Jump to content

Αυτόπτης Μάρτυς


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλή σου νύχτα λοιπόν. Ή μάλλον καλή σου μέρα.

 

Καλή και θα συμπλήρωνα και καθαρή, αν και εσύ συμφωνείς....:p

 

Οι γόπες να είναι πλεον ΜΟΝΟ στο πιάτο, σερβιρισμένες, καθαρισμένες και με όλα τα ορντεβρ....Κάτω οι γόπες του πεζοδρομίου....Μην καπνίζετε τσιγάρα γιατί θα γίνουν γόπες και θα μας πνίξουν....:lol:

 

Καληνύχτα....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν τα πετάξει στην άκρη του πεζοδρομίου δεν θα έρθει ο καθημερινός οδοκαθαριστής της περιοχής για να τα μαζέψει;;; Το πρόβλημα πού βρίσκεται;

 

Πουθενά.Κανένα πρόβλημα.Γι' αυτό είμαστε η πιο βρώμικη χώρα στην ΕΕ και πολύ πιθανόν στο Top-5 παγκοσμίως.Είδες ο Έλληνας άμα θέλει;Παντού πρώτος μπορεί να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά.Κανένα πρόβλημα.Γι' αυτό είμαστε η πιο βρώμικη χώρα στην ΕΕ και πολύ πιθανόν στο Top-5 παγκοσμίως.Είδες ο Έλληνας άμα θέλει;Παντού πρώτος μπορεί να είναι.

Εδώ δεν μιλάμε για γάβρους, αλλά για γόπες....Μην γίνεσαι off topic....:lol:

 

Στην Ελλάδα κατέχουμε το ρεκορ οι μισοί Έλληνες να βρίζουν τους άλλους μισούς, νομίζοντας φυσικά πως βρίσκονται στο αναβαθμισμένο ήμισυ....Το μόνο που δεν τους έχει αποδωθεί είναι το παράσημο, της Ανοησίας τους φυσικά (το κεφαλαίο Α δεν μπήκε τυχαία....) αλλά μετά το κτηματολόγιο κάτι θα γίνει και μ΄αυτό....:lol:

 

Τελικά αν είμαστε βρώμικη χώρα αυτό μάλλον δεν οφείλεται στα αντικείμενα, αλλά στα υποκείμενα....Περαστικά μας!:sick:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μιλάμε για γάβρους, αλλά για γόπες....Μην γίνεσαι off topic....:lol:

 

Αγαπητέ αν δεν μπορείς ή δεν έχεις την διάθεση να μιλήσεις σοβαρά καλύτερα να ασχοληθείς με κάποιο άλλο forum.Εδώ δεν είναι παιδική χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ αν δεν μπορείς ή δεν έχεις την διάθεση να μιλήσεις σοβαρά καλύτερα να ασχοληθείς με κάποιο άλλο forum.Εδώ δεν είναι παιδική χαρά.

Από πού βγάζεις αγαπητέ το συμπέρασμα πως τα δικά σου λεγόμενα είναι περισσότερο σοβαρά από τα δικά μου; Σε ενοχλεί μήπως η διαφορετική άποψη διαφορετικά εκφραζόμενη; Μήπως τπο φόρουμ είναι δικό σου και όσων έχουν την δικιά σου άποψη; Γινε αν θέλεις και μπορείς λίγο πιό αναλυτικός γιατί δεν αντιλαμβάνομαι τί εννοείς φιλαράκο Πειραιώτη και πού βλέπεις την παιδική χαρά..:confused:

