κανεις δεν ξερει.

 

η φωτογραφικη ειναι καλη, εμενα μου αρεσε και το γεγονος οτι μπορει να προσθεση geotag στην φωτο και ετσι μπορεις να τις τοποθετησεις στο χαρτη (googlemap). επισης το φλας που εχει ειναι απο τα ΠΟΛΥ καλα !!

 

το θεμα ειναι εσυ τι αλλο ζητας (σκεψου και πες ), πχ μπορεις να στειλεις την φωτο σε καποιο blog που ισως εχεις , μπορεις να παρεις email κτλπ (αλλα ειπες οτι ιντερνετ δεν σε ενδιαφερει, κατι που ειναι απο τα καλα που εχει ιντερνετ+δικτυωση)

 

το μονο οχι τοσο αποδεκτο ειναι το GPS πραγμα ισως αποδεκτο καθως ειναι τηλεφωνο και οχι GPS !!!

 

οσο αφορα την κατασκευη , σε καποια πραγματακια ισως θα μπορουσε να ηταν καλυτερο , αλλα στα περισσοτερα σημεια ειναι πολυ καλο (κατα την αποψη μου παντα)

 

απο προγραμματα κατεβασα διαφορα και σχεδον ολα δουλεψαν κανονικα

 

καλη χρηση λοιπον και καλες φωτογραφιες !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...