Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που ψάχνεις μπορείς να το βρεις μόνο στο Google. Σύνδεσμοι με παράνομο υλικό δεν επιτρέπεται να δημοσιευθούν στα forum του myphone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω το nokia E66 και εγκατέστησα και το nokia pc suite 7.1.51.0 στον υπολογιστή μου και θέλω να αντιγράψω τα όλα μαζί τα μηνύματα του κινητού μου στον υπολογιστή. Αυτό που βρήκα είναι μέσω της εφαρμογής, να μπαίνω στα μηνύματα , μου ανοίγει το nokia communication center, να τα επιλέγω και να πηγαίνω Αρχείο- εξαγωγή, να επιλέγω τον τύπο αποθήκευσης του αρχείου (αρχείο τιμών διαχωρισμένων με κόμμα (*.csv)) και δίνω και ένα όνομα. Τα εξάγει όλα σε excel,εμφανίζει όλα τα μηνύματα αλλά μερικοί χαρακτήρες είναι αλαμπουρνέζικα -δηλαδή δεν αναγνωρίζει όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες στο excel. υπάρχει κάποια γραμματοσειρά που πρέπει να βάλω στο excel ή στο pc suite για να αναγνωρίζονται όλοι οι ελληνικοί χαρακτήρες;

δοκίμασα επίσης, να το σώσω σε μορφή unicode αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα!

Έχω την εξής απορία.

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού σε 501.21.001, είναι η τελευταία έκδοση.

Μετά πήγα να αλλάξω το Product Code σε ελληνικό με βάση τον προτεινόμενο τρόπο (Nemesis Service Suite) στον οδηγό που υπάρχει. Προχώρησα και πήγα να ξανακάνω αναβάθμιση για να πάρει τις ρυθμίσεις με το νέο Product Code, αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι έχω ήδη την τελευταία έκδοση. Αποτέλεσμα -έχω ακόμα το παλιό product code.

Τι πρέπει να κάνω; Ξέρει κανείς;

Thanks

 

Δεν ειναι αυτη η τελευταία έκδοση λογισμικού..??

500.21.009

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Aν και το θέλω σε λευκό το βρήκα στο κλασσικό σκουρο γκρί, αξίζει σαν κινητό να το πάρω?Ειδικά σε θέμα πομποδλεκτη πως τα πάει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Aν και το θέλω σε λευκό το βρήκα στο κλασσικό σκουρο γκρί, αξίζει σαν κινητό να το πάρω?Ειδικά σε θέμα πομποδλεκτη πως τα πάει?

 

ειναι πολυ ωραιο κινητο να το παρεις. Καινουριο η μεταχειρισμενο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ωραιο κινητο να το παρεις. Καινουριο η μεταχειρισμενο;

 

Mεταχειρισμένο .

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό σαν συσκευή. Μεγάλο πρόβλημα η μπαταρία. Με νορμάλ χρήση θέλει φόρτιση κάθε μέρα. Και δεν βρήκα μπαταρία μεγαλύτερη. Προσοχή: τόσο αυτό όσο και το Ν81 2ή8 γίγα πάσχουν από αρθριτικά: συλλέγουν υγρασία και θέλουν συχνά καθάρισμα. Μακρυά από υγρές περιοχές, πχ παραλία

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

προσεξε τον σλαιντ μηχανισμο, να μην τριζει

 

Το πήρα και ο μηχανισμός είναι πολύ καλός,το κινητό είναι made in finland,αλλά μου φένεται λίγο αργό?Δεν είχε κάρτα μνήμης και με συνολικά 150 ώρες περίπου.Του έκανα μια αναβάθμιση (510.21.009/19-3-11) και συνάμα του έβγαλα το μενού myview,αυτά πρός το παρόν.............

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και ο μηχανισμός είναι πολύ καλός,το κινητό είναι made in finland,αλλά μου φένεται λίγο αργό?Δεν είχε κάρτα μνήμης και με συνολικά 150 ώρες περίπου.Του έκανα μια αναβάθμιση (510.21.009/19-3-11) και συνάμα του έβγαλα το μενού myview,αυτά πρός το παρόν.............

 

hard reset του έκανες; πως πέρασες την αναβάθμιση; Phoenix ή Ovi Suite;

και μπαταρία με WIND στο GSM κρατάει 5 μέρες.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

hard reset του έκανες; πως πέρασες την αναβάθμιση; Phoenix ή Ovi Suite;

και μπαταρία με WIND στο GSM κρατάει 5 μέρες.

