Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στο πάνελ εχω το ε66 και θα ηθελα να μπορω να κάνω κλήση με βίντεο και ηχο μεσω ασύρματου δυκτίου...δηλ. με αλλο κινητό που θα εχει την ιδια εφαρμογή..ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα αμα σας πω οτι εφτιαξε με μια απλη επαναφορα?δεν ηθελα να την κανω γτ δε μπορουσα να παρω back up στο pc μου,κατι εχει παθει με το MTP device κ δεν το αναγνωριζει,τι φορματ εκανα,τι εβαλα τα 7 πανω,τι κατεβασα 300 drivers,μονο το pc μου εχει μουλαρωσει κ δεν βλεπει τα ΝΟΚΙΑ κινητα μου,κ γιαυτο ηθελα να την αποφυγω την επαναφορα.το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω τι εφταιγε!

 

Μου παρουσιάστηκε και μένα πρόβλημα μη αναγνώρισης του Ν81 και Ε66. Κατέβασε από την ΝΟΚΙΑ το Nokia_Conectivity_cable_Driver και θα λύσεις το πρόβλημα

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάστηκε και μένα πρόβλημα μη αναγνώρισης του Ν81 και Ε66. Κατέβασε από την ΝΟΚΙΑ το Nokia_Conectivity_cable_Driver και θα λύσεις το πρόβλημα

 

κ αυτο το κατεβασα,δεν γινεται τιποτα.

το κουφο ειναι οτι το επαθε ετσι ξαφνικα!θαλλαξω Pc!!μου τη δινει να μη μπορω να συνδεσω,το κανω απο την εποχη του Τ68ι κ να μην μπορω τωρα,ελεος!

τεσπα,το pc Μου φταιει ομως,αλλα δεν βρισκω τροπο να το διορθωσω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κ αυτο το κατεβασα,δεν γινεται τιποτα.

το κουφο ειναι οτι το επαθε ετσι ξαφνικα!θαλλαξω Pc!!μου τη δινει να μη μπορω να συνδεσω,το κανω απο την εποχη του Τ68ι κ να μην μπορω τωρα,ελεος!

τεσπα,το pc Μου φταιει ομως,αλλα δεν βρισκω τροπο να το διορθωσω..

Κάνε απεγκατάσταση ότι προγράμματα έχεις από nokia (ovi suite, pc suite) και ξαναδοκίμασε να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση. Αφαίρεσε και ότι drivers έχεις. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα Nokia_PC_Suite_Cleaner_7_1_1.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση ότι προγράμματα έχεις από nokia (ovi suite, pc suite) και ξαναδοκίμασε να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση. Αφαίρεσε και ότι drivers έχεις. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα Nokia_PC_Suite_Cleaner_7_1_1.

 

Λοιπον,θα τρελλαθω τελειως,συνεδεσα τωρα το κινητο (να πω την αληθεια δεν το ειχα δοκιμασει στο pc μου το Ε66 γτ παντα τοβαζα στο λαπτοπ της αδερφης μου.) και επαιξε κανονικα!

το θεμα ειναι ομως οτι το Ν79 που εχω δεν παιζει,μονο στο δικο μου!!

Θα γραψω στο νημα του Ν79,ομως πραγματικα δεν ξερω πως να το εξηγησω,το pc μου βλεπει το Ε66 κ οχι το Ν79,κ στα 2 εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων,διαγραφη ολων,γενικα ο,τι μπορω να σκεφτω σε θεμα καθαρισμου,ακομα κ στο pc εκανα φορματ,εβαλα κ τα win 7 μπας κ φταιγαν τα ΧΡ,κ παλι το Ν79 δεν το βλεπει με τπτ,κ κολαει στο ΜΤΡ device.

ομως στα αλλα pc που ειναι το λαπτοπ της αδ μου κ της μανας μου (το οποιο ειναι 3 ωρες μακρυα,δε μενουμε κοντα,γιαυτο εχω κολησει με το προβλημα στο δικο μου) το Ν79 παιζει κανονικα!

