Jump to content

Είστε ευχαριστημένοι από την Wind;


crazy_4
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένος/η από την TIM;  

521 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένος/η από την TIM;

    • ΝΑΙ
      323
    • ΟΧΙ
      198


Recommended Posts

Μου αρέσει που βάφτίζεις "τεράστια απατεωνιά" κάτι που ακόμα και τώρα είναι από τα πιο συμφέρον στην αγορα! Να θυμίσω και κάτι ακόμα για την εταιρία που "έκανε προσιτή την κιν.τηλεφωνία στην Ελλάδα". Γαι τις ξεκάθαρες χρεώσεις και την τεράστια διαφήμιση που έκανε πριν 3,5 χρόνια με την αλλαγή του ευρώ ότι στρογγυλεύει και αναπροσαρμόζει τις τιμές προς τα κάτω(για κάτι δέκατα του ευρώ μιλάμε).Θυμάμαι κάτι απίστευτες διαφημίσεις για κάτι τόσο μικρό Αφού έκανε όλη αυτή τη καμπάνια κάνει και μια από τις πιο ξεφτυλισμένες κινήσεις στη Ελλάδα(Μάρτιο 2002):αυξάνει τα τιμολόγιά της προς τα πάνω περισσότερο από την διαφημιζόμενη μείωση(μηνύματα)! Είχα Cote εταιρικό τότε και τη γλύτωσα...όχι για πολύ όμως μέχρι που αναπροσάρμοσε(χωρίς φυσικά διαφήμιση) τα τιμολόγιά της και διπλασίασε την χρέωση για κλήσεις εκτός του δικτύου της (από 36δρχ σε 74δρχ το λεπτό). Σημείωση:Η ΣΤΕΤ(τώρα ΤΙΜ) σε ολόιδιο πρόγραμμα άφησε τις χρεώσεις ακριβώς τις ίδιες! Αυτό ΔΕΝ είναι χοντράδα για σένα. Η μήπως δεν το ήξερες;Γιατί εκεί φαίνεται το marketing.Να μη πω για την ανανέωση συμβολαίου(18μηνο συμβόλαιο-αν θες να στο στείλω με email) και επιδοτήσεις που μικρότερες δεν υπάρχουν στην αγορα.Δυστυχώς γεύτηκα την"αξιοπιστία" της Cosmote με το πιο άγριο τρόπο... Να είναι καλά η φορητότητα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα μηνύματα ΟΛΕΣ ΤΑ ΑΥΞΗΣΑΝ....κάτι που δεν το θυμάσαι!Και από τότε λέγαμε περί κλίκας!Δες τη συνολική χρέωση των εταιρειών και μετά έλα να μου πεις!Για τις επιδοτήσεις.....μην παίρνεις όρκο γιατί τα έχω ακούσει και των άλλων εταιρειών!Δυστυχώς η κλίκα κυριαρχεί τώρα πια και για αυτό παραπονιόμαστε!

 

Με το να μου λες ότι επειδή είναι το πιο συμφέρον στην αγορά μετά από όλα αυτά πού έγιναν(αυτό το έκανες και στο αντίστοιχο topic)....συγγνώμη αλλά με κάνεις να πιστεύω ότι όντως δουλεύεις στην ΤΙΜ όπως έχω διαβάσει από κάποιους άλλους εδώ!Αν εσύ δεν σκέφτεσαι το ανήθικο αυτής της πράξης της ΤΙΜ.....συγγνώμη αλλά σε αυτή την περίπτωση έχωουμε σεβασμό προς τον πελάτη όχι απλώς μηδέν αλλά βάζουμε και αρνητικό πρόσημο!!!

 

Μου αρέσει που αμφισβητείς κιόλας ότι όντως ήταν η εταιρεία που έφερε τα πάνω κάτω στην αγορά κινητής.Και συμφωνώ ότι τα τελευταία 3.5 χρόνια υπάρχει αυτή η συμμαχία και δεν είναι μόνο η Cosmote που κάνει διάφορα.

 