 

Σε κατ/μα Nokia shop την έκανα την αναβάθμιση

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε κατ/μα Nokia shop την έκανα την αναβάθμιση

 

δε μπορώ να φανταστώ το πόσο καλά κάνουν την αναβάθμιση στα καταστήματα. Θα στο κάνω όταν έρθω Αθήνα reset. Θα περάσουμε και field test monitor :p Δεν είναι αργό το τηλέφωνο, αντιθέτως.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σ'εχω χρεωμένα αρκετά net monitor Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και ο μηχανισμός είναι πολύ καλός,το κινητό είναι made in finland,αλλά μου φένεται λίγο αργό?Δεν είχε κάρτα μνήμης και με συνολικά 150 ώρες περίπου.Του έκανα μια αναβάθμιση (510.21.009/19-3-11) και συνάμα του έβγαλα το μενού myview,αυτά πρός το παρόν.............

 

δεν ειναι και το πιο γρηγορο κινητο. σιγουρα υπαρχουν και καλυτερα. σε καθε περιπτωση ειναι μια πολυ αξιοπιστη συσκευη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σ'εχω χρεωμένα αρκετά net monitor

 

εγώ κλείνω προς το ε52 αλλά διάβασα αρκετά προβλήματα των χρηστών, και δεν ξέρω τι να κάνω κοιτάω και το ε66 και δεν ξέρω! Επίσης είδα και το 5630 και αυτό καλό δείχνει λόγω ότι δεν έχει gps ψάχνομαι να δω τι θα πάρω. Εσείς τι θα προτείνατε; στο ε66 κολλαω στο slide και στον χαμηλό επεξεργαστή που έχει ενώ τα αλλά δύο έχουνε 600ρι. Επίσης θέλω να ρωτήσω μπορώ να περάσω και εγώ το νετ μόνιτορ σε μια από τις παραπάνω συσκευές ; . Ή έχει κλείσει το σίτε με τα πιστοποιητικά ; κάτι τέτοιο διάβασα σε ένα σχετικό ποστ και δεν ξέρω. Το νετμόνιτορ δείχνει τέλειο!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα,επεσε στα χερια μου ενα μεταχειρισμενο Ε66 και ψάχνω μερικα πραγματα ωστε να μπορω να το εχω εχω ως εφεδρικο!

!)Πρόσοψη

2)Μπαταρια

3)Πως θα κανω αναβαθμιση;

Εχετε δοκιμασει κατι απο αυτα;

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επεσε στα χερια μου ενα μεταχειρισμενο Ε66 και ψάχνω μερικα πραγματα ωστε να μπορω να το εχω εχω ως εφεδρικο!

!)Πρόσοψη

2)Μπαταρια

3)Πως θα κανω αναβαθμιση;

Εχετε δοκιμασει κατι απο αυτα;

 

Σε κάποιο κατ/μα ΝΟΚΙΑ να απευθυνθείς αλλά η πρόσοψη είναι ακριβή,εγω που ήθελα να το κάνω λευκό μου ζήτησαν αρκετά (γύρω στα 120 ευρώ) Μπαταρία παρήγγειλα απο το ebay, μια στα 1900 mah (καλύτερη σε αυτονομία απο αυτή που φόραγε).Αναβάθμιση μπορείς μέσω internet ή σε nokia shop (εκει την εκανα εγώ για να αφαιρέσω το my cosmos view).

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Προσοψη βρηκα απο e-bay!Το ερωτημα ειναι ειναι ευκολο να την περασω;Εχεις λινκ της μπαταριας που πηρες2 μην παραω καμμια απομιμηση;Αν δεν επιτρεπεται πμ :)

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προσοψη βρηκα απο e-bay!Το ερωτημα ειναι ειναι ευκολο να την περασω;Εχεις λινκ της μπαταριας που πηρες2 μην παραω καμμια απομιμηση;Αν δεν επιτρεπεται πμ :)

 

Η προσοψη ειναι πολυ δυσκολο να περαστει. Πηρα κι εγω αλλα δεν το τολμισα ποτε. Στη ΝΟΚΙΑ δεν την βαζουν επειδη δεν ειναι γνησια. Και μπαταρια πηρα, μεγαλυτερη απο ebay οπως ο φιλος πιο πανω αλλα δεν μπορεσα να αυξυσω την αυτονομια περα της μιας μερας.

