Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γειά σας παιδιά...ερώτηση...την 8 αρα την sd θα την σηκώσει το τηλέφωνο λέτε?το εχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Από την αρχική οθόνη και όχι από την αναζήτηση επαφών όταν ψάχνετε ένα όνομα γράφει ελληνικά και αν ναι, πως; Παρ' όλο που γυρίζω το πληκτρολόγιο στα ελληνικά αυτό γράφει αγγλικά με αποτέλεσμα να μην βρίσκει τις επαφές, παρά μόνο όταν μπαίνω στον φάκελο επαφές.

Υπάρχει περίπτωση να μου απαντήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

-Ετσι λεω αλλα....Μου βγηκαν τα ματια,ολη μερα πισω απο τον υπολογιστη.

-Με συνδεση μεσω bluetooth ολα ΟΚ.Οποτε .....δεν ξερω,πολυ μπερδεμα η δουλεια.

-Κατι παιζει με τους οδηγους του καλωδιου;...να μην εχουν εγκατασταθει σωστα; με την αναβαθμηση να εγινε καποιο conflict?...

-Να ηξερα να εσβηνα οτι εχει εγκατασταθει στην USB port που χρησιμοποιω και να ξανακανω εγκατασταση το PC suite καλα θα ηταν.

-Παντως εχω απεγκα-εγκαταστησει 3 φορες το pc suite με επανεκκινησεις,αλλα δε...

-Τωρα κανει το ενα που εκανε και πριν το φορματ,...οταν επανεκκινω το κινητο και παω στον music player βρισκει κατεστραμενη τη βιβλιοθηκη και επιχειρει να την διορθωσει,....μετα απο καμια 15 δευτ την διορθωνει χωρις να χαλαει τους τιτλους...παλι καλα. :rolleyes: , σα να ζοριζεται να τους αναγνωρησει ;;;

 

-Τι να φταιει,τι να φταιει..

-Λες να αλλαξω καρτα και να τελειωσουν ολα;;...μακαρι,αλλα γιατι με συνδεση bluetooth ,το pc suite την βλεπει κανονικα και στο πατ κιουτ;.....

 

-Τελικα δεν εφταιγε η καρτα. Ηθελε ενα καλο Hard Reset και εγινε του κουτιου.

-Βεβαιως και ενα φορμαρισμα η καρτα το χρειαζοταν οπωσδηποτε.

-Μαλλον η εγκατασταση που κανουν για να προλαβουν τις πωλησεις γινεται στην ξεπετα....

-Οποτε οποιος αλλος αντιμετωπισει προβλημα σαν το δικο μου,ή καποια παρομοια δυσλειτουργια,....backup την καρτα,αφαιρεση ολων των εφαρμογων που ειναι εγκατεστημενες σ'αυτην,φορματ την καρτα,hard reset το τηλεφωνο και μετα......φτου κι απ'την αρχη.....

 

--Καλο κουραγιο

 

Υ.Γ -Για τον φιλο με την απορια της πληκτρολογησης στην επιφανεια εργασιας,...δουλευει η αναζητηση επαφων μονο με Αγγλικο πληκτρολογιο,με Ελληνικο δεν ανταποκρινεται....

 

--Επανερχομαι και επισημαινω οτι με ελληνικο πληκτρολογιο , λειτουργει η αναζητηση μονο με τα ειδικα ελληνικα γραμματα Γ,Δ,Θ,Λ,Ξ,Π,Σ,Φ .Ενα αλλο ειναι οτι οταν γραφεις στο πινακακι της αναζητησης επαφων στην επιφανεια εργασιας π.χ με ελληνικα, οταν πας να αλλαξεις σε αγγλικα βλεπεις οτι ειναι ειδη μαρακαρισμενα και πρεπει να ξαναπατησεις στα αγγλικα για να αλλαξει το πληκτρολογιο....κατι τους ξεφυγε ,...αλλα αναλογως της βαρυτητας που θα του δωσουν ,ενδεχομενως ......να διορθωθει :shifty: :ninja:....Λετε να μην το εχουν παρει χαμπαρι :worry:

 

 

---Παρεπιπτοντως το Ε71 ..........καραμαμαει .......και δερνει :)

 

-Υ.Γ2 με ολιγον οφτοπικ....Κλεινω μηνα και με το Hard reset,format mmc πλεον ειναι κορυφαιο,...εχω και το αιφον .... πλεον ομως σε δευτερο ρολο :O

-Εαν κανει και βγαλει η νοκια κανα touch screen, ..........ο ψηλεας θα παθει την πλακα του.Θα το φυσαει και δε θα κρυωνει.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν με κάποια νεότερη αναβάθμιση να μπορεί να γίνει η αναζήτηση επαφών στην οθόνη αναμονής και με ελληνικούς χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!!Παρηγγειλα κ εγω ενα E71 και απ οτι βλεπω κ απο τα posts σας πρεπει να ειναι πολυ καλη επιλογη..να κανω καποιες ερωτησουλες σαν ποιο νεος?(μολις 18!)

1.καρτα μνημης 16gb υποστηριζει?κ αν ναι που μπορω να βρω σε σχετικα καλη τιμη?

2.το wifi του λειτουργει κομπλε?οπως π.χ με ενα laptop?

3.το gps με τους nokia maps εχει Ελλαδα?Βοηθαει καθολου ή μπα?