Είδες ο Έλληνας άμα θέλει;Παντού πρώτος μπορεί να είναι.
Το σχόλιο αυτό υπονοεί κάτι; Ο "Έλληνας" είσαι εσύ ή ο άλλος; Το σχόλιό σου τελικά είναι εντός ή εκτός παιδικής χαράς;:blink:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Από πού βγάζεις αγαπητέ το συμπέρασμα πως τα δικά σου λεγόμενα είναι περισσότερο σοβαρά από τα δικά μου; Σε ενοχλεί μήπως η διαφορετική άποψη διαφορετικά εκφραζόμενη; Μήπως τπο φόρουμ είναι δικό σου και όσων έχουν την δικιά σου άποψη; Γινε αν θέλεις και μπορείς λίγο πιό αναλυτικός γιατί δεν αντιλαμβάνομαι τί εννοείς φιλαράκο Πειραιώτη...:confused:

 

Ευτυχώς που σου έκανα και quote το post σου και φαίνεται τι είχες γράψει πριν το τροποποιήσεις... :)

Καληνύχτα και από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα φίλε Βασίλη...χαιρετισμούς στο Καραισκάκη (καιρό έχουμε να δούμε φωτό)....:)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Κύριε ion83 εδώ μιλάμε για τη βρωμιά που επικρατεί στην Ελλάδα και όχι για αθλητικά. Ούτε εγώ ούτε πολλοί άλλοι πιστεύω, δεν έχουν τη διάθεση να διαβάζουν τους χαρακτηρισμούς και τις ειρωνίες σου.

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα σήμερα σε μία παραλία της Πιερίας (σκάλα Λιτοχώρου, στον Μύλο) άραξα στις ξαπλώστρες, παρήγγειλα το καφεδάκι μου, άναψα το τσιγαράκι μου αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε πουθενά σταχτοδοχείο για να εναποθέσω την φρεσκοκαμμένη γόπα μου... Αναγκαστικά την πέταξα στην άμμο, και την βύθισα νωχελικά με το πόδι μου, ανάβοντας το επόμενο το οποίο είχε την ίδια τύχη....

Φταίω εγώ ή ο ελεύθερος επαγγελματίας που εκμεταλλεύεται την παραλία που δεν θέλει να παραμείνει το «εμπόρευμα» του καθαρό;

Μόλις τελείωσε ο καφές, το ποτήρι έγινε αυτοσχέδιο σταχτοδοχείο βέβαια, αλλά μέχρι τότε 3-4 γόπες είχαν πάρει τον δρόμο της άμμου. :(

Link to comment
Share on other sites

Αν και καπνιστής.. δεν μου αρέσει να βλέπω αποτσίγαρα στους δρόμους.. και πόσο μάλλον στις παραλίες! Δηλαδή αν στην παραλία σου ερχόταν να κάνεις την ανάγκη σου και δεν υπήρχε τουαλέτα, τί θα έκανες?!

Πρέπει να φροντίζουμε κι από μόνοι μας κάποια πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα σήμερα σε μία παραλία της Πιερίας (σκάλα Λιτοχώρου, στον Μύλο) άραξα στις ξαπλώστρες, παρήγγειλα το καφεδάκι μου, άναψα το τσιγαράκι μου αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε πουθενά σταχτοδοχείο για να εναποθέσω την φρεσκοκαμμένη γόπα μου... Αναγκαστικά την πέταξα στην άμμο, και την βύθισα νωχελικά με το πόδι μου, ανάβοντας το επόμενο το οποίο είχε την ίδια τύχη....

Φταίω εγώ ή ο ελεύθερος επαγγελματίας που εκμεταλλεύεται την παραλία που δεν θέλει να παραμείνει το «εμπόρευμα» του καθαρό;

Μόλις τελείωσε ο καφές, το ποτήρι έγινε αυτοσχέδιο σταχτοδοχείο βέβαια, αλλά μέχρι τότε 3-4 γόπες είχαν πάρει τον δρόμο της άμμου. :(

Tι λες ρε συ,, και να ειχε σταχτοδοχειο εκει διπλα στην ξαπλωστρα οταν θα καθαριζε τα σταχτοδοχεια ο μαγαζατορας θα το αδειαζε στην αμμο:mad:

