Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τρελαθώ! Παλιά είχα καταφέρει και είχα σώσει με την μία όλα τα SMS ως αρχείο txt και τώρα δε μπορώ να βρω πως το είχα καταφέρει! :wacko: Γίνεται αυτό με το αρχείο csv, αλλά είναι ψιλόμπελάς μετά στο excel. Μήπως έγινε καμιά αναβάθμιση στο PC Suite και περιορίστηκαν οι επιλογές; :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι δύσκολο ουτε μπελάς, αντιθετως πιο ευέλικτο.

Η παρακάτω διαδικασία λειτουργεί και για τις επαφές!!

1. σώζεις το csv αρχείο κάπου με τα sms (ή επαφές)

2. ανοίγεις το EXEL σκέτο (δεν ανοίγεις το αρχείο cvs, απλά ένα σκέτο "νεο" xls)

3. Πας στο μενού data->import external data -> import data και βρίσκεις το csv

4. ανογει ενα παράθυρο (wizard) με options, διαλέγεις delimited (προσοχή στο option origin άλλαξε το από turkish (γιατί; ) σε greek αλλιώς τα γράμματα θα πειραχθούν) μετά next στην επόμεη οθόνη.

5. Εδώ διαλέγεις στις επιλογές delimiters το comma και next και vuala τα αρχεία σε xls (shorting, export σε ΤΧΤ και τί άλλο θές)

 

Οσοι (οι περισσότεροι) έχετε το EXEL στα ελληνικά sorry, θα χρειαστεί να μεταφράσετε.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα μια lexar 4gb απο εναν ξαδελφο μου για δοκιμη και με απλη χρηση χωρις πολλη λειτουργια της καμερας κρατησε 4 μερες η μπαταρια ενω με την transcend και αντιστοιχη χρηση μου κραταγε το πολυ 2μιση! Και η συγκεκριμενη sdhc φαινεται να λειτουργει αψογα μη σας πω και με πιο γρηγορη αποκριση απο την αλλη.

Δε θελω να σας παρω στο λαιμο μου αλλα νομιζω οτι η συγκεκριμενη καρτα ειναι η καλυτερη επιλογη και αυτην θα εχω στο εξης.. εκτος απροοπτου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε..

Τελικά η Lexal είναι φαίνεται ενεργειακά αποδοτικές :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι αυριο μεθαυριο να το αγορασω θελω να ρωτησω αν σε γενικες γραμμες ειναι καλο κινητο (δεν εχω και πολλες απαιτησεις) και ποιος ειναι ο τυπος της εξωτερικης καρτας μνημης,οπως και αν περιεχετε μεσ'την συσκευασια το καλωδιο που το συνδεει με την τηλεοραση!ευχαριστω...
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως σε μεγάλο βαθμό τα αξίζει τα λεφτά του, ειδικά τώρα που έπεσε και η τιμή του πλέον. Το κινητό παίρνει κάρτες microSD που είναι αρκετά φτηνές, ενώ στη συσκευασία δε παρέχεται καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση. Μπορείς όμως να αγοράσεις με κόστος γύρω στα 15 Ευρώ (είναι το ίδιο με αυτό του Viewty). Με τη χρήση του μπορείς να βλέπεις ταινιούλες στην τηλεόραση (ειδικά ελληνικές ασπρόμαυρες ανετότατα!), να παίζεις παιχνίδια και να ακούς μουσικούλα από τα ηχεία της τηλεόρασης. Για εκδρομή δηλαδή είναι ότι πρέπει.

Κυριότερο προσόν του θεωρώ την οθόνη του. Το έχω με κάρτα F2G και με 4 ευρώ το μήνα, χρησιμοποιώντας Opera mini, έχω internet παντού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία αν και είχε γίνει σχετική ερώτηση απο άλλους χρήστες κάμποσες σελίδες πριν δεν είδα να απάντησε κανείς γι αυτό ξαναρωτώ:

Όταν βάζουμε τα ακουστικά(hands-free), αυτόματα σταματαεί ο ήχος να ακούγεται μέσω της συσκευής και να πηγαίνει στα ακουστικά. Έτσι όταν σε καλούν και δεν φοράς τα hands free δεν ακούγεται ο ηχός και μένει μόνο η δόνηση...

Ξέρει κανείς καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως σε μεγάλο βαθμό τα αξίζει τα λεφτά του, ειδικά τώρα που έπεσε και η τιμή του πλέον. Το κινητό παίρνει κάρτες microSD που είναι αρκετά φτηνές, ενώ στη συσκευασία δε παρέχεται καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση. Μπορείς όμως να αγοράσεις με κόστος γύρω στα 15 Ευρώ (είναι το ίδιο με αυτό του Viewty). Με τη χρήση του μπορείς να βλέπεις ταινιούλες στην τηλεόραση (ειδικά ελληνικές ασπρόμαυρες ανετότατα!), να παίζεις παιχνίδια και να ακούς μουσικούλα από τα ηχεία της τηλεόρασης. Για εκδρομή δηλαδή είναι ότι πρέπει.

Κυριότερο προσόν του θεωρώ την οθόνη του. Το έχω με κάρτα F2G και με 4 ευρώ το μήνα, χρησιμοποιώντας Opera mini, έχω internet παντού.

 

Σε ευχαριστω πολυ..και κατι ακομα..απο σημα πως παει?εχω whats up!και μηπως ξερουμε πως λεγεται το καλωδιο?