Μου φαίνεται όμως ότι απαντάς επιλεκτικά γιατί σου παρέθεσα πολλά στοιχεία αλλά εσύ μου δίνεις ένα και αυτό....το παρουσιάζεις όπως θες!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα...........για το πόσο εμπιστοσύνη έχουν οι χρήστες στην ΤΙΜ φαίνεται από το αντίστοιχο topic που λέει για το ποια εταιρεία θεωρείται πιο ΑΦΕΡΕΓΓΥΑ!Ένα περίεργο πράγμα.....είναι η μοναδική δημοσκόπηση που είναι πρώτη και με διαφορά η ΤΙΜ!Και μην μου πεις τα παραδείγματα όπως στις δημοσκοπήσεις σε στυλ ΝΟΚΙΑ...ξέρεις τι εννοώ γιατί εδώ δεν ισχύει όπως πολύ καλά θα ξέρεις!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που βάφτίζεις "τεράστια απατεωνιά" κάτι που ακόμα και τώρα είναι από τα πιο συμφέρον στην αγορα! Να θυμίσω και κάτι ακόμα για την εταιρία που "έκανε προσιτή την κιν.τηλεφωνία στην Ελλάδα". Γαι τις ξεκάθαρες χρεώσεις και την τεράστια διαφήμιση που έκανε πριν 3,5 χρόνια με την αλλαγή του ευρώ ότι στρογγυλεύει και αναπροσαρμόζει τις τιμές προς τα κάτω(για κάτι δέκατα του ευρώ μιλάμε).Θυμάμαι κάτι απίστευτες διαφημίσεις για κάτι τόσο μικρό Αφού έκανε όλη αυτή τη καμπάνια κάνει και μια από τις πιο ξεφτυλισμένες κινήσεις στη Ελλάδα(Μάρτιο 2002):αυξάνει τα τιμολόγιά της προς τα πάνω περισσότερο από την διαφημιζόμενη μείωση(μηνύματα)! Είχα Cote εταιρικό τότε και τη γλύτωσα...όχι για πολύ όμως μέχρι που αναπροσάρμοσε(χωρίς φυσικά διαφήμιση) τα τιμολόγιά της και διπλασίασε την χρέωση για κλήσεις εκτός του δικτύου της (από 36δρχ σε 74δρχ το λεπτό). Σημείωση:Η ΣΤΕΤ(τώρα ΤΙΜ) σε ολόιδιο πρόγραμμα άφησε τις χρεώσεις ακριβώς τις ίδιες! Αυτό ΔΕΝ είναι χοντράδα για σένα. Η μήπως δεν το ήξερες;Γιατί εκεί φαίνεται το marketing.Να μη πω για την ανανέωση συμβολαίου(18μηνο συμβόλαιο-αν θες να στο στείλω με email) και επιδοτήσεις που μικρότερες δεν υπάρχουν στην αγορα.Δυστυχώς γεύτηκα την"αξιοπιστία" της Cosmote με το πιο άγριο τρόπο... Να είναι καλά η φορητότητα...

 

Πολύ καλά και σωστά όλα αυτά που λές , αλλά το θέμα ρωτάει χαρακτηριστικά αν είμαστε ευχαριστημένοι από την ΤΙΜ.

Δεν καλύπτεται καμία απατεωνιά της ΤΙΜ , όσο και αν συγκρίνεις με άλλες απατεωνιές, άλλων εταιριών.

Και όσο και αν συμφέρουσα προσφορά εξακολουθεί να είναι το νον-στοπ , εξακολουθεί να είναι η μεγαλύτερη απατεωνιά που έχει γίνει ποτέ στην καρτοκινητή τηλεφωνία.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

δε θέλω να πάρω ανάποδες αλλά με αυτά που ακούω δε μπορώ να συγκρατηθώ.

Η "μεγάλη απατεωνιά" της ΤΙΜ όπως την αποκαλείς έγινε με προειδοποίηση.ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ ΤΗΣ cosmote και της vodafone δε τις λες...όμως εκεί δε κουνιέται φύλλο(ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ)

Παραδείγματα:η cosmote στα εταιρικά άλλαξε τις χρεώσεις sms χωρίς να προειδοποιήσει καν ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.Αν δεν είναι αυτό αφερέγγυο ποιο είναι;

vodafone:κλειδώνει τις επιδοτήσεις στις vodafone live συσκευές λες και αρέσει σε κανέναν.Μάλιστα δε δίνει το δικαίωμα τις επιλογής ανάμεσα σε καθαρές και μπάσταρδες συσκευές.μάλιστα στις vodafone live συσκευές όπως ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥ SONY ERICSSON V800 βάζει το κουμπί πρόσβασης στο "ζωντανό μενού" πάνω στο πλήκτρο ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ με αποτέλεσμα αν κλήσει ο συνομιλητής πρώτος την γραμμή πάπαλα 35 ΛΕΠΤΑ.Οι παλιο απατεώνες.

ότι η cosmote έφερε την επανάσταση είναι σίγουρο,είχε καλό marketing...που κάθε 5 λεπτά στην τηλεόραση είχε διαφήμιση με τα ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΠΑΚΕΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΕΚΕΙΝΗΣ.Μάλιστα η cosmokarta δεν είχε ούτε καν SMS!και είχε το θράσσος να το διαφημίσει.Τις πουστιές με το i-mode δε τις βάζεις μέσα; που σου κάνει δήθεν μεγαλύτερη έκπτωση σε αυτές και σε κλειδώνει ουσιαστικά στο δίκτυο της cosmote;(wap δεν υποστηρίζουν σε άλλες εταιρίες και mms που δοκίμασα πάπαλα)

 

η εξυπηρέτηση πελατών στην ΤΙΜ δε ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ.ούτε το 1231(ΙΝΤΕΡΝΕΤ,wap,mms) ούτε το 1260(γενικές πληροφορίες,παράπονα κτλ) ούτε το 1277(εταιρικοί πελάτες) Να μη λέμε ότι θέλουμε...

