Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα "συνάδελφοι" !

 

Πριν 1 μήνα περίπου παρέλαβα κι εγώ το Ε71 μου :)

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω πολυσκαλίσει, αλλά είναι ένα γεγονός που πραγματικά με έχει τρελάνει: πώς γίνεται να γράψω με αγγλικούς χαρακτήρες ενώ η επιλεγμένη γλώσσα είναι τα ελληνικά;;;

 

Πχ μπαίνω στις επαφές, θέλω να ψάξω μια επαφή με λατινικούς χαρακτήρες και ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ :rolleyes: :mad:

 

Το ίδιο πχ όταν θέλω να βρω μια φωτογραφία στην έκθεση που να έχει όνομα με λατινικούς χαρακτήρες. Και βέβαια πάει λέγοντας...

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα και άκρη δε βγάζω :(

 

Βοηθείστε με γιατί έχω αρχίσει να φορτώνω και δεν μπορώ να πιστέψω ότι έπεσε σε τέτοιο ατόπημα η ΝΟΚΙΑ :(

 

Κατά τ'άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό! Κι η μπαταρία του πραγματικά είναι ατελείωτη. Προχθές που ήμουν σε μια παρέα 3 iPhone κανείς τους δεν μπορούσε να βρει ασύρματη σύνδεση στο ίντερνετ και το δικό μου έβρισκε 2-3 διαθέσιμα :D

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα "συνάδελφοι" !

 

Πριν 1 μήνα περίπου παρέλαβα κι εγώ το Ε71 μου :)

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω πολυσκαλίσει, αλλά είναι ένα γεγονός που πραγματικά με έχει τρελάνει: πώς γίνεται να γράψω με αγγλικούς χαρακτήρες ενώ η επιλεγμένη γλώσσα είναι τα ελληνικά;;;

 

Πχ μπαίνω στις επαφές, θέλω να ψάξω μια επαφή με λατινικούς χαρακτήρες και ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ :rolleyes: :mad:

 

Το ίδιο πχ όταν θέλω να βρω μια φωτογραφία στην έκθεση που να έχει όνομα με λατινικούς χαρακτήρες. Και βέβαια πάει λέγοντας...

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα και άκρη δε βγάζω :(

 

Βοηθείστε με γιατί έχω αρχίσει να φορτώνω και δεν μπορώ να πιστέψω ότι έπεσε σε τέτοιο ατόπημα η ΝΟΚΙΑ :(

 

Κατά τ'άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό! Κι η μπαταρία του πραγματικά είναι ατελείωτη. Προχθές που ήμουν σε μια παρέα 3 iPhone κανείς τους δεν μπορούσε να βρει ασύρματη σύνδεση στο ίντερνετ και το δικό μου έβρισκε 2-3 διαθέσιμα :D

 

 

Ευχαριστώ!

 

Πατάς ταυτόχρονα το ειδικό πλήκτρο κάτω αριστερά και το space.

Σου βγάζει μενού για αλλαγή γλώσσας γραφής.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό περίπου ένα μήνα και είμαι πολυ ευχαριστημένος. Κλασεις ανώτερο του Ε65 που είχα πριν. Μια απορία έχω μονο. Στο GPS τι διαφορα έχει το υποβοηθουμενο GPS απο την επιλογή "βασει δικτύου". Είχα απενεργοποιησει το υποβοηθουμενο μονο αλλά διαπίστωσα ότι παλι συνδεοταν στο νετ. Το A-GPS ξερω τι κανει αλλα το "βασει δικτυου" τι ακριβως είναι? Τι ρυθμίσεις χρησιμοποιειται εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς ταυτόχρονα το ειδικό πλήκτρο κάτω αριστερά και το space.

Σου βγάζει μενού για αλλαγή γλώσσας γραφής.;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!

 

Με είχε πιάσει στενοχώρια με το όλο θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω την εφαρμογή για msn messenger από που την κατεβάζω???

δεν μου την βγάζει στα downloads....υπάρχει κάποιο τρικ????

