Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειμαι αυτος ο φιλος;:p Ναι για πες μας βρε παλληκαρι μου γιατι μου'χει μεινει η απορια αν και δεν εχω πια το κινητο! Να καταλαβω και εγω τι φταιει γιατι δεν βρηκα καποια λογικη εξηγηση ο φτωχος.. και στην αρχη εβγαζα πολυ καλες φωτογραφιες...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μεγεθος ειναι οπως ειπες απο 800-1000 κβ

Στις επαφες κανει πολυ γρηγορη αναζητηση.Τωρα σχετικα με τα μηνυματα δεν ξερω γιατι δεν ασχολουμαι καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια εκδοση και οι φωτο ειναι απο 200-900κβ αλλα καλες

Σε μερικα βιντεο κατω κατω που και που θολωνει η ειοκνα στιγμιαια

Ας ελπισουμε να τα διορθωσουν

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια εκδοση και οι φωτο ειναι απο 200-900κβ αλλα καλες

Σε μερικα βιντεο κατω κατω που και που θολωνει η ειοκνα στιγμιαια

Ας ελπισουμε να τα διορθωσουν

 

Και εμενα θολωνει ακριβως με τον ιδιο τροπο και νομιζα οτι οφειλεται στο οτι μου ειχε πεσει κατω.Η κινηση του βιντεο ειναι ομαλη?Κι εγω εχω την 10g,αλλα παρολα τα 30fps η κινηση ειναι χαλια χειροτερα κι απο πριν μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

η κινηση ειναι μια χαρα

εγω απο οταν το αγορασα ειχε την τελευταια version και δεν το εχω πειραξει

Αυτο το θολωμα παντως νομιζω οτι ειναι λιγοτερο οταν κανει εγγραφη στο τηλ και οχι στην καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον οπως προειπα εχω 2 μερες το εν λογω κινητο το πηρα σα συσκευη σκετη 129 ευρο απο το μιντια μαρκετ εχω βαλει 4 γκιγκα καρτα και ηδη με την πρωτη φορτιση παει για τριτη μερα ομωσ το προβλημα μου ειναι οτι δυστυχωσ δε δεχεται μεγαλα αρχεια με μπλε δοντι κατευθειαν στην καρτα και εμφανιζει πληρη μνημη και επισης το βιντεο οπωσ και να το τραβηξω ειναι πιο σκοτεινο και με πολλα σπασιματα κατα τα αλλα στις φωτο ειναι αψογο οποιος εχει λυση για τα παραπανω η που να απευθυνθω ξερει κατι ασ με βοηθησει.Η εκδοση ειναι η τελευταια τζι 30-08-2008 αραβικα εμιρατα.Επισης ειναι στιβαρο και δεν τριζει κλειστο κα ανοιχτο οπωσ αναφερουν αλοι φορουμιστες.Ευχαριστω για καθε βοηθεια.

 

Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση. Επίσης απαγορεύονται τα κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες το πρωί το πήρα το κινητό, είχα μια μικρή επιδότηση από cosmote και επειδή 7μηνών το 3120c χάλασε η πλακέτα και ως γνωστόν θέλει κάνα μήνα η nokia μπήκα στον κόσμο του KC550.

 

Πρώτες εντυπώσεις μέσα στο πρώτο 24ωρο... απογοητευτηκές:

1. ΔΕΝ δέχετε μνήμη 8GB!!! (To 3120c πολύ low-badget κινητό και δούλευε μια χαρά με μια kingstone 8GB HC),

2. Δεν μπόρεσα να ρυθμίσω την ένταση του ήχου κλήσεις όπως στα SE με 1-2-3-4-...,

3. Δεν έχει θέματα!!!

4. Δεν κατάφερα να βγάλω το myview που μου την σπάει υπερβολικά,

5. Δέχετε μέχρι 500sms MONO! (Όλα τα symbian και τα SE αν τα πειράξεις δέχονται άνετα μέχρι 10.000 sms),

6. Οι φωτογραφίες του με το firmV10c είναι το πολύ 350kb στα 5mpx, εδώ στο k750 που έχω στα 2mpx φτάνουνε τα 600kb (απαράδεχτο γιατί πέφτει τρελή συμπίεση και μετά μόνο 5mpx ποιότητα δεν έχεις),

7. Είναι αρκετά αργό στα μενού ακόμα και σε σχέση με το k750 που έχω,

8. Μου την σπάσανε τα πλάτσα πλούτσα και πλατς κλουτς που κάνει συνέχεια και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω (στα πλήκτρα το βρήκα πως κλείνω τον ήχο),

9. Δεν βρήκα πως αλλάζουμε τις προεπιλεγμένες συντομεύσεις στα πλήκτρα, γιατί έχει από την μάνα του ότι να ναι...