Link to comment
Share on other sites

Η προσοψη ειναι πολυ δυσκολο να περαστει. Πηρα κι εγω αλλα δεν το τολμισα ποτε. Στη ΝΟΚΙΑ δεν την βαζουν επειδη δεν ειναι γνησια. Και μπαταρια πηρα, μεγαλυτερη απο ebay οπως ο φιλος πιο πανω αλλα δεν μπορεσα να αυξυσω την αυτονομια περα της μιας μερας.

 

δες στο youtube έχει βίντεο πως μπορείς να ανοίξεις και να κλείσεις το κινητό σού . Δες αυτό http://m.youtube.com/watch?desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DLt-9HBZUwyY&v=Lt-9HBZUwyY&gl=US

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα παιδια, εχει το συγκεκριμενο κινητο ο πατερα μου και τις τελευταιες μερες συνεχως τον χρεωνει 1ευρω για ιντερνετ wind, ενω δεν μπαινει στο νετ, προφανως καποια εφαρμογη καταναλωνει δεδομενα. Εχουμε κανει ρυθμιση να κανει ερωτηση παντα πριν συνδεθει καπου αλλα παρολα αυτα συνεχιζει να χρεωνει.

Μπορειτε να μου πειτε τη ρυθμιση που πρεπει να κανει για να απενεργοποιει τα δεδομενα μεσω παροχου?

Θα προτιμουσα να μη σβησω τις ρυθμισεις συνδεσης τελειως οπως διαβασα σε καποια αλλα θεματα που βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει το συγκεκριμενο κινητο ο πατερα μου και τις τελευταιες μερες συνεχως τον χρεωνει 1ευρω για ιντερνετ wind, ενω δεν μπαινει στο νετ, προφανως καποια εφαρμογη καταναλωνει δεδομενα. Εχουμε κανει ρυθμιση να κανει ερωτηση παντα πριν συνδεθει καπου αλλα παρολα αυτα συνεχιζει να χρεωνει.

Μπορειτε να μου πειτε τη ρυθμιση που πρεπει να κανει για να απενεργοποιει τα δεδομενα μεσω παροχου?

Θα προτιμουσα να μη σβησω τις ρυθμισεις συνδεσης τελειως οπως διαβασα σε καποια αλλα θεματα που βρηκα.

 

πήγαινε ρυθμίσεις μετά σύνδεσή μετά προορισμοί μετά επιλογές μετά στην προεπιλεγμένη σύνδεσή επέλεξε ερωτηση πάντα. Και μετά βγες απο εκεί και μπες ιστός μετά επιλογές μετά ρυθμίσεις μετά γενικές και στο σημείο πρόσβασης επέλεξε ερωτηση πάντα . Άμα στο ξανά κάνει φτιάξε ένα νέο σημείο πρόσβασης δηλαδή ένα προφίλ με λάθος στοιχεία και βάλτο ως προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης , έτσι ώστε να μην συνδέεται. Και όταν θέλεις να μπεις απλά αλλάζεις το σημείο πρόσβασης χειροκίνητα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση, ετσι οπως μου ειπες ηταν ρυθμισμενο, τις εκανα ξανα. Αν το κανει και παλι θα δοκιμασω το ψευτικο προφιλ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση, ετσι οπως μου ειπες ηταν ρυθμισμενο, τις εκανα ξανα. Αν το κανει και παλι θα δοκιμασω το ψευτικο προφιλ.

 

έγινε!. Κάτι άλλο μπορείς να ψάξεις και τις εφαρμογές που έχει περάσει εάν είναι τικαρισμενο για ελενχο εκδόσεων τις εφαρμογής για κάποιο update. Εάν δεν βγάλεις άκρη. Κλείσε και ξανά άνοιξε την συσκευή και μόλις ανοίξει πάτα και κρατά πάτημενο το εικονίδιο με το σπίτι να δεις εάν τρέχουν κάποιες εφαρμογές μόλις ανοίγει το κινητό οπότε άμα βρεις καμιά άνοιξε την και ψάξε εκείνη. Αλλιώς εάν πάλι δεν σου βγάλει τίποτα φτιάξε το ψεύτικο προφίλ .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα,

Εχω το κινητο NOKIA E66.Πανω στο κινητο γραφει Vodafone..Ειναι μοντελο της vodafone?

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης..Εχω καρτα sim cosmote.Γνωριζεται αμα γινεται με τα megabytes που μου παρεχει η cosmote να μπω Internet κανονικα με αυτο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...