 

Όσον αφορά την ποιότητα ΚΛΗΣΗΣ ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΘΗΝΑ να μου πεις που ακριβώς σου έχει ρίξει ποιότητα κλήσης για να μιλάμε με στοιχεία.Ακόμα και στο Βόλο που το traffic αγγίζει κάθε δευτερόλεπτο το 100% ποτέ δεν έχει πέσει η ποιότητα κλήσης.Και εσύ μου λες για Ν.Σμύρνη που έχει και πυκνό δίκτυο...όχι ΔΕ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ.Να πάν οι φίλοι σου και οι γνωστοί σου που πολύ αμφιβάλλω αν έχουν ΤΙΜ(αλλιώς δε θα μίλαγαν για ποιότητα ήχου) να κοιτάξουν τα κινητά τους.Φέρε μου ένα κινητό cosmote και ένα κινητό ΤΙΜ να δούμε ποιο θα έχει μεγαλύτερο bit error rate(καλά με vodafone άστο,θα γελάμε και οι δύο) όχι τίποτα άλλο αλλά περνάει και οπτική ίνα από την περιοχή σου άρα παρεμβολές καπέλο...Μη λες ψέματα αν δεν έχεις χρησιμοποιήσει το δίκτυο.εγώ επικοινωνώ και με αθήνα-και όχι με Νέα Σμύρνη αλλά με Γουδί που καλύπτεται από τον Πύργο των Αθηνών με traffic που είναι αστρονομικά μεγαλύτερο από κάθε περιοχή της Αθήνας-και η ποιότητα είναι κάτι παραπάνω από ΤΡΟΜΕΡΗ.Και κάτι άλλο:εγώ δεν ακούω τι λεν οι άλλοι(οι οποίοι κάνουν την τρίχα τριχιά,θα τους έτυχε μια φορά και το γενικεύουν 100%) αλλά βγάζω μόνος μου συμπεράσματα.

Αν το έκανε η cosmote αυτό με το ΝΟΝ ΣΤΟΠ ΔΕ ΘΑ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.Εδώ εσύ μας διαψεύδεις ότι κάθε 2 ώρες έπεφτε η γραμμή τη στιγμή που έχω αδιάσειστα στοιχεία για αυτό το θέμα καθώς είναι ΚΑΘΑΡΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ.Τώρα βέβαια που βρήκες το σήμα στη θάλασσα ένας θεός ξέρει(εγώ όταν πήγαινα Κρήτη με siemens cx65 μετά από 1 ώρα εκκίνησης από Πειραιά χάθηκε το σήμα της cosmote-δεν έδινε πρόσβαση βασικά- και εμφανίστηκε μία ώρα πριν φτάσω Χανιά)

Συμφωνώ ότι η ΤΙΜ έκανε χοντράδα με το ΝΟΝ ΣΤΟΠ αλλά θα τιμωριθεί,μην ανησυχείς.Το θέμα είναι ότι έχουν γίνει μεγαλύτερες χοντράδες χωρίς τιμωρία και εμείς βρίκαμε να ρίξουμε όλη την απέχθεια για την κινητή τηλεφωνία στην ΤΙΜ.Εγώ βρίσκω συμφέρουσα την υπηρεσία αλλά χοντράδα την τροποποίηση της.διαμαρτυρήθηκα(έστειλα στην ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ) αλλά όχι να την αποκαλούμε και ως την απατεωνιά του αιώνα :!: καθώς ενημέρωσε όλους τους συνδομητές με sms την τροποποίηση.άλλοι δεν ενημερώνουν καθόλου...αυτό είναι χειρότερο!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα...........για το πόσο εμπιστοσύνη έχουν οι χρήστες στην ΤΙΜ φαίνεται από το αντίστοιχο topic που λέει για το ποια εταιρεία θεωρείται πιο ΑΦΕΡΕΓΓΥΑ!Ένα περίεργο πράγμα.....είναι η μοναδική δημοσκόπηση που είναι πρώτη και με διαφορά η ΤΙΜ!Και μην μου πεις τα παραδείγματα όπως στις δημοσκοπήσεις σε στυλ ΝΟΚΙΑ...ξέρεις τι εννοώ γιατί εδώ δεν ισχύει όπως πολύ καλά θα ξέρεις!

 

κάτι ακόμα: ξέρεις την παροιμία "καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα;" Επιπλέον πιστεύεις στις δημοσκοπήσεις; Στην δημοσκόπηση "ποιο είναι το καλύτερο "δίκτυο" κινητής τηλεφωνίας" βγαίνει πρώτη η vodafone.επίσης στο ποιο δίκτυο χρησιμοποιείτε.Και όμως η vodafone έπεσε σε 1 μέρα και αυτή τη στιγμή δικτυακά θεωρείται ξεπεσμένη.Εσύ αυτό πως το δικαιολογείς φίλε μου; ποιας εταιρίας οι υπάλληλοι μπαίνουν μέσα στο forum περισσότερο;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λές, την έχεις πάρει γραμμή ότι το θέμα μας ρωτάει αν είμαστε ευχαριστημένοι από την ΤΙΜ ;

Αφού θέλεις τόσο πολύ να συζητήσεις για τις απατεωνιές των άλλων εταιριών , άνοιξε ένα νέο θέμα και συζήτα το .

Εδώ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜ.

 

Ξεκολήστε επιτέλους..Τόσο πολύ σας πειράζει πια ; Ε να μην κάνετε π@π@ριές με τις ηλίθιες πολιτικές σας , για να μη σας τα χώνουνε..