για να φαίνεται αμερική ή κάτι άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!

 

Με είχε πιάσει στενοχώρια με το όλο θέμα ;)

 

Παρακαλώ.

Και εγώ ρωτώντας το έμαθα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να κάτι άλλο που δεν κατάφερα να βρω!

 

Σε όλα τα υπόλοιπα ΝΟΚΙΑ που είχα, στα μηνύματα, όταν πατούσα το κουμπί για να βγει η σχάρα με όλα τα σημεία στίξης κλπ (στο Ε71 είναι το Chr για να καταλαβαινόμαστε) πατούσα το 5 και έβαζε όποιο σημείο στίξης ήθελα χωρίς να "χαθεί" η σχάρα και μετά όταν ήθελα να την κλείσω πατούσα το "επιλογή" (αν θυμάμαι καλά).

 

Τώρα που το δοκιμάζω στο Ε71 δεν κατάφερα να το κάνω και είναι λίγο εκνευριστικό για να βάλω πχ παρενθέσεις να χρειαστεί να κάνω 2 φορές την ίδια δουλειά (μια για την αριστερή και μια για τη δεξιά παρένθεση).

 

Κανείς που να έχει βρει λύση;;

 

Τρέχα γύρευε θα μου πείτε τώρα, αλλά ΝΟΚΙΑ παίρνουμε πιστεύω όλοι μας επειδή είναι τα πιο εύκολα κινητά και κάνουν τα πάντα! Τουλάχιστον εγώ δεν έχω τολμήσει να αγοράσω άλλο κινητό εδώ και 10 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω την απαντηση απλα οι παρενθεσεις ειναι κ στο keyboard αριστερα απο το space

 

Αριστερά από το κενό έχω 3 κουμπιά: το ειδικό, το shift και ένα με @/

 

Τι εννοείς;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με κάτι που είχα πει παλιότερα...

πήρα και 2 E71 το πληκτρολόγιο είναι διαφορετικό....έχει και ελληνικά πάνω και αγγλικά!

το πιο παλιό μου έχει μόνο αγγλικούς χαρακτήρες και τα γράμματα Y και Z είναι αντίθετα απ' ότι είναι στο καινούργιο......με αποτέλεσμα (όταν γράφω στο παλιό) να πρέπει να πατώ τα αντίθετα γράμματα...

 

να το πάω στην νοκια να μου αλλάξουν πληκτρολόγιο ή να ζητήσω αντικατάσταση από το Πλαίσιο....(πέρασαςν 2 μήνες)

 

 

 

καμιά ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με κάτι που είχα πει παλιότερα...

πήρα και 2 E71 το πληκτρολόγιο είναι διαφορετικό....έχει και ελληνικά πάνω και αγγλικά!

το πιο παλιό μου έχει μόνο αγγλικούς χαρακτήρες και τα γράμματα Y και Z είναι αντίθετα απ' ότι είναι στο καινούργιο......με αποτέλεσμα (όταν γράφω στο παλιό) να πρέπει να πατώ τα αντίθετα γράμματα...

 

να το πάω στην νοκια να μου αλλάξουν πληκτρολόγιο ή να ζητήσω αντικατάσταση από το Πλαίσιο....(πέρασαςν 2 μήνες)

 

 

 

καμιά ιδέα...

 

Το 1ο ηταν απο παραλληλη εισαγωγη -παραεισαγωγη δηλ εκτος alpha copy.

Αντικατασταση απο πλαισιο ειναι λιγο αργα ...

Οποτε ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το πρόβλημα ότι μαζευεί πολλά μικρά σκουπιδάκια στην οθόνη κάτω από το εξωτερικό πλαστικό με αποτέλεσμα να εμποδίζουν. το κινητό το έχω μόλις 2 μήνες. έχετε και σεις αυτο το πρόβλημα; το κινητό το έχω πάντα σε θήκη τύπου πουγκί, δεν μπορώ να καταλάβω πως και απο που περνάνε τέτοια σκουπιδάκια στην οθόνη. και είναι απαράδεκτο για μένα κινητό δυο μηνών να πάει στο service να ανοιχτεί δηλαδή για καθαρισμό. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

απο Πλαίσιο μου είπαν ότι δεν κάνουν παραεισαγωγή....

