Jump to content

Linux: the power of a penguin


VaradeRo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ειναι η σωστη εγκατασταση του flash player?

 

Εχω ubuntu 8.04

 

Γειά σου Γιάννη!

 

Δεν έχω κάποια εγκατάσταση να τρέχει αυτή τη στιγμή για να τσεκάρω αλλά δοκίμασε αυτό:

 

sudo apt-get install flashplugin-nonfree

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειχα αυτο και παλη τα κολληματα υπηρχαν :(

 

Mολης εβαλα το libflashsupport αλλα δεν νομιζω οτι θα καταφερω κατι.

 

Εχεις τα 8.04? Σου δημηουργουν καποιο προβλημα? Εμενα και στα 8.04 μερικες φορες γραφει ενα γραμμα συνεχομενα οπως τα 8.10 νομιζω οτι το προβλημα απο τον flash player για αυτο και ρωταω ποια ειναι η σωστη εγκατασταση του!

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα αυτο και παλη τα κολληματα υπηρχαν :(

 

Mολης εβαλα το libflashsupport αλλα δεν νομιζω οτι θα καταφερω κατι.

 

Εχεις τα 8.04? Σου δημηουργουν καποιο προβλημα? Εμενα και στα 8.04 μερικες φορες γραφει ενα γραμμα συνεχομενα οπως τα 8.10 νομιζω οτι το προβλημα απο τον flash player για αυτο και ρωταω ποια ειναι η σωστη εγκατασταση του!

 

:)

 

Γιάννη, ασχολήθηκα ελάχιστα με αυτή την έκδοση και δε γνωρίζω κάτι για το πρόβλημα που αναφέρεις. Τώρα με την πρώτη ευκαιρία θέλω να δοκιμάσω το ubuntu studio.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει αυτο το ubuntu studio?

 

Έχω δώσει link στο προηγούμενο post μου. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωριζει καποιος εαν μπορει το Linux να τρεξει την εφαρμογη Internet on the Go της Cosmote?

Εαν οχι πως μπορω να εχω το internet on the go σε νετβοοκ με Linpus?

ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

paidia molix xthes perasa ubuntu mesw vm kai prospathw na diavasw ena iso...

exete na protinete kanena programma?

prwth fora mpainw se linux kai psiloxanomai..

 

 

http://www.poweriso.com/download.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κανείς τις ρυθμίσεις για sftp στα suse linux 11.1? μπορώ να έχω πρόσβαση στον ftp server απο τη γραμμή εντολών μόνο αλλά απο firefox μου λέει οτι η θύρα 22 είναι κλειστή για λόγους ασφαλείας αν και έχω απενεργοποιήσει όλα τα firewalls παίζει κάτι άλλο?
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.. :)

 

Aντιμετωπιζω ενα παρα πολυ σοβαρο προβλημα μετα απο την εγκατασταση του ubuntu 8.10! Oσο ειχα την 8.04 τα πραγματα δουλευαν μια χαρα απο τοτε που περασα την 8.10 αρχισε το 1 και μοναδικο προβλημα. Μερικες φορες 2-3 φορες την ημερα αναλογα με την χρηση οταν γραφω στο myphone κολλαει το pc μου και γραφει συνεχομενα ενα γραμμα αναλογα σε πιο εχει κολλησει π.χ. γραφει συνεχια το φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ ακομη και οταν κλεισω ολα τα παραθυρα και ανοιγω ενα καινουριο αυτο συνεχιζει να γραφει το γραμμα που κολλησε. Η μονη λυση ειναι η επανεκκινηση. Γνωριζεται τι μπορει να συμβαινει η που περιπου μπορει να ειναι το προβλημα?

 

Υ.Γ.

Εκανα format το pc και περασα την 8.10 απο την αρχη μηπως και αλλαξει κατι αλλα τιποτα. :(

 

Αντιμετοπιζω και γω το ιδιο προβλημα... εχω τα ubuntu 8.04 τι πρεπει να κανω;

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα τα linux ubuntu στο laptop αλλα συνδητοποιησα οτι o player π εχει εγκατεστημενο δεν μπορε να τρεξει τις ταινιες απο dvd παω να κατεβασω αλλο plyer κ δεν μπορω να εγκαταστησω τιποτα στο pc μου βγαζει κατι σαν σφαλμα .επειδη ειμαι ασχετος με linux κιταω σαν χαζος..τι πρεπει να κανω για να δω ταινια απο dvd ????ευχαριστωωω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, στην προσθαφερεση προγραμματων θα υπαρχει και κανενας αλλος player.