 

Κάποιος Mod δεν υπάρχει για να ενημερώσει μερικούς , τι ρωτάει ακριβώς το συγκεκριμένο thread ,μιας και δεν βλέπουν τον τίτλο :whistle:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ξεκίνησα τη συζήτηση αυτή; αλλά τα βάρη πάλι σε εμένα θα πέσουν όπως πάντα.

Απλά με ενοχλεί που κάποιοι εδώ μέσα κάνουν την τρίχα καραβοσχοινο...Επιτέλους δηλαδή...πολύ πάει αυτό με το ΝΟΝ-stop.πολύ θα χαιρόταν κάποιοι να το έκοβε εντελώς για να την κράζουν για 30 χρόνια ακόμα αλλά δε τους έγινε η χάρη για αυτό βγάζουν τη χολή τους :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ξεκίνησα τη συζήτηση αυτή; αλλά τα βάρη πάλι σε εμένα θα πέσουν όπως πάντα.

Απλά με ενοχλεί που κάποιοι εδώ μέσα κάνουν την τρίχα καραβοσχοινο...Επιτέλους δηλαδή...πολύ πάει αυτό με το ΝΟΝ-stop.πολύ θα χαιρόταν κάποιοι να το έκοβε εντελώς για να την κράζουν για 30 χρόνια ακόμα αλλά δε τους έγινε η χάρη για αυτό βγάζουν τη χολή τους :mad:

 

 

Εγώ πάντως , πέθανα από τη χαρά μου μόλις είδα ότι από νόν στοπ έγινε 500 γιατί δουλεύω σε vodafone-cosmote (part time σε κάθε μια,είμαι πολύτιμος βλέπεις) και άρχισα να κράζω. Δεν είναι που απλά αγόρασα 2 πακετάκια 40 ευρώ και νιώθω εξαπατημένος.

Επίσης πόσταρα αρχικά εδώ λέγοντας γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος από την ΤΙΜ(δές στην πρώτη σελίδα) . Δεν έχω όρεξη να συζητήσω με κανέναν εδώ για τις απατεωνιές των άλλων εταιριών ( που γνωρίζω οτί έγιναν) .

 

Από την άλλη πλευρά εσύ ,έχεις κάνει 2 πόστς σχετικά με απατεωνιές άλλων εταιριών, προσπαθείς χωρίς αποτέλεσμα να καλύψεις τις απατεωνιές τις ΤΙΜ, και μας ζητάς και τα ρέστα που έχουμε θυμώσει , επειδή άλλα μας διαφήμισε και άλλα μας πούλησε..

Ποιος από τους 2 δεν μας τα λέει καλά ; Μυαλό όλοι έχουμε ( ευτυχώς) και μπορούμε να κρίνουμε .

 

Εγώ επιμένω. Να ανοίξεις ένα νέο θέμα για γενικές απατεωνιές, να ξεδώσεις!

 

 

Εγώ μια φορά, ευχαριστημένος από την ΤΙΜ δεν είμαι. Θα ήθελα πολύ πάντως να ήμουν , ώστε να εκμεταλευόμουν αυτή τη στιγμή που μιλάμε, την υπέρτατη(έτσι ακούστηκε) προσφορά ΝΟΝ-ΣΤΟΠ.

 

Τελικά έγινε 500-ΣΤΟΠ και ΚΟΡΟΙΔΙΑ-START.

 

Αυτό με ρωτάει το θέμα, σε αυτό απαντάω. Τι δεν σου αρέσει; Η συμπεριφορά της εταιρίας σου ;Από αυτούς να ζητήσεις τα ρέστα και όχι από τα θύματα της. :mad:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα ΟΛΕΣ ΤΑ ΑΥΞΗΣΑΝ....κάτι που δεν το θυμάσαι!Και από τότε λέγαμε περί κλίκας!Δες τη συνολική χρέωση των εταιρειών και μετά έλα να μου πεις!Για τις επιδοτήσεις.....μην παίρνεις όρκο γιατί τα έχω ακούσει και των άλλων εταιρειών!Δυστυχώς η κλίκα κυριαρχεί τώρα πια και για αυτό παραπονιόμαστε!

 

Με το να μου λες ότι επειδή είναι το πιο συμφέρον στην αγορά μετά από όλα αυτά πού έγιναν(αυτό το έκανες και στο αντίστοιχο topic)....συγγνώμη αλλά με κάνεις να πιστεύω ότι όντως δουλεύεις στην ΤΙΜ όπως έχω διαβάσει από κάποιους άλλους εδώ!Αν εσύ δεν σκέφτεσαι το ανήθικο αυτής της πράξης της ΤΙΜ.....συγγνώμη αλλά σε αυτή την περίπτωση έχωουμε σεβασμό προς τον πελάτη όχι απλώς μηδέν αλλά βάζουμε και αρνητικό πρόσημο!!!

 

Μου αρέσει που αμφισβητείς κιόλας ότι όντως ήταν η εταιρεία που έφερε τα πάνω κάτω στην αγορά κινητής.Και συμφωνώ ότι τα τελευταία 3.5 χρόνια υπάρχει αυτή η συμμαχία και δεν είναι μόνο η Cosmote που κάνει διάφορα.