4.υπαρχει περιπτωση λογαριασμους web-based email να μπορω να τους συγχρονισω για να βγαινουν κατευθειαν τα mail χωρις να χρειαζεται να μπαινω π.χ στο mail.google.com??

 

ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

1) Υποστηρίζει, αλλά δεν έχει βγει ακόμη. Μέχρι 8 μπορείς να βρεις τώρα.

2) Το WiFi συμπεριφέρεται όπως και σε ένα lap top. Είναι πολύ εύκολο στη χρήση του.

3) Ξέχασε το Nokia Maps. Βάλε κατευθείαν garmin.

4) Μπορείς να έχεις στα μηνύματα διάφορα γραμματοκιβώτια και να συγχρονίζεις τα mail σου από διάφορους λογαριασμούς. Επίσης υπάρχει και ξεχωριστή εφαρμογή για gmail από τη google.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!!Παρηγγειλα κ εγω ενα E71 και απ οτι βλεπω κ απο τα posts σας πρεπει να ειναι πολυ καλη επιλογη..να κανω καποιες ερωτησουλες σαν ποιο νεος?(μολις 18!)

1.καρτα μνημης 16gb υποστηριζει?κ αν ναι που μπορω να βρω σε σχετικα καλη τιμη?

2.το wifi του λειτουργει κομπλε?οπως π.χ με ενα laptop?

3.το gps με τους nokia maps εχει Ελλαδα?Βοηθαει καθολου ή μπα?

4.υπαρχει περιπτωση λογαριασμους web-based email να μπορω να τους συγχρονισω για να βγαινουν κατευθειαν τα mail χωρις να χρειαζεται να μπαινω π.χ στο mail.google.com??

 

ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε βοηθεια!

1. Στα specifications αναφέρεται ότι αναγνωρίζει microSDHC κάρτες μνήμης.

2. Το wifi λειτουργεί όπως όλα τα S60 κινητά.

3. Το nokia maps είναι αποδεκτό εφόσον κινείσαι μέσα στην Αθήνα. Διαφορετικά βάλε το Garmin, είναι πολύ ανώτερο.

4. Το κινητό υποστηρίζει (όπως και τα περισσότερα άλλωστε), POP3 και IMAP λογαριασμούς. Το gmail έχει και από τα δύο, δες τις σχετικές ρυθμίσεις που υπάρχουν στο support του gmail, προτείνω το IMAP, είναι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο θα το εχω στα χερια μου...ελπιζω απο τα τοσα που ακουω να μου αρεσει
:up:
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην τρελενεσε !!!! δεν πηρες και καμια ferrari :

 

Εγω το βαρεθηκα κιολας ! αφου σκεφτομαι να το πουλησω:(

 

:chair::rocket::ban:

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που δεν έχει κάνει format στη μανίσια κάρτα να ξεχωρίσει και να μου στείλει τα αρχεία για να εγκαταστήσω το Multiscanner; Δεν υπάρχει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να συνδεσω το bluetooth ακουστικο μου (sony ericsson).... καμοια ιδεα?

Το έχεις κάνει pairing; Είναι βασικό βήμα για να μπορέσει να συνδεθεί με το ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα!!!το πηρα!!!μολις τωραα!!!να ρωτησω κατι,ειναι μαλλον απο εξωτερικο,αυτι μπορει να δημιουργησει προβλημα στην εγγυηση??γιατι το μαγαζι(ο εμπορας) μου δηλωσε οτι εχω 2 χρονια κανονικα απ την νοκια!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο; Ελληνικά στο μενού έχει; Αν είναι απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης έχεις κανονικά εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

To ακουστικο μπορεις να το συνδεσεις με αλλα κινητα ?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο; Ελληνικά στο μενού έχει; Αν είναι απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης έχεις κανονικά εγγύηση.

 

στο πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα.στα μενου δεν γνωριζω ακομα(φορτιζει γαρ) αλλα δεν θα μου ειναι προβλημα και να μην εχει ελληνικα!!το θεμα ειναι οτι ειναι τελικα απο γερμανια.ΕΕ,συνεπως δεν εχει προβλημα!IMEI ολα μου φαινονται κομπλε;)

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην καλως μας ηρθες και καλοριζικο το νεο σου κινητο.. :)

 

Eαν δεν εχει ελληνικο μενου θα πρεπει να γραφεις παντα μηνυματα με greeklish. Προσωπικα κατι τετοιο θα με πειραζε..

 

Στο μελλον εαν θελεις να περασεις την ελληνικη γλωσσα στην συσκευη σου θα πρεπει να κανεις το παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

στο πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα.στα μενου δεν γνωριζω ακομα(φορτιζει γαρ) αλλα δεν θα μου ειναι προβλημα και να μην εχει ελληνικα!!το θεμα ειναι οτι ειναι τελικα απο γερμανια.ΕΕ,συνεπως δεν εχει προβλημα!IMEI ολα μου φαινονται κομπλε;)

 

ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 3 ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ Ζ Η΄ΤΟ Υ ?

ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ (ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ SHIFT) OTI ΠΑΤΑΣ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ? Π.Χ ΤΟ "@" TO EXEI MAZI ME TO "A" AΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ SPACE ?

 

AN TA EXEIΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΨΩΝΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΓΑΖΙ...

 

DON'T WORRY ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΑΜΑΕΙ

Link to comment
Share on other sites

@mitsaklis1 καλυτερα να γραφεις με πεζους χαρακτηρες τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις και απαγορευονται απο τους Oρους Πρoσβασης και Χρησης.

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...