Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!!

ενας φιλος ενδιαφερεται να φυγει απο το συμβολαιο και να παει

σε καρτοπρογραμμα...μπορει να βαλει και καποιο πακετο

internet μαζι??η δεν γινεται??

ευχαριστω!!

 

μπορει να βαλει με την προυποθεση να ανανεωνει τον χρονο ομιλιας του ισα με την αξια του πακετου που θελει να ενεργοποιησει περα απο τα καθορισμενα χρηματα του παγιου που θα μπαινουν αυτοματα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 931
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα!!

ενας φιλος ενδιαφερεται να φυγει απο το συμβολαιο και να παει

σε καρτοπρογραμμα...μπορει να βαλει και καποιο πακετο

internet μαζι??η δεν γινεται??

ευχαριστω!!

μπορει να βαλει με την προυποθεση να ανανεωνει τον χρονο ομιλιας του ισα με την αξια του πακετου που θελει να ενεργοποιησει περα απο τα καθορισμενα χρηματα του παγιου που θα μπαινουν αυτοματα..

 

Μπορει να βάλει το Surf & Mail 60, με 60 MB με 3€. 60 λένε αλλά ακόμα δίνουν 120.

Link to comment
Share on other sites

Καλώ στο 1252 και δεν μου λέει πότε λήγει ο χρόνος μου. Το κάνει και σε άλλους;

 

σε μενα...αν και νομιζω οτι κανανε παλι κατι...μπορει πια να μην μας τα ληγουν τα λεφτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

σε μενα...αν και νομιζω οτι κανανε παλι κατι...μπορει πια να μην μας τα ληγουν τα λεφτα

Οπως και να χει, τελικά τα καταναλώνω...3€ το Internet, 2€ το VIP στο txtme, 20€ προς σταθερά, κινητά εξωτερικού και Wind θα τα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκεί στη Vodafone τις τελευταίες μέρες πάνε να με τρελάνουνε τελείως...

 

1ο θεματάκι

2ο θεματάκι: Εχω ενεργοποιημένο το Surf & Email 60 από τις 8/8. Σύμφωνα με το SMS που είχα λάβει τότε, ανανεώνεται αυτόματα κάθε 30 ημέρες. Χθες λοιπόν, στέλνω SMS στο 1252 να δω το υπόλοιπό μου. Μου λέει λοιπόν 3€ λιγότερο από τα 25€ που μπαίνουν κάθε μήνα, 22.07€ για την ακρίβεια. Στέλνω αμέσως μήνυμα στο 1286 να δω πόσα MB έχω και μου λέει ότι δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο. Καλώ στην εξυπηρέτηση και μου λένε ότι έχει ανανεωθεί. Σήμερα ξαναστέλνω μήνυμα στο 1252 και μου λέει ότι έχω 19.1€.

 

Από τις 8/9 που μπαίνουν τα 25€ έχω κάνει τις εξής κινήσεις σε εκτός Vodafone:

 

8/9 στις 21:59 κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών = 0,25€

9/9 στις 09:28 κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών = 0,25€

9/9 στις 19:17 κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών = 0,25€

10/9 μία κλήση προς Wind διάρκειας 03:09 = 1€ περίπου

10/9 μία κλήση προς Wind διάρκειας 00:18 = 0,33€

1 SMS σε Wind = 0,1240€

1 SMS σε γερμανικό κινητό = 0,2276€

3 SMS στο 1292

 

 

Εχω χρησιμοποιήσει το Internet, όλες τις μέρες. Βγάζει κανείς σας άκρη; Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη Vodafone τις τελευταίες μέρες πάνε να με τρελάνουνε τελείως...

 

1ο θεματάκι

2ο θεματάκι: Εχω ενεργοποιημένο το Surf & Email 60 από τις 8/8. Σύμφωνα με το SMS που είχα λάβει τότε, ανανεώνεται αυτόματα κάθε 30 ημέρες. Χθες λοιπόν, στέλνω SMS στο 1252 να δω το υπόλοιπό μου. Μου λέει λοιπόν 3€ λιγότερο από τα 25€ που μπαίνουν κάθε μήνα, 22.07€ για την ακρίβεια. Στέλνω αμέσως μήνυμα στο 1286 να δω πόσα MB έχω και μου λέει ότι δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο. Καλώ στην εξυπηρέτηση και μου λένε ότι έχει ανανεωθεί. Σήμερα ξαναστέλνω μήνυμα στο 1252 και μου λέει ότι έχω 19.1€.

