Jump to content

Linux: the power of a penguin


VaradeRo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά όταν χαλάσει κάτι στο linux δεν υπάρχει restore? Όπως στα windows ας πούμε.Πως στο καλο να διορθώσω αυτό το error..send processes the killing signal failed,μονο με επανεγκατάσταση?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον. Τα linux όταν κλείνουν (τα Unix μάλλον) στέλνουν ένα kill signal σε όλες τις διεργασίες που είναι ανοικτές (προγράμματα και άλλα πραγματάκια που τρέχουν στο background). Τώρα αν αυτό αποτυγχάνει... δεν είναι κάτι απλό, οπότε μάλλον θέλει επανεγκατάσταση (εκτός και αν έκανες κάποια ρύθμιση σε κάποιο configuration αρχείο και δημιουργηθηκε αυτό το προβλημα).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

ειμαι πολυ νεος στο linux. Εχω εναν Η/Υ Pentium Dual Core 930 - m/b ASUS P5LD2 Deluxe - 2 GB RAM - WD SATA 250 GB.

Tο προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω το Fedora Core 2 στο συστημα μου. Δεν βλεπει καθολου τον σκληρο δισκο.. Μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ αφου δεν καταφερα τιποτα ειπα να απευθυνθω στους ειδικους!!!!

Θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορει να γινε αυτο!!!

Επισης σκεφτηκα πολλες εναλλακτικες λυσεις οπως:

1) να κανω boot τον Η/Υ με εναλλακτικο Boot cd με νεο πυρηνα ωστε να αναγνωριζεται ο δισκος αλλα δεν ξερω πως να το κανω αυτο.. Επισης αν τελικα βρεθει ο τροπος και δουλεψει (εντοπισει τον σκληρο δισκο) μετα οταν θα εγκατασταθει το Linux θα υπαρχει ο παλαιοτερος πυρηνας αρα δεν θα μπορω παλι να εκκινησω το συστημα (δεν ξερω αν κανω λαθος)

2) Αν τελικα εγκαταστησω μια νεωτερη διανομη fedora core 5 , π.χ., υπαρχει η δυνατοτητα να απεγκαταστησω το gcc και να εγκαταστησω την εκδοση που υπαρχει στο Core 2?

 

Ολα αυτα γινονται γιατι θελω να εγκαταστησω τον ns-2 μαζι με τον ns-bgp που αυτο συμβαινει μονο σε red hat 9 (και απο οτι καταλαβα και σε fedora core 2- δεν ξερω αν γινεται και σε 3 - το red hat 9 ειναι αντιστοιχο με το Core 2 ή και με το 3?????) Απλα σε παλαιοτερο Η/Υ που εχει IDE και δοκιμασα το Core 2 δουλεψε η εφαρμογη μου...

Στο Core 5 που δοκιμασα δεν γινοταν να εγκατασταθει - εβγαζε μηνυμα λαθους σχετικα με τον gcc..

 

Αυτα τα πολλα !!!

Ελπιζω να μπορεσει καποιος να με βοηθησει!!!

Στρατος

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα γινονται γιατι θελω να εγκαταστησω τον ns-2 μαζι με τον ns-bgp που αυτο συμβαινει μονο σε red hat 9 (και απο οτι καταλαβα και σε fedora core 2- δεν ξερω αν γινεται και σε 3 - το red hat 9 ειναι αντιστοιχο με το Core 2 ή και με το 3?????) Απλα σε παλαιοτερο Η/Υ που εχει IDE και δοκιμασα το Core 2 δουλεψε η εφαρμογη μου...

Στο Core 5 που δοκιμασα δεν γινοταν να εγκατασταθει - εβγαζε μηνυμα λαθους σχετικα με τον gcc..

 

Αφού το ns-2 υπάρχει σε RPM, γιατί παιδεύεσαι με gcc κλπ;

 

Συγκεκριμένα το βρήκα στο http://rpm.pbone.net/ ...

Λουκάς Σταμέλλος

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ns-2 υπάρχει σε RPM, γιατί παιδεύεσαι με gcc κλπ;

 

Συγκεκριμένα το βρήκα στο http://rpm.pbone.net/ ...

Ευχαριστω αλλα δεν ξερω αν θα λειτουργησει.....

Θα το δοκιμασω!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Tο NS-2 τρέχει και κατώ από Windows με Cygwin... Δες εδώ

 

Αξιζει να το κανω αυτο μεσω windows?

Θα εχει την ιδια αποδοση ή δεν υπαρχει προβλημα!!

Ευχαριστω!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να το κανω αυτο μεσω windows?

Θα εχει την ιδια αποδοση ή δεν υπαρχει προβλημα!!

Ευχαριστω!!!

