Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με την λήψη του κινητού;

Μου χάνει πολύ συχνά το σήμα ακόμα και σε GSM only mode.

 

Ωχ... μόνο τέτοια να μην ακούω και το περιμένω από μέρα σε μέρα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ... μόνο τέτοια να μην ακούω και το περιμένω από μέρα σε μέρα.....

 

Οχι, δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τη ληψη του (δοκιμασμενο στο δικο μου και δυο φιλων τα Ε71)...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τη ληψη του (δοκιμασμενο στο δικο μου και δυο φιλων τα Ε71)...

 

Επιβεβαιώνω! Σε 2 συσκευές που εχω, το σήμα είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!:)

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το σημα ειναι αριστο...εγω στο μονο που εχω παραπονο ειναι η ενταση στο mp3 player και στο ραδιο...πολυ χαμημη:down:
:up:
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το σήμα είναι εξαιρετικό. Με ξαφνιασε προχθές που ενώ παλαιότερα κινητά έχαναν το σήμα στο υπόγειο γκαράζ, ενώ ξαφνικα το Ε71 χτύπησε και απάντησα στην κλήση, παρόλο που το σήμα του είχε 1 παύλα.
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το σημα ειναι αριστο...εγω στο μονο που εχω παραπονο ειναι η ενταση στο mp3 player και στο ραδιο...πολυ χαμημη:down:

 

Ναι, αυτο ισχυει. Ειναι προφανες πως το multimedia κομματι ειναι στοχευμενα υποβαθμισμενο για προφανεις λογους...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...Ας πώ κι εγώ ένα πρόβλημα που έχω...Λοιπόν...παταω να μπει στο nokia maps ,δειχνει οτι φορτωνει αλλα μετα δεν γινεται τιποτα και με βγάζει πάλι στο εικονίδιο "Χαρτες" , ξαναφορτωσα μεσω toy map loader τους χάρτες αλλα πάλι το ίδιο...καμια ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει? σημείωση το GPS δούλευε κανονικα ...
Link to comment
Share on other sites

Ποιό Nokia Maps έχεις; Το 1.2 ή το 2.0;

 

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση στην συσκευή σου; Αν δεν στρώσει, βγάλε και ξαναβάλε την κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και επανεκκίνηση και έκανα και αυτό με την κάρτα μνήμης που είπες αλλα δυστυχώς πάλι τα ίδια...κανει οτι φορτώνει και μετά πάλι με βγάζει στο εικονίδιο...εχω το Nokia Maps 2.0...Πρόσφατα φόρτωσα κάτι προγραμματάκια...λές να επηρεάζουν αυτά...δεν πιστευω αλλά όλα είναι πιθανα...ευχαριστω που ασχοληθηκες πάντως...καμια άλλη ιδέα τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις απο την κάρτα μνήμης όλα τα περιεχόμενα του φακέλου Cities για να διαπιστώσεις αν οι χάρτες προκαλούν το κόλλημα.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...Ας πώ κι εγώ ένα πρόβλημα που έχω...Λοιπόν...παταω να μπει στο nokia maps ,δειχνει οτι φορτωνει αλλα μετα δεν γινεται τιποτα και με βγάζει πάλι στο εικονίδιο "Χαρτες" , ξαναφορτωσα μεσω toy map loader τους χάρτες αλλα πάλι το ίδιο...καμια ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει? σημείωση το GPS δούλευε κανονικα ...

 

κανε αυτο που λεει ο mirrorofsorrow .

 

Ακομα μεσω map loader ,σβησε τους χαρτες πρωτα και μετα

ξαναπερασε τους .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αυτά που μου είπατε αλλά πάλι τα ιδια...

 

Κανε αυτο :

1.Σβησε τους χαρτες μεσω map loader.

Ανοιξε μια φορα την εφαρμογη χαρτες απο την συσκευη.

Περασε παλι τους χαρτες μεσω map loader .

 

 

 

2. Κατεβασε την τελευταια εκδοση του maploader

 

Why does Maps crash once i have loaded map data to my device using Nokia Map Loader?

This problem may be caused by the Maps application on your mobile device using data from a different map

data release other than the Nokia Map Loader on your compatible PC. To avoid this behaviour and to make

sure you get the latest available map data, you must first update the Nokia Maps application

on your mobile device and the Nokia Map Loader on your PC.

Download the latest versions at http://maps.nokia.com/download.

 

3. Κανε εγκατασταση παλι το maps 2.0

http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_Maps_2.0_3204_3.1_u.sis

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να εχω προβλημα με το κινητο....

 

κολαει στην αρχικη οθονη μετα απο μερικες λειτουργιες (οχι συγκεκριμενες) και αναγκαζομε να παταω παρατεταμενα το πληκτρο που ανοιγει τον task manager και απλα να επιλεγω την αρχικη οθονη για να ξεκολησει...

επισης οταν παταω το κουμπι του μενου για να κλειδωσω το πληκτρολογιο μου πεταει αναμεσα στις συντομευσεις και την στηλη της μπαταριας μια λεπτη γραμμη....