 

Από τις 8/9 που μπαίνουν τα 25€ έχω κάνει τις εξής κινήσεις σε εκτός Vodafone:

 

8/9 στις 21:59 κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών = 0,25€

9/9 στις 09:28 κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών = 0,25€

9/9 στις 19:17 κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών = 0,25€

10/9 μία κλήση προς Wind διάρκειας 03:09 = 1€ περίπου

10/9 μία κλήση προς Wind διάρκειας 00:18 = 0,33€

1 SMS σε Wind = 0,1240€

1 SMS σε γερμανικό κινητό = 0,2276€

3 SMS στο 1292

 

 

Εχω χρησιμοποιήσει το Internet, όλες τις μέρες. Βγάζει κανείς σας άκρη; Τι προτείνετε;

 

25 ευρώ

- 3 για το Internet = 22

22-2,4316 περιπου για τις χρεώσεις σου =19,5684 περίπου

έχεις 19,1 , σου λείπουν 0,468 ευρώ και ψάχνεις να τα βρείς την στιγμή που οι υπολογισμοί σου είναι στο περίπου ; Έλεος

Μήπως το μήνυμα στο Γερμανικό κινητό ήταν μεγάλο και χρεώθηκε για 3 μηνύματα?

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα στο γερμανικό κινητό δεν ήταν μεγάλο, 20 χαρακτήρες περίπου ήτανε.

Το θέμα είναι Vasileie ότι στο 1286 και στο 1252 μου λένε ότι δεν έχω ενεργοποιημένο πακέτο Internet και ότι για να το ενεργοποιήσω πρέπει να κάνω μια ανανέωση χρόνο ομιλίας.

Η μόνη χρέωση στο περίπου είναι η χρέωση των 03:09 προς Wind.

 

Να τους στείλω email/fax;

Link to comment
Share on other sites

To surf & email ανανεώνεται αυτόματα μόνο αν έχεις υπόλοιπο στον λογαριασμό σου στις 8 Σεπτεμβρίου

Αν δεν είχες καλλώς δεν ανάνεώθηκε

Ζήτα αναλυτική κατάσταση για να δεις τι γίναν τα 3 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 8 του μήνα μπαίνουν τα 25€. Αν ζητήσω αναλυτική κατάσταση θα με χρεώσουν 2-3€...

 

Δεν αξίζουν λοιπόν 3 ευρώ για να σου λυθούν οι απορίες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κάποιος σε τι ανταποκρίνεται (χρηματικό ποσό) η δωρεάν συσκευή που δίνουν στα καρτοπρογράμματα unlimited 25 & 35? Δηλαδή τι προσφορά επιδότησης σου δίνουν αν από σύνδεση το γυρίσεις σε καρτοπρόγραμμα.
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος σε τι ανταποκρίνεται (χρηματικό ποσό) η δωρεάν συσκευή που δίνουν στα καρτοπρογράμματα unlimited 25 & 35? Δηλαδή τι προσφορά επιδότησης σου δίνουν αν από σύνδεση το γυρίσεις σε καρτοπρόγραμμα.

 

μπορεί η επιδότηση που σου δίνουν στην σύνδεση να είναι ποιο μεγάλη από το καρτοπρογραμμα!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να βαλω welcome tune..που καλω και που βαζω κωδικο...και επισης ποσο κοστιζει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι τι γνωριζετε την προσφορα αλλα την αναφερω μηπως και καποιος δεν την ξερει.

Το καρτοπρογραμμα των 20 ευρω ( 23 με φορους ) προσφερεται εως τελος οκτωβριου ΧΩΡΙΣ να σου αφαιρουν 8 ευρω για να σου δωσουν τα unlimited. Δηλαδη εχεις 1500+1500 προς ολη τη voda + περιπου 66 λεπτα απο τα υπολοιπα 20 ευρω που μενουν για να μιλησεις με αλλους.

Για εμενα που πλεον ετσι οπως τα κανανε, ηθελα 3 δεκαευρες των cu με βολεψε και εκανα την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι τι γνωριζετε την προσφορα αλλα την αναφερω μηπως και καποιος δεν την ξερει.

Το καρτοπρογραμμα των 20 ευρω ( 23 με φορους ) προσφερεται εως τελος οκτωβριου ΧΩΡΙΣ να σου αφαιρουν 8 ευρω για να σου δωσουν τα unlimited. Δηλαδη εχεις 1500+1500 προς ολη τη voda + περιπου 66 λεπτα απο τα υπολοιπα 20 ευρω που μενουν για να μιλησεις με αλλους.

Για εμενα που πλεον ετσι οπως τα κανανε, ηθελα 3 δεκαευρες των cu με βολεψε και εκανα την αλλαγη.

 

Στο 15άρι έχει αντίστοιχη προσφορά; Αν ναι πόσα λεπτά ομιλίας προς άλλους σύνολο;

Πού αναγραφεται η προσφορά; Δεν την βρίσκω ονλάιν..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει. Αν θυμαμαι καλα κανενα 20αρι αλλα δεν παω στοιχημα. Ουτε εγω την ειχα δει online αλλα οταν πηγα στο καταστημα μου ειπαν πως ισχυει συγκεκριμενα για το προγραμμα των 20 ευρω. Ρωτησα και απο δευτερη vodafone και μου ειπαν τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φυσικά, και η τρίτη του καρτέλ ακολούθησε τις άλλες 2 και έκοψε το Καρτοπρόγραμμα 15. Απ'όσο πρόσεξα, το διατήρησαν ως επιλογή σε περίπτωση μετατροπής από καρτοκινητό μόνο, όχι για απευθείας νέα σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός του Καρτοπρογράμματος των 15 ευρώ το μήνα.. 16,79 ευρώ!!! Γιατί έτσι; Μου είπανε ότι είναι 15ευρώ. Ο 1ος λογαριασμός είναι.