 

Κοίτα το καλύτερο είναι να το τρέχεις σε Linux. Εγώ έτσι το έτρεχα όταν έκανα το Master μου (σε Mandrake 10 τότε). Πολύ συμφοιτητές μου το τρέχανε σε windows. Νομίζω ότι είναι λίγο πιο ασταθές, αλλά κατά τα άλλα δεν θα δεις μεγάλη διαφορά. Άντε και πες ότι κάνει λίγη ώρα παραπάνω για την προσομοίωση... Αν ενδιαφέρεσαι να βάλεις Linux και επ'ευκαιρίας να τρέχεις και το NS-2 τότε καλή ιδέα. Γενικά είναι καλή ιδέα να ασχοληθείς με Linux μια και θα ασχοληθείς με δίκτυα.Άν είναι όμως να φας τα κομμάτια σου για να βάλεις στον Core2 κάποια διανομή μόνο και μόνο για να τρέξεις το NS-2 τότε καλύτερα να το τρέξεις από Cygwin.

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον. Τα linux όταν κλείνουν (τα Unix μάλλον) στέλνουν ένα kill signal σε όλες τις διεργασίες που είναι ανοικτές (προγράμματα και άλλα πραγματάκια που τρέχουν στο background). Τώρα αν αυτό αποτυγχάνει... δεν είναι κάτι απλό, οπότε μάλλον θέλει επανεγκατάσταση (εκτός και αν έκανες κάποια ρύθμιση σε κάποιο configuration αρχείο και δημιουργηθηκε αυτό το προβλημα).

 

Φιλε μου δεν έχω ιδέα τι στο καλο γίνετε...έκανα και επανεγκατάσταση τα πέρασα από επάνω (όχι με update). Και το πρόβλημα παραμένει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στο fedorafaq.org, υπάρχει FAQ για FC2, που σου εξηγεί πολύ παραστατικά πώς μπορείς να εγκαταστήσεις, μέσω του yum ή άλλως πως, εφαρμογές για τη διανομή αυτή. Αν και έχω την εντύπωση πως πλέον δεν υποστηρίζεται "επίσημα". Αλλά μια ματία στο FAQ, που είναι πολύ καλό, απλό και κατατοπιστικό θα σε βοηθήσει.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στο fedorafaq.org, υπάρχει FAQ για FC2, που σου εξηγεί πολύ παραστατικά πώς μπορείς να εγκαταστήσεις, μέσω του yum ή άλλως πως, εφαρμογές για τη διανομή αυτή. Αν και έχω την εντύπωση πως πλέον δεν υποστηρίζεται "επίσημα". Αλλά μια ματία στο FAQ, που είναι πολύ καλό, απλό και κατατοπιστικό θα σε βοηθήσει.

 

ευχαριστω για την βοηθεια.

εχω ηδη δει ολα τα faqs, αρκετες βοηθειες απο ιντερβετ αλλα λογω του οτι ειμαι αρκετα εως πολυ αρχαριος δεν μπορω να καταλαβω πως να με βοηθησουν...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι αρκετά απλό και κατατοπιστικό με βήμα προς βήμα καθοδήγηση.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Απλά αναρωτιόμουν -όντας χρήστης linux και έχοντας δοκιμάσει πολλές διανομές- ποιά διανομή χρησιμοποιείτε, και γιατί. Προσωπικά, προτιμώ την kubuntu, γιατί είναι debian made easy, με λίγα λόγια (όχι ubuntu γιατί δεν μου αρέσει το gnome).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια! Η ερώτηση είναι απλή. Έχει βάλει κανείς USB VoIP Phone με το Skype στο Linux. Αν ναι πια διανομή Linux και με πιο USB Phone.

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ειπα να ξεφυγω λιγο απο την Microsoft και τα Windows της και να εγκαταστησω τα Linux.Σε διαφορα ξενα fora ειδα οτι για τους αρχαριους η πιο φιλικη διανομη ειναι η Ubuntu.

Την εγκατεστησα και εχω καποιες αποριες:

1)Γιατι οταν βαλω να ακουσω ενα mp3 μου βγαζει σφαλμα?

2)Πως εγκαθηστω ενα προγραμμα?

3)Γιατι οταν απο τα Linux παω να μπω στα Windows η αναλυση ειναι εντελως διαφορετικη απο εκεινη των Linux.Να πω οτι δεν εχω εγκαταστησει καποιους drivers της nvidia (6600 GT) επειδη δεν ξερω πως :)

4)Οταν ανοιγω τον υπολογιστει ως προεπιλογη εχει να περιμενω 10 δευτερολεπτα για να μπει στα Linux.Εγω θελω να μπαινω μετα απο 9 δευτ στα Windows.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper για πιο αναλυτικά.