 

Θετικά:

1. Για 155€ με 5mpx και slide και μεγάλη οθόνη είναι καλό κινητό,

2. Το κάλυμμα την κάμερα και της υποδοχή usb είναι από τα πολύ θετικά.

 

Σε γενικές γραμμές είναι καλό για να πουλάς μούρη στην παρέα με τα 5mpx και μέχρι να μου έρθει το nokia πίσω, μετά το βλέπω να το δίνω...

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

2. Δεν μπόρεσα να ρυθμίσω την ένταση του ήχου κλήσεις όπως στα SE με 1-2-3-4-...,

6. Οι φωτογραφίες του με το firmV10c είναι το πολύ 350kb στα 5mpx, εδώ στο k750 που έχω στα 2mpx φτάνουνε τα 600kb (απαράδεχτο γιατί πέφτει τρελή συμπίεση και μετά μόνο 5mpx ποιότητα δεν έχεις),

8. Μου την σπάσανε τα πλάτσα πλούτσα και πλατς κλουτς που κάνει συνέχεια και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω (στα πλήκτρα το βρήκα πως κλείνω τον ήχο),

9. Δεν βρήκα πως αλλάζουμε τις προεπιλεγμένες συντομεύσεις στα πλήκτρα, γιατί έχει από την μάνα του ότι να ναι...

 

2) profiles general personalize ring volume

6) ειναι αναλογα τη φωτο σε αλλες φτανει και τα 900KB (ισως με το επομενο firmware το διορθωσουν) Παροαυτα ειδικα μερα ειναι souper αριστες οι φωτο

8) profiles general personalize slide tones

9) settings display home screen shortcuts

Link to comment
Share on other sites

2) profiles general personalize ring volume

6) ειναι αναλογα τη φωτο σε αλλες φτανει και τα 900KB (ισως με το επομενο firmware το διορθωσουν) Παροαυτα ειδικα μερα ειναι souper αριστες οι φωτο

8) profiles general personalize slide tones

9) settings display home screen shortcuts

 

Για αρχή ευχαριστώ πολύ :D

 

Απλά παιδιά ανακάλυψα δύο κουφά...

1. Σήμερα του έβαλα 4gb μνήμη και ως διαμαγείας οι φωτογραφίες ανεβήκανε στα 750kb. Το δοκίμασα στο ίδιο τοπίο με ίδιο φωτισμό με και χωρίς μνήμη και χωρίς μνήμη η φωτογραφία είναι 280kb!!!

2. Όταν βάζω την φωτεινότητα στο 40% και κλείνω το slide, μόλις ξεκλειδώνω την συσκευή η φωτεινώτητα είναι στο 100%. Μόνο με 60% μένει σταθερή.

 

Για το 9ο που ρωτάω, έλεγα για τις δύο επιλογές κάτω χαμηλά ότι δεν αλλάζουνε, εμένα έχει Μενού αριστερά και δεξιά myview. Αυτά μπορώ να τα αλλάξω;

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

Κουφα οντως! Εγω ειχα παντα μια 4 γιγα καρτα πανω και οταν εκανα αναβαθμιση το firmware απο V10a σε V10g τοτε αρχισαν να βγαινουν γυρω στα 300KB ολες οι φωτο, ανεξαιρετως τοπιου και λεπτομερειων! Θα μας τρελανει η LG?

Τωρα το εχει η κοπελα μου και δεν πολυ ασχολειται αλλα της κανει restart καμια φορα και την εκνευριζει. Περιεργα προβληματα βγαζει αυτο το κινητο!