 

Πάγια τέλη Καρτοπρόγραμμα 15 --> 12,19€ χωρίς Φ.Π.Α

Επιπλέον χρεώσεις --> 0€

Φόρος κινητής τηλεφωνίας : 1,46€ χωρίς Φ.Π.Α.

Σύνολο προ Φ.Π.Α--> 13,65€

Φ.Π.Α 23% ---> 3,14€

Συνολικό οφειλόμενο ποσό ---> 16,79€ !!

 

Γιατί όμως έτσι; Μου είπαν ότι είναι 15€ το μήνα, μες στη μάπα με κοροιδεύουν ρε παιδιά; Δεν αντέχω άλλο.. Έφυγα απο Whats'up επειδή έτρωγα κοροϊδία με το Internet Day Pass.. και τώρα αυτό? Μα έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός του Καρτοπρογράμματος των 15 ευρώ το μήνα.. 16,79 ευρώ!!! Γιατί έτσι; Μου είπανε ότι είναι 15ευρώ. Ο 1ος λογαριασμός είναι.

 

Πάγια τέλη Καρτοπρόγραμμα 15 --> 12,19€ χωρίς Φ.Π.Α

Επιπλέον χρεώσεις --> 0€

Φόρος κινητής τηλεφωνίας : 1,46€ χωρίς Φ.Π.Α.

Σύνολο προ Φ.Π.Α--> 13,65€

Φ.Π.Α 23% ---> 3,14€

Συνολικό οφειλόμενο ποσό ---> 16,79€ !!

 

Γιατί όμως έτσι; Μου είπαν ότι είναι 15€ το μήνα, μες στη μάπα με κοροιδεύουν ρε παιδιά; Δεν αντέχω άλλο.. Έφυγα απο Whats'up επειδή έτρωγα κοροϊδία με το Internet Day Pass.. και τώρα αυτό? Μα έλεος!

 

ειναι +το ΦΠΑ..

εγω με καρτοπρογραμμα 20 πληρωνω 23 ευρω;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός του Καρτοπρογράμματος των 15 ευρώ το μήνα.. 16,79 ευρώ!!! Γιατί έτσι; Μου είπανε ότι είναι 15ευρώ. Ο 1ος λογαριασμός είναι.

 

Πάγια τέλη Καρτοπρόγραμμα 15 --> 12,19€ χωρίς Φ.Π.Α

Επιπλέον χρεώσεις --> 0€

Φόρος κινητής τηλεφωνίας : 1,46€ χωρίς Φ.Π.Α.

Σύνολο προ Φ.Π.Α--> 13,65€

Φ.Π.Α 23% ---> 3,14€

Συνολικό οφειλόμενο ποσό ---> 16,79€ !!

 

Γιατί όμως έτσι; Μου είπαν ότι είναι 15€ το μήνα, μες στη μάπα με κοροιδεύουν ρε παιδιά; Δεν αντέχω άλλο.. Έφυγα απο Whats'up επειδή έτρωγα κοροϊδία με το Internet Day Pass.. και τώρα αυτό? Μα έλεος!

 

Σε όλα τα συμβόλαια, υπάρχει και ο φόρος κινητής τηλεφωνίας. Για λογαριασμό ποσού μέχρι 50 ευρώ, είναι 12%. Αποδίδεται στο κράτος και όχι στην εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός του Καρτοπρογράμματος των 15 ευρώ το μήνα.. 16,79 ευρώ!!! Γιατί έτσι; Μου είπανε ότι είναι 15ευρώ. Ο 1ος λογαριασμός είναι.

 

Πάγια τέλη Καρτοπρόγραμμα 15 --> 12,19€ χωρίς Φ.Π.Α

Επιπλέον χρεώσεις --> 0€

Φόρος κινητής τηλεφωνίας : 1,46€ χωρίς Φ.Π.Α.

Σύνολο προ Φ.Π.Α--> 13,65€

Φ.Π.Α 23% ---> 3,14€

Συνολικό οφειλόμενο ποσό ---> 16,79€ !!

 

Γιατί όμως έτσι; Μου είπαν ότι είναι 15€ το μήνα, μες στη μάπα με κοροιδεύουν ρε παιδιά; Δεν αντέχω άλλο.. Έφυγα απο Whats'up επειδή έτρωγα κοροϊδία με το Internet Day Pass.. και τώρα αυτό? Μα έλεος!

 

Σωστά είναι ,και στο δικό μου έτσι βγαίνει.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...