Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλοι κατά καιρούς διαμαρτυρόμαστε ότι η μπαταρία του κινητού μας δεν κρατάει και χρειάζεται συχνη φόρτιση.

Υπάρχει κάποιος που να έχει τοποθετήση μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία?

Τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η συσκευη δεν παθαινει τίποτα!δεν εχω ακουσει η διαβασει τιποτα απλα στο λεω απο πρωσοπική πείρα π.χ 6230ι εχει αλλαξει πολλες μπαταριες καθημερινες φορτίσεις κλπ και λειτουργεί άψογα!
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη δεν παθαινει τίποτα!δεν εχω ακουσει η διαβασει τιποτα απλα στο λεω απο πρωσοπική πείρα π.χ 6230ι εχει αλλαξει πολλες μπαταριες καθημερινες φορτίσεις κλπ και λειτουργεί άψογα!

 

έχεις βάλει μεγαλύτερης χωρητικότητας? η απλά μια νέα, ίδια

Link to comment
Share on other sites

 

παράγγειλα μια σήμερα, θα πω εντυπώσεις μόλις την παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Πριν απο 2 μήνες παράγειλα το Ε66 σε λευκό χρώμα ( white steel) από κατάστημα της Nokia αλλά ακόμη μου λένε ότι υπάρχει έλλειψη και ότι δεν γνωρίζουν εάν και πότε θα έρθει. Επίσης Εχω ψάξει και στις υπόλοιπες εταιρίες αλλά ούτε κι εκεί το βρήκα. Σε άλλα χρώματα υπάρχει και συγκεκριμένα στο grey steel αλλά εγώ θέλω μόνο το λευκό. Μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω για τιν έκδοση του Ε66 white steel?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Πριν απο 2 μήνες παράγειλα το Ε66 σε λευκό χρώμα ( white steel) από κατάστημα της Nokia αλλά ακόμη μου λένε ότι υπάρχει έλλειψη και ότι δεν γνωρίζουν εάν και πότε θα έρθει. Επίσης Εχω ψάξει και στις υπόλοιπες εταιρίες αλλά ούτε κι εκεί το βρήκα. Σε άλλα χρώματα υπάρχει και συγκεκριμένα στο grey steel αλλά εγώ θέλω μόνο το λευκό. Μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω για τιν έκδοση του Ε66 white steel?

Κάνε μια έρευνα στα καταστήματα της wind πριν μερικούς μήνες είχαν αρκετά άσπρα σε διαθεσιμότητα οπότε μπορεί να φέρνουν ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

θελω να αλλαξω το product code απο VL σε ελληνικο (0557962) αλλα οσο και να εχω

προσπαθησει, ειτε με το NSS ειτε με jaf, δε το αλλαζει με τιποτα. Βασικα με το jaf δε μου εμφανιζει τα στοιχεια στο καρτελακι που ανοιγει και δεν ξερω αν κανω καπου λαθος (προβλημα στην εγκατασταση?):(.

Οποιος γνωριζει κατι ευπροσδεκτο

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

pappao
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Εχω το nokia Ε66 και δεν μπορουν να πατηθουν καποια πλήτρα,συνευει ξαφνήκα ,δηλαδη οχι απο πεσιμο η κατι τετοιο ,δε κολλαει λειτουργε κανονικα αλλα παταω καπουσ αριθμους και δεν εμφανίζει τπτ στην οθονη :Sμπορω να το φτιαξω μονη?Η

με καποια ανα βαθμιση μεσω του υπολογιστη γίνεται να το φταξω?

και αμα χρειαστει να το παω στη νοκια θα μου τ φτιαξουν επι πληρωμη?

