Jump to content

Modenas x-cite 135


GreekMu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.imageshack.gr/files/5n31tt8vivic1770i5lr.jpg

 

Το τετραχρονο παππι της Modenas υπαρχει πλεον επισιμα και στο site του Γκοργκολη. Το ρεζερβουαρ ειναι στο τιμονη.

 

ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ: Τετράχρονος

ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ-ΔΙΑΔΡΟΜΗ: 53χ59μμ

ΚΥΛΙΝΔΡΟΙ/ΒΑΛΒΙΔΕΣ: 1 / 2

ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ: Καρμπυρατέρ KEIHIN NCV24

ΙΣΧΥΣ: 10 Hp/7500 rpm

ΡΟΠΗ:11N-m/5500 rpm

ΨΥΞΗ: Αέρας

ΕΚΚΙΝΗΣΗ: Μίζα-Μανιβέλα

ΒΑΡΟΣ: 102,5kg

 

Πως σας φενεται ? Βγεικε ως ανταγωνιστης του Crypton X. Λεγεται οτι θα κοστιζει 2000 ευρω. .

 

Πρωσοπικα δεν μου κανει το κλικ η εμφανιση του. Επισεις υπολυπεται και σε σχεση με τον ανταγωνισμο σε καποια σημεια. Ειναι αεροψυκτο, εχει καρπυρατερ (οχι injection), 2 βαλβιδες, βγαζει 3 αλογα λιγοτερα απο το crypton, δεν εχει monoshock εξαρτηση πισω.

 

Μου φερνει πολυ σε innova

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιο με το καινουργιο Kawasaki.ZX130.κατα την γνωμη μου ειναι κακασχιμο.και παει να χτυπησει το Crypton X χωρις την ποιοτητα και τα καλουδια του Χ.;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιο με το καινουργιο Kawasaki.ZX130.κατα την γνωμη μου ειναι κακασχιμο.και παει να χτυπησει το Crypton X χωρις την ποιοτητα και τα καλουδια του Χ.;)

 

οντος χαλια ειναι σε εμφανιση!!!!!!

το μοτερ του κανει τιποτα????

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιο με το καινουργιο Kawasaki.ZX130.κατα την γνωμη μου ειναι κακασχιμο.και παει να χτυπησει το Crypton X χωρις την ποιοτητα και τα καλουδια του Χ.;)

 

akrivws...!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιο άσχημο παπί από αυτό δεν έχω ξαναδεί. Μου άρεσε και το γεγονός ότι βγήκε και ως ανταγωνιστής του X. Σε τι θα μπορεί να το ανταγωνιστεί;

Crypton X: υδρόψυκτο, 4-βάλβιδο, 12.6 άλογα@8.500σ.α.λ., 12.3Nm@6000σ.α.λ., ηλεκτρονικός ψεκασμός και το γεγονός ότι είναι πανέμορφο. Το Modenas δεν έχει τίποτα από τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιο άσχημο παπί από αυτό δεν έχω ξαναδεί. Μου άρεσε και το γεγονός ότι βγήκε και ως ανταγωνιστής του X. Σε τι θα μπορεί να το ανταγωνιστεί;

Crypton X: υδρόψυκτο, 4-βάλβιδο, 12.6 άλογα@8.500σ.α.λ., 12.3Nm@6000σ.α.λ., ηλεκτρονικός ψεκασμός και το γεγονός ότι είναι πανέμορφο. Το Modenas δεν έχει τίποτα από τα παραπάνω.

 

ME KANENA CRYPTON R MANISIO MPOREI NA XTYPIETE!!1

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιο άσχημο παπί από αυτό δεν έχω ξαναδεί.

 

Και το Kristar τα ιδια ''προιντα κενωσης'' ειναι......! :lol::lol::lol:

 

 

Υ.Γ οποιος δεν ξερει τι ειναι προιοντα κενωσης pm me! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ME KANENA CRYPTON R MANISIO MPOREI NA XTYPIETE!!1

 

Σίγουρα θα είναι λίγο πιο γρήγορο από το R, αλλά θα προτιμούσα να πάρω το Crypton-R παρά αυτή τη κονσέρβα.

