Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην επίσημη σελίδα της ΝΟΚΙΑ βγάζει σαν τελευταία firmware την 100.....κλπ Εσύ που είδες αυτήν την firmware; Δώσε κάποιο link.

 

Ετσι ειναι παντα.... πρωτα βγαινει καποια αναβαθμιση και μετα μπαινει στην επισιμη σελιδα...

και εγω με το Ν91 ετσι την ειχα πατησει...Ειχα μεινει μια αναβαθμιση πισω γιατι η καλη μας η νοκια δεν την ειχε περασει στην σελιδα της... και τηλ να τους παρεις παλι δεν θα την ξερουν...;)

 

Τα καταφέρνει πολύ καλά σε όλα όσα λες. Λίγο στο gps δυσκολεύεται, αλλά και αυτό μόνο όταν είσαι πεζός και το κρατάς. Κάποιος είπε ότι κρατώντας το εμποδίζεται η εσωτερική του κεραία. Στο αυτοκίνητο πιάνει μια χαρά. Η μπαταρία του ικανοποιητική για το μέγεθός του σε διάρκεια. Αν δουλεύει όμως ταυτόχρονα και σαν κινητό και σαν gps τελειώνει σε 4-5 το πολύ ώρες. Παιχνίδια παίζει μια χαρά.

 

Οποτε οκ... δεν θα το βαραω στο κεφαλι μου...:)

λογικο μου ακουγεται αυτο με την κεραια... παντου ετσι ειναι... -ορισμενα που ειναι για εξορμησεις δεν εχουν αυτο το προβλημα- οσο για την μπαταρια καλα ειναι...

Ευχαριστω πολυ...:)

καλη χρονια και χρονια πολλα

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κια χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες περίπου χωρίς όμως να το πολυψάχνω.

 

Παρατήρησηα τα εξής περίεργα και θέλω μια βοήθεια.

 

1. Όταν ανοίγω το καπάκι του κινητού δεν φωτίζεται ούτε η οθόνη, ούτε το πληκτρολόγιο, αποτέλεσμα να πρέπει να κλείσω και να ανοίξω πάλι το καπάκι

 

 

Όταν μπαίνει ο screen saver και εμφανίζεται η λευκή μπάρα που ανεβοκατεβαίνει στην σκοτεινή οθόνη παρουσιάζει 2 προβλήματα.

1. Εμφανίζεται ένας αριθμός στην δεξιά μεριά της (πρέπει να δείχνει την ώρα εκεί ;;; ) και

2. Η μπάρα όταν φτάσει στο κάτω μέρος της οθόνης η μισή εξαφανίζεται κάτω από με μία μεγάλη μαύρη κηλίδα σαν να έχει χαλάσει η οθόνη του κινητού.

(δεν ισχύει βέβαια επειδή όταν ανοίγω το καπάκι η οθόνη είναι μια χαρά)

 

 

Μια βοήθεια Pls....

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,

 

τελικα με την αναβάθμιση βγαλατε άκρη? υπάρχει τρόπος να γίνει αναβάθμιση over the air μεσω wifi για το ε66?πωσ? και να ναι χανονται η εφαρμογεσ?

και τελος αν χανονται υπαρχει καποιοσ τροποσ να κανω backup το garmin χωρις να περασω ολη την ταλαιπωρια της εγκαταστασησ με χαρτεσ κτλ?

 

thanx in advane

Link to comment
Share on other sites

backup λογικα θα πρεπει να κανεις με την σουιτα του κινητου...

τωρα να σας ρωτηδσω παιδια... πηρα το τηλ στα χερια μου.. ολα οκ ολα καλα... ωραιο το προγραμμα πλοηγησης που εχει μεσα... αλλα μηπως υπαρχει κανενα καλυτερο?? και αν γινεται με φωνητικες εντολες στα ελληνικα.... συγνωμη αλλα εχω μεινει πισω σε αυτο το θεμα...

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

backup λογικα θα πρεπει να κανεις με την σουιτα του κινητου...

τωρα να σας ρωτηδσω παιδια... πηρα το τηλ στα χερια μου.. ολα οκ ολα καλα... ωραιο το προγραμμα πλοηγησης που εχει μεσα... αλλα μηπως υπαρχει κανενα καλυτερο?? και αν γινεται με φωνητικες εντολες στα ελληνικα.... συγνωμη αλλα εχω μεινει πισω σε αυτο το θεμα...

