Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας Θέματα > Εξοικ. ενέργειας και θα επιλέξεις το "Καμία".

Το εκανα αλλα εξακολουθει να δειχνει την ωρα δεν γινεται μαυρη η οθονη.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εκανα αλλα εξακολουθει να δειχνει την ωρα δεν γινεται μαυρη η οθονη.

 

Αν δεν κάνω λάθος, δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή στο Ε66.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα εξακολουθει να δειχνει την ωρα δεν γινεται μαυρη η οθονη.

Έχεις ενεργοποιήσει μέσα από το προφίλ που χρησιμοποιείς την επιλογή για την λυχνία αναμονής?

 

@TN97 Υπάρχει, έτσι έχω το δικό μου Ε66

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει μέσα από το προφίλ που χρησιμοποιείς την επιλογή για την λυχνία αναμονής?

 

@TN97 Υπάρχει, έτσι έχω το δικό μου Ε66

 

Ok αυτο ηταν τελικα σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου αρέσει πάρα πολύ αυτό το τηλέφωνο και θέλω να το πάρω αλλα φοβάμαι μήπως απογοητευτώ από τον ήχο στην αναπαραγωγή mp3 από τα ακουστικά.

Είναι καλή η ποιότητα?

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η ποιότητα. Τα νεότερα N series παίζουν πολύ καλύτερα αλλά με έναν αντάπτορα 3,5" και καλά ακουστικά, μπορείς να πετύχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Εχτές παρέλαβα από την Vodafone το Νοκια Ε66 και είπα να περάσω ορισμένα themes για να ομορφήνει λιγάκι. Βρήκα κάτι θέματα αλλά δυστυχώς όταν πάω να τα κάνω εγκατάσταση μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Σφάλμα πιστοποιητικού" και δεν το κάνει εγκατάσταση. Μήπως φταίει το ότι το τηλέφωνο είναι Vodafone live?

 

Έχετε να προτείνετε καμία λύση?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090 (το διαβάζεις όλο!)

 

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia E66:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=210329 (ό,τι ερώτηση αφορά το Ε66, εκεί!)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@ robotech:

θα απογοητευτείς απο την ποιότητα των ακουστικών που θα αρχίσουν να ξεκολάνε (οι δακτύλιοι στα ακουστικά βασικά), από την προσπάθεια να απαντήσεις την εισερχόμενη κλήση από το κουμπί των ακουστικών και δεν θα τα καταφέρνεις (άλλοτε δεν θα δουλεύει 2 φορές στις 3, άλλοτε 1 στις 2, άλλοτε θα δουλεύει τέλεια και ποτέ δεν θα μάθεις γιατί....). Συγκρινόμενο με ακουστικά άλλων κιντών θα πω ότι είναι ποοολύ πίσω από πλευράς πιστότητας ήχου, ακόμη και από τα ακουστικά του RazrV6i

Οπότε επιλογή σου θα είναι να πάρεις αντάπτορα όπως λέει και ο φίλος mirrorofsorrow αλλά δεν είναι απογοητετυτικό αυτό για ένα τηλέφωνο των 400 ευρώ??

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι απογοητευτικό, γιατί αυτός που θ αγοράσει το Ε66 δεν κοιτάει σαν πρώτη του επιλογή να παίζει καλά μουσική ή να βγάζει καλές φωτογραφίες ή να τραβάει καλής ποιότητας βίντεο. Τα κινητά της σειράς Ε υπάρχουν για να καλύπτουν άλλες ανάγκες των χρηστών. Όταν το πήρα εγώ ηξερα τι έχει κ τι μπορεί να καλύψει από τις ανάγκες μου. Κανείς δεν αγοράζει τα κινητά της σειράς Ε για να του καλύψουν τις ανάγκες στον τομέα multimedia. Γι αυτό κ η nokia έχει χωρίσει τις συσκευές της σε Nseries και Eseries για να καλύψει τις διαφορετικές ανάγκες αγοραστών. Αν ήταν να κάνουν όλα το ίδιο δεν θα υπήρχε λόγος να κυκλοφορούν κινητά για 2 διαφορετικές σειρές.

