Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο φίλο που ρωτά για service:

Καλύτερα δοκίμασε να το πας στα εξουσιοδοτημένα καταστήματα της SE μαζί φυσικά με την απόδειξή του.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εαν σαν κινητο τραβαει "καλης ποιοτητας" video και εαν κατα την διαρκεια εγγραφης video μπορω να κανω χρηση του 16x zoom.

 

Για να εξηγησω την απορια μου.......εχω το iphone αλλα σαν "βιντεοκαμερα" (οσο μπορω να χρησιμοποιησω τον συγκεκριμενο ορο για ενα κινητο τηλ) ειναι ΑΘΛΙΟ, θα ηθελα να αγορασω λοιπον ενα κινητο για να το χρησιμοποιω και σαν βιντεοκαμερα (προκειται να παω στη συναυλια τον SCORPIONS και θελω να την γραψω, με ενημερωσαν ομως οτι απαγορευεται να εχω μαζι μου "κανονικη" βιντεοκαμερα, κινητο ομως δεν απογορευεται.....απαγορευεται? :)) για αυτο τον λογο, κατεληξα στα C905 και στο SAMSUNG M8800.

 

Και εδω ερχεται η παραπανω ερωτηση μου......

 

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!:):)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

QVGA βίντεο τραβά το C905...

Ακόμη κι ένα nokia 5800 με 3mp τραβάει καλύτερο βίντεο, αλλά χειρότερες φωτογραφίες.

Πολλά LG, Samsung και Nokia τραβούν καλό βίντεο....

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, τελικα αυτο διαβαζω σε αρκετα reviews.......η φωτογραφια δεν με ενδιαφερει ΚΑΘΟΛΟΥ.....οποτε με βλεπω να καταληγω στο Μ8800 τελικα!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εαν σαν κινητο τραβαει "καλης ποιοτητας" video και εαν κατα την διαρκεια εγγραφης video μπορω να κανω χρηση του 16x zoom.

 

Για να εξηγησω την απορια μου.......εχω το iphone αλλα σαν "βιντεοκαμερα" (οσο μπορω να χρησιμοποιησω τον συγκεκριμενο ορο για ενα κινητο τηλ) ειναι ΑΘΛΙΟ, θα ηθελα να αγορασω λοιπον ενα κινητο για να το χρησιμοποιω και σαν βιντεοκαμερα (προκειται να παω στη συναυλια τον SCORPIONS και θελω να την γραψω, με ενημερωσαν ομως οτι απαγορευεται να εχω μαζι μου "κανονικη" βιντεοκαμερα, κινητο ομως δεν απογορευεται.....απαγορευεται? :)) για αυτο τον λογο, κατεληξα στα C905 και στο SAMSUNG M8800.

 

Και εδω ερχεται η παραπανω ερωτηση μου......

 

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!:):)

 

Επειδή πρόσφατα παρακολούθησα τον Armin van Buuren στην Θεσσαλονίκη και έγραφα σε video μερικά κομμάτια θα σου πω το εξής... Το C905 γραφεί σε μικρή ανάλυση με zoom στα 25fps αλλά με τέλειο ήχο που δεν "μπουκώνει" γιατί γράφει με 2 μικρόφωνα... Το Samsung γράφει μεγαλύτερη ανάλυση σε 30fps αλλά ο ήχος του είναι για τα πανηγύρια σε συνθήκες μεγάλης έντασης...

 

Πάρε και το link από τα videos που τράβηξα να καταλάβεις...

http://rapidshare.com/files/226708644/ArminVanBuuren240409.rar

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε αυτό, αλλά σε άλλες περιπτώσεις; Όταν βλέπεις το βίντεο σε μια τηλεόραση;

Εκεί η QVGA απογοητεύει...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια βοήθεια!!

Στο C905 ξαφνικά όταν πατάω το κουμπί 'πίσω' (Πάνω δεξιά), μου ανοίγει το πρόγραμμα για αναπαραγωγή μουσικής και δέν μπορώ να κάνω 'πίσω'.

