Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα 15 euro αντιστοιχούν σε 45' ή 120 sms και μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Αν δεν τα χρησιμοποιήσεις ούτε και στον επόμενο όμως, τότε χάνονται. Πήρα τηλ πριν λίγο και ζήτησα να γίνει η μετατροπή και θα γίνει κάποια στιγμή σήμερα και στις 4/1 θα μου φέρουν το συμβόλαιο στο σπίτι για να το υπογράψω..

 

Κάτι τελευταίο: οσοι έχουν cu ή καρτοκινητό vodafone, αν έχουν κάποιο πακέτο με μηνύματα προς καρτοκινητά, θα χρεώνονται όταν μου στέλνουν μηνύματα;

Aν τα πακέτα είναι για όλη την Βόνταφον όχι(κυρίως για το σίγιου αυτο)

 

Τι πιθανότητες έχω ένα καρτοκινητό να γίνει Καρτοπρόγραμμα και να πάρω μετά και 50% έκπτωση στο λογαριασμό;

Αν κλαφτείς στην εξυπηρέτηση, ότι θέλω να μπω μπλα μπλα αλλά μόνο αν μου κάνετε έκπτωση.

ΑΑΑΑ ο Βασιλειος πόσταρε σήμερα ένα λινκ για το Καρτοπρογραμμα το 15-αρι αν θες από καρτοκινητό να το κάνεις καρτοπρόγραμμα, που σου αφήνει και τα 15 ευρώ μέσα αντί για 6 που είναι κανονικά, για 1 χρόνο! Έχει καταργηθεί και το 15-άρι, οπότε όποιος το ήθελε είναι ευκαιρία!

 

Νάτο σουβλάκι άμα το θες.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ρε παιδια....οταν εκανα καρτοπρογραμμα μου ειπαν στο καταστημα αλλα και τηλεφωνικα οτι για να αγορασω το combo με τα

150μβ και τα 60 sms θα πρεπει να αγορασω εξτρα καρτα...τελικα δεν ισχυει αυτο...το πακετο ανανεωθηκε χωρις να βαλω ουτε ευρω μεσα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν εχω ιδεα...οταν το ενεργοποιησα ο πρωτος μηνας ηταν δωρεαν και ηθελα να δω τι θα γινει οταν θα ληξει...τελικα οπως ειπα ανανεωθηκε κανονικα χωρις να βαλω καρτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Parafron4 το κατάστημα σε ενημέρωσε σωστά. Μόνο το αρχικό ποσό ομιλίας που παίρνεις όταν συνδέεσαι μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις. Στις 8 του μήνα που θα μπει αυτόματα το νέο υπόλοιπο, με αυτό δεν θα μπορείς να κάνεις καμία αγορά πακέτου αν δε βάλεις επιπρόσθετη κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Parafron4 το κατάστημα σε ενημέρωσε σωστά. Μόνο το αρχικό ποσό ομιλίας που παίρνεις όταν συνδέεσαι μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις. Στις 8 του μήνα που θα μπει αυτόματα το νέο υπόλοιπο, με αυτό δεν θα μπορείς να κάνεις καμία αγορά πακέτου αν δε βάλεις επιπρόσθετη κάρτα.

 

αν δε κανω λαθος η ανανεωση του combo εγινε με τα λεφτα του δευτερου μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αν δε κανω λαθος η ανανεωση του combo εγινε με τα λεφτα του δευτερου μηνα

 

Μάλλον συνδέθηκες κοντά στις 8 του μήνα και ενώ σου μπήκαν τα αυτόματα στις 8, είχες ακόμα υπόλοιπο από τα πρώτα. Π.χ. αν συνδεθείς την 1η του μήνα στο Καρτοπρόγραμμα 20, θα σου μπουν 20€. Αυτά τα κάνεις ότι θες, γιατί δεν είναι όπως στον κύκλο τιμολόγησης στις 8 που μπαίνουν μόνο για κλήσεις ή sms. Έστω ότι εσύ από τη 1η που συνδέθηκες μέχρι τις 8 έχεις ξοδέψει 10€ από τα αρχικά σου 20€, οπότε με την προσθήκη άλλων 20€ στις 8 έχεις 30€, εκ των οποίων τα 10€ είναι από το αρχικό υπόλοιπο και άρα τα κάνεις ότι θες. Προτεραιότητα όταν θα κάνεις κλήσεις είναι ούτως ή άλλως αυτά που μπήκαν στις 8. Που σημαίνει ότι μπορεί κάποιος να αγοράσει πακέτα με αυτόν τον αρχικό χρόνο ομιλίας και δύο και τρεις μήνες. Αν θα τελειώσει αυτό όμως, μετά δε γίνεται με τίποτα και θέλει να βάλεις κάρτα.