Το myview δυστυχως δεν βγαινει φιλε μου. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ψαξεις πως γινεται unbranding για να βγαλεις το λογισμικο της Cosmote η να το πας στην LG για να σου το κανει αυτη και να σου περασει το τελευταιο "καθαρο" λογισμικο. Τοτε βεβαια δεν ξερω τι μπορει να προκυψει.. ισως να κλεινεις το slide και να βγαζει φωτογραφιες!:lol:;)

 

Edit:

Απο τη συλλογη των κινητων σου ξεχωριζει χαλαρα πιστευω το K750! Περασε απο τα χερια μου και ειναι απο τα πιο πετυχημενα μοντελα ever!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά,ποιο είναι το τελευταίο firmware του κινητού και πώς βλέπουμε αυτό που έχει τωρα πάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σας!! είναι πράγματι πολυ καλο το κινητό αυτό. το πήρα χτες, αλλα ήθελα να ρωτήσω... το συνδέω με το pc αλλά το pc suite δεν το ανιχνεύει! ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω??? επίσης ξέρει κανείς από πού μπορώ να βρω θέματα??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! είναι πράγματι πολυ καλο το κινητό αυτό. το πήρα χτες, αλλα ήθελα να ρωτήσω... το συνδέω με το pc αλλά το pc suite δεν το ανιχνεύει! ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω??? επίσης ξέρει κανείς από πού μπορώ να βρω θέματα??

 

Στις συνδεσεις εχει 2 επιλογες για pc suite και σαν συσκευη αποθηκευσης

πρεπει να επιλεξεις ποιο θες απο κει πρωτα

Θεματα δεν μπαινουν αλλα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σχεδον απολυτα!

 

Πολλες φωτογραφιες βγαινουν σχετικα οχι και τοσο πολυ καλα.Θα το ψαξω κι αλλο με τις ρυθμισεις παντως.

Ομως οπως εχω ξαναπει με τα fps του βιντεο υπαρχει θεμα τη στιγμη που η συσκευασια γραφει 30 και λανσαρεται ως τετοιο το κινητο.

Θα επρεπε το κινητο κανονικα να τραβαει στα 30 και μετα στην αναβαθμση (αν και οταν γινει) ας το κανουν να τραβαει και 45 καρε προβλημα τους.

 

Εγω εντοπισα δυο τρια πραγματα που δεν μου αρεσαν

-δεν μπορω να διαγραψω το χρονο εξερχομενων κλησεων για να ξερω ποσο μιλαω καθε μηνα.Ειμαι στο προγραμμα 120 της cosmote

-οι φωτογραφιες που βαζω στις επαφες δεν βγαινουν σε πληρη οθονη οταν με καλουν εμφανιζονται μικρες.Μπορει να κανω κατι λαθος

 

Σχετικα με τη φορτιση της μπαταριας εχω μια απορια.Στο manual γραφει οτι δεν χρειαζεται να ξεφορτισει εντελως για να φορτισθει η μπαταρια Πολλοι λενε οτι η πληρη αποφιρτιση βοηθαει τη μπαταρια.Τελικα τι να πιστεψει κανεις?Ετσι κι αλλιως ομως οταν το συνδεω με usb στον υπολογιστη αυτο φορτιζει.

 

Μπηκα σε αυτη τη σελιδα http://uk.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf και εγκατεστησα αυτο που λειε step 1κ.λ.π.και μου βγαζει ενα πινακα που λεει οτι τα μοντελα που εχουν εκδοση v10c καιv10g μπορουν να αναβαθμιστουν.Δεν ξερω αν δουλευει.Δεν το δοκιμασα επειδη το δικο μου ειναι τελευταια εκδοση v10f

 

Προς LG

ΕΛΕΟΣ!! Βαλτε ενα αρχειακι 3-4 MB με οδηγιες χρησης στην ιστοσελιδα σας.

Τοσο δυσκολο ειναι?:mad:

 

γεια σου! λοιπόν επειδή κ εγώ έχω σύνδεση και έχω αυτό το κινητό επίσης, μπορείς στέλνοντας ένα μήνυμα δωρεάν στο 1256 γράφοντασ EY (ΜΕ αγγλικούς χαρακτήρες) να μαθαίνεις το υπόλοιπο δωρεάν χρόνου ομιλίας σου!