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

 

To πρόγραμμα που έχει μέσα είναι trial για 3 μήνες. Και δεν λέει πολλά. Για το κινητό αυτό κατάλληλα είναι το garmin και το navigon. Το τελευταίο έχει καλλίτερες οδηγίες και ενημέρωση κάμερες. Αμα ψάξεις στον google θα τα βρεις δωρεάν. Πρόσεξε όμως κάτι απο την αρχή. Επειδή η εγκατάσταση αυτών έχει πολύ κόπο και κάθε φορά που θα αλλάξεις κάρτα μνήμης θα κάνεις απο την αρχή όλο τον κόπο, αγόρασε εξ' αρχής μια κάρτα 4 γίγα, βάλε ότι θέλεις και θα ΄χεις την ησυχία σου

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μονο 3μηνες? τι ξεφτιλες ρε σεις... εμ το αλλο?? το quikoffice δεν μπορει να δημιουργησει αρχεια!!! ελεος δηλαδη... ελεος!! αλλα οκ δεν πειραζει.... θα περασω μια βολτιτσα απο το μαγαζακι... ;)

και να σας πω.... αν αντι για 4αρα μνημη του περασω μια 8αρα?? υπαρχει καπου προβλημα??

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Μονο 3μηνες? τι ξεφτιλες ρε σεις... εμ το αλλο?? το quikoffice δεν μπορει να δημιουργησει αρχεια!!! ελεος δηλαδη... ελεος!! αλλα οκ δεν πειραζει.... θα περασω μια βολτιτσα απο το μαγαζακι... ;)

και να σας πω.... αν αντι για 4αρα μνημη του περασω μια 8αρα?? υπαρχει καπου προβλημα??

 

μπορει να λειτουργησει αψογα με μια 8αρα καρτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί με 8άρα κάρτα μνήμης. Και εγώ στο δικό μου Ε66 είχα μια sandisk 8GB και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Για ότι άλλο θες μπορείς να διαβάσεις το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,

 

τελικα με την αναβάθμιση βγαλατε άκρη? υπάρχει τρόπος να γίνει αναβάθμιση over the air μεσω wifi για το ε66?πωσ? και να ναι χανονται η εφαρμογεσ?

και τελος αν χανονται υπαρχει καποιοσ τροποσ να κανω backup το garmin χωρις να περασω ολη την ταλαιπωρια της εγκαταστασησ με χαρτεσ κτλ?

 

thanx in advane

Η τελευταία έκδοση λογισμικού για τα product codes 0557962, 0558479 είναι η 400.21.013.

Over the air αναβάθμιση δεν μπορείς να κάνεις και ούτε πρόκειται. Είναι χαρακτηριστικό μεταγενέστερων συσκευών.

Μετά την αναβάθμιση θα χάσεις τα πάντα, οπότε ένα back up μέσω του PC Suite επιβάλλεται.

 

 

Μονο 3μηνες? τι ξεφτιλες ρε σεις...

Γιατί ξευτίλες;

Σου παρέχουν εντελώς δωρεάν το πρόγραμμα καθώς και τους χάρτες.

Έχεις την απαίτηση να έχεις και δωρεάν τη πλοήγηση...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί ξευτίλες;

Σου παρέχουν εντελώς δωρεάν το πρόγραμμα καθώς και τους χάρτες.

Έχεις την απαίτηση να έχεις και δωρεάν τη πλοήγηση...;

 

οπα οπα οπα!!! παραξηγηση...:lol:

νομιζα οτι σε τρεις μηνες τελος χαρτες τελος πλοηγηση τελος ολα!! για αυτο το ειπα....:rolleyes: τοτε ειναι οκ... λογικο... ;):rolleyes:

αλλα! οσο αφορα το quikoffice ειναι λιγακι... το Ρ990 που ειχα παρει τα ειχε κανονικα περασμενα...:confused:

Ενταξει... μια χαρα ειναι.... αφου σε εχει η νοκια με χαρτες παλι καλα.... :D

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια!

