Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βέβαια η υπηρεσία Nokia mail είναι σε φάση beta ακόμα και για τον λόγο αυτό είναι δωρεάν(νομίζω ότι το αναφέρει κιόλας κατά την εγγραφή του χρήστη).Οπότε κάποια στιγμή θα γίνει και αυτή με πληρωμή.Μαλλόν δηλαδή όπως το έχω καταλάβει θέλουν να κάνουν και αυτοί κάτι αντίστοιχο με τις υπηρεσίες Blackberry μελλοντικά...
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το NSU βρηκε οτι υπαρχει διαθεσιμη η νεα αναβαθμιση του λογισμικου. Την εχει βαλει καποιος? Εντυπωσεις?

 

αν τη βαλω, κανοντας restore χανω οτι ειχα πριν μεσα στο τηλεφωνο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές βγαίνουν off, αλλά σε γενικές γραμμές το restore είναι ικανοποιητικό. Δυστυχώς και στην τελευταία έκδοση παραμένει το πρόβλημα με την ημερομηνία (+2 μέρες) που εμφανίστηκε στην προηγούμενη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι το καινουργιο update?

κ εγω περιμενω την δευτερα το e71 μου :) !

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

ποιο προβλημα ειναι αυτο με την ημερομηνια?

Αυτό που ξαφνικά το ημερολόγιο βρίσκεται δύο μέρες μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , μια φιλη μου εχει το e71 με wind καρτα και θελει να εχει τα email και internet τι να ζητηση απο το καταστημα τησ wind ? Υπαρχει καποιο προγραμμα για e71 ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

το Ε71 κάνει αναβάθμιση μέσω FOTA ή μόνο μέσω καλωδίου; με την τελευταία αναβάθμιση λύθηκε το πρόβλημα με την αναζήτηση των επαφών;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω καλωδίου.

Για τις επαφές ας απαντήσει κάποιος κάτοχος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο μικρό είναι το κόστος της χρήσης του υποβοηθούμενου GPS;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά απο 3 περίπου χρόνια είπα και εγώ να αλλάξω το Ν70 μου με το Ε71 :P

 

Είμαι αρκετά εντυπωσιασμένος με το κινητό, είναι πολύ γρήγορο!! :D Στην αρχή ήμουν κάπως: "OMG, msn, email, web, internet radio στο κινητό και δουλέυουν σωστά!!"

 

Μετά απο λίγο trolling στο forum έλυσα όλες μου τις απορίες σχετικά με το Ε71, εφαρμογές, bugs κλπ (GJ ppl) ;)

Aυτό που δεν κατάφερα ήταν να κάνω sign τις εφαρμογές αλλά παρατήρησα οτι όταν τις έστελνα με BT (όχι απο το PC Suite) δέν μου εμφάνιζε certificate errors, οπότε το κάλυψα και αυτό :D

 

Απο Δευτέρα 8gb καρτούλα και Garmin!!

When you dance with the devil, you wait for the song to stop.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά απο 3 περίπου χρόνια είπα και εγώ να αλλάξω το Ν70 μου με το Ε71 :P

 

Είμαι αρκετά εντυπωσιασμένος με το κινητό, είναι πολύ γρήγορο!! :D Στην αρχή ήμουν κάπως: "OMG, msn, email, web, internet radio στο κινητό και δουλέυουν σωστά!!"

 

Μετά απο λίγο trolling στο forum έλυσα όλες μου τις απορίες σχετικά με το Ε71, εφαρμογές, bugs κλπ (GJ ppl) ;)

Aυτό που δεν κατάφερα ήταν να κάνω sign τις εφαρμογές αλλά παρατήρησα οτι όταν τις έστελνα με BT (όχι απο το PC Suite) δέν μου εμφάνιζε certificate errors, οπότε το κάλυψα και αυτό :D

 

Απο Δευτέρα 8gb καρτούλα και Garmin!!

Καλορίζικο !!!!....και είμαστε όλοι εδώ για τυχόν βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που δεν κατάφερα ήταν να κάνω sign τις εφαρμογές αλλά παρατήρησα οτι όταν τις έστελνα με BT (όχι απο το PC Suite) δέν μου εμφάνιζε certificate errors, οπότε το κάλυψα και αυτό :D

Καλορίζικο!

Αυτό σου το έκανε στις ίδιες εφαρμογές (αρχεία sis(x));

Αν ναι, πολύ περίεργο μου ακούγεται.

Εν πάσει περιπτώσει ένα πιστοποιητικό το χρειάζεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Αυτό σου το έκανε στις ίδιες εφαρμογές (αρχεία sis(x));

Αν ναι, πολύ περίεργο μου ακούγεται.

Εν πάσει περιπτώσει ένα πιστοποιητικό το χρειάζεσαι.

 

 

Και εμενα μου φανηκε περιεργο να σου πω την αληθεια.. Το εκανε σε ολα τα Sis(x) αρχεια που ειχα ηδη προσπαθησει να τα εγκαταστησω (ειτε απο Pc Suite η μεσω του Application Manager του κινητου)!.