 

3) Δεν κατάλαβα τo: "από τα linux πάω να μπω στα windows", μπαίνεις από vmware? Αν ναι, τότε μπορείς να αλλάξεις την ανάλυση όπως και στα κανονικά windows.

4) Ανοίγεις κονσόλα (gnome-console) και γράφεις: sudo gedit /boot/grub/menu.lst (για το όνομα του αρχείου δεν είμαι σίγουρος) και αλλάζεις το default boot και το timeout, δηλαδή ποιο λειτουργικό θες να φορτώνει by default και πόσος χρόνο πρέπει να περάσει για να αρχίσει να το φορτώνει.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ξεφυγω λιγο απο την Microsoft και τα Windows της και να εγκαταστησω τα Linux.Σε διαφορα ξενα fora ειδα οτι για τους αρχαριους η πιο φιλικη διανομη ειναι η Ubuntu.

Την εγκατεστησα και εχω καποιες αποριες:

1)Γιατι οταν βαλω να ακουσω ενα mp3 μου βγαζει σφαλμα?

2)Πως εγκαθηστω ενα προγραμμα?

3)Γιατι οταν απο τα Linux παω να μπω στα Windows η αναλυση ειναι εντελως διαφορετικη απο εκεινη των Linux.Να πω οτι δεν εχω εγκαταστησει καποιους drivers της nvidia (6600 GT) επειδη δεν ξερω πως :)

4)Οταν ανοιγω τον υπολογιστει ως προεπιλογη εχει να περιμενω 10 δευτερολεπτα για να μπει στα Linux.Εγω θελω να μπαινω μετα απο 9 δευτ στα Windows.

1) Προφανώς δεν έχει βρει την κάρτα ήχου σου - καλή τύχη.

2) Αν είναι .rpm απλά το κάνεις διπλό κλικ και ακολουθείς τις οδηγίες. Αν είναι .tar.gz κάνεις ένα tar -xzf [filename] και μετά μπαίνεις στο φάκελο που δημιουργήθηκε και ακολουθείς τις οδηγίες στο INSTALL αρχείο που λογικά υπάρχει μέσα.

3) Άλλαξε ανάλυση από τις ρυθμίσεις του desktop manager σου.

Link to comment
Share on other sites

1)Πρεπει να εχει βρει την καρτα ηχου μου γιατι παιζει τα .ogg αρχεια.

Ο οδηγος που μου εδωσε ο murex πιο πανω διαβασα οτι για να μπορω να ακουσω ενα mp3 πρεπει να εγκαταστησω καποιο codec.Σηγκεκριμενα ο οδηγος γραφει :

 

How to install Multimedia Codecs

Stubby All known codecs work except for wmv

* Read #General Notes

* Read #How to add extra repositories

sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-plugins-base \

gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse \

gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse w32codecs

 

Οταν φτανω στο τελευταιο βημα μου γραφει στο Τερματικο οτι δεν υπαρχει το << gstreamer0.10-ffmpeg >>.Ξερεις που μπορω να το βρω ???

 

2)Εχω βρει ενα προγραμμα και σηγκεκριμενα το << audacity-src-1.2.4b.tar.gz >>.Μπορεις σε παρακαλω πολυ να μου πεις αναλυτικα πως το κανω εγκατασταση γιατι δεν εχω ξαναβαλει προγραμμα σε Linux και οταν διαβασα το readme δεν καταλαβα τιποτα.

3)Αλλαξα την αναλυση και στα δυο λειτοργικα (1024χ768).Αλλα οταν φτιαχνω απο τα κουμπακια της οθονης μου (CRT) την position της εικονας στα Windows χαλαει η ιδια ρυθμισει στα Linux.Καμια ιδεα?

 

Sorry για το μεγαλω post αλλα ειμαι εντελως ασχετος με το Linux !!!!!!!!

 

EDIT : Και κατι αλλο παιδια.Οταν ειμαι στο Linux πως μπορω να παω στα Windows?

Μεχρι τωρα για να το κανω αυτο εκανα επανεκκινηση και μετα διαλεγα λειτουργικο.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αποφάσισα μετά από 10 χρόνια ενασχόλησης με τα Windows, να ασχοληθώ με το Linux. Και αν τα πάω καλά, να τα έχω σαν κύριο λειτουργικό.