Link to comment
Share on other sites

An kai exo modenas to sigekrimeno einai entelos athlio.Ennoeitai oti ti Crypton X einai kai tha pigainei kalitera.Stin anagi me 50ari Zip tha kikloforousa para m auto.
Link to comment
Share on other sites

to ida simera to papi apo konda then ine toso asximo oso fenete.alla den pavi na ine asximo paides.vasika ine ena papi pou then exi tin stofa tou oreou kai ama den exi to papi tin stofa tou oreou diskola ginete oreo.to mono kalo pou exi itan oti o kinitiras fenotan gemismenos kai plires.apo epidosis den nomizo na lei kai pola alla oti kai na leme ine ligo an den dokimasti to papi kai to odigisi kapios den mporoume na kseroume perisotero kai na odiginthoume se asxali simperasmata.{pandos apo omorfia den mou aresi}:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μόλις το πρωτοείδα στο δρόμο μου κίνησε την περιέργεια για το αν θα 'χτυπάει' το Χ-135. Αλλά απ΄οτι είδα υστερί πάρα πολύ σε δύναμη, σε εμφάνιση, σε ροπή κι αν βγαίνει και 2000 ευρώ καλύτερα να πάρω το R-115 το Crypton του ρίχνω και τη διαφορά στην τιμή σε μετατροπές και έχω ένα μηχανάκι ομορφότερο, δυνατότερο και καλύτερο.

 

Υ.Γ.: Δεν αναφέρω καν να πάρω το Χ. θεωρώ ότι το συγκεκριμένο παπί είναι χειρότερο κι από προηγούμενης γενιάς μηχανάκια (βλ. Innova, Crypton-R, Modenas Kristar)

Link to comment
Share on other sites

το μονο καλο που εχει ειναι οτι εχει 59 στροφαλο και καρμπιρατερ και μπορει να φτιαχτει πιο ευκολα απο το X πιστευω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

το μονο καλο που εχει ειναι οτι εχει 59 στροφαλο και καρμπιρατερ και μπορει να φτιαχτει πιο ευκολα απο το X πιστευω...

 

mrosta sta toso xalia stixia pou exi vriskis kai ena kalo esi file.etsi gia na mi lene merikoi pos afto to (Super)papi den ine genimeno nikitis:lol:

Link to comment
Share on other sites

mrosta sta toso xalia stixia pou exi vriskis kai ena kalo esi file.etsi gia na mi lene merikoi pos afto to (Super)papi den ine genimeno nikitis:lol:

 

Παντα υπαρχει εστω κι ενα καλο στοιχειο σε ενα μηχανακι...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πρωτοείδα στο δρόμο μου κίνησε την περιέργεια για το αν θα 'χτυπάει' το Χ-135. Αλλά απ΄οτι είδα υστερί πάρα πολύ σε δύναμη, σε εμφάνιση, σε ροπή κι αν βγαίνει και 2000 ευρώ καλύτερα να πάρω το R-115 το Crypton του ρίχνω και τη διαφορά στην τιμή σε μετατροπές και έχω ένα μηχανάκι ομορφότερο, δυνατότερο και καλύτερο.

 

Υ.Γ.: Δεν αναφέρω καν να πάρω το Χ. θεωρώ ότι το συγκεκριμένο παπί είναι χειρότερο κι από προηγούμενης γενιάς μηχανάκια (βλ. Innova, Crypton-R, Modenas Kristar)

πιο ειναι χειροτερο,απο αυτα που ανεφερες παραπανω, το χ 135 κρυπτον ενοεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδια ξερει κανεις σας πως να αφαιρεσουμε το κοφτη του

παπιου αυτου που κοφει μεχρι τις 9500 στροφες και το εχω

τρεματισει μεχρι 136 χλμ σε λιγη κατηφορα της εθνικης!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...