 

Οσον αφορα το πιστοποιητικο ηδη συμβουλευτικα το post σου: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176 και περιμενω το πιστοποιητικο μου. ;)

 

Υ.Γ: Ελπιζω να ειναι ο σωστος τροπος για το πιστοποιητικο!

When you dance with the devil, you wait for the song to stop.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο !!!!....και είμαστε όλοι εδώ για τυχόν βοήθεια.

 

Η χρήση του nokia email γίνεται αποκλειστικά με χρήση wlan;

Έχει δοθεί λύση για το καθυστερημένο εντοπισμό των δορυφόρων;

Πόσο είναι περίπου το κόστος χρήσης του A-Gps;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αυτή την περίοδο βρίσκομαι στην Γαλλία και χάζευα κινητά για να κάνω νέα σύνδεση και μου δίνουν το Ε71 99 ευρώ με 50 ευρώ επιστροφή μετά. Αξίζει το κινητό? Από αυτά που διαβάζω μια χαρά το βρίσκω γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του nokia email γίνεται αποκλειστικά με χρήση wlan;

Έχει δοθεί λύση για το καθυστερημένο εντοπισμό των δορυφόρων;

Πόσο είναι περίπου το κόστος χρήσης του A-Gps;

Η χρήση emal μπορεί να γίνει μόνο με χρήση wlan και να συνδέεσαι όταν μόνο βρείς wlan. Αλλιώς μπορείς ασφαλώς και μέσω GPRS και συμφέρει μόνο εάν έχεις πακέτο δωρεάν ογκου από τον παροχέα σου.

Με την τελευταία έκδοση software - έχω ακόμα την 200 - δεν αντιμετωπίζω καθυστέρηση στον εντοπισμό δορυφόρων, εφόσον στο ξεκίνημα είσαι σε ''καθαρό'' μέρος.

Το κόστος χρήσης AGps, είναι πολύ μικρό, είχε αναφερθεί σε προηγούμενα post νομίζω και είναι πάρα πολύ λίγος ο όγκος σε kb (ίσως λιγότερο απο 50 kb), αλλα εάν εχεις πακέτο δωρεάν όγκου δεδομένων δεν πρέπει να σε αποσχολεί αφού η χρέωση είναι αμελητέα.

 

Γεια σας, αυτή την περίοδο βρίσκομαι στην Γαλλία και χάζευα κινητά για να κάνω νέα σύνδεση και μου δίνουν το Ε71 99 ευρώ με 50 ευρώ επιστροφή μετά. Αξίζει το κινητό? Από αυτά που διαβάζω μια χαρά το βρίσκω γενικά.

Η τιμή είναι ευκαιρία, το κινητό για εμένα είναι εξαιρετικό, βέβαια εξαρτάται και για πόσο χρόνο σε κλειδώνουν στο Γαλλικό δικτυο και με πόσο πάγιο. Η τιμή πάντως ακούγεται εξαιρετική....

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση emal μπορεί να γίνει μόνο με χρήση wlan και να συνδέεσαι όταν μόνο βρείς wlan. Αλλιώς μπορείς ασφαλώς και μέσω GPRS και συμφέρει μόνο εάν έχεις πακέτο δωρεάν ογκου από τον παροχέα σου.

 

Για να μην μας έρθει κανένας περίεργος λ/γ στο τέλος του μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , μια φιλη μου εχει το e71 με wind καρτα και θελει να εχει τα email και internet τι να ζητηση απο το καταστημα τησ wind ? Υπαρχει καποιο προγραμμα για e71 ?
Link to comment
Share on other sites

Με 6 μήνες κλειδωμένο κινητό (μετά το ξεκλειδώνεις free) και σε πάγιο 26 ευρώ τον μήνα για 2 χρόνια (αλλά αν τυχόν φύγω από Γαλλία για καιρό έχουν νόμο που διακόπτω το συμβόλαιο χωρίς καμία επιβάρυνση).
Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι περίπου το κόστος χρήσης του A-Gps;

Το A-GPS το πολύ να χρειαστεί 5kb όγκο δεδομένων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το A-GPS το πολύ να χρειαστεί 5kb όγκο δεδομένων.

 

Σε φράγκα, πόσο είναι;

Link to comment
Share on other sites

πΡΟΣΠαθω να εγκαταστησω το windows hotmail messenger απο τον καταλογο downloads του κινητου αλλα δεν μου το εμφανιζει πουθενα

ξερεις κανενας γιατι?

ευχαρστω

Link to comment
Share on other sites

slokie

Για να μην στο εμφανίζει στο Λήψη, σημαίνει πως δεν είναι διαθέσιμο για τη συσκευή σου.

Δες στα γνωστά μαγαζάκια, υπάρχει εκεί.

 

 

koinos123

Αυτό εξαρτάται από τον πάροχό σου.

Πήγαινε στο site του και δες τον τιμοκατάλογο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...