 

Σε λίγο καιρό θα το διαπιστώσεις και μόνος σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

ειχα 20ε καρτα. εβαλα κατρτοσυμβολαιο και δε τα εχασα. η απορια μου ειναι τι αφαιρουν πρωτο? αφαιρητε η καρτα που ηδη ειχα και μετα το ποσο του καρτοπρογραματος? στις 8 του μηνα μπαινει το ποσο των 15ε,αν στις 12πχ βαλω καρτα αρχιζει να αφαιρητε η καρτα?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας τα λενε καλα οι κυριοι...δεν μπηκαν ουτε τα 25€, ουτε τα 1500'. Μπορει να παιζει ρολο οτι σε 15 μερες θα γινει καρτοκινητο?

 

Μου ειπαν οτι εληξε η προσφορα...ειχα ενεργοποιησει την προσφορα στις 25/1/11

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει εταιρικο καρτοπρογραμμα στο προγραμμμα των 20 ευρω και μου ειχε πει ο πωλητης οτι επειδη δεν πηρα συσκευη θα μου εχει τα 2μιση πρωτα παγια δωρεαν. Σημερα βλεπω στο κινητο μου το εξης μυνημα <Σας ενημερωνουμε οτι στο υπολοιπο του λογαριασμου σας προστεθηκαν 20 ευρω που αντιστοιχουν στο ποσο του παγιου σας> δηλάδη οταν τελειωσει ο μηνας θα μου ερθει το παγιο κανονικα και απλα προσθεσαν 20 ευρω στον λογαριασμο μου η ειναι κατι αλλο που δεν το καταλαβα;
Link to comment
Share on other sites

το μηνυμα το ελαβες επειδη σου εβαλαν το μηνιαιο ποσο, στο λογαριασμο αφου εχεις την προσφορα των παγιων θα σου ερχεται μια μειωση στο λογαριασμο καθε μηνα και στο τελους του χρονου αν προσθεσεις τα ποσα των εκπτωσεων που σου κανανε ολο το το χρονο θα ισουνται με 2,5 παγια συνολικη εκπτωση.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει εταιρικο καρτοπρογραμμα στο προγραμμμα των 20 ευρω και μου ειχε πει ο πωλητης οτι επειδη δεν πηρα συσκευη θα μου εχει τα 2μιση πρωτα παγια δωρεαν. Σημερα βλεπω στο κινητο μου το εξης μυνημα <Σας ενημερωνουμε οτι στο υπολοιπο του λογαριασμου σας προστεθηκαν 20 ευρω που αντιστοιχουν στο ποσο του παγιου σας> δηλάδη οταν τελειωσει ο μηνας θα μου ερθει το παγιο κανονικα και απλα προσθεσαν 20 ευρω στον λογαριασμο μου η ειναι κατι αλλο που δεν το καταλαβα;

 

καθε 8 του μηνος παιρνουν ολοι στο καρτοπρογραμμα το ποσο που αντιστοιχει στο παγιο μας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καθε 8 του μηνος παιρνουν ολοι στο καρτοπρογραμμα το ποσο που αντιστοιχει στο παγιο μας

Α μαλιστα, να ρωτησω και κατι αλλο τωρα τα 20 ευρω για παραδειγμα που μου βαζουν αν τα υπολογισω σε λεπτα ομιλιας αντιστοιχουν στα λεπτα του πακετου μου; Επισης αν δεν καταναλωσω τα 8 ευρω μεσα στον μηνα, μεταφερονται στον επομενο;

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα, να ρωτησω και κατι αλλο τωρα τα 20 ευρω για παραδειγμα που μου βαζουν αν τα υπολογισω σε λεπτα ομιλιας αντιστοιχουν στα λεπτα του πακετου μου; Επισης αν δεν καταναλωσω τα 8 ευρω μεσα στον μηνα, μεταφερονται στον επομενο;

 

ξερω για το 2ο..ναι μεταφερονται αλλα μεχρι καποιο οριο ημερων...για αυτα εχει υποθει συζητηση πιο πανω..ειναι σαν να βαζεις 20ευρη καρτα...την κανεις με οτι χρηση θελεις..αλλα οταν τελειωσουν τα 20 ευρω δεν μπορεις να κανεις κατι..ειναι σαν καρτοκινητο απλα εχεις σιγουρα καθε μηνα 20 ευρω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

έβαλα καρτοπρόγραμμα, πήρα στη vodafone να μου πουν τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ, μου είπαν ότι θα μου στείλουν mail αλλά μάλλον το ξέχασαν.