Δέν βλέπω κάτι στο μενού.

Ξέρει κανείς πως να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κλειστο και ανοιξε το ξανα μπας και σινελθει!!!!αλλιως θα σου προτινα αναβαθμιση!!!!

 

Το δοκίμασα αλλά τίποτα!!

Βλέπω να πηγαίνω για αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα παρακολούθησα τον Armin van Buuren στην Θεσσαλονίκη και έγραφα σε video μερικά κομμάτια θα σου πω το εξής... Το C905 γραφεί σε μικρή ανάλυση με zoom στα 25fps αλλά με τέλειο ήχο που δεν "μπουκώνει" γιατί γράφει με 2 μικρόφωνα... Το Samsung γράφει μεγαλύτερη ανάλυση σε 30fps αλλά ο ήχος του είναι για τα πανηγύρια σε συνθήκες μεγάλης έντασης...

 

Αυτό ξαναπές το...Το τέλειο κινητό για να ηχογραφείς συναυλίες...Γι αυτό ειμαι μ... που το εδωσα και το ξαναθέλω πίσω σαν τρελός:(

 

Θα ηθελα να ρωτησω εαν σαν κινητο τραβαει "καλης ποιοτητας" video και εαν κατα την διαρκεια εγγραφης video μπορω να κανω χρηση του 16x zoom.

 

Για να εξηγησω την απορια μου.......εχω το iphone αλλα σαν "βιντεοκαμερα" (οσο μπορω να χρησιμοποιησω τον συγκεκριμενο ορο για ενα κινητο τηλ) ειναι ΑΘΛΙΟ, θα ηθελα να αγορασω λοιπον ενα κινητο για να το χρησιμοποιω και σαν βιντεοκαμερα (προκειται να παω στη συναυλια τον SCORPIONS και θελω να την γραψω, με ενημερωσαν ομως οτι απαγορευεται να εχω μαζι μου "κανονικη" βιντεοκαμερα, κινητο ομως δεν απογορευεται.....απαγορευεται? :)) για αυτο τον λογο, κατεληξα στα C905 και στο SAMSUNG M8800.

 

Και εδω ερχεται η παραπανω ερωτηση μου......

 

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!:):)

 

C905 δαγκωτο για αυτή τη δουλειά...Και η ανάλυση στο φως της ημερας δεν είναι και του πεταμού...Εμενα με ικανοποιούσε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Μια ερωτηση θελω να κανω.

Το κενο αναμεσα στα 2 κομματια του κινητου ειναι μεγαλο??? και κουνιεται πανω κατω που ευκολα???

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Μια ερωτηση θελω να κανω.

Το κενο αναμεσα στα 2 κομματια του κινητου ειναι μεγαλο??? και κουνιεται πανω κατω που ευκολα???

 

Δεν είναι στάνταρ το κενό... ορισμένες συσκευές το παρουσιάζουν σε έντονο βαθμό και άλλες όχι... το δικό μου δεν έχει καθόλου κενό για παράδειγμα... Αλλά γενικά είναι αποδεκτό να έχει ένα μικρο κενό για λόγους απορρόφησης των κραδασμών από το άνοιξε-κλείσε...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια βοήθεια!!

Στο C905 ξαφνικά όταν πατάω το κουμπί 'πίσω' (Πάνω δεξιά), μου ανοίγει το πρόγραμμα για αναπαραγωγή μουσικής και δέν μπορώ να κάνω 'πίσω'.

Δέν βλέπω κάτι στο μενού.

Ξέρει κανείς πως να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ

 

κλειστο και ανοιξε το ξανα μπας και σινελθει!!!!αλλιως θα σου προτινα αναβαθμιση!!!!

 

Τελικά έκανα και αναβάθμιση... αλλά πάλι τα ίδια!!

καμιά άλλη συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στάνταρ το κενό... ορισμένες συσκευές το παρουσιάζουν σε έντονο βαθμό και άλλες όχι... το δικό μου δεν έχει καθόλου κενό για παράδειγμα... Αλλά γενικά είναι αποδεκτό να έχει ένα μικρο κενό για λόγους απορρόφησης των κραδασμών από το άνοιξε-κλείσε...