Το εχω δει πολλες φορες το σκηνικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα σήμερα σε μία παραλία της Πιερίας (σκάλα Λιτοχώρου, στον Μύλο) άραξα στις ξαπλώστρες, παρήγγειλα το καφεδάκι μου, άναψα το τσιγαράκι μου αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε πουθενά σταχτοδοχείο για να εναποθέσω την φρεσκοκαμμένη γόπα μου... Αναγκαστικά την πέταξα στην άμμο, και την βύθισα νωχελικά με το πόδι μου, ανάβοντας το επόμενο το οποίο είχε την ίδια τύχη....

Φταίω εγώ ή ο ελεύθερος επαγγελματίας που εκμεταλλεύεται την παραλία που δεν θέλει να παραμείνει το «εμπόρευμα» του καθαρό;

Μόλις τελείωσε ο καφές, το ποτήρι έγινε αυτοσχέδιο σταχτοδοχείο βέβαια, αλλά μέχρι τότε 3-4 γόπες είχαν πάρει τον δρόμο της άμμου. :(

Τον καφέ θυμήθηκες να τον πάρεις. Ένα ****en πλαστικό ποτηράκι για να πετάξεις τις γόπες βαριόσουν να βάλεις στην τσάντα.

Χειρότερος κι από τον τελευταίο γύφτο...

Link to comment
Share on other sites

Τον καφέ θυμήθηκες να τον πάρεις. Ένα ****en πλαστικό ποτηράκι για να πετάξεις τις γόπες βαριόσουν να βάλεις στην τσάντα.

Χειρότερος κι από τον τελευταίο γύφτο...

 

Πάντως ανεξάρτητα απο το τι κάνει ο κάθε ένας από εμάς, θα πρεπε ο τύπος που έχει τις ξαπλώστρες (και άρα εκμεταλεύεται εμπορικά την παραλία) να σκεφτεί ότι στο δικό του συμφέρον είναι να έχει τασάκια :)

Link to comment
Share on other sites

άντε και δεν έχει τασάκια...τόσο δύσκολο είναι να σβήσεις το τσιγάρο, να αφήσεις τη γόπα σε μιαν άκρη και όταν τελειώσει ο καφές σου να τα ρίξεις όλα εκεί μέσα; αλλά απ'ότι φαίνεται άκομα και εμείς οι ίδιοι σιχαινόμαστε τον εαυτό μας...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από το Χρήστο Μηχαιλίδη…

 

Κάτι που έχουμε ζήσει όλοι μας… Εγώ τσακώνομαι κάθε καλοκαίρι στις παραλίες με όσους θεωρούν τασάκι την άμμο.

 

Άντε υπομονή το 2010 δεν είναι τόσο μακριά….

 

 

 

ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ, αργά χθες τ' απόγευμα, την Κηφισίας (κάτι σαν Γολγοθάς ένα πράμα), κάναμε το λάθος, όταν μια νεαρή κοπέλα, οδηγώντας ένα κόκκινο Πούντο, εκεί στο ύψος του «Υγεία», πέταξε το αποτσίγαρό της από το παράθυρο, να επωφεληθούμε του κόκκινου, στα φανάρια, να το μαζέψουμε και να της το επιστρέψουμε με τη φράση «κάτι σάς έπεσε». Η «τύπισσα», μεμιάς, μας στόλισε με τέτοια «γαλλικά», που ούτε στα χαμαιτυπεία των άγριων οπαδών ποδοσφαιρικών ομάδων δεν έχουμε... ματακούσει! Φύγαμε εμβρόντητοι. Πιο πάνω, στο ύψος του ΟΤΕ, ίδιο σκηνικό εκτόξευσης της «γόπας», αυτήν τη φορά από νεαρό άνδρα, που οδηγούσε ασημί Μίνι Κούπερ. Αλλά δεν του το επιστρέψαμε, γιατί... ε, μπορεί να τρώγαμε και ξύλο. Αλλωστε υπερβάλλουμε και εμείς «κολλώντας» τώρα σε δύο εξαιρέσεις!