 

φυσικα το κινητο επανερχεται στην αρχικη του κατασταση μονο με επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

sorry prwta g ta greeklish..to pc mu dn exei akoma ellinika..egw katevasa kapoia themes apo to zedge k opws phga na ta perasw me to nokia application installer mu elege na sinexisw ap to til tin egatastasi to dexomoun k otan ksekinouse mou leei: "sfalma pistopoiitikou,epikoinwniste me ton promitheyti ths efarmogis"!!to thema einai oti dn mu to ekane se ena dyo alla se ola!!!kamia 20ari themata se .sis morfi,ola roloi..ti lete?
Link to comment
Share on other sites

sorry prwta g ta greeklish..to pc mu dn exei akoma ellinika..egw katevasa kapoia themes apo to zedge k opws phga na ta perasw me to nokia application installer mu elege na sinexisw ap to til tin egatastasi to dexomoun k otan ksekinouse mou leei: "sfalma pistopoiitikou,epikoinwniste me ton promitheyti ths efarmogis"!!to thema einai oti dn mu to ekane se ena dyo alla se ola!!!kamia 20ari themata se .sis morfi,ola roloi..ti lete?

 

S60 Platform FAQ ερωτηση #3

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι πρέπει να του δώσεις λίγο χρόνο να το συνηθίσεις. Κι εγώ ακόμα το μαθαίνω το πληκτρολόγιο του Ε71, αν κι έρχομαι από το Μ600 που έχει παρόμοιο σε μέγεθος πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να αντιγράψω τα email μου σε καινούργιο φάκελο που εχω δημιουργησει στο "οι φακελοι". Ουτε καν απλως να τα μεταφέρω. Στο Ε61i υπήρχε αυτη η δυνατότητα.......Δεν μπορω να καταλάβω για πιο λόγο οι τεχνικοι της nokia "πειραζουν" τετοιες δυνατότητες.

Ειναι ιδιαιτερα πρακτικό να μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους με μηνυματα και email. Κατηγοριοποιεις τα θεματα τους και δεν τα εχεις πεταμένα όλα μαζι στα εισερχόμενα ή στα εξερχόμενα......Τουλάχιστον απαραδεκτο για τετοιας κατηγορίας συσκευη.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

αφου επανεφερα τις εργοστασιακες ρυθμισεις , ηλπιζα οτι δεν θα ειχα προβλημα. και οντως για δυο μερες δεν δημιουργηθηκε τπτ.

 

μεχρι που σημερα το απογευμα,τσουπ να το....

 

http://img137.imageshack.us/img137/9200/img1123ma3.th.jpg

 

και μιλαω για αυτο. σε αυτη τη φαση το κινητο δεν με βαζει στο μενου και το μονο που μου επιτρεπει ειναι να κανω τηλεφωνο και να κλειδωσω το πληκτρολογιο ΧΩΡΙΣ να περασει απο το μενου....

επισης βαραει και κολλημα χωρις να ανταποκρινεται σε καμια εντολη μου...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του hard reset και, αν δεν επανέλθει ούτε με αυτό, πήγαινέ το σε nokia shop να σου ξαναπεράσουν το firmware.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Ψαχνομαι για μια συσκευη με γρηγορο επεξεργαστη και αρκετη ram για χρηση εφαρμογων.Ενταξει δεν ειναι φορητος το κινητο αλλα να μπορει να χρησιμοποιηθει για λογικο σερφαρισμα στο νετ,και εφαρμογες excel,word,και PIM.

Προσπαθω να αποφυγω συσκευη με windows.

Και με βολευει η υπαρξη qwerty πληκτολογιου.

Το Ε71 ειδα οτι εχει γρηγορο επεξεργαστη.Το θεμα ειναι στο νετ τι συμπεριφορα εχει ,σηκωνει ?

Π.Χ ενα μη χρησιμο παραδειγμα αλλα δεν εχω αλλο,το 6290 που εχω με τα 40 ΜΒ μνημη στα 5-6 κλικ μου δινει μνημη πληρης.

 

Τι εχετε παρατηρησει οσοι το εχετε ?

Τι αλλο μου συστηνετε ?

Το Ε90 δεν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το ιδανικό κινητό για αυτού του είδους την δουλειά είναι το Ε90. Είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρείς όσον αφορά το σερφάρισμα. Αφού απορρίπτεται...

 

Όποια συσκευή 3rd edition FP1 & FP2 και αν πάρεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στο σερφάρισμα. Πλέον οι ειδοποιήσεις για χαμηλή μνήμη ανήκον στο παρελθόν.

 

Αν θέλεις και qwerty πληκτρολόγιο, τότε το Ε71 είναι μια πάρα πολύ καλή αγορά.

 

Για να δεις και μόνος σου τι επεξεργαστή και πόση ram έχει η κάθε συσκευή, ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

S60 Platform FAQ ερωτηση #3

 

ευχαριστω πολυ και σορρυ που παραβλεψα να κοιταξω πρωτα αυτα..:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...