 

Μου φαίνεται όμως ότι απαντάς επιλεκτικά γιατί σου παρέθεσα πολλά στοιχεία αλλά εσύ μου δίνεις ένα και αυτό....το παρουσιάζεις όπως θες!

Τόσο πολύ σέβεσαι την άποψη των άλλων, αφού καν δεν διαβάζεις το νόημα αυτών που γράφω και τους "βαφτίζεις" υπαλλήλους εταιρίας όσους δεν έχουν την ίδια άποψη με σένα. Ποιος είσαι ρε φίλε;; Εγώ σε στάμπαρα καθόλου;; Μήπως δεν έδωσα και εξηγήσεις για το τι γράφω; Ο μόνος λόγος που δίνω posts είναι να ενημερώνω για το συμφέρον τους όσους θέλουνε να ακούνε εδώ μέσα(όπως κάνω κι εγώ).Πρώτη μου και τελευταία φορά που τα παίρνω στο κρανίο εδώ μέσα...

p.s συγνώμμη αν παρασύρθηκα και έγραψα πράγματα που δεν έχουν σχέση με το topic. Δεν φταίω μόνο εγώ όμως...

Link to comment
Share on other sites

. Αυτό με ρωτάει το θέμα, σε αυτό απαντάω. Τι δεν σου αρέσει; Η συμπεριφορά της εταιρίας σου ;Από αυτούς να ζητήσεις τα ρέστα και όχι από τα θύματα της. :mad:

όχι δεν είναι εταιρία μου ούτε έχω καμιά σχέση.Αμάν πια...δηλαδή όποιος υποστηρίζει μια εταιρία πρέπει να δουλεύει σε αυτήν;είμαι εταιρικός πελάτης,έχω F2g και 2ΙΝ1 στο πιο αχτύπητο δύδιμο κινητής τηλεφωνίας(έστω,500 stop+sms) αλλά δεν είμαι από αυτούς που κρίνουν από μια υπηρεσία(η οποία έχει καταχραστεί σε έσχατο ΒΑΘΜΟ) όλη την πολιτική της εταιρίας ΤΙΜ.όπως όλες οι εταιρίες έτσι και η ΤΙΜ προσπαθεί να βγάλει χρήματα με πλάγιους τρόπους.όχι,δεν ανοίγω άλλο θέμα για να μου βγει το μένος μου προς τις άλλες εταιρίες.Απλά θέλω να δείξω ότι αν και η τροποποίηση του ΝΟΝ ΣΤΟΠ είναι απατεωνιά δεν είναι η μόνη στην ελληνική αγορά.Έχω απευθυνθεί προς ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ σχετικά με τα παράπονα μου,δε περιμένω από το myphone να μου τα λύσει(στο τέλος γίνομαι και ο κακός της υπόθεσης)

αν θεωρείς ότι είσαι εξαπατημένος απευθύνσου στο ΙΝΚΑ όπως και εγώ.Εντάξει,δεν είσαι ευχαριστημένος με αυτήν την τροποποίηση αλλά κάθε λίγο και λιγάκι μας τρυπάς τα αυτιά.Μην ανησυχείς,τα πήρε τα μηνύματά της η ΤΙΜ :mad: Αλλά με λόγια,με πράξεις μίλα!

Το σχόλιο περί εργαζομένων δεν είναι για εσένα,για κάποιους άλλους χτυπάει η καμπάνα κε "ενισχυτή λήψης"

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλύτερα αν όλοι λέγαμε απλώς τη γνώμη μας σε σχέση με το αν είμαστε ευχαριστημένοι με την ΤΙΜ και όχι να αρχίζουμε προσωπικές κόντρες...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

mixtri:

Για την ποιότητα ακουστικής..........ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μην είσαι τόσο απόλυτος!Για αν έχουν παράπονα κάποια παιδιά σημαίνει ότι γίνεται!Κι εγώ στην αρχή δεν το πολυπίστευα αλλά το διαπίστωσα και ο ίδιος!Δεν με νοιάζει είτε το πιστεύεις είτε όχι αλλά από την στιγμή που δεν είσαι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ σε αυτές τις περιοχές που λέμε για να το διαπιστώσεις ο ίδιος ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟΣ!

 

Για τη προειδοποίηση....ε τώρα μας δουλεύεις!Δεν διάβασες τι έγραψα;Μέχρι και οι υπάλληλοι των καταστημάτων ΤΙΜ αλλά και η εξυπηρέτηση ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ μίλαγαν για ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ!Κάποια παιδιά που το είχαν πάρει προς το τέλος του μήνα(και φίλοι μου μέσα σε αυτούς) έλαβαν το μήνυμα 1/9!!!!Και αυτό ήρθε σε 2 κομμάτια!Στην αρχή έλεγε ότι το NON STOP προσθέτει άλλη μια δυνατότητα,δηλαδή τα 500 μηνύματα και μετά από 10' που έχει χαρεί ο χρήστης ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 500'!!!!Ωραία ενημέρωση!Μην κοιτάς που εμείς το μαθαίνουμε από εδώ!Είμαστε ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ!Οι περισσότεροι παλιοί την αλλαγή την έμαθαν λίγες μέρες πριν!