Πειτε μου πως μπορει να γινεται αυτο?μονο στο δικο μου,μονο το ενα απο τα 2 κινητα.εχοντας κανει απο φορματ μεχρι ο,τι αλλο μπορω απο εδω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω ενα προβληματακι με το e66 μου αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει εχω κανα δυο χρονια που το πειρα απο ενα καταστιμα τις cosmote ή αλλιως bleem κατι τετοιο τελοσ παντον με επιδοτιση.

λοιπον το προβλημα μ ειναι οτι το κιν απ οτι μου ειπαν απ τι νοκια ειανι απο εξωτερικο και με το που το εκανα update γυρισε στι μιτρικη τ γλωσσα δλδ αγγλικα!!!!στη νοκια θελει κανα 30 -50 για να μου περασουν το ελληνικο μπορω να το περασω μονος μ και πως???

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων

win7: Core i7 975 3.3ghz, 8gb ram . asus p6t7

iphone 5 16gb black

zopo zp900 , samsung galaxy s3 mini

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι τόση ή χρέωση.Γύρω στα 15 ευρώ πρέπει να είναι.

Μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν στο FAQ Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής(αλλαγή product code)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια συγνωμη εαν εχει απαντηθει το ερωτημα μου αλλα δεν εχω πολυ χρονο να ψαξω:O! Εχει επιχειρησει κανεις να βαλει στο ε66 καρτα μνημης 16giga ή παραπανω? Θα λειτουργησει? Κανονικα μεχρι 8 δεν ειναι? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη εαν εχει απαντηθει το ερωτημα μου αλλα δεν εχω πολυ χρονο να ψαξω:O! Εχει επιχειρησει κανεις να βαλει στο ε66 καρτα μνημης 16giga ή παραπανω? Θα λειτουργησει? Κανονικα μεχρι 8 δεν ειναι? Ευχαριστω!

 

Καλησπερα! Κανεις??:(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου χωρις να ειμαι ειδικος...λιγα μυνηματα ποιο πριν με συμβουλεψαν σε παρομοια ερωτηση μου οτι...το Ε66 περνει μεχρι 8γιγα...εβαλα 8 γιγα και δουλευει κανονικα χωρις προβληματα...

 

Micro SD.

 

Θα τις βρεις παντου κυριολεκτικα.

Το Ε66 υποστηριζει μεχρι 8GB καρτες.

Edited by evgenios12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χαιρετω την παρεα σας!!καινουριος εδω!!διαβαζω αρκετο καιρο το φορουμ αλλα τωρα ασχοληθηκα και εκανα εγγραφη.να πω την αληθεια εχω και ενα προβληματακι.

λοιπον μπαινω στο θεμα.αγορασα πριν 2 περιπου μηνες το e66.απολυτα ικανοποιημενος με το κινητο.τα σχολια ειναι περιττα τα εχετε αναφερει εσεις.το κινητο ηταν της vodafone το ειχα παρει με επιδοτηση.το πηγα σε ενα nokia center για να το αλλαξουν,να περασουν το λογισμικο της nokia και να μην εχει της vodafone.η δουλεια εγινε σημερα το πρωι με επιτυχια εκτος απο ενα πραγμα...κατα την αναβαθμιση κλειδωθηκε η καρτα μνημης που ειχα μεσα.(την ειχα αγορασει απο την vodafone και ηταν 4 gb).ανοιγουμε το τηλεφωνο και μας λεει οτι η καρτα μνημης ειναι κλειδωμενη!μου ζηταει καποιον κωδικο της καρτας αλλα δεν ξερω ποιος ειναι.ουτε και αυτος που μου εκανε την αναβαθμιση ηξερε.οποτε το θεμα ειναι οτι εχω μια καρτα μνημης η οποια για αγνωστο λογο κλειδωθηκε κατα την αναβαθμιση!κωδικο ασφαλειας δεν ειχα βαλει ποτε στην καρτα.ουτε και στον υπολογιστη που την δοκιμασε αυτος δεν μπορουσε να την διαβασει.

