Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οσοι χρησιμοποιειται bluetooth ενεργο ολη μερα, εχετε παρατηρησει διαφορα στην μπαταρια?

Γιατι για δοκιμη τις τελευταιες μερες, εβγαλα το bluetooth και εβαλα απλο handsfree και βλεπω αρκετη διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας.

Ειναι δυνατον το bluetooth να τρωει τοσο μπαταρια ή ειναι ιδεα μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας όταν Bluetooth είναι ενεργό με αποτέλεσμα να διαρκεί λιγότερο η μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

θα μπορούσε κάποιος από εδώ να μου πει αν έχει βάλει το garmin στο ε71 και αν δουλεύει κανονικά...όταν προσπαθεί να βαλει μία οδό???

 

 

έχω ρωτήσει και στο αντίστοιχο section αλλά δεν μου έχει δώσει κανείς απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις με το κινητο τα DS 970 της SE?

Σκεφτομαι να τα αγορασω, αλλα φοβαμαι μηπως εχω το γνωστο προβλημα με συνδεσεις - αποσυνδεσεις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα την λύση στο πρόβλημα με το nokia E71....

έβαλα το τελευταίο σετάκι 3 σε 1 χαρτών με το garmin 5.00.40

όλα δούλεψαν μια χαρά και όταν προσπαθούσα να του βάλω κάποια οδό....όταν έγραφα την πόλη την οδό κτλ και μικρά ελληνικά γράμματα από την αρχή......

 

 

ελπίζω να βοήθησα όσους είχαν το ίδιο πρόβλημα.....αν και είναι λες και κανείς δεν έχει βάλει το garmin στο e71! αφού δεν έπαιρνα απάντηση από κανένα!

 

 

να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα την λύση στο πρόβλημα με το nokia E71....

έβαλα το τελευταίο σετάκι 3 σε 1 χαρτών με το garmin 5.00.40

όλα δούλεψαν μια χαρά και όταν προσπαθούσα να του βάλω κάποια οδό....όταν έγραφα την πόλη την οδό κτλ και μικρά ελληνικά γράμματα από την αρχή......

 

 

ελπίζω να βοήθησα όσους είχαν το ίδιο πρόβλημα.....αν και είναι λες και κανείς δεν έχει βάλει το garmin στο e71! αφού δεν έπαιρνα απάντηση από κανένα!

Το κλασικό γνωστό πρόβλημα που όταν γράφεις ελληνικά κεφαλαία γράφει τα αγγλικά αντίστοιχα, αν υπάρχουν.

Έτσι το "Αλεξάνδρας", για παράδειγμα, έχει το λατινικό "A" αντί του ελληνικού "Α"...

Link to comment
Share on other sites

βρήκα ακόμη 2 bugs για Ε71

1) δεν λειτουργεί το 3 στο zoom και

2) το πλήκτρο δίεση και αστεράκι (# *) δεν λειτουργούν........δεν μπορώ να τα βρω!

 

 

Το κλασικό γνωστό πρόβλημα που όταν γράφεις ελληνικά κεφαλαία γράφει τα αγγλικά αντίστοιχα, αν υπάρχουν.

Έτσι το "Αλεξάνδρας", για παράδειγμα, έχει το λατινικό "A" αντί του ελληνικού "Α"...

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσουν τα πλήκτρα που λες πρέπει να αλλάξεις τη λειτουργία του πληκτρολογίου (με το κάτω αριστερά κουμπάκι) έτσι ώστε να γράφεις αριθμούς και όχι γράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια μικρη βοηθεια για να επανελθουμε και εμεις στα nokia. Ψηνομαι να παρω το E71 και θελω να μου πειτε 2-3 πραγματακια για την συσκευη αν θελετε και να μου πειτε για πιο λογο να μην παω στο Ε63 που απ οτι φενεται ειναι το ιδιο το Ε71 χωρις υπερυθρες, HSDPA και GPS. Επισης υπαρχει καποια συσκευη αυτης της κατηγοριας της nokia που να ειναι νεοτερη; Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια μικρη βοηθεια για να επανελθουμε και εμεις στα nokia. Ψηνομαι να παρω το E71 και θελω να μου πειτε 2-3 πραγματακια για την συσκευη αν θελετε και να μου πειτε για πιο λογο να μην παω στο Ε63 που απ οτι φενεται ειναι το ιδιο το Ε71 χωρις υπερυθρες, HSDPA και GPS. Επισης υπαρχει καποια συσκευη αυτης της κατηγοριας της nokia που να ειναι νεοτερη; Ευχαριστω πολυ!

 

Καλησπερα, κοιτα τα 2 τηλεφωνα ειναι σχεδον ιδια. Αν δεν σε ενδιαφερει το gps και 3G (εχει και το Ε63 αλλα στο Ε71 ειναι πιο γρηγορο), η μεταλλικη κατασκευη και η λιγο χειροτερη καμερα, παρε το Ε63 που ειναι και 100 ευρω φτηνοτερο.

 

Παντως το Ε71 εχει βγαλει τα λεφτα και με το παραπανω, αψογη συσκευη. Οτι καλυτερο ειχα σε κινητο ολα αυτα τα χρονια.

- Καλη μπαταρια (3 μερες με πολυ χρηση τηλεφωνου, wifi και μουσικη)

- Το καλυτερο πληκτρολογιο που εχω δει σε κινητο (προσωπικη γνωμη)

- Πολυ γρηγορο, κανενα κολλημα μεχρι τωρα.

- Ομορφη κατασκευη με εξαιρεση ισως οτι αφηνει δακτυλιες στο πισω μερος.

- Το wifi δουλευει αψογα οπως και ο ενσωματομενος web browser.

