Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για το νουμεράκι, ας με βοηθήσει κάποιος, διάβασα την πρώτη σελίδα και δεν έβγαλα άκρη, που το βάζω το νούμερο αυτό: 327321?
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ θα ήθελα ένα πιστοποιητικό για Ν85 imei: 355708021474001

Ευχαριστώ

 

@maxtak: ο αριθμός σου είναι 327787

 

Ευχαριστώ πολύ για το νουμεράκι, ας με βοηθήσει κάποιος, διάβασα την πρώτη σελίδα και δεν έβγαλα άκρη, που το βάζω το νούμερο αυτό: 327321?

 

Ψάχνεις να βρεις το νούμερό σου στην ρωσική σελίδα που έχει στο πρώτο ποστ. Κατεβάζεις το αρχείο και ακολουθείς τις οδηγίες του πρώτου ποστ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ κι εγώ ένα πιστοποιητικό για imei : 358082014320739 . Ευχαριστώ πολύ...

 

@sakis_legend ο αριθμος σου ειναι:327791

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο το ρώσικο τα 326201- 327225 που πήγαν?Ευχαριστώ

 

Κατέβασε το 326476-327225 από εδώ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εγκατάσταση unsigned εφαρμογών χωρίς τη γνωστή διαδικασία αίτησης πιστοποιητικού με το ΙΜΕΙ:

 

Στο 2ο πόστ αυτού του θέματος και συγκεκριμένα στον 3ο τρόπο, υπάρχουν κάποιες οδηγίες για εγκατάσταση στο κινητό (FP2) μερικών αρχείων όπως το HelloCarbide, installserver.exe, CapsOn, CapsOff κλπ.

 

Στο βήμα 2, αναφέρει: Περνάμε το αρχείο «installserver.exe» στο κινητό.

Αυτό πως γίνεται; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Στο βήμα 2, αναφέρει: Περνάμε το αρχείο «installserver.exe» στο κινητό.

Αυτό πως γίνεται; :worry:

 

Μάλλον εννοεί, με τον ίδιο τρόπο όπως πχ στέλνεις ένα Μπ3 ή μια εικονα στο κινητό σου.

Δλδ είτε με υπέρυθρες είτε με bluetooth ή με καλώδιο usb (ή άλλο?)...:worry:

Αυτό νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί, με τον ίδιο τρόπο όπως πχ στέλνεις ένα Μπ3 ή μια εικονα στο κινητό σου.

Δλδ είτε με υπέρυθρες είτε με bluetooth ή με καλώδιο usb (ή άλλο?)...:worry:

Αυτό νομίζω

 

Δοκίμασα να το τρέξω από το pc αλλά μου βγάζει έναν πίνακα σε DOS με ένδειξη σφάλματος. Το μετέφερα στην κάρτα μνήμης για να το τρέξω από εκεί αλλά δεν γίνεται τίποτα. Προσπάθησα να το μεταφέρω στον φάκελο C\Sys\bin αλλά ο φάκελος bin δεν υπάρχει, ούτε είναι δυνατό να τον δημιουργήσω :worry:

 

Με μια σύντομη αναζήτηση που έκανα στο thread κατάλαβα πως μάλλον το Ν79 μου με την τελευταία αναβάθμιση δεν είναι hackable... Απλώς θέλω να αποδεσμευτώ από τη διαδικασία αίτησης πιστοποιητικού. Θέλω να χρησιμοποιήσω έναν τρόπο που θα μπορώ να εγκαθιστώ μόνος μου τις ανυπόγραφες εφαρμογές και να έχει και μελλοντική χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου Nokia E51 με το ακόλουθο Imei:

359330020083570

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI:351855013083904

Ευχαριστώ

 

@smyrali: ο αριθμός σου είναι 328551

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

* Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει:

o αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να τρέξεις το "auto_signsis.bat".

o αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να τρέξεις το "auto_signsisX.bat".

 

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα"xyz_signed.sis" ή "xyz_signed.sisX", ανάλογα

 

Παιδιά έκανα και το τελευταίο βήμα, αλλά δέν μου έχει φτιάξει αυτόματα το καινούργιο αρχείο xyz_signed.sis" ή "xyz_signed.sisX . Γιατί?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμένα ενώ δημιουργείται το xyz_singed όταν πάω να το κάνω install μου λέει περιορισμένο πιστοπιοιτικό κ κατι τέτοια κ κλείνει.Τι κάνω λάθος???
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ενα πιστοποιητικο για ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ n82 ν30 παρακαλω:)

ΙΜΕΙ 358082018100624

 

@tenace ο αριθμος σου ειναι:328629

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μ πιστοποιητικό είναι ανάμεσα σαυτα που δεν εβγαλέ το ρώσικο!!!Μήπως παίζει τπτ μαυτό???Μου κάνει κουλά!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μ πιστοποιητικό είναι ανάμεσα σαυτα που δεν εβγαλέ το ρώσικο!!!Μήπως παίζει τπτ μαυτό???Μου κάνει κουλά!!!

 

Υποθέτω ότι πρέπει να περιμένουμε ακόμα ένα 24ωρο όσοι είμαστε στο 326886 καθώς απο οτι φαίνεται στη σελίδα http://forum.allnokia.ru/viewtopic.php?t=37456 τα πιστοποιητικά έχουν βγεί μέχρι και το 325625.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εδώ ανάμεσα δεν είμαστε???? Δες το πόστ 2085 Εμείς είμαστε στο 326886. H' μήπως όταν εμφανιστούν εκεί στα κόκκινα τα νούμερα που είναι ανάμεσα και το 326886 θα ισχύει????Δεν ισχυεί από τι στιγμή που κατεβάζεις το zip????
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου Nokia E51 με το ακόλουθο Imei:

359330020083570

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...