 

Για τις απατεωνιές που λες......καμία εταιρεία από τις 2 που ανέφερες δεν λάνσαρε ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΑΚΕΤΟ που βασίζεται σε 1 υπηρεσία και ξαφνικά το άλλαξε!Όλες κάνουν αλλαγές αλλά αν παρατηρήσεις ότι τιμολογιακές αλλαγές κάνουν συνήθως κάνουν μείωση κάπου άλλου και αντισταθμίζουν τις χρεώσεις!Δεν είπα ότι μου αρέσει αυτό αλλά....!

 

Για το μάρκετινγκ της Cosmote.....οι διαφημίσεις την έκαναν πρώτη;Όχι οι ξεκάθαρες και φθηνές για την εποχή χρεώσεις;Μας δουλεύεις τώρα;Δεν συζητάμε για τώρα αλλά ΓΙΑ ΤΟΤΕ!Τα μηνύματα δεν τα ενεργοποιήσε κατευθείαν αλλά ΚΑΙ ΠΑΛΙ ήταν η πιο φθηνή για την εποχή όταν τα έβαλε!Και σε αυτό δεν μπορείς να μου πεις τίποτα γιατί είναι γεγονότα και τότε ψαχνόμουν πάρα πολύ να πάρω κινητό και για αυτό ΤΟΤΕ κατέληξα εκεί!Αλλιώς ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να πάρω κινητό!

 

Για τις 2 ώρες......είπα ότι δεν είμαι σίγουρος αλλά είχα κάνει κλήσεις 2 ωρών.Τώρα δεν παίρνω και όρκο αν ήταν κάνα λεπτό πιο πριν ή πιο μετά για αυτό και δεν στο είπα με σιγουριά αυτό πριν.Για το καράβι........ναι φίλε μου!!!ΜΙΛΑΓΑ ΤΟΣΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!Γύρναγα από ΠΑΡΟ και λίγο πριν αναχωρήσει το πλοίο μέχρι να το κλείσω μια χαρά μίλαγα!Μην υπερβάλλεις λοιπόν!

 

Για την εξυπηρέτηση πώς λες ότι δεν χρεώνεσαι όταν Η ΙΔΙΑ Η ΤΙΜ είχε βγάλει ανακοίνωση μαζί με τους άλλους 2 και το είχαμε κάνει και θέμα!Και να σου πω και το άλλο..................στο πακέτο F2G στον τιμοκατάλογο έχει 2 τηλέφωνα εξυπηρέτησης και το ένα λέει για 0.10€ ανά κλήση και το άλλο είναι κανονικό νούμερο ΤΙΜ και το χρεώνεσαι σαν να παίρνεις σε κινητό!Η ΙΔΙΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ το λέει σια ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ!!!!

 

haforce:

Για το αν είσαι υπάλληλος της ΤΙΜ......δεν το ανέφερα εγώ αλλά άλλοι σε άλλα posts/topics και εσύ με τον τρόπο σου με κάνεις να πιστεύω ότι τα παιδιά φαίνεται ότι δίκαια το ισχυρίζονται αυτό!Είτε το λένε για πλάκα είτε σοβαρά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για το αν είσαι υπάλληλος της ΤΙΜ......δεν το ανέφερα εγώ αλλά άλλοι σε άλλα posts/topics και εσύ με τον τρόπο σου με κάνεις να πιστεύω ότι τα παιδιά φαίνεται ότι δίκαια το ισχυρίζονται αυτό!Είτε το λένε για πλάκα είτε σοβαρά!

 

κανείς άλλος δεν το ισχυρίστηκε αυτό. Απλά λέω τη γνώμη μου. Και να προσέχεις πολύ τι γράφεις γιατί η παρεξήγηση είναι πολύ εύκολη. Ειδικά με τέτοιες ανόητες και ηλίθιες σταμπες

Link to comment
Share on other sites

runner,

και όμως η χωτητικότητα που υπάρχει στην Αθήνα και ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ(πλέον δεν μπορεί να γυρίσει η κεραία σε HR) δεν επιτρέπουν την πτώση της ποιότητας ήχου.Είναι τεχνικά αδύνατο. Και πάλι η ΤΙΜ έχει ανώτερη ποιότητα σταθερού τηλεφώνου όπως πολύ σωστά τόνισε ένα μέλος του myphone αφού δε συμπιέζει τον ήχο και το bit error rate είναι συνεχώς κολλημένο στο 0%!(λόγω EFR και ποιότητας σήματος) Για αυτό σου λέω...Και πάλι όπως σου είπα και πριν από εμπειρία που έχω από Βόλο που τα κανάλια είναι στο τσαφ να φορτώσουν(100% traffic) η ποιότητα είναι τρομερή και ποτέ δεν πέφτει. Όσον αφορά αυτά που λένε στο forum είναι κακίες.Αν τους έτυχε μια φορά σε καμιά απομακρυσμένη περιοχή το κάνουν θέμα και το ανάγουν στο γενικό(που το overbooking το παθαίνει και ο ΟΤΕ...) Για πήγαινε στο Κιλκίς,στην Καρδίτσα και γενικά στην επαρχία να δεις τι ποιότητα ήχου έχει η cosmote και μετά τα λέμε.Εσύ μου λες για Ν.Σμύρνη.όχι,δε ζω στην Αθήνα αλλά επικοινωνώ καθημερινά με αθήνα(με ΤΙΜ συγκρεκριμένα) Οπότε checkare το κινητό σου καλύτερα.