Και πολλα αλλα!

 

Μειονεκτημα που βρισκω ειναι η οχι τοσο καλη καμερα (την μερα παλευεται αλλα το βραδυ αστο..)!

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει καποια συσκευη αυτης της κατηγοριας της nokia που να ειναι νεοτερη; Ευχαριστω πολυ!

Το e75.

Ήρθε, έρχεται, κάτι τέτοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει στα 445 ευρώ - ακριβό.

 

Επίσης αναμένουμε το Ε55 που, για μένα, έχει τεράστιο ενδιαφέρον σαν συσκευή.

 

Πάντως, το Ε71 είναι σίγουρα μια πάρα πολύ καλή αγορά. Θα το προτιμούσα από το Ε63 καθώς προσφέρει πολλά πράγματα παραπάνω (βέβαια το Ε63 έχει και 225 ευρώ - τιμή καταπληκτική για τέτοια συσκευή).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βασικα το full qwerty keyboard με ενδιαφερει γιατι εχω πηξει στα touch screen και στα πενακια. Μαλλον θα προτιμησω το e71 για την κατασκευη του και μονο...
Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει στο κάλενταρ απο συνκ όλες τις γιορτές.

 

Αλλά μου κάνει αυτό;

 

Πχ σήμερα που έχουμε 5/5 μου δίχνει τη γιορτή που έχει στις 6/6 και όχι της ίδιας της ημέρας κάποιο event όμως θα το δίξει που είναι στις 5/5

 

επίσης πως μπορεί να μου τσεκάρει αυτόματα τα email μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

απο χθές είμαι και εγώ κάτοχος του e71.

Τρόμαξα να το βρώ στα καταστήματα της Wind και τελικά βρήκα ένα λευκό και το πήρα. Και επιλογή να είχα όμως έτσι και αλλιώς το λευκό θα έπαιρνα:D

 

Προερχόμενος απο SE M600 είμαι ενθουσιασμένος και ας "θυσίασα" την οθόνη αφής.

 

η έκδοση που έχει : 210.21.006

αν δεν μου βγάλει προβλήματα δεν θα αλλάξω.

 

Πάντως έχω εντυπωσιαστεί απο το πόσο πλήρες κινητό είναι χωρις να του βάλω τίποτα ακόμα...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο anduril.:)

Λόγω της μετάβασης σου από UIQ σε Series 60 καλό θα ήταν να διαβάσεις το S60 3rd Edition Platform FAQ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο anduril.:)

Λόγω της μετάβασης σου από UIQ σε Series 60 καλό θα ήταν να διαβάσεις το S60 3rd Edition Platform FAQ!

 

ευχαριστώ!

 

εννοείται θα το διαβάσω (πάνω απο μια φορά!!), αν και έχω απορίες όχι μόνο για Series 60 αλλά και για Νοκια γενικότερα (έψαχνα πως αλλάζει ο ήχος κλήσης !!).

 

διάβασα όλες τις σελίδες για το e71 και ήδη διαπίστωσα πως έχω και εγώ το bug που το κουμπί του μενού κολλάει και πρέπει να κάνεις restart, πως ρυθμίζεις να μπαίνει απο wifi, αλλαγή γλώσσας, αναζήτηση καταλόγου.... κτλ

 

Μπράβο σε όλους όσοι βοήθησαν εδώ μέσα !!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!

 

εννοείται θα το διαβάσω (πάνω απο μια φορά!!), αν και έχω απορίες όχι μόνο για Series 60 αλλά και για Νοκια γενικότερα (έψαχνα πως αλλάζει ο ήχος κλήσης !!).

 

Έλα ρε συ, από τα προφίλ αλλάζεις τους ήχους κλήσεις.

Ρύθμισες το wifi, που εντάξει, δεν είναι τίποτα κι αυτό, κι κόλλησες στον΄ήχο κλήσης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά πως αλλάζω σε 3G?

 

πάω Settings -> Phone -> Network Mode

 

εκεί έχει επιλογές

 

GSM, Dual Mode, UMTS.

 

είναι επιλεγμένο το GSM.

 

Δεύτερη απορία έχω σετάρει το mailbox με το Gmail μου πως μπορεί να το τσεκάρει ανα κάπιο χρονικό διαστημα?

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε UMTS ή διπλή λειτουργία, ανάλογα τι θες. Εγώ το έχω μόνιμα σε GSM και μόνο αν χρειαστεί να κατεβάσω/φορτώσω κάτι, το γυρίζω προσψρινά σε UMTS.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη απορία έχω σετάρει το mailbox με το Gmail μου πως μπορεί να το τσεκάρει ανα κάπιο χρονικό διαστημα?

Θα πας στα μηνύματα, θα μπεις στο gmail κ θα πατήσεις Επιλογές > Ρυθμίσεις email > Αυτόματη ανάκτηση. Εκεί θα επιλέξεις Ανάκτηση email > Ενεργοποιημένη και αμέσως θα σου βγάλει επιλογές για να ρυθμίσεις κάθε πότε θα συνδέεται ώστε να κατεβάζει τα mail σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα μηνύματα, θα μπεις στο gmail κ θα πατήσεις Επιλογές > Ρυθμίσεις email > Αυτόματη ανάκτηση. Εκεί θα επιλέξεις Ανάκτηση email > Ενεργοποιημένη και αμέσως θα σου βγάλει επιλογές για να ρυθμίσεις κάθε πότε θα συνδέεται ώστε να κατεβάζει τα mail σου.

 

φίλε μου το έκανα αυτό, το έθεσα να λαμβάνει ανα 15 λεπτά αλλά είναι συνέχεια τώρα σε active connection άρα και φάγωμα της μπαταρίας ;ρ;ρ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...