Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,

μολις το αγορασα και εγω το κινητο και εχω καποιες αποριες.

α)το τηλ το αγορασα απο ολλανδια και εχει το λογισμικο 200......

εχει γινει καποια ουσιαστικη αναβαθμιση για να το περασω (για να περνουσα και τα ελληνικα) ?

β)στηv εφαρμογη go-yahoo μπορω να γραψω μνμ off line?

γ)περασα την εφαρμογη gmail mobile στο τηλ αλλα δεν παιζει....

δ)μπορω να συγχρονισω το outbox το g-mail ή το yahoo? (με το gmail δεν τα εχω καταφερει).

ε)και μια τελευταια χαζη.... τι διαφορα εχει αμα εχω το τηλ στο 3G ή στο GPRS?

(εγω το'χω στο 3G) .

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα μου κρατάει πολύ λίγο η μπαταρία γύρω στις 12 ώρες.

είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

αν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα και με κάποιο τρόπο το έλυσε,

παρακαλώ να με βοηθήσει.

 

μαλλον θελει ελεγχο και αντικατασταση μπαταριας.Παντο σε ενα καταστημα nokia.Εχεις εγγυηση 2 χρονια

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

μολις το αγορασα και εγω το κινητο και εχω καποιες αποριες.

α)το τηλ το αγορασα απο ολλανδια και εχει το λογισμικο 200......

εχει γινει καποια ουσιαστικη αναβαθμιση για να το περασω (για να περνουσα και τα ελληνικα) ?

β)στηv εφαρμογη go-yahoo μπορω να γραψω μνμ off line?

γ)περασα την εφαρμογη gmail mobile στο τηλ αλλα δεν παιζει....

δ)μπορω να συγχρονισω το outbox το g-mail ή το yahoo? (με το gmail δεν τα εχω καταφερει).

ε)και μια τελευταια χαζη.... τι διαφορα εχει αμα εχω το τηλ στο 3G ή στο GPRS?

(εγω το'χω στο 3G) .

 

Ευχαριστω...

 

a. kai ego ti 200 exo. mia xara doulevei. den ksero an yparxei k neoteri.

 

b. oxi, den ginetai

 

c. den ksero.

 

d. nai mporeis fysika, arkei na ksereis tis rithmiseis tou pop3 klp klp. ti yahoo exeis? .com h .gr?

 

e. I diavores einai arketes.

3g= kalyteri poiotita synomilias , poly taxyteri metafora dedomenon , dynatotita videocall

gprs= megalyteri diarkeia mpatarias.

k ego se 3g to exo monima.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις απεκτησα το Ε71.Επειδη δν εχω χρονο να διαβασω ολα αυτα τα ποστ μπορειτε να μου δωσετε μερικες συμβουλες και χρησιμα προγραμματακια για το κινητο?(Κατι ακουσα και για bugs)Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Για αρχή διάβασε αυτό: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To διαβασα το παραπανω τρεαντ αλλα αυτο που δν καταλαβα ειναι πως αν π.χ εχω βαλει Garmin και θελω να δω που βρισκομαι μονο μα μονο για μια φορα θα χρειαστει να "κλειδωσω" τους δωρυφορους και να χρεωθω τα 5kbτς, και μετα δν θα χρεωνομαι? η για καθε φορα που ανοιγω το gps θα πρεπει να χρεωνομαι αυτα τα 5 kbts?
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που θα ανοίγεις το πρόγραμμα θα κλειδώνει δορυφόρους οπότε θα υπάρχει και η ανάλογη χρέωση.

Φυσικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Το αναφέρει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου κρατάει πολύ λίγο η μπαταρία γύρω στις 12 ώρες.

είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

 

το τηλεφωνο ειναι ηδη 6 μερες στα χερια μου και το εχω φορτησει μια φορα!

 

a. kai ego ti 200 exo. mia xara doulevei. den ksero an yparxei k neoteri.

 

b. oxi, den ginetai

 

c. den ksero.

 

d. nai mporeis fysika, arkei na ksereis tis rithmiseis tou pop3 klp klp. ti yahoo exeis? .com h .gr?

 

e. I diavores einai arketes.

3g= kalyteri poiotita synomilias , poly taxyteri metafora dedomenon , dynatotita videocall

gprs= megalyteri diarkeia mpatarias.

k ego se 3g to exo monima.

 

η εφαρμογη gmail.mobile 2.0.6. που κατεβαζω απο το κινητο κολλαει και δεν παιζει αλλα τελικα καταφερα και συχρονισα το gmail μου με το inbox μου οποτε μικρο το κακο, αλλα με το yahoo. δεν συχρονιστικε. μαλλον επειδη εχω εγκατεστησει την εφαρμογη go-yahoo.

Link to comment
Share on other sites

1)ειχα σκοπο να παω στη ΝΟΚΙΑ για να περασω ελληνικα (το τηλ. το'χω παρει απο Ολλανδια) και την εκδοση τη 210.21.006, αλλα μετα απο ενα μικρο search που εκανα στο thread διαβασα παραπονακια.

ξερει κανεις να μου πει?