(εχει λιγοτερο ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ)

Ευχαριστω και εκλπιζω να απαντησετε σύντομα:S

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση η μαλλον 2-3-4 καλυτερα:lol: λοιπον την προηγουμενη πεμπτη πηρα και γω το Ε66 αλλα λογο διακοπων κλπ δεν προλαβα να το δω καν,σημερα που το ανοιξα ειδα οτι ειναι my view(δλδ cosmote) οκ γιατι το πηρα απο επιδοτηση απο την cosmote !!1το θεμα ειναι το εξης περα οτι εχει πολυ παλιο software 200.21.118 - 26/11/2008 εχει μεσα και αυτο χαζο πρασινο μενου της cosmote οποτε και θελω να το κανω αναβαθμιση και να βγαλω και αυτο το μενου απο μεσα!!!! θα ηθελα να μου πει καποιος το πως μπρω να το κανω αν και διαβασα τοιν αδηγο μπερεδευτικα εκει με τα product code εμενα εχει διαφορετικο απο αυτο που εχει εκει σαν κωδικο και αν το κανω αυτο χανω την αγγυηση του κινητου? στην cosmote ειναι η ιδια διαδικασια του debrand οπως και στο VL?και κατι ακομα πως στο ''καλο'' μπαινει το Τ9 στα μηνυματα που γραφουμε?
ola kala!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι η διαδικασια ειναι η ιδια οσο για την εγγυηση ισχυουν τα παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2839615#post2839615

 

Εαν θελεις μετα απο την αναβαθμιση βαζεις ξανα το παλιο product code και θα ειναι σαν να μην αλλαξε ποτε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Εχω το nokia Ε66 και δεν μπορουν να πατηθουν καποια πλήτρα,συνευει ξαφνήκα ,δηλαδη οχι απο πεσιμο η κατι τετοιο ,δε κολλαει λειτουργε κανονικα αλλα παταω καπουσ αριθμους και δεν εμφανίζει τπτ στην οθονη :Sμπορω να το φτιαξω μονη?Η

με καποια ανα βαθμιση μεσω του υπολογιστη γίνεται να το φταξω?

και αμα χρειαστει να το παω στη νοκια θα μου τ φτιαξουν επι πληρωμη?

(εχει λιγοτερο ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ)

Ευχαριστω και εκλπιζω να απαντησετε σύντομα:S

Κάνε πρώτα απ όλα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αφαίρεση της κάρτας μνήμης για λίγο (αν βέβαια χρησιμοποιείς).

Αν δεν γίνει κάτι, προχώρα σε hard format της συσκευής.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα τότε πήγαινε σε Nokia Shop. Αν πρόκειται για πρόβλημα hardware το οποίο δεν έχει προκύψει από εσένα φυσικά και δεν θα πληρώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι η διαδικασια ειναι η ιδια οσο για την εγγυηση ισχυουν τα παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2839615#post2839615

 

Εαν θελεις μετα απο την αναβαθμιση βαζεις ξανα το παλιο product code και θα ειναι σαν να μην αλλαξε ποτε..

 

δλδ κανω ολη την διαδικασια που αναφερει ο οδηγος δλδ αλλαζω το product code κανω αναβαθμιση και μετα με το προγραμματακι ξανααλλαζω το product code με το κανονικο που εχει η συσκευη και δουλευει κανονικα ??? αν πχ βγαλει μια βλαβη και το παω στη νοκια δεν μπορουν να δουν οτι το κινητο ειναι κανονικα my view και οχι απλο????δαφορετικα εφοσων ειναι my view μπορω να το κανω αναβαθμιση κανονικα μεσα απο το site της nokia η πρεπει να το παω καπου αλλου??το λεω αυτο γιατι με το που ανοιξα πρωτη φορα το κινητο κολλησε κιολας στην πρωτη οθονη που ανοιγει και εβγαλε ενα σφαλμα οτι δεν μπορεσε να γινει εκκινηση του προγραμματος και κατι τετοια χαζα!!!!!το εσβησα το ανοιξα και τοτε ανοιξε κανονικα!!!!!

και ενα τελευταιο η συσκευη μου πως ξερω αν ειναι Feature Pack 1 η 2??και αν ειναι Feature Pack 1 μπορω με την αναβαθμιση να την κανω Feature Pack 2????

ola kala!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

θελω να αλλαξω το product code απο VL σε ελληνικο (0557962) αλλα οσο και να εχω

προσπαθησει, ειτε με το NSS ειτε με jaf, δε το αλλαζει με τιποτα. Βασικα με το jaf δε μου εμφανιζει τα στοιχεια στο καρτελακι που ανοιγει και δεν ξερω αν κανω καπου λαθος (προβλημα στην εγκατασταση?):(.