 

λοιπόν εγω έχω το εξής προβλημα ¨οι φωτο που τραβαω με τη μεγιστη αναλυση δεν ειναι τοσο καθαρες σε σχεση με το κινητο που ειχα προηγουμενως το Κ770ι που ειχε αναλυση 3.2 mp και οταν παω απ το μενου στις εικονεσς για να τις δω εμφανιζονται με πολλα τετραγωνακια με χαλια αναλυση και πολυ μικρες . ξερει κανεισ γιατι συμβαινει αυτο?? ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγω έχω το εξής προβλημα ¨οι φωτο που τραβαω με τη μεγιστη αναλυση δεν ειναι τοσο καθαρες σε σχεση με το κινητο που ειχα προηγουμενως το Κ770ι που ειχε αναλυση 3.2 mp και οταν παω απ το μενου στις εικονεσς για να τις δω εμφανιζονται με πολλα τετραγωνακια με χαλια αναλυση και πολυ μικρες . ξερει κανεισ γιατι συμβαινει αυτο?? ευχαριστώ πολυ!

 

Ανέβασε κάποια να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

γεια σου! λοιπόν επειδή κ εγώ έχω σύνδεση και έχω αυτό το κινητό επίσης, μπορείς στέλνοντας ένα μήνυμα δωρεάν στο 1256 γράφοντασ EY (ΜΕ αγγλικούς χαρακτήρες) να μαθαίνεις το υπόλοιπο δωρεάν χρόνου ομιλίας σου!
Link to comment
Share on other sites

Πατάς απάντηση, μετά κάτω κάτω διαχείριση συνημμένων :)
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είναι οι φωτογραφίες.Αν θες να τις ανεβάσεις σε φουλ ανάλυση,5mp,ανεβασέ τις σε sites οπως imageshack ή turboimagehost.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι όταν τις περνάω στο pc φαινονται καλά αλλά όταν τις κοιτάω απ το κινητό όταν μπαίνω στις ''εικόνες" φαίνονται με χαμηλότερη ανάλυση... επίσης τώρα που προσπαθούσα να περάσω τραγούδια παρατήρησα ότι κάποια αν και είναι μορφής mp3 δεν τα παίζει. ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό??

ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τισ φωτογραφίες, μπορώ με σιγουριά να σου πω πως το κάνουν τουλάχιστον 3 LG που έχω καθημερινή επαφή.

Με τα τραγούδια, ναι, το έχω συναντήσει κι εγώ, το κουλό όμως είναι πως, αυτό συμβαίνει σε μια φίλη μου, η οποία έχει και αυτή το Viewty, και όταν στείλει τα τραγούδια σε εμένα, αυτά παίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει γιατι εχω ζαλιστει! Δεν μπορω να κανω εγκατασταση το software που ειχε στη συσκευασια επειδη εχω netbook και δεν μπορω να το βρω στο site της lg. Aπλα θελω να συγχρονισω με το outlook και εχω αρκετη ωρα που ψαχνω να βρω το συνοδευτικο software στο ιντερνετ

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω εγκατασταση το software που ειχε στη συσκευασια επειδη εχω netbook και δεν μπορω να το βρω στο site της lg. Aπλα θελω να συγχρονισω με το outlook και εχω αρκετη ωρα που ψαχνω να βρω το συνοδευτικο software στο ιντερνετ

1. Αφού έχεις netbook, μαλλον γκρινιάζεις γιατί δεν έχεις CD. Ε και.. γράψε τα περιεχόμενα του CD σε ένα USB flash το οποίο μπορείς να συνδέσεις στο netbook.

2. Δεν βρίσκεις το software sτο site γιατί η LG δεν επιτρέπει κατ'ευθίαν downloads, παρά μόνο μέσω ειδικού λογισμικού (δεν θυμαμε πως το λενε κάτι με LG update). αυτό ψάχνει στο site της LG και αν βρεί κάτι καινούριο το κατεβάζει και το εγκαθιστάς (Ασφαλώς μονο Online, μπορείς να πάρεις update). Τώρα θα μου πείς εγώ που το είχα κατεβασει θα μπορούσα να βάλω το setup κάπου σε ένα rapidshare αλλα, 1 είναι μεγάλο, 2 νομίζω το έσβησα

3. Αν και το λογισμικό λέει κάνει sync, εγώ στην δικιά μου εγκατάσταση (office 2003) δεν τα κατάφερα :(

 

Νομίζω αυτό με το φλασάκι θα κάνεις... Αν δεν ξέρεις τι θα τρέξεις δες τα περιεχόμενα του autorun.inf (στο CD) ανοίγοντάς το με ένα notepad..

 

Αυτά

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...