 

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 12/06/2008

Αν όμως ήταν εκεί ένας τροχονόμος και της έλεγε "κάτι σας έπεσε.." συμπληρώνοντας "..πρόστιμο 150 ευρό για ρύπανση του οδοστρώματος" (!).. εκεί να δεις πως θα της κοβόταν η γλώσσα (θα άρχιζε τα παρακάλια..) - το ίδιο και του τύπου με το Mini ;)

 

.. καμία φορά καταλήγω στο ότι το μόνο αποτελεσματικό μέτρο κατά της νεοελληνικής γαιδουριάς είναι να πέφτουν βαριά πρόστιμα & αφαίρεση του διπλώματος, μόνο με το στανιό θα γίνουμε άνθρωποι - sad but true :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως ήταν εκεί ένας τροχονόμος και της έλεγε "κάτι σας έπεσε.." συμπληρώνοντας "..πρόστιμο 150 ευρό για ρύπανση του οδοστρώματος" (!).. εκεί να δεις πως θα της κοβόταν η γλώσσα (θα άρχιζε τα παρακάλια..) - το ίδιο και του τύπου με το Mini ;)

 

.. καμία φορά καταλήγω στο ότι το μόνο αποτελεσματικό μέτρο κατά της νεοελληνικής γαιδουριάς είναι να πέφτουν βαριά πρόστιμα & αφαίρεση του διπλώματος, μόνο με το στανιό θα γίνουμε άνθρωποι - sad but true :(

 

Eδώ δεν εφαρμόζονται άλλα πρόστιμα στους δρόμους, σιγά μην έκοβε κανεις τέτοια κλήση - και μάλιστα σε "νεαρή κοπέλα" ;) Ξέρουν αυτές τρόπους να γλυτώνουν τις κλήσεις. Λίγο τα γλυκά μάτια να κάνουν στο μπατσόνι ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε παραλια της χαλκιδικης σημερα.

ερχεται μια παρεα,ολοι παιδια 18-25 ετων,γυρω στα 6-7 ατομα.

καθονται σε διπλανες ξαπλωστρες απο εμας και τα ποτηρια μιας χρησης που ειχαν μεινει απο τους προηγουμενους μαζι με κατι χαρτοπετσετες τα πεταξαν 2 μετρα πιο περα,στην αμμο!!!!

 

μου κακοφανηκε πολυ,οχι επειδη "λερωνε" το οπτικο μου πεδιο αλλα γιατι προκειται περι εμφανους και καθαρης γαιδουριας,ελλειψης παιδειας και 10002 ακομα πραγματα.

στην φραση μου "κοπελια η παραλια δεν ειναι τασακι να πετας τα σκουπιδια σου,περιμενε να ερθει ο νεαρος του μαγαζιου να τα μαζεψει" εισεπραξα την απαντηση απο εναν νεαρο της παρεας " και εσενα τι σε νοιαζει ρε;.το σπιτι σου λερωνει; "

 

και φυσικα η απαντηση μου ηταν στο ιδιο μηκος κυμματος

 

"σκατα,μπορεις να φας?"

 

για την ιστορια τα ποτηρια και τις χαρτοπετσετες τις μαζεψε ο σερβιτορος

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν και καπνιστής.. δεν μου αρέσει να βλέπω αποτσίγαρα στους δρόμους.. και πόσο μάλλον στις παραλίες! Δηλαδή αν στην παραλία σου ερχόταν να κάνεις την ανάγκη σου και δεν υπήρχε τουαλέτα, τί θα έκανες?!

Πρέπει να φροντίζουμε κι από μόνοι μας κάποια πράγματα!