Οποιος γνωριζει κατι ευπροσδεκτο

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Επειδη σιγουρα καποιοι θα το εχουν αγορασει σαν VL θα θελα να ξερω αν εχει μπορεσει κανεις να αλλαξει το product code. Αν ειναι ευκολο ας απαντησει οποιος ξερει κατι.

Ευχαριστω πολυ.

pappao
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω να ρωτήσω κι εγώ με βάση το post πιο πάνω του φίλου για την αναβάθμιση και εγγύηση. Δηλαδή τώρα που έκανα αναβάθμιση σε περίπτωση που χρειαστώ να χρησιμοποιήσω την εγγύησή μου δεν ισχύει; Τι πρέπει να κάνω γι'αυτό;

 

Κάτι άλλο.. "Πείραξα" καταλάθος στα themes το power saver και τώρα στην οθόνη όταν κλείσω το slide αντί να φαίνεται κανονικά η κλασσική γραμμή που δείχνει την ώρα και ημερομηνία μου τα δείχνει χρωματιστά; Έχει κανένας καμιά ιδέα; :p

Link to comment
Share on other sites

δλδ κανω ολη την διαδικασια που αναφερει ο οδηγος δλδ αλλαζω το product code κανω αναβαθμιση και μετα με το προγραμματακι ξανααλλαζω το product code με το κανονικο που εχει η συσκευη και δουλευει κανονικα ???

Ναι.

 

αν πχ βγαλει μια βλαβη και το παω στη νοκια δεν μπορουν να δουν οτι το κινητο ειναι κανονικα my view και οχι απλο????

Μπορούν αν θέλουν, αλλά δεν θα κάτσουν να ασχοληθούν.

Άλλωστε την αναβάθμιση non MyView μπορείς κάλλιστα να την περάσεις και σε Nokia Shop, οπότε δεν καταλαβαίνω την ανησυχία σου.

 

διαφορετικα εφοσων ειναι my view μπορω να το κανω αναβαθμιση κανονικα μεσα απο το site της nokia η πρεπει να το παω καπου αλλου??

Αν μπορούσες να το κάνεις μέσω του site, ποιος ο λόγος να κάνεις την αλλαγή του product code...;

Μπορείς και σε Nokia Shop.

 

και ενα τελευταιο η συσκευη μου πως ξερω αν ειναι Feature Pack 1 η 2??και αν ειναι Feature Pack 1 μπορω με την αναβαθμιση να την κανω Feature Pack 2????

Η συσκευή σου Feature Pack 1. Το γράφουν τα technical specs αλλά αναφέρεται και στο εικονίδιο "Περί".

Δεν αναβαθμίζεται αυτό.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Επειδη σιγουρα καποιοι θα το εχουν αγορασει σαν VL θα θελα να ξερω αν εχει μπορεσει κανεις να αλλαξει το product code. Αν ειναι ευκολο ας απαντησει οποιος ξερει κατι.

Ευχαριστω πολυ.

Ναι, φυσικά και μπορείς.

Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ της ενότητας.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Γεια σας, θέλω να ρωτήσω κι εγώ με βάση το post πιο πάνω του φίλου για την αναβάθμιση και εγγύηση. Δηλαδή τώρα που έκανα αναβάθμιση σε περίπτωση που χρειαστώ να χρησιμοποιήσω την εγγύησή μου δεν ισχύει; Τι πρέπει να κάνω γι'αυτό;

Γιατί να μην ισχύει η εγγύηση...;

Τη δυνατότητα αναβάθμισης τη δίνει η ίδια η Nokia.

Δεν θα σου αρνηθεί κανείς την εγγύηση, εάν και εφόσον τη χρειαστείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά κάποιες φορές όταν με καλούν και πατάω για απάντηση, το τηλέφωνο κολαέι και αναγκασικά πρέπει να αφαιρέσω την μπαταρία.

το έχει παρατηρήσει και άλλος? κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά κάποιες φορές όταν με καλούν και πατάω για απάντηση, το τηλέφωνο κολαέι και αναγκασικά πρέπει να αφαιρέσω την μπαταρία.

το έχει παρατηρήσει και άλλος? κάποια λύση?