 

Πριν κάμποσες μέρες απόκτησα και εγώ ένα Νοκια Ε66. Μου έχει ήδη αφήσει μία πολλή καλή εντύπωση. Ήθενα ένα κινητό που να είναι εργάτης και πιστεύω πως έκανα ίσως την καλύτερη επιλογή. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα Ν73 και έχω αφομοιώσει σχεδόν εφάπαξ τον τρόπο χρήσης του Ε66 αφού είναι περίπου ίδια.

Έχω ομώς 2 ερωτήσεις.

1) Πως άντικαταστήσουμε τα πλήκτρα συντόμευσεις εφαρμογής οταν είμαστε στην ενεργή αναμονή με κάποια άλλα?

 

2)Έχουμε κανένα καλό site για να περάσουμε κανένα πρόγραμμα στο κινήτο που θα κάνει τη ζωή μας πιο εύκολη?

 

Υ.Γ. Έχω διαβάσει αρκετά απο τα post που αφορούν το τηλέφωνο όμως όχι όλα.

Συνέπως λυπάμαι αν κάποια απο τις 2 ερωτήσεις έχει ήδη απαντηθεί και δεν το έχω δει.

Καλή χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις συντομευσεις απλα αν πας ρυθμισεις-->γενικες-->προσ. ρυθμ.-->Πληκ. ταχ. επιλ. απο εκει αλλαζεις τα 3 απο τα 4 κουμπια γυρω απο το κουμπι περιηγησης.. (το κεντρικο τελως παντων... δεν ξερω πως αλλιως να το πω) οσο για τις δυο "παυλες" επιλογης αυτες αλλαζουν απο το ρυθμισεις-->γενικες-->προσ. ρυθμ.-->αρχικη οθονη-->πληκτρα συντομευσης

οσο για τα προγραμματα κτλ υπαρχει αναλογο θεμα

εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

τωρα το πως θα τα βρεις?? στειλε πμ για παραπανω πληροφοριες... γιατι εδω μου απαγορευεται να δωσω λινκς....

Ελπιζω να σε καλυψα... :)

τωρα... το ειχα παρει το κινητακι απο οτεσοπ... με ρυθμισεις κοσμοτε κτλ κτλ... του βαζω μια κοσμοτε καρτα.. στο δικτυο πολυ πολυ σπανια... για τις πρωτες φορτισεις.. για να ειναι πιο χαλαρα... τελως παντων σημερα εβαλα την καρτα μου (κοσμοτε και αυτη) και τι βλεπω? μολις μπαινει στο δικτυο βγαζει κατω απο το σημα αυτες τις δυο γραμμες...οτι και καλα προσπαθει να συνδεθει... εγω του διεγραψα τις ρυθμισεις τις κοσμοτε μην μπει πουθενα και μετα.... αλλα! ακομα μετα απο καποια ωρα (καπου στις 2 ωρες) ακομα βγαζει το ιδιο συμβολο...προσπαθει να συνδεθει.... δεν ξερω που? τι? στο παρασκηνιο δεν τρεχει τιποτα... οι μονες εφαρμογες που του εχω εγκαταστησει ειναι αυτες που εχει απο μονο του....

το ιδιο προβλημα το ειχα και σε ενα νοκια 6600 σε βονταφον δικτυο...

τι λετε να φταιει??????

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες 2 μερες μου εμφανιζει συχνά "σφαλμα συνδεσης" οταν παω να κανω μια κληση.Εχει να κανει με την συσκευη ή με το δίκτυο?σας εχει τύχει?? ευχαριστω
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Cosmote είναι συχνό φαινόμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Cosmote είναι συχνό φαινόμενο.

βασικα εχω vodafone και μου το εκανε για πρωτη φορα χθες και σημερα.τεσπα ειναι θεμα δικτυου οποτε οκ. :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Οσο αφορα τον αισθητηρα φωτος θελω να σας ρωτησω :)

ειχα ενα SE W910, μολις το πηγαινα καπου σκοτεινα χαμηλωνε την αντιθεση της οθονης μολις το πηγαινα σε μια πηγη φωτος τοτε δυναμωνε... Στο Ε66 τωρα αυτο δεν γινεται....αντιθετως δυναμωνει ξαφνικα και χαμηλωνει επισης ξαφνικα σε κατασταση ιδιου φωτισμου...