 

όσον αφορά την προειδοποίηση έγινε τέλος Αυγούστου σε όλους τους συνδρομητές :worry: Πάντως όλη η καταστροφή σε εσάς πέφτει...

 

Συνφωνώ αλλά νισάφι το έχετε κάνει πια...υπάρχουν και χειρότερα.Εξάλλου έχουν γίνει οι καταγγελίες στο ΙΝΚΑ και στην ΕΕΤΤ,μην το τραβάτε άλλο...γιατί κάνετε όπως τις παλιές κακές εποχές με την αναφορα στο Bfree που ενώ είχε την φάγατε γιατί έτρωγε 4 χαρακτήρες από το μήνυμα :mad:

 

Ναι,οι διαφημίσεις της την έκαναν πρώτη όπως και εσένα και εμένα να την επιλέξουν από την πρώτη μέρα της καρτοκινητής.όλοι την ήξεραν πολύ πριν αρχίσει εμπορική διάθεση(2-3 χρόνια ενώ για telestet panafon δεν ήξεραν)για το "τρομερό" δίκτυο που λάσναρε(δεν είχα σήμα ούτε στην ΚΑΡΔΙΤΣΑ,τι για επαρχία) και για τις "ξεκάθαρες" χρεώσεις που δεν είχαν διαφορά από τις άλλες εταιρίες(τότε οι εργαζόμενοι του ΟΤΕ έλεγαν για την ΤΙΜ που σου έπαιρνε το ΦΠΑ από την κάρτα και ότι δήθεν σε έκλεβε και ότι το δίκτυο ήταν χάλια) Βγήκε το όνομα,άντε να το διορθώσει.

 

Για τη θαλάσια κάλυψη δεν υπερβάλλω,ρώτα και άλλους που ταξιδεύουν για Κρήτη να σου πουν.Απελπισία σκέτη.Επίσης το ίδιο συνέβη και στο ταξίδι Θεσσ/νίκη-Λέσβος-όχι με ΝΕΛ lines-άρα είναι γενικό το πρόβλημα

 

Το 1260 το έχει με χρέωση;(γενικές πληροφορίες) όχι...μόνο το 1266 :!: Και όμως το 1260 χρησιμοποιούν όλοι οι συνδρομητές.δε χρεώνει cs

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

haforce:

Κανείς άλλος;;;;;;Έλεγξε κάποια topics και μετά έλα πες μου αν στο είπαν εσένα αυτό ή όχι!Δεν το έβγαλα από το μυαλό μου!!!!

 

mixtri:

Μην είσαι τόσο σίγουρος για αυτό που λες,τουλάχιστον όσο αφορά την Αθήνα.όλοι πια είναι κακοί και θέλουν να πλήξουν την ΤΙΜ!Όχι ρε παιδιά....δεν είναι έτσι!Άλλο τέτοιο δεν έχουμε να βγάζουμε "φιδιές" από το μυαλό μας για να πλήξουμε την ΤΙΜ!Λες και έχουμε κάποιο συμφέρον!Τις εμπειρίες μας μεταφέρουμε!Τώρα αν κάποιοι για τον χ,ψ λόγο δεν το πιστεύουν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό!

 

Για το σήμα στην θάλασσα....για Κρήτη το έχω ακούσει κι εγώ ΟΜΩΣ για την διαδρομή που σου είπα(Πάρος-Πειραιάς) ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!Από ότι παρατήρησα για κάνα 10λεπτο σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ μου έκανε κάτι κόλπα με το σήμα αλλά όσο μίλαγα ούτε μια διακοπή στον ήχο δεν είχα!

 

Για τις διαφημίσεις........δεν ήξεραν για Panafon-Telestet;;;;;όσοι είχαν κινητό αυτές είχαν γιατί ήταν οι μοναδικές και πολύ ακριβές για την εποχή!Το κινητό τότε το είχαμε σαν είδος πολυτελείας και μόνο για επαγγελματίες!Ελάχιστα παιδιά-νέοι και γενικός πληθυσμός είχαν κινητά!Μόλις βγήκε η Cosmote (εκτός από την ταχεία κάλυψη-υπόψιν....δεν με νοιάζει πώς μπήκαν οι κεραίες και το λέω αυτό για να προλάβω κάποιον να ισχυριστεί αυτά τα πράγματα) οι χρεώσεις ήταν ΟΝΤΩΣ ΠΙΟ ΦΘΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ!Αν μπορέσω να βρω τα τότε τιμολόγια θα στα παραθέσω για να δεις ότι τα πρώτα χρόνια ήταν μακράν η πιο φθηνή και ΤΙΜΙΑ (τρόπος του λέγειν για τις εταιρείες μας αλλά τελοσπάντων) από τους άλλους 2 συν ότι η Telestet ήταν η ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ με ελάχιστες διαφορές από την Panafon!Αυτά που έλεγαν οι εργαζόμενοι......ούτε καν τα ε΄χια ακούσει τότε!Εσύ που τα άκουσες....δεν ξέρω αλλά και έτσι να έκαναν και ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ οι χρεώσεις!Δεν ήταν ψέμα!