 

2)μου ειπαν για ενα πακετακι με θεματα,παιχνιδια κ.α. με 10Ε απο ΝΟΚΙΑ club. αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με την τελευταια ελληνικη rom δεν εχω κανενα προβλημα.Απιστευτα σταθερη!!:)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πόσταρες σε λάθος θέμα? Στα symbian δεν έχουμε rom. :confused:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια!!!την τελευταια αναβαθμιση!!!!μην αρπαζεσαι!!!Αν και πρεπει να ξερεις οτι και στο E71 rom ειναι!!!!:wacko:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Ούτε αρπάχτηκα, ούτε έκανα κάποιο κακόβουλο σχόλιο, ούτε φώναξα. Απλά είπα μήπως μπερδεύτηκες επειδή έχω δει ό,τι ασχολείσαι κ με windows mobile. Και το ξέρω ό,τι η αναβάθμιση "περνάει" στην rom. .:offtopic:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι ηδη 6 μερες στα χερια μου και το εχω φορτησει μια φορα!

 

Εγώ το εχω φορτίσει πέντε φορές το εχω περίπου τρεις βδομάδες και κρατάει περίπου μιάμιση με δύο ημέρες με κανονική χρήση. Πως σου κρατάει εσένα τόσο πολύ;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρατάει 2-3 μέρες με αρκετή χρήση, wlan 30 λεπτά την ημέρα χονδρικά, 3G/ΒΤ off, ανοικτό και τα βράδυα.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

αλλα με το yahoo. δεν συχρονιστικε. μαλλον επειδη εχω εγκατεστησει την εφαρμογη go-yahoo.

 

Den exei simasia.

An exeis yahoo.gr tote o pop3 einai dorean.

Sto yahoo.com oxi. Den ksero an paizei rolo.

An exeis yahoo.gr pes mou na sou steilo tis sostes rythmiseis

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρατάει 2-3 μέρες με αρκετή χρήση, wlan 30 λεπτά την ημέρα χονδρικά, 3G/ΒΤ off, ανοικτό και τα βράδυα.

 

φίλε με συγχωρείς αυτό το λες αρκετή χρήση; αυτό είναι ελάχιστη εως κανονική. Για επαγγελματικό τηλέφωνο μιλάμε.....

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε με συγχωρείς αυτό το λες αρκετή χρήση; αυτό είναι ελάχιστη εως κανονική. Για επαγγελματικό τηλέφωνο μιλάμε.....

 

Stis 3 meres tha exei kanei xrisi wifi 1misi ora synolika.

Afto den einai k ligo.

Eksartatai k apo tin omilia vevaia.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φίλε με συγχωρείς αυτό το λες αρκετή χρήση; αυτό είναι ελάχιστη εως κανονική. Για επαγγελματικό τηλέφωνο μιλάμε.....

 

+γύρω στα 20-30 λεπτά ομιλία. Δεν θεωρείται αρκετή ok δε θα διαφωνήσω κανένα πρόβλημα, πεστην ελαφριά χρήση, εμένα πάντως με αυτή τη χρήση μου κρατάει 2-3 μέρες και είναι σημαντικό να το γνωρίζουν οι ενδιαφερόμενοι.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

πάντως, ως προς την αυτονομία το κινητό είναι μοναδικό!

εμένα μου κρατάει από 4-5 μέρες ανάλογα με τη χρήση κάθε φορά.

Φυσικά μου έχει κρετήσει και 6 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έκανα χτες update to firmware και απλα ηθελα να ρωτησω για δυο μικροbugs που παρατήρησα:

1. Οταν το κινητο μπαινει σε αναμονη και μαυριζει η οθόνη του και εμφανιζεται το ρολοι, η ωρα κολλάει σε εκεινο ακριβώς το λεπτο που εσβησε. Οταν πατήσω το σταυρο για να αναψει και να δω τι ωρα είναι η ώρα επανέρχεται στη κανονικη. Απλα καθ'όλη τη διάρκεια που κάθεται το κινητό η ώρα είναι κολλημένη.

2. Μου εγινε και εμένα αυτο με το ιντερνετ radio που αφου το κλείσω κάνει restart το κινητό.

κατα τ'αλλα νομιζω το firmware είναι πολύ καλό και πολύ σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έκανα χτες update to firmware και απλα ηθελα να ρωτησω για δυο μικροbugs που παρατήρησα:

1. Οταν το κινητο μπαινει σε αναμονη και μαυριζει η οθόνη του και εμφανιζεται το ρολοι, η ωρα κολλάει σε εκεινο ακριβώς το λεπτο που εσβησε. Οταν πατήσω το σταυρο για να αναψει και να δω τι ωρα είναι η ώρα επανέρχεται στη κανονικη. Απλα καθ'όλη τη διάρκεια που κάθεται το κινητό η ώρα είναι κολλημένη.

2. Μου εγινε και εμένα αυτο με το ιντερνετ radio που αφου το κλείσω κάνει restart το κινητό.

κατα τ'αλλα νομιζω το firmware είναι πολύ καλό και πολύ σταθερο.

Poia version perases?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

210.21.006

 

Α, ωραία, να ξέρω να μην κάνω αναβάθμιση:p

Με την 200 που έχω τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! εχω το Ε71 με λογ. 200.21.118 και δυο φορες "πήγε" δυο μέρες μπροστά η ημερομηνία :blink: σήμερα πχ. που ξύπνησα (το ειχα κλειστο το βράδυ) ηταν δευτέρα 13/04/09!!! η ώρα πάντως ητάν σωστή! επίσης (άσχετο) στο πληκτολόγιο στον αριθμό 3 το γράμμα που εχει επάνω είναι το Ζ αντι για το Υ :wacko: οτι νάνε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...