 

Το "κενο" οπως λες εσυ η αλλοιως "τζογος" ειναι για να προστατευει το πληκτρολογιο απο φθορες κατα το ανοιξε-κλεισε του slide..οσο πιο σφιχτο ειναι (και χωρις τζογο)τοσο ευκολοτερα θα σου παρουσιαστουν γρατζουνιες στο πληκτρολογιο...οποτε ο τζογος σε αυτη την περιπτωση του c905 ισως και να ειναι αποδεκτος...:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

paidakia pira simera to kinito k exw faei ton kosmo na brw pws na allaksw tis sudomeyseis sta koumpakia deksia k aristera sthn othoni ! apo rithmiseis sudomeyseis exei mono gia ta pliktra panw katw aristera deksia - oi sudomeyseis omws sta koumpakia panw sthn othoni -> deksia aristera pws allazoun xerei kaneis ? ? ? ? sas eyxaristw !!!
Link to comment
Share on other sites

paidakia pira simera to kinito k exw faei ton kosmo na brw pws na allaksw tis sudomeyseis sta koumpakia deksia k aristera sthn othoni ! apo rithmiseis sudomeyseis exei mono gia ta pliktra panw katw aristera deksia - oi sudomeyseis omws sta koumpakia panw sthn othoni -> deksia aristera pws allazoun xerei kaneis ? ? ? ? sas eyxaristw !!!

αμα ειναι vodafine κηνιτο δεν αλλαζει!!!!:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζουν,είναι προκαθορισμένες :)

 

Υ.Γ.:Για τον ήχο που ηχογραφεί στο βίντεο θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πιο πάνω!Είναι πολύ καθαρός ακόμη και σε πανύψηλες εντάσεις!Διάφανος και καθαρός!

Link to comment
Share on other sites

genika den allazoun i sugekrimena apo cosmote ? oloi dld exoun ta polumesa aristera k myview deksia ? periergo mou fainetai de borei kapou tha uparxei i rithmisi ! Nomizw k sto k800i eixa duskoleytei na to brw alla to brika sto telos tespa ! thansk gia to reply
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει σε κανένα!Μόνο οι κατευθύνσεις του πολυπλήκτρου αλλάζουν!Ούτε στο Κ800 γινόταν!Σε όλες τις συσκευές,το αριστερό πλήκτρο ειναι αφιερωμένο στα Πολυμέσα και το δεξί στις επαφές(ή στο μενού υπηρεσιών wap της εκάστοτε εταιρίας,αν είναι branded)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω μετα απο αναβαθμιση να μην χασω καποιες εφαρμογες που εχω στο τηλεφωνο!η μια απο τις δυο που εχω βασικα πρεπει να χρεωθω για να την κατεβασω κ δεν θελω να χρεωνομαι καθε φορα που κανω αναβαθμιση!δοκιμασα επισης κ περασα αυτες τις δυο εφαρμογες στην καρτα αλλα κ παλι χαθηκαν μετα απο αναβαθμιση!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω μετα απο αναβαθμιση να μην χασω καποιες εφαρμογες που εχω στο τηλεφωνο!η μια απο τις δυο που εχω βασικα πρεπει να χρεωθω για να την κατεβασω κ δεν θελω να χρεωνομαι καθε φορα που κανω αναβαθμιση!δοκιμασα επισης κ περασα αυτες τις δυο εφαρμογες στην καρτα αλλα κ παλι χαθηκαν μετα απο αναβαθμιση!!

εγω αυτο που εχω κανει για να μην χανω τις εφαρμογες ειναι να τις κατεβαζω στον υπολογιστη και επειτα να τις περναω στην καρτα εκει που λεει other.μετα απο καθε αναβαθμιση τα χαναπερναω...αλλα προσοχη!!!!οταν κανω αναβαθμιση την καρτα την βγαζω για καλο και κακο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...