 

Για την προειδοποιήση....έγινε τέλος Αυγούστου (λίγες μέρες πριν δηλαδή)!ΩΡΑΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ!Να σου θέσω κάποια ερωτήματα λοιπόν:

-Γιατί οι υπάλληλοι στα μαγαζιά ΤΙΜ μέχρι και την τελευταία μέρα μιλούσαν για απεριόριστο χρόνο;;;

-Γιατί η εξυπηρέτηση έλεγε τα ίδια με αυτούς;

-Ενώ η ανακοίνωση ειχε βγεί εδώ και τόσο καιρό γιατί δεν είχε ενημερωθεί το site τους επίσημα στον τιμοκατάλογο;

-Ενώ η ανακοίνωση ειχε βγεί εδώ και τόσο καιρό γιατί δεν έστελναν από τότε τα μηνύματα για να προειδοποιήσουν τους πελάτες που υποτίθεται ότι "σέβονται";

-Γιατί την λάνσαρε σαν μια κανονική υπηρεσία-πακέτο και το άλλαξε;

-Μέχρι και την ονομασία έχει κρατήσει ίδια,το οποίο είναι όντως παραπλάνηση!

Μην ξεχνάμε κιόλας ότι για να πάρεις καινούριο νούμερο έδινες 20€ και άλλα 20€ για το ταίρι σου........άντε γεια!Αλλα αυτό που με τρέλανε (απέδειξαν πόσο γύφτοι είναι) είναι ότι για να ενεργοποιήσεις το κάθε νούμρο έπρεπε να ΧΡΕΩΘΕΙΣ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ 30''!!!!Υπέρτατη γυφτιά!

 

Αν μετά από αυτά αλλά και άλλα που έχω πει πιο πάνω εσείς είστε ευχαριστημένοι από την ΤΙΜ τότε.....καλά κάνουν και σας συμπεριφέρονται με τετοιο τρόπο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

haforce:

Κανείς άλλος;;;;;;Έλεγξε κάποια topics και μετά έλα πες μου αν στο είπαν εσένα αυτό ή όχι!Δεν το έβγαλα από το μυαλό μου!!!!

QUOTE]

Συνεχίζεις κάτι το οποίο είναι ανάξιο αναφοράς. ΕΔΩ κλείνω εγώ το θέμα μπας και σοβαρευτούμε εδώ μέσα... sorry the others for off-topic

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο είχε ο Μίχτρι που λέει ότι τα λόγια έχουν πολύ λιγότερη ισχύ από τις πράξεις.

Φυσικά και έκανα την καταγγελία μου στο ΙΝΚΑ(Χωρίς να πάρω απάντηση) και όπου αλλού γινόταν να την κάνω..Κάποια στιγμή βαρέθηκα να κράζω για το 500-ΣΤΟΠ , όμως είδα σήμερα κάτι που μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι.

 

Υπηρεσία Non – Stop

Για να δηλώσεις το νούμερο ΤΙΜ που θέλεις να καλείς δωρεάν όλο το μήνα, όσες φορές θέλεις και για όσο χρόνο θέλεις!

• Κόστος: € 3,50/μήνα

• Τρόπος Ενεργοποίησης: Κλήση στο 1265

 

http://www.tim.com.gr/01_01_01.cfm?PageID=1130

 

Έχει περάσει 1 δεκαήμερο από την αλλαγή της υπηρεσίας και 1 μήνας από την ανακοίνωση της αλλαγής της.

 

Λοιπόν , είστε ευχαριστημένοι από την ΤΙΜ ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφημίσεις........δεν ήξεραν για Panafon-Telestet;;;;;όσοι είχαν κινητό αυτές είχαν γιατί ήταν οι μοναδικές και πολύ ακριβές για την εποχή!Το κινητό τότε το είχαμε σαν είδος πολυτελείας και μόνο για επαγγελματίες!Ελάχιστα παιδιά-νέοι και γενικός πληθυσμός είχαν κινητά!Μόλις βγήκε η Cosmote (εκτός από την ταχεία κάλυψη-υπόψιν....δεν με νοιάζει πώς μπήκαν οι κεραίες και το λέω αυτό για να προλάβω κάποιον να ισχυριστεί αυτά τα πράγματα) οι χρεώσεις ήταν ΟΝΤΩΣ ΠΙΟ ΦΘΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ!Αν μπορέσω να βρω τα τότε τιμολόγια θα στα παραθέσω για να δεις ότι τα πρώτα χρόνια ήταν μακράν η πιο φθηνή και ΤΙΜΙΑ (τρόπος του λέγειν για τις εταιρείες μας αλλά τελοσπάντων) από τους άλλους 2 συν ότι η Telestet ήταν η ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ με ελάχιστες διαφορές από την Panafon