τι κανω ρε παιδια τωρα για να παρω τα αρχεια που ειχα μεσα?φυσικα εχει επιλογη για format της καρτας αλλα αμα το κανω θα τα χασω ολα.

 

EDIT : τελικα μετα απο πολλες ωρες ψαξιματος στο ιντερνετ βρηκα την λυση η οποια ειναι παρα πολυ απλη!απο τοτε που πηρα το κινητο ειχα ενεργοποιησει την επιλογη στις ρυθμισεις "δυνατοτητα απμακρυσμενου κλειδωματος".κανοντας την αναβαθμιση λογισμικου το τηλεφωνο περασε τον κωδικο-μηνυμα και στην καρτα μνημης!την κλειδωσε με αυτον τον κωδικο!οποτε απλα εβαλα τον κωδικο-μηνυμα και ξεκλειδωσε η καρτα!!!!!της αφαιρεσα και τον κωδικο και ολα καλα!!

την λυση την βρηκα σε αυτο εδω το link που την περιγραφει ενας τυπος!

http://www.s60tips.com/2007/03/03/another-tip-for-password-protected-memory-card/

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό το έχει ένας θείος μου και μου παραπονέθηκε ότι ενώ πρώτα έπαιζε κανονικά βιντεάκια youtube μέσω real player τώρα δεν τα παίζει. Τι να φταίει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό το έχει ένας θείος μου και μου παραπονέθηκε ότι ενώ πρώτα έπαιζε κανονικά βιντεάκια youtube μέσω real player τώρα δεν τα παίζει. Τι να φταίει; :worry:

 

Λογικά κάτι με την σύνδεση του Realplayer στο Internet για την ροή δεδομένων. Να επέμβει τις ρυθμίσεις του Real Player για την ροή δεδομένων.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα

Μπορω να κανω φραγη σε καποιους αριθμους ωστε να μην μπορουν να με καλεσουν ?

υπαρχη καποιο προγραμμα ?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα μία εφαρμογή jar και τελικά δεν μου χρησίμευε κ την έκανα απεγκατάσταση. Απο τότε όποτε κάνω επανεκίννηση στο κινητό μου γράφει στην οθόνη : Αδύνατη εγκατάσταση. Εγκαταστήστε απο το μενού εφαρμογών κ κάτι τέτοια. Και μετά φεύγει το μύνημα. Υπάρχει λύση να μην βγάζει το μήνυμα αυτο?

 

Ευχαριστώ

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Χ:\Private\102033E6\MIDlets\.. για να δεις εάν υπάρχει κάτι σχετικό με την εφαρμογή που εγκατέστησες και διέγραψε το!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Χ:\Private\102033E6\MIDlets\.. για να δεις εάν υπάρχει κάτι σχετικό με την εφαρμογή που εγκατέστησες και διέγραψε το!

 

Τίποτα. Μπήκα κ δεν υπάρχει τίποτα. Ένας φάκελος είναι μόνο με μία άλλη εφαρμογή που λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται παιδες!στο Ν95 που ειχα οταν το εβαζα στο αθορυβο προφιλ και ηθελα να τραβηξω φωτογραφιες με την καμερα,ο ηχος της καμερας δεν ακουγοταν.στο Ε66 ακομα και στο αθορυβο προφιλ ακουγεται ο ηχος της καμερας οταν βγαζω φωτογραφιες.κοιταξα και στις ρυθμισεις της καμερας αλλα δεν βρηκα κατι.υπαρχει μηπως καποιος τροπος να βγαζω φωτογραφιες και να μην ακουγεται καποιος ηχος?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...