Αυτή τη στιγμή κατεβάζω το ubuntu-6.06.1-desktop-amd64.iso

Το πρώτο που θέλω να ρωτήσω (έχω διαβάσει ήδη αρκετά το φόρουμ το techteam) είναι πώς μπορώ να το εγκαταστήσω στο σκληρό. Φυσικά, η πρώτη μου απόπειρα θα είναι από live cd. Αργότερα όμως, όταν αποφασίσω να το εγκαταστήσω, πώς το κάνω; Διάβασα ότι υπάρχει πρόβλημα με ntfs file system και ότι πρέπει να το κάνω fat32. Το ext2 γίνεται μέσω linux; Αυτή τη στιγμή έχω χωρισμένο το μοναδικό σκληρό που έχω, σε 3 partitions (c: 50mb που έχω τα xp, d: 50 mb κενά για να βάλω το linux και e: περίπου 140 gb, όπου βάζω τα αρχεία που κατεβάζω). Και τα 3 partitions είναι σε ntfs. Αν θελήσω να εγκαταστήσω το ubuntu (αλήθεια, είναι η κατάλληλη διανομή για κάποιον που δεν έχει ιδέα, όπως εγώ;) στο d: που είναι κενός, πρέπει να τον κάνω σε fat32. Μέσω περιβάλλοντος Windows δε γίνεται. Από το cd εγκατάστασης των Windows (και συγκεκριμένα από την κονσόλα αποκατάστασης) μπορώ να το κάνω σε ntfs; Αν όχι, μάλλον θα χρειαστώ το partition magic. Πού μπορώ να το βρω.

Και λίγα λόγια για το hardware που έχω και για το software που θέλω να χρησιμοποιήσω. Εκτυπωτή έχω hp 815c και από ότι είδα υποστηρίζεται κανονικά. Modem usb adsl sagem fast 840 over isdn. Έχω και θήκη για σκληρό δίσκο που τον συνδέω με usb εξωτερικά. Webcam crypto και επίσης card reader και συνδέω με usb το κινητό μου τηλέφωνο (Nokia 6270). Αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να εγκαταστήσω το pc suite της Nokia σε Linux;

Όπου να ναι κατεβαίνει και θα κάνω την πρώτη μου απόπειρα.

Θα σας παρακαλούσα πάρα πολύ για τη βοήθειά σας.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1)Πρεπει να εχει βρει την καρτα ηχου μου γιατι παιζει τα .ogg αρχεια.

Ο οδηγος που μου εδωσε ο murex πιο πανω διαβασα οτι για να μπορω να ακουσω ενα mp3 πρεπει να εγκαταστησω καποιο codec.Σηγκεκριμενα ο οδηγος γραφει :

 

How to install Multimedia Codecs

Stubby All known codecs work except for wmv

* Read #General Notes

* Read #How to add extra repositories

sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-plugins-base \

gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse \

gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse w32codecs

 

Οταν φτανω στο τελευταιο βημα μου γραφει στο Τερματικο οτι δεν υπαρχει το << gstreamer0.10-ffmpeg >>.Ξερεις που μπορω να το βρω ???

 

2)Εχω βρει ενα προγραμμα και σηγκεκριμενα το << audacity-src-1.2.4b.tar.gz >>.Μπορεις σε παρακαλω πολυ να μου πεις αναλυτικα πως το κανω εγκατασταση γιατι δεν εχω ξαναβαλει προγραμμα σε Linux και οταν διαβασα το readme δεν καταλαβα τιποτα.

3)Αλλαξα την αναλυση και στα δυο λειτοργικα (1024χ768).Αλλα οταν φτιαχνω απο τα κουμπακια της οθονης μου (CRT) την position της εικονας στα Windows χαλαει η ιδια ρυθμισει στα Linux.Καμια ιδεα?

 

Sorry για το μεγαλω post αλλα ειμαι εντελως ασχετος με το Linux !!!!!!!!

 

EDIT : Και κατι αλλο παιδια.Οταν ειμαι στο Linux πως μπορω να παω στα Windows?

Μεχρι τωρα για να το κανω αυτο εκανα επανεκκινηση και μετα διαλεγα λειτουργικο.

 

Κανεις ????????? :(

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Οταν φτανω στο τελευταιο βημα μου γραφει στο Τερματικο οτι δεν υπαρχει το << gstreamer0.10-ffmpeg >>.Ξερεις που μπορω να το βρω ???

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά τελικά δεν χρειαζόταν. Αγνόησε το.

 

2)Εχω βρει ενα προγραμμα και σηγκεκριμενα το << audacity-src-1.2.4b.tar.gz

 

tar -zxvf audacity-src... δημιουργείται ένα νέο directory

cd audacity-... μπαίνεις μέσα στο νέο directory

ακολουθείς τις οδηγίες από το αρχείο README.

 

EDIT : Και κατι αλλο παιδια.Οταν ειμαι στο Linux πως μπορω να παω στα Windows?

Μόνο με reboot

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εφόσον δουλεύεις με dual-boot σύστημα. Η άλλη λύση είναι να έχεις σε ένα από τα δύο Operating Systems το VMWare ή συναφές πρόγραμμα, και να έχεις φορτωμένο το άλλο OS μέσα στο VMWare

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...