 

Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει κανενας mobile theme creator για ubuntu 8,4?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Ειμαι νεος στο χωρο του linux και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει και αν γνωριζετε καποιο προγραμμα για συγχρονισμο φακελων linux (linpus) -> windows καθως και για απομακρυσμενη συνδεση :rolleyes:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ αν με το "καλημερα" ζηταω πολλα :O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

κανένας κατάλογος με netbook με Ubuntu

ή κανένα αξιόλογο, αν ξερετε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο της Dell έρχεται με ubuntu αν δεν κάνω λάθος. Από κει και πέρα υπάρχουν αναλυτικά guides για το πώς θα βάλεις ubuntu σχεδόν σε κάθε γνωστό netbook που κυκλοφορεί.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τιμη για το dell mini 9 με ubuntu;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τo livecd απο ubuntu

αλλα και με wubi

βγαζει το ubuntu και φτάνει σε μια γραμμή εντολών,

δεν πρέπει να μπει σε γραφικό περιβάλον;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να μπει σε γραφικό περιβάλλον.

 

Τι hardware έχεις; Ποια έκδοση δοκιμάζεις; Αν δεν σου παίζει η 8.10, μπορείς να δοκιμάσεις την 9.04 beta που παίζει και με πιο "εξωτικό" hardware

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

εχω τα kubuntu στο pc μου και δεν μπορει να συνδεθει με τιποτα με ενα ελευθερο ασυρμαρο δικτυο...

καμια ιδεα να το συνδεσω? τις ρυθμισεις τις εχω στο αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας συνφορουμίτες!Θέλω επειγόντως τις πολύτιμες συμβουλές σας.Σε ένα δεύτερο Pc θέλω να το χρησιμοποιήσω εγκαθιστώντας Suse Linux 11.0 για να φτιάξω ιστοσελίδα και να την φιλοξενεί ο ίδιος ο υπολογιστής (δηλαδή να είναι ο ίδιος WEb server).Ποια είναι τα βήματα αναλυτικά που πρέπει να ακολουθήσω για να γίνει αυτή η δουλειά σωστά??Και την ιστοσελίδα πώς θα την φτιάξω για να είναι πλήρως συμβατή σε Linux??Υπόψην το μηχάνημα είναι παλιό(Πέντιουμ 2 με 512 ram) αλλά κυρίως χρειάζομαι βοήθεια στο πώς γίνεται ακριβώς.Ευχαριστώ και ελπίζω σε απάντησή σας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα στο σινιστούσα να βάλεις suse 11 σε τόσο παλιό υπολογιστή, διάβασε οδηγίες από εδώ και ψάξε οτιδήποτε σχετικό στο google (keyword: LAMP)
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας συνφορουμίτες!Θέλω επειγόντως τις πολύτιμες συμβουλές σας.Σε ένα δεύτερο Pc θέλω να το χρησιμοποιήσω εγκαθιστώντας Suse Linux 11.0 για να φτιάξω ιστοσελίδα και να την φιλοξενεί ο ίδιος ο υπολογιστής (δηλαδή να είναι ο ίδιος WEb server).Ποια είναι τα βήματα αναλυτικά που πρέπει να ακολουθήσω για να γίνει αυτή η δουλειά σωστά??Και την ιστοσελίδα πώς θα την φτιάξω για να είναι πλήρως συμβατή σε Linux??Υπόψην το μηχάνημα είναι παλιό(Πέντιουμ 2 με 512 ram) αλλά κυρίως χρειάζομαι βοήθεια στο πώς γίνεται ακριβώς.Ευχαριστώ και ελπίζω σε απάντησή σας.

 

 

Οχι οτι ειμαι πολυ σχετικος αλλα μαλλον τηα πρεπει να ανοιξεις πορτεσ στο μηχανιμα και στο ρουτερ σου μαλλον την 80 μετα θα πρεπει να φτιαξεις την ιστο σελιδα και να την φορωσεις με τον apache. Μεχρι εκει μπορω να βοηθισω :-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μια καρτα δυκτιο netgear wg111v2 και θελω να την εγκααστησω σε ubuntu 7.10 αλλα οι drivers δεν εχω για linux..που μπορω να τουσ κατεβασω...ευχαριτω εκ των προτερων επισης εχω και μια gigabyte gn-wbo1gs (αλλη καρτα δυκτιου που ψαχνω drivers...
Link to comment
Share on other sites

είναι αυτή η usb? αν ναι τότε εγώ που την έχω δεν βρήκα τίποτα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έτρεξα ubuntu σε virualbox

έκανε και updates..

 

τώρα αυτόν τον Konqueror πως τον εγκαθιστούμε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...