θα πάρω στην Νοκια σήμερα...άντε πάλι να τρέχεις.....

 

 

Το 1ο ηταν απο παραλληλη εισαγωγη -παραεισαγωγη δηλ εκτος alpha copy.

Αντικατασταση απο πλαισιο ειναι λιγο αργα ...

Οποτε ...

Link to comment
Share on other sites

απο Πλαίσιο μου είπαν ότι δεν κάνουν παραεισαγωγή....

θα πάρω στην Νοκια σήμερα...άντε πάλι να τρέχεις.....

ναι καλά... :mad: και εμένα την πρώτη φορά Γεμανικό μου δώσανε... στην θέση του Υ εχει το Ζ και στο κουτί έξω γραφει DE...

Link to comment
Share on other sites

απο Πλαίσιο μου είπαν ότι δεν κάνουν παραεισαγωγή....

θα πάρω στην Νοκια σήμερα...άντε πάλι να τρέχεις.....

Κάνουν, αλλά πρόκειται για μεμονωμένες-σπάνιες περιπτώσεις.

Που να δεις τι γίνεται με άλλα καταστήματα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια ξαναχρειάζομαι τη βοήθειά σας!!

 

Δεν μπορώ να βρω τα εξής.......:

 

-πώς απενεργοποιείται το αυτόματο κλείδωμα

-πώς γίνεται να απαντώ με οποιοδήποτε κουμπί

 

 

χέεεελπ....

Link to comment
Share on other sites

1) Ρυθμίσεις > Γενικές > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα sim > Χρόνος αυτόματου κλειδώματος πληκτρολογίου.

2) Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Κλήση > Απάντηση με κάθε πλήκτρο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Ρυθμίσεις > Γενικές > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα sim > Χρόνος αυτόματου κλειδώματος πληκτρολογίου.

2) Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Κλήση > Απάντηση με κάθε πλήκτρο.

 

:D

 

Σε υπερευχαριστώ!

 

Κάποια φάση πρέπει να καθίσω να ασχοληθώ σοβαρά με το κινητό μου... :O Ούτε αυτά ακόμα δεν κατάφερα να βρω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Re paidia, exo tin 200.

Axizei na kano anavathmisi?

Tha exo provlimata me tin ora k tin imerominia??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Re paidia, exo tin 200.

Axizei na kano anavathmisi?

Tha exo provlimata me tin ora k tin imerominia??

 

εγώ είχα πρόβλημα (με την ημερομηνία) και με την 200 και με την 210 με δύο Ε71... οπότε αν δεν το κλείνεις το βράδυ και οι δύο (οσον αφορά αυτό το πρόβλημα) το ίδιο είναι... :(

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα πρόβλημα (με την ημερομηνία) και με την 200 και με την 210 με δύο Ε71... οπότε αν δεν το κλείνεις το βράδυ και οι δύο (οσον αφορά αυτό το πρόβλημα) το ίδιο είναι... :(

 

Την έκανα.

Με την ημερομηνία/ώρα δεν είχα πρόβλημα, με τη 200 τουλάχιστον.

Τώρα περιμένω να δώ με τη 210.

 

Έχω βάλει αυτόματη ενημέρωση από το δίκτυο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω βάλει αυτόματη ενημέρωση από το δίκτυο.

 

αν και δεν νομίζω να είναι λύση...

το βράδυ το κλείνεις?

μακάρι να μην στο κάνει ποτέ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο προβλημα λετε?

 

''το Ε71 με λογ. 200.21.118 και (210) "πήγε" δυο μέρες μπροστά η ημερομηνία σήμερα πχ. που ξύπνησα (το ειχα κλειστο το βράδυ) ηταν δευτέρα 13/04/09!!! η ώρα πάντως ητάν σωστή!''

 

δυο μέρες μπροστά, και ακόμα δεν υπάρχει λύση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...