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε με απασχόλησε το σήμα του μίσο χρόνο που το έχω τώρα. Γενικά μπορώ να πω πως η LG μου φάνηκε πολύ καλή σε θέμα hardware, πάσχει όμως από θέμα λογισμικού. Έχει αρκετό δρόμο μπροστά της για να φτάσει την SE για παράδειγμα. Και αυτό φαίνεται κυρίως στις λεπτομέρειες. Δε θυμάμαι ονομασία καλωδίου, το είχα πάρει από το ebay. Και στα μαγαζιά να ρωτήσεις πάντως, ένα υπάρχει. Κάνει και για το viewty και οι περισσότεροι έτσι το ξέρουν. Να τονίσω πως δε το βρήκα σε πολλά καταστήματα στην Θεσσαλονίκη όταν το αναζήτησα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζουμε τα ακουστικά(hands-free), αυτόματα σταματαεί ο ήχος να ακούγεται μέσω της συσκευής και να πηγαίνει στα ακουστικά. Έτσι όταν σε καλούν και δεν φοράς τα hands free δεν ακούγεται ο ηχός και μένει μόνο η δόνηση...

Ξέρει κανείς καμία λύση;

οταν βαζεις handsfree ενεργοποιείτε αυτοματα το προφιλ handsfree και άρα ότι ρυθμισεις εχεις εκεί (πχ δονιση και ήχος ή μόνο δόνηση κτλ). θελω να πως πως όταν εχεις handsfree ΑΣΦΑΛΏΣ και ακούγεται ήχος κλήσης όταν σε καλούν (εκτός αν για κάποιο λογο εχεις ορίσει στο profile hadsfree μονο δόνηση) ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Φίλε keysmith σ ευχαριστώ πολύ. Έκανα όμως βλακεία μεγάλη, η ερώτηση ήταν για το lg ks20 και μπερδεύτηκα και ποσταρα στο νήμα του kc550! Όπως και να έχει σε ευχαριστώ που προσφέρθηκες...
Link to comment
Share on other sites

τελικα η lexar 4gb αξιζει οσον αφορα την αυτονομια?την βρηκα στον γερμανο 12.5ευρω!
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Michaelis ειναι η 2η εβδομαδα που την χρησιμοποιω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Πιστευω οτι εχει πολυ καλη αυτονομια για 4gb(με απλη χρηση 3-4 μερες)και μαλλον αξιζει τα λεφτα της. Αν παλι θεωρεις οτι δεν σου χρειαζεται τοσος αποθηκευτικος χωρος μπορεις να παρεις και την 2gb που πιθανον να κραταει πιο πολυ. Παντως 12.5 ευρω ειναι μια χαρα + την εγγυηση 5 ετων.
Link to comment
Share on other sites

τελικα η lexar 4gb αξιζει οσον αφορα την αυτονομια?την βρηκα στον γερμανο 12.5ευρω!

και εγω την εχω την lexar 4 gb και οπως εχω ξανααναφερει το κινητο με μετρια χρηση πιανει τις 4 μερες.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..σημερα πηρα το κινητο και το imei του ειναι 02..να το στειλω για αντικατασταση?θα το δεχτούν?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

το εψαξα λιγο πιο επισημα και δεν βρηκα κατι που να λεει οτι το ''02'' δεν ειναι καλη συσκευη!για ριξτε μια ματια εδω: http://en.wikipedia.org/wiki/IMEI δεν νομιζω οτι εχω προβλημα τελικα..επισης μπορειτε να δειτε περισσοτερες πληροφοριες εδω http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο το πηρε ο πατερας μου 169Ε απ'τον κωτσοβολο..:)..

Πολυ καλο κινητο, φοβερη καμερα και το βιντεο του απλα τα σπαει (720x480)..

Προς το παρον δεν εχει εμφανισει κανενα προβλημα ή κολλημα..για περισσοτερα πιο μετα..:D

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να μου πει πως βλέπουμε το frame rate των βίντεο που τραβάμε; Τώρα τελευταία εντωμεταξύ άρχισε να "μπαλατζάρει" αρκετά η δεξιά πλευρά του slide όταν χρησιμοποιώ τα πλήκτρα που βρίσκονται στο δεξί μέρος του slide (πχ όταν θέλω να σβήσω χαρακτήρες σε ένα μήνυμα).
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να μου πει πως βλέπουμε το frame rate των βίντεο που τραβάμε;

Αφού τα μεταφέρεις στο PC κάποια Players σου λένε ποιο είναι το framerate. Γιατι κωλάτε όλοι σε αυτό. Θα είστε ευτυχισμένοι αν σας πεί 30 fps και δυστυχισμένοι αν σας πει 15:(

Οπτικά είστε ικανοποιημένοι? Εγώ ναι, και όποιος βρει κινητό με καλυτερο video στα 200€ να μας το πει ποιο είναι

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του είναι σίγουρα καλό το βίντεο, απλά έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού και θέλω να δω αν πράγματι τραβάει στα 30fps. Πρέπει να ομολογήσω πως η εξυπηρέτηση ήταν άψογη, σε μία ώρα ήταν έτοιμο το κινητό. Και το μενού της Cosmote πάει μια για πάντα, :D καθώς ήταν ακόμη στην έκδοση 10c!!! :wacko: Τώρα πλέον, το δεξί πλήκτρο εμφανίζει τις επαφές, όπως και θα έπρεπε!!! :) Super η LG Hellas!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τo κινητο τραβαει στα 30fps..το τσεκαρα με το Quicktime player..;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

axel πως εκανες την αναβαθμιση; το πηγες απο εκει; γιατι καποιος φιλος ελεγε οτι θελει 3 μερες για να σου την κανουν.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έγινε στην αντιπροσωπεία (Θεσσαλονίκης) μέσα σε μια ώρα το πολύ. Τα παιδιά ήταν εξυπηρετικότατα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...