Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορείς.

Υπάρχει μια εφαρμογή ονόματι Εκτυπωτές στο φάκελο Γραφείο λογικά.

Από εκεί γίνεται η όλη διαδικασία.

Δεν μπορώ να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες διότι δεν το έχω δοκιμάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον θα πρέπει να είναι θέμα σύνδεσης του κινητού με σύνθεση ad hoc.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω απενεργοποιήσει το screensaver. Θέλω η οθόνη να είναι εντελώς μαύρη όταν κλειδώνω το πληκτρολόγιο.

 

Όταν έχω ενεργοποιημένη τη λειτουργία αναπνοής (από τα προφίλ) όλα είναι οκ. Κλειδώνω το πληκτρολόγιο και μετά από λίγη ώρα η οθόνη είναι μαύρη.

 

όταν όμως απενεργοποιώ τη λειτουργία αναπνοής, η οθόνη δεν μαυρίζει αλλά μου βγάζει ώρα και ημερομηνία σαν screensaver(με σβηστή οθόνη).

 

Τι κάνω λάθος?

Δεν θέλω ούτε screensaver ούτε λειτουργία αναπνοής. Δεν μπορώ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς απ ότι θυμάμαι...

 

Σας κολλάει καθόλου το κινητό όταν απαντάτε μια εισερχόμενη κλήση??

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς απ ότι θυμάμαι...

 

Σας κολλάει καθόλου το κινητό όταν απαντάτε μια εισερχόμενη κλήση??

 

Όχι πάντα αλλά φυσικά και κολλάει. Περισσότερο κολλάει όταν απορρίπτεις μία κλήση και μετά πας να καλέσεις.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου έχει τύχει αυτό (και απορρίπτω μπόλικες:p)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες "φυσικά" και κολλάει? Είναι φυσιολογικό φαινόμενο?

 

Μετά από αρκετές αναβαθμίσεις το πρόβλημα σε εμένα παραμένει με το παραπάνω , οπότε θεώρησα ότι είναι κάτι φυσιολογικό (κάτι σαν bug).

 

Μάλλον δε συμβαίνει σε όλους...

 

 

 

 

PS. (το παραπάνω πάει στο ότι είναι απ' τα πρώτα κινητά μου που χρειάζεται αρεά και που να του βγάζω τη μπαταρία (system error) ή να το επανεκινώ (δεν λειτουργεί το κουμπί menu καμια φορά) για να λειτουργεί σωστά)

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές αναβαθμίσεις το πρόβλημα σε εμένα παραμένει με το παραπάνω , οπότε θεώρησα ότι είναι κάτι φυσιολογικό (κάτι σαν bug).

 

Μάλλον δε συμβαίνει σε όλους...

 

 

 

 

PS. (το παραπάνω πάει στο ότι είναι απ' τα πρώτα κινητά μου που χρειάζεται αρεά και που να του βγάζω τη μπαταρία (system error) ή να το επανεκινώ (δεν λειτουργεί το κουμπί menu καμια φορά) για να λειτουργεί σωστά)

 

Στις αναβαθμίσεις, έχω μείνει στην 210. Και πρόβλημα δεν έχω.

Μήπως έχει να κάνει με τις νεότερες εκδόσεις λογισμικού.

Επίσης, το πρόβλημα με το πλήκτρο του μενού δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

Μπορεί να είναι θέμα hardware και θα πρέπει να το πας σε σέρβις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και σε μένα το κάνει συχνότερα με τις τελευταίες αναβαθμίσεις και ίσως συγκεκριμένα με την τελευταία. Αλλά μόνο σε εισερχόμενες, όχι όταν απορρίπτω κλήσεις. Είναι λίγο εκνευριστικό να πρέπει να βγάζεις τη μπαταρία για να στρώσει...
Link to comment
Share on other sites

Στις αναβαθμίσεις, έχω μείνει στην 210. Και πρόβλημα δεν έχω.

Μήπως έχει να κάνει με τις νεότερες εκδόσεις λογισμικού.

Επίσης, το πρόβλημα με το πλήκτρο του μενού δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

Μπορεί να είναι θέμα hardware και θα πρέπει να το πας σε σέρβις

Η αλήθεια είναι ότι έχω την τελευταία έκδοση...αλλά την έβαλα γιατί είχα ήδη τα προβλήματα που ανάφερα πριν με τις προηγούμενες εκδόσεις

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το μενου το ειχα και εγω παλιοτερα αν θυμαμαι καλα. Μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν εχω κανενα προβλημα εδω και καιρο αν εξαιρεσεις καποια reboot που κανει που και που.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μόλις αγόρασα το Nokia E71 και διαπίστωσα ότι

1. δεν υπάρχει ελληνικό εγχειρίδιο

2. δεν υπάρχει υπόδειξη ελληνικών χαρακτήρων στο πληκτρολόγιο

3. δεν έχει εγκατεστημένους χάρτες όπως διαφημίζει στην ιστοσελίδα της η vodafone

4. με το που έκανα update λογισμικού εξαφανίστηκαν τα ελληνικά

 

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά μου ζητάει έναν κωδικό και δεν γνωρίζω ποιος είναι!