 

εχεις καρτα μνημης στην συσκευη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@makis855 ναι το έπαθε κι εμένα μια-δυο φορές πρόσφατα αλλά ξανά τίποτα!

 

@Itchrist86 α εντάξει τότε, δεν το γνώριζα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι, φυσικά και μπορείς.

Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ της ενότητας.

 

 

;)Εννοειτε οτι εχω διαβασει τα ΦΑΚ, αλλα οπως αναφερω στο αρχικο μηνυμα υπηρχε καποιο προβλημα με την ολη διαδικασια. Τελικα η λυση (και για οσους στο μελλον ενδιαφερθουν) ειναι η αλλαγη του PCSuite στην εκδοση 6.84.10 γιατι η 7 :X δημιουργει τα προβληματα. Ευχαριστω παντως.:)

pappao
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά κάποιες φορές όταν με καλούν και πατάω για απάντηση, το τηλέφωνο κολαέι και αναγκασικά πρέπει να αφαιρέσω την μπαταρία.

το έχει παρατηρήσει και άλλος? κάποια λύση?

 

 

εννοείται!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

θέλω να ρωτησω αν ειστε ικανοποιημενοι με τη χρηση του GPS. Χθες που εγακατεστησα το Garmin και το δουλεψα για λιγο δεν μπορουσε να κλειδωσει σημα (για περιπου 10'-15') και σημερα κλειδωσε μετα απο κανα 20'. (σε αντιθεση με το Ν78 που κλειδωσε σε λιγοτερο απο 1'). Η εκδοση garmin ειναι 5.00.50. Αν μπορει ας δωσει καποιος λεπτομερειες.

Ευχαριστω πολυ !!!;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

θέλω να ρωτησω αν ειστε ικανοποιημενοι με τη χρηση του GPS. Χθες που εγακατεστησα το Garmin και το δουλεψα για λιγο δεν μπορουσε να κλειδωσει σημα (για περιπου 10'-15') και σημερα κλειδωσε μετα απο κανα 20'. (σε αντιθεση με το Ν78 που κλειδωσε σε λιγοτερο απο 1'). Η εκδοση garmin ειναι 5.00.50. Αν μπορει ας δωσει καποιος λεπτομερειες.

Ευχαριστω πολυ !!!;)

 

'Εβγαλα την 5.00.40 και έβαλα την 5.00.50! Τα ίδια μου έκανε και εμένα. Παλιά που το άφηνα στη βεράντα και με έβρισκε αμέσως... τώρα χρειάστηκε να περιμένω πάνω από μισή ώρα ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟΤΕ ΜΕ ΒΡΗΚΕ.

 

Το έβαλα στο αμάξι και 5 λεπτά αφού ξεκίνησα, με βρήκε.\

 

'Αβυσσος η ψυχή του garmin.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το κινιτο.Το πηρα καταρχην απο τον πατερα μου γιατι αγορασε ενα αλλο και εχω παρατηρησει οτι οταν τραβαω βιντεο δν συγχρονιζεται η εικονα με τον ηχο!!!Εψαξα στισ ρυ8μισεις αλλα τιποτα δν βρηκα.Εκανα και το τελευταιο Update ( 300.21.012 )

 

Επισης μπορει καποιος να μου πει τι προγραμματακι να κατεβασω για να μπορω να φορτωνω στο κινιτο βιντεο απο τον υπολογιστη ολων των μορφων???Ειτε divx ειτε avi κτλπ .Αν ειναι ευκολο να μου δωσετε url's και γενικα κανα σιτε που να εχει διαφορες εφαρμογες .

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω σχεδόν δυο εβδομάδες το E66 το οποίο είναι Vodafone Live και έχει το αρχαίο firmware του Νοεμβρίου. Διάβασα όλα τα FAQ και κατάλαβα πως μπορώ να περάσω το "καθαρό" firmware. Έχω μια ερώτηση όμως: ότι είχε μέσα από την Vodafone (mobile e-mail, το θέμα του Vodafone Live κ.λ.π.) παραμένουν μετά την αναβάθμιση σε καθαρό E66; Αν δεν παραμένουν, πως επαναφέρονται;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...