Θα τα έκανα στη θάλασσα. Been there, done that...;)

Τον καφέ θυμήθηκες να τον πάρεις. Ένα ****en πλαστικό ποτηράκι για να πετάξεις τις γόπες βαριόσουν να βάλεις στην τσάντα.

Χειρότερος κι από τον τελευταίο γύφτο...

Μην λες βλακείες. Τον καφέ δεν τον έφερα από το σπίτι μου. Γύφτος είμαι;:p Τον παρήγγειλα από το μαγαζί το οποίο είχε στήσει τις ομπρέλες/ξαπλώστρες και εκμεταλλευόταν την παραλία. Σταχτοδοχείο δεν είχε να φέρει..:down:

άντε και δεν έχει τασάκια...τόσο δύσκολο είναι να σβήσεις το τσιγάρο, να αφήσεις τη γόπα σε μιαν άκρη και όταν τελειώσει ο καφές σου να τα ρίξεις όλα εκεί μέσα; αλλά απ'ότι φαίνεται άκομα και εμείς οι ίδιοι σιχαινόμαστε τον εαυτό μας...

Αν μας κολλούσαν ένσημα για τις ώρες γοπing που έχουμε κάνει στο στρατό, άνετα θα συμπληρώναμε τα ένσημα για τη σύνταξη. Πήγαμε για να χαλαρώσουμε όχι για να μαζεύουμε γόπες.

Για να πούμε και την αλήθεια δεν το σκέφτηκα από την αρχή να τις βάλω σε κάποιο σημείο σε παράταξη, ίσως φτιάχνοντας και κάνα καραβάκι από γόπες, και να τις μαζέψω μετά. Η πρώτη σκέψη ήταν να ψάξω το τασάκι και μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν προσφερόταν, την έχωσα ευλαβικά στην άμμο.

 

Σήμερα στη Λεπτοκαρυά σε άλλη παραλία και άλλο καφέ, ο τύπος είχε βάλει στην βάση της ομπρέλας ένα μικρό πήλινο δοχείο με άμμο μέσα (σαν μικρή γλάστρα φανταστείτε) για να σβήνεις τις γόπες. Καλή σκέψη. Παρόλαυτα μπάνισα κάποιες αδέσποτες γόπες να λιάζονται στην άμμο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έλειπα λογω τρίμερου και γυρνώντας σήμερα είδα όλα αυτά τα posts και ειλικρινά ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ότι κάνουμε κουβέντα για το αν είναι σωστό / επιτρεπτό / ΓΥΦΤΙΑ το να πετάς έξω από το παράθυρο σου ακόμα και τη στάχτη..

 

ΜΑ ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ????? Σε λίγο θα διαφωνήσουμε για το αν ο ήλιος βγαίνει από την Ανατολή ή όχι….

 

 

(Και φυσικά η στάχτη δε μολύνει, αλλά είναι η κίνηση αγαπητοί κύριοι… ( και φυσικά είναι και ο κακόμοιρος πεζός στα μάτια του οποίου θα τη βάλει ίσως ο αέρας)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Έλειπα λογω τρίμερου και γυρνώντας σήμερα είδα όλα αυτά τα posts και ειλικρινά ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ότι κάνουμε κουβέντα για το αν είναι σωστό / επιτρεπτό / ΓΥΦΤΙΑ το να πετάς έξω από το παράθυρο σου ακόμα και τη στάχτη..

 

ΜΑ ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ????? Σε λίγο θα διαφωνήσουμε για το αν ο ήλιος βγαίνει από την Ανατολή ή όχι….

 

 

(Και φυσικά η στάχτη δε μολύνει, αλλά είναι η κίνηση αγαπητοί κύριοι… ( και φυσικά είναι και ο κακόμοιρος πεζός στα μάτια του οποίου θα τη βάλει ίσως ο αέρας)

Καλά, εμένα έχει τύχει να μου έρθει στάχτη από άλλο αμάξι και ως οδηγός :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...