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Ευχαριστώ

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pos έπεσες σε παρά-εισαγωγή, διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών...

 

Μπορείς να περάσεις μόνος σου τα Ελληνικά με τον εξής τρόπο, Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code) αλλά θα σου πρότεινα να το γυρίσεις πίσω και να απαιτήσεις να σου δώσουν Ελληνικό.

 

Από που το πήρες? Στο πούλησαν λέγοντας σου ότι είναι Ελληνικό?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν άνοικαν οι γονείς μου την συσκευασία (η σύνδεση είναι στο όνομα του πατέρα μου) μου είπαν ότι δεν είχε ελληνικό εγχειρίδιο και τους παρότρυνα να πάνε στην vodafone να ρωτήσουν τον λόγο. Πήγε ο πατέρας μου και του άνοιξαν ακόμη ένα κουτί συσκευής Ε71 το οποίο επίσης δεν είχε το ελληνικό λέγοντας του ότι όλα έτσι είναι. Αύριο θα πάω από ένα κατάστημα της vodafone απλά είναι μεγάλο ξενέρωμα...
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Είναι έτσι όλα γιατί προφανώς όλα είναι παρά-εισαγωγής. Τα Ελληνικά Ε71 πρέπει να έχουν Ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα, Ελληνικό εγχειρίδιο και την αυτοκόλλητη ταινία που γράφει NOKIA SEALD.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να ακολουθήσω τις οδηγίες αλλά μάλλον κάνω κάτι λάθος γιατί μου βγάζει Reading Values Error! Αν δεν κάνω λάθος δεν εντοπίζει το πρόγραμμα τη συσκευή. :(
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλως μας ηρθες.. :)

 

Πριν προχωρησεις στην διαδικασια θα πρεπει να εχεις συνδεσει 1 φορα την συσκευη σου με το nokia pc suite.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια...

Έχω ήδη συνδεθεί με το Pc Suite και για τη ακριβεία είμαι και αυτή τη στιγμή συνδεδεμένος αλλά όπως είπα και πριν βγάζει error

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ξαναγραφω :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2948922#post2948922

 

Eνημερωσε μας για το αποτελεσμα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Αύριο θα περάσω από την vodafone με αποδείξεις και όλα τα περιεχόμενα της συσκευασίας και θα ζητήσω αλλαγή της συσκευής. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Θα σας ενημερώσω αύριο για τις εξελίξεις! Και πάλι ευχαριστώ!
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα την συσκευη, είχα μεσα περασμενο, το Active Call Manager, αν θυμαμαι καλα και λεγεται ετσι. Ξαφνικα, εδω και δυο μερες, δεν το βρισκω πουθενα μεσα σου φακελους. Και το θεμα ειναι οτι δεν εχω σβησει κατι ολο αυτο το διαστημα. Ξερει κανεις αν μπορω να το κατεβασω, ως γνησιο, ή αν υπαρχει καπου στην συσκευη ωστε να το ξανατρεξω? Απο το site της Νοκια μηπως μπορω?
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν άνοικαν οι γονείς μου την συσκευασία (η σύνδεση είναι στο όνομα του πατέρα μου) μου είπαν ότι δεν είχε ελληνικό εγχειρίδιο και τους παρότρυνα να πάνε στην vodafone να ρωτήσουν τον λόγο. Πήγε ο πατέρας μου και του άνοιξαν ακόμη ένα κουτί συσκευής Ε71 το οποίο επίσης δεν είχε το ελληνικό λέγοντας του ότι όλα έτσι είναι. Αύριο θα πάω από ένα κατάστημα της vodafone απλά είναι μεγάλο ξενέρωμα...

 

Απαγορεύεται να μην υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα την συσκευη, είχα μεσα περασμενο, το Active Call Manager, αν θυμαμαι καλα και λεγεται ετσι. Ξαφνικα, εδω και δυο μερες, δεν το βρισκω πουθενα μεσα σου φακελους. Και το θεμα ειναι οτι δεν εχω σβησει κατι ολο αυτο το διαστημα. Ξερει κανεις αν μπορω να το κατεβασω, ως γνησιο, ή αν υπαρχει καπου στην συσκευη ωστε να το ξανατρεξω? Απο το site της Νοκια μηπως μπορω?

Το είχες κάνει εγκατάσταση και ξαφνικά χάθηκε η εφαρμογή από το μενού ή το είχες σαν αρχείο εγκατάστασης μέσα στην κάρτα μνήμης και τώρα δεν το βρίσκεις μέσα εκεί?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το είχες κάνει εγκατάσταση και ξαφνικά χάθηκε η εφαρμογή από το μενού ή το είχες σαν αρχείο εγκατάστασης μέσα στην κάρτα μνήμης και τώρα δεν το βρίσκεις μέσα εκεί?

 

 

Ηταν ηδη εγκατεστημενο και ξαφνικα χαθηκε. Και δεν υπαρχει ουτε καν σαν αρχειο εγκαταστασης για να το ξανατρεξω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...