Οπότε αν ο φίλος robotech θέλει κινητό που να έχει καλή αναπαραγωγή σε mp3 τότε δεν είναι το Ε66 η πρώτη του επιλογή. Έχει μέτρια ποιότητα στον ήχο κ δεν μπορείς να αλλάξεις κ πολλά γιατί απλά δεν στο επιτρέπουν κ οι ρυθμίσεις μέσω του music player κ ούτε θα αλλάξεις πάρα πολλά με άλλα ακουστικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To πηρα πριν λιγες ωρες,σε σχεση με το Ε65 υστερει σε ποιοτητα κατασκευης,ασχετα με τα μεταλλικα μερη.Βεβαια ειναι σαφως πιο γρηγορο και με αρκετες περισσοτερες εφαρμογες.Το κακο ειναι οτι το δικο μου ειναι voda live και τιθεται το διλημμα το βγαζω η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το δεις πάνω στην χρήση του. Αν αντιμετωπίζεις προβλήματα απο διάφορα bug Που λύνονται με νεότερη αναβάθμιση, τότε θα αναγκαστείς να του αλλάξεις το product code για να το αναβαθμίσεις. Αυτό γιατί οι branded συσκευές αργούν πολύ να ενημερωθούν. Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα, μην το πειράζεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι απογοητευτικό, γιατί αυτός που θ αγοράσει το Ε66 δεν κοιτάει σαν πρώτη του επιλογή να παίζει καλά μουσική ή να βγάζει καλές φωτογραφίες ή να τραβάει καλής ποιότητας βίντεο. Τα κινητά της σειράς Ε υπάρχουν για να καλύπτουν άλλες ανάγκες των χρηστών. Όταν το πήρα εγώ ηξερα τι έχει κ τι μπορεί να καλύψει από τις ανάγκες μου. Κανείς δεν αγοράζει τα κινητά της σειράς Ε για να του καλύψουν τις ανάγκες στον τομέα multimedia. Γι αυτό κ η nokia έχει χωρίσει τις συσκευές της σε Nseries και Eseries για να καλύψει τις διαφορετικές ανάγκες αγοραστών. Αν ήταν να κάνουν όλα το ίδιο δεν θα υπήρχε λόγος να κυκλοφορούν κινητά για 2 διαφορετικές σειρές.

Οπότε αν ο φίλος robotech θέλει κινητό που να έχει καλή αναπαραγωγή σε mp3 τότε δεν είναι το Ε66 η πρώτη του επιλογή. Έχει μέτρια ποιότητα στον ήχο κ δεν μπορείς να αλλάξεις κ πολλά γιατί απλά δεν στο επιτρέπουν κ οι ρυθμίσεις μέσω του music player κ ούτε θα αλλάξεις πάρα πολλά με άλλα ακουστικά.

 

 

Καλημέρα,

είναι απογοητευτικό γιατί δεν αναφέρομαι στην ποιότητα του ήχου, (κάτι στο οποίο αναφέρεσαι εσύ και πολύ σωστά τονίζεις ότι η Ε δεν είναι σειρά Multimedia - για αυτό το λόγο υπάρχει και η σειρά Ν άλλωστε), αλλά αναφέρομαι σε προβλήματα ποιότητας κατασκευής και λειτουργίας τα οποία είναι απογοητευτικά, όπως απογοητετικό είναι να δίνεις 400+ ευρώ για ένα κινητό ΄(πέρα από τυχόν επιδοτήσεις) και να εχεις ανάγκη να πάρεις ανταπτορα για να εχεις καλό ήχο.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena..prin ligo kairo enas ksaderfos mou pire to e66 (vodafone live) tou perasa to garmin kanonika,alla adinath na vrei doriforous.to exw afisei mexri kai 2 lepta na psaxnei kai tpt..

mipws exei kapoio provlima to gps i einai kata kapoio tropo kleidomeno logw vodafone? kai an nai dior8onete?

ps: ksexasa na anaferw oti oute apo to nokia maps mou vriskei doriforo kai to sima tou gps einai mideniko kai gia ta 2(NOKIA MAPS KAI GARMIN)

efxristw gia to xrono sas :)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες!

 

Τώρα όσο αφορά το gps, το πρώτο κλείδωμα αργεί περισσότερο από 2 λεπτά που αναφέρεις πως το έχεις αφήσει.

Διάβασε αυτό, θα σε βοηθήσει.

 

Επίσης πήγαινε στο εικονίδιο Δεδομένα GPS > Πλοήγηση > Πλοήγηση > Επιλογές > Κατάσταση δορυφόρων.