Αν δεν κανω λαθος η νοκια δεν ειναι νεα σε αυτο τον τομεα... τι παιζει?? καμια ρυθμιση???

Ευχαριστω :)

 

edit: μετα απο restart εστρωσε καπως... αλλα... να σας ρωτησω.. μονο δυο βαθμιδες φωτος εχει?

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
που μπορω να το βρω σε ασπρο? οπου ρωτησα κανεις δεν το χει.. :(

 

Στη WIND,κ γω εκει πηγα για να το παρω στη μανα μου,2 συνδεσεις φορητοτητα εκανα,αλλα δε μπορω μια ζωη με τους αλλους και να μου βαζουν αυτη τη μλκ το live και να μην φερνουν τις μισες συσκευες επειδη δε τους συμφερει..οποτε wind κ σκοτιστικα αν σε καμια χαραδρα δε πιανει,να ηρεμουμε κ λιγο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος η ΝΟΚΙΑ δεν εχει αφησει σε κανενα απο τα s60 κινητα της να περασουν λογισμικο απο vodafone, wind, cosmote κτλ.... Εγω που το πηρα απο cosmote το μονο που ειχε ηταν το φοντο και η προφυλαξη οθονης.. τα οποια φυσικα τα αλλαξα :) ε εχει και στο μενου ενα εικονιδιο που σε παει στο myview αλλα αυτο ενοχλει (εμενα τουλαχιστον) ελαχιστα εως καθολου... μιας που το κανεις οτι θες εκτος απο διαγραφη....

Ελπιζω να βοηθησα... :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

εχει μεσα μενου wind ?

 

Οχι φυσικα,πεντακαθαρο,καθολου χερι απο wind δεν εχει μπει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και συσκευές με τροποποιημένες εκδόσεις λογισμικού οι οποίες διατίθενται από δίκτυα.

Το γεγονός πως τις περισσότερες φορές οι διαφορές περιορίζονται σε κάποιο visual θέμα, ή οθόνη αναμονής ή κάποιο έξτρα εικονίδιο το οποίο είναι συντόμευση όπου οδηγεί στου μενού του φορέα, και δεν περιλαμβάνουν κλειδωμένες δυνατότητες (όπως παλιότερα) δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν.

Το κυριότερο μειονέκτημα αυτών των συσκευών είναι η διαφορετική διάθεση των αναβαθμίσεων.

Σε τέτοιες συσκευές οι αναβαθμίσεις του λογισμικού συνήθως αργούν να γίνουν διαθέσιμες στο ευρύ κοινό ή στη χειρότερη δεν βγαίνουν ποτέ αναγκάζοντας τους κατόχους να προχωρούν στη διαδικασία αλλαγής του product code με αυτό των μη τροποποιημένων συσκευών (unbranded) ώστε να μπορούν να αναβαθμίζουν στις τελευταίες διαθέσιμες εκδόσεις κάθε φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το nsu μου βγαζει οτι υπαρχει νεοτερο firmware για το κινητο... Αν το περασω θα μου σβηστουν τα δεδομενα του κινητου..?

 

Και κατι αλλο... Μπορειτε να με βοηθησετε να συγχρονισω τις επαφες μου με outlook? Μονο μεσω καλωδιου γινεται ή και με bluetooth..?

 

Ευχαριστω...

Edited by Sharp GX20 Video

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το nsu μου βγαζει οτι υπαρχει νεοτερο firmware για το κινητο... Αν το περασω θα μου σβηστουν τα δεδομενα του κινητου..?

 

Και κατι αλλο... Μπορειτε να με βοηθησετε να συγχρονισω τις επαφες μου με outlook? Μονο μεσω καλωδιου γινεται ή και με bluetooth..?

 

Ευχαριστω...

 

Ναι θα σου σβηστουν ολα... αλλα μπορεις πολυ ευκολα να κρατησεις αντιγραφα ασφαλειας μεσω του pc suite...

Οσο για τις επαφες και το outlook... αν δεν κανω λαθος αν συνδεσεις το κινητο σου σε λειτουργια pc suite και ανοιξεις το outlook και πας στις επαφες τοτε περνανε μονες τους... παραπανω πληροφοριες μολις παω σπιτι (μεσημερακι ;))

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...