 

μπορεί κάποιος να μου τις πει?

 

συσκευή neo V

Link to comment
Share on other sites

έβαλα καρτοπρόγραμμα, πήρα στη vodafone να μου πουν τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ, μου είπαν ότι θα μου στείλουν mail αλλά μάλλον το ξέχασαν.

 

μπορεί κάποιος να μου τις πει?

 

συσκευή neo V

 

Apn Internet.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κλήση στο 1392

:confused:

έβαλα καρτοπρόγραμμα, πήρα στη vodafone να μου πουν τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ, μου είπαν ότι θα μου στείλουν mail αλλά μάλλον το ξέχασαν.

 

το έφτιαξα anyways.

άλλη ερώτηση τώρα, το πρόγραμμα με τα 20 ευρώ λέει ότι έχω:

Χρήση προς λοιπούς εθνικούς προορισμούς 30 λεπτά ή 81 SMS

 

παρ'όλα αυτά, έκανα μια κλήση σήμερα σε cosmote και με χρέωσε κανονικά.

πρέπει να ενεργοποιήσω κάπως τα 30λεπτά/81sms?

Link to comment
Share on other sites

:confused:

 

 

το έφτιαξα anyways.

άλλη ερώτηση τώρα, το πρόγραμμα με τα 20 ευρώ λέει ότι έχω:

Χρήση προς λοιπούς εθνικούς προορισμούς 30 λεπτά ή 81 SMS

 

παρ'όλα αυτά, έκανα μια κλήση σήμερα σε cosmote και με χρέωσε κανονικά.

πρέπει να ενεργοποιήσω κάπως τα 30λεπτά/81sms?

 

Μπερδευτηλες μαλλον

 

Τα 20€ που βαζεις ειναι για χρηση εως 30λεπτα, αρα λογικο να σε χρεωσει. Τα 30Λεπτα δεν ειναι πακετα αλλα το τι συνολικο χρονο ομιλιας/μυνηματων σου δινουν τα 20€ που εχεις επιλέξει.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

αν μετατρεψω το καρτοπρογραμμα σε καρτοκινητο μεταφερονται και τα mb?

επισης, ποιο καρτοκινητο της vodafone μου προτεινετε να παρω? μου φαινονται ιδια γενικα

Link to comment
Share on other sites

αν μετατρεψω το καρτοπρογραμμα σε καρτοκινητο μεταφερονται και τα mb?

επισης, ποιο καρτοκινητο της vodafone μου προτεινετε να παρω? μου φαινονται ιδια γενικα

Βασικά θέλει 30 ημέρες να γίνει η μεταφορά , μέχρι τότε θα έχουν τελιώσει τα ΜΒ.

Αν χρησιμοποιείς κλήσεις πρός άλλα δίκτυα , θα βάλεις το Νέο καρτοκινητό για να αγοράζεις τα 80 λεπτά με 7 ευρώ.

Αν απλά κάνεις σύντομες κλήσεις θα πάρεις INTERNATIONAL που έχει ελάχιστη 1 δευτερόλεπτο , και χαμηλή τιμή ανά λεπτό .

Αν δεν σε ενδιαφέρουν οι κλήσεις προς άλλα δίκτυα θα βάλεις CU και όποτε θέλεις να κελέσεις σταθερά , θα αγοράζεις το ημερήσιο των 60 λεπτών προς CU και σταθερά , με 0,60

Link to comment
Share on other sites

το combo ανανεωθηκε και παλι χωρις να εχω βαλει καρτα...δε ξερω τι συμβενει παντως δε με χαλαει καθολου...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα ...εγω παιδια μπηκα απο το καρτοκινητο στο καρτοπρογραμα 15///θα μεταφερθουν οι μοναδες που ειχα στο καρτοκινητο???πιο νουμερο θα ενημερωνομαι πλεον???για χρεωση???εχει επιδοτηση καθολου το καρτοπρογραμμα μετα απο καιρο η επιβραβευση??? αφου στην ουσια προπληρωνεις???ποση ωρα μιλαω μπρος ολους???με συμφερει απο την καρτοκινητη???ο μπρος κλησεις μπρος ολους???θα μπορω να βαζω και καρτα μολις τελειωσω το χρονο μου μεσα στο διαστημα του μηνος???η θα παιρνω κανονικα τηλεφωνα και θα με κουρεψουν στο μολις ερθει ο λογαριασμος???ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...