Εκεί ουσιαστικά βλέπεις με πόσους δορυφόρους συνδέεται το κινητό σου. Όταν οι μπάρες (όχι κατ ανάγκη όλες) αλλάξουν χρώμα τότε θα έχεις κλειδώσει δορυφόρους και θα έχεις πάρει το στίγμα σου στο χάρτη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 5 μερες με το κινητο ,εκεινο που εχω να παρατηρησω ειναι η απαραδεκτη μπαταρια του κινητου.Με μιση ωρα περιπου ομιλιας,θελει καθε μερα φορτιση,και βεβαια χωρις χρηση προσθετων λειτουργιων.Με το 65 με τις ιδιες συνθηκες λειτουργιας κρατουσε περισσοτερο απο δυο μερες,μηπως υπαρχει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 5 μερες με το κινητο ,εκεινο που εχω να παρατηρησω ειναι η απαραδεκτη μπαταρια του κινητου.Με μιση ωρα περιπου ομιλιας,θελει καθε μερα φορτιση,και βεβαια χωρις χρηση προσθετων λειτουργιων.Με το 65 με τις ιδιες συνθηκες λειτουργιας κρατουσε περισσοτερο απο δυο μερες,μηπως υπαρχει προβλημα?

 

Αν κοιτάξεις τις προηγούμενες σελίδες, λέμε αναλυτικά τι μπορεί να γίνει ώστε να αυξηθεί η αυτονομία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλου και καλως σας βρήκα!!!

Μόλις εχθες πηρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Αφου διαβασα αρκετες απο της σελίδες του θέματος, εχω να θέσω καποιες παρατηρήσεις-απορίες:

1.Το ξυπνητήρι σ'εμένα χτυπάει ακόμα κι αν κλείσω το τηλέφωνο.

2.Τι σημαίνει τζόγος? Οταν ανοίγω το πληκτρολόγιο τα 2 μερη του τηλεφωνου ειναι πολύ σταθερά στο "πανω-κάτω". Το μέρος που περιλαμβάνει την οθόνη όμως κάνει μια μικρη κίνηση "μεσα-εξω", δλδ προς εμένα που το κοιτάω και το αντίθετο. Είναι φυσιολογικό?

3.Πηγα στις λήψεις, και μέσω των ρυθμίσεων εβαλα το wi-fi του σπιτιου μου στις συνδεσεις για να μην χρεώνομαι. Πριν απο αυτο ομως για να μου εμφανίσει τα εικονίδια των ληψεων συνδεθηκε με τον διακομιστή. Φανταζομαι πως θα χρεώθηκα γι αυτο... Οτι κατεβασω απο εκει ειναι δωρεάν?

4. Mε το gps που εχει το κινητό πότε χρεώνομαι και πόσο? Οταν κλειδώσει δορυφόρους ή οταν του δώσω πορεία?

 

Συγγνωμη αν κούραζω αλλα ειναι το πρωτο μου slide και symbian κινητό και εχω πελαγώσει. Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο gkspeed.

2) Με τη λέξη τζόγος εννοούμε τους τριγμούς που παρουσιάζει ο μηχανισμός slide του κινητού.

3) Ναι χρεώθηκες εφόσον δεν συνδέθηκες με WiFi.

4) GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

 

 

Και εφόσον είσαι νέος στον κόσμο του Symbian S60 διάβασε το S60 3rd Edition Platform FAQ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλήμέρα σε όλους, πριν από ένα μήνα περίπου πήρα το κινητό και είναι πολύ καλό, η μπαταρία του με αρκετή ομιλία κρατάει σχεδόν 3 μέρες,στο γραφείο δεν εχω σταθερό και χρησιμοποιώ μόνο το κινητό,η εκδοση λειτουργικου ειναι η 200.21.118 ξέρω οτι υπάρχει και νεότερη έκδοση,εξίζει να την περάσω η δεν εχει καμία διαφορά;:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο τζόγος ηταν εντονος για 2 ημερων κινητο και το ΠΛΑΙΣΙΟ μου το αντικατέστησε χωρις πολλες κουβεντες!!! Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος!!! Και απο την εταιρία και απο το κινητό πλεον!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η 210.21.007 (27-02-2009), αλλά εφόσον δεν έχεις προβλήματα με την υπάρχουσα μην αναβαθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάντε λίγο υπομονή με την μπαταρία.Μετά από τις πρώτες σωστές φορτίσεις στρώνει αρκετά και μεγαλώνει κάπως ο χρόνος αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...