Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις-> Τηλέφωνο-> Δίκτυο-> Λειτουργία Δικτύου -> GSM

 

Ευχαριστω.Το αλλαξα και εκανα και επανεκκινηση.Δεν ξερω αν εφταιγε αυτο μιας και ειμαι στο χωριο μου που μονο 3G σημα δεν εχω.Συδεομαι internet με wind adsm με ταχυτητα pstn.

 

Κατι σαν προφυλαξη οθονης που μου βγαζει απο που την εχω βαλει παναθεμα με και δεν την βρισκω ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κανένα πρόγραμμα που τρέχει συνεχώς στο υπόβαθρο γιατί αυτά είναι που καταναλώνουν την περισσότερη ενέργεια χωρίς να τα βλέπεις. Πχ call manager, blacklist, full screen caller και άλλα παρόμοια.

 

Για προφύλαξη οθόνης

Ρυθμίσεις-> Γενικές-> Προσωπικές Ρυθμίσεις-> Προβολή

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου το εβγαλα απο τον φορτιστη στις 8 το πρωι και με 5 λεπτα ομιλιας ολα κι ολα μου εχει "φαει" την μισυ σχεδον μπαταρια...Μηπως εχω κατα λαθος καποια ενεργοβορα ρυθμιση ???

 

Την λειτουργια 3G που αν θυμαμαι καλα "τρωει" μπαταρια απο που την απενεργοποιουμε ???

 

Ευχαριστω.

 

Δες μήπως έχεις αφήσει την σάρωση WLAN ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση N-gage platform εχει????[/quote

 

οχι απο μονο του δεν εχει.μαλλον ομως μπορεις να το περασεις!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κανένα πρόγραμμα που τρέχει συνεχώς στο υπόβαθρο γιατί αυτά είναι που καταναλώνουν την περισσότερη ενέργεια χωρίς να τα βλέπεις. Πχ call manager, blacklist, full screen caller και άλλα παρόμοια.

 

Για προφύλαξη οθόνης

Ρυθμίσεις-> Γενικές-> Προσωπικές Ρυθμίσεις-> Προβολή

 

 

Εχω το full screen caller.Στην προβολη δεν βλεπω κατι για προφυλαξη.

 

Δες μήπως έχεις αφήσει την σάρωση WLAN ενεργοποιημένη.

 

 

θα το κοιταξω.

 

Σας ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, επειδή τώρα έχω το Ν78 και το μενού των ρυθμίσεων στα FP2 έχει αλλάξει πολύ, δεν θυμάμαι ακριβώς που είναι η ρύθμιση για το screensaver στο Ε66.

Κοίτα στο Ρυθμίσεις-> Γενικές-> Προσωπικές Ρυθμίσεις-> Προβολή

 

Τα ύπουλα προγράμματα δεν είναι μόνο αυτά που σου έγραψα. Σκέψου οτι είανι όλα αυτά τα οποία πρέπει λόγω της φύσης τους να τρέχουν μόνιμα στο background ωστε να μπορούν να κάνουν δουλειά. Αυτά πολλές φορές ευθύνονται για την μικρότερη αυτονομία της συσκευής. Πχ σε μένα το cClock που είναι για screensaver, μου έτρωγε γρήγορα την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς αν μπορεί να μπει το n-gage platform σκεφτομαι σοβαρα την αγορά του κινητού και δεν ξέρω αν γίνεται
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως γινεται να μην αναβοσβηνει το πληκτρο πλοηγησης στην αναμονη???Αναβοσβηνει και χωρις να εχω αναπαντητη η μηνυμα απλα επειδη ειναι σε αναμονη.Πως σταματαει?
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, επειδή τώρα έχω το Ν78 και το μενού των ρυθμίσεων στα FP2 έχει αλλάξει πολύ, δεν θυμάμαι ακριβώς που είναι η ρύθμιση για το screensaver στο Ε66.

Κοίτα στο Ρυθμίσεις-> Γενικές-> Προσωπικές Ρυθμίσεις-> Προβολή

 

Τα ύπουλα προγράμματα δεν είναι μόνο αυτά που σου έγραψα. Σκέψου οτι είανι όλα αυτά τα οποία πρέπει λόγω της φύσης τους να τρέχουν μόνιμα στο background ωστε να μπορούν να κάνουν δουλειά. Αυτά πολλές φορές ευθύνονται για την μικρότερη αυτονομία της συσκευής. Πχ σε μένα το cClock που είναι για screensaver, μου έτρωγε γρήγορα την μπαταρία.

 

Ευχαριστω φιλε μου.Δεν ειναι εκει η προφυλαξη οθονης.Εκανα μια επαναφορα απο την καρτα μνημης και το βραδυ θα δειξει αν βελτιωθηκε η μπαταρια.Για το αν εχω επιλεξει συνεχη σαρωση για WLAN δεν μπορω να το βρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.Δεν ειναι εκει η προφυλαξη οθονης.Εκανα μια επαναφορα απο την καρτα μνημης και το βραδυ θα δειξει αν βελτιωθηκε η μπαταρια.Για το αν εχω επιλεξει συνεχη σαρωση για WLAN δεν μπορω να το βρω.

 

Αν στην οθόνη αναμονής βλέπεις 'Απενεργ. σάρωσης WLAN' σημένει ότι είναι απενεργοποιημένη η αναζήτηση και είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας αυτην την θηκη και δεν την θελει ?

 

 

http://img131.imageshack.us/img131/9995/2595542498b99e1038d9bct5.jpg

 

 

ψαχνω μια θυκη γιατι εχασα τιν δικια μου απο το Ε65 και αμα κανει να την παρω .

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως γινεται να μην αναβοσβηνει το πληκτρο πλοηγησης στην αναμονη???Αναβοσβηνει και χωρις να εχω αναπαντητη η μηνυμα απλα επειδη ειναι σε αναμονη.Πως σταματαει?
Τελικα ξερει κανεις παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας..ηθελα να ρωτησω αν το τηλ εχει εγκατεστημενους τους χαρτες κ αν εχει ηχογραφηση ομιλιας κ αν ανοιγει εγγραφα word κτλ??στο ν95 που ειχα κ στο ν 81 ενω εδειχνε οτι ανοιγε εγγραφα τα περνουσα στο τηλ αλλα δεν τα εδειχνε καν... υπαρχει περιπτωση το χρωμα του να φευγει?? κατι ακομα εχει επιλογη για αποριψη κλησεων οπως το lg πχ που εχει επιλογη αν παιρνει αποκρυψη αγνωστα νουμερα κτλ>? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανει κανεις αναβαθμιση μεσω του updater γιατι οταν το συνδεο μου λεει παλι το τηλεφωνο δεν υποστιριζεται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας αυτην την θηκη και δεν την θελει ?

 

 

http://img131.imageshack.us/img131/9995/2595542498b99e1038d9bct5.jpg

 

 

ψαχνω μια θυκη γιατι εχασα τιν δικια μου απο το Ε65 και αμα κανει να την παρω .

 

να μου πειτε τον κοδικό της τουλαχιστον να την ψαξω e-bay

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ τα παιχνίδια και τις εφαρμογές που είχε η μαμίσια κάρτα μνήμης??

Έκανα format και τα έχασα δυστυχως :( και τα θέλω πίσω....:O

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανεις παιδιά?

 

Μενού > Εργαλεία > Προφίλ > (επιλέγεις προφίλ) > διαμόρφωση > Λυχνία σταδ. αναμ.

;)

Link to comment
Share on other sites

Μενού > Εργαλεία > Προφίλ > (επιλέγεις προφίλ) > διαμόρφωση > Λυχνία σταδ. αναμ.

;)

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα!Δε το βρισκα με τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω πάρει το κινητό και μαζί έχω εδώ και καιρό ένα bluetooth I-TECH. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά πολύ συχνά κάνει αποσύνδεση με αποτέλεσμα ορισμένες φορές να απαντάω κανονικά και άλλες από τη συσκευή. Το bluetooth δουλεύει κανονικά με τέσσερα κινητά που το έχω δοκιμάσει. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με ρυθμίσεις όταν μπαίνει το κινητό σε... αναμονή, νάρκη και όλά τα σχετικά; Ευχαριστώ.
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω πάρει το κινητό και μαζί έχω εδώ και καιρό ένα bluetooth I-TECH. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά πολύ συχνά κάνει αποσύνδεση με αποτέλεσμα ορισμένες φορές να απαντάω κανονικά και άλλες από τη συσκευή. Το bluetooth δουλεύει κανονικά με τέσσερα κινητά που το έχω δοκιμάσει. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με ρυθμίσεις όταν μπαίνει το κινητό σε... αναμονή, νάρκη και όλά τα σχετικά; Ευχαριστώ.

 

Μήπως κάποια άλλη συσκευή προσπαθεί να επικοινωνήσει με το κινητό μέσω bluetooth και για αυτό σε πετάει? Δοκίμασε να βάλεις το bluetooth στο κινητό κρυφό....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσο το δούλευα με το Nokia BH-902 δεν έκανε ποτέ αποσύνδεση. Μάλιστα είχε την έκδοση 100. Δε νομίζω να είναι θέμα συσκευής. Κάνε κατάργηση αξιόπιστης συσκευής, κάνε και reset στο bluetooth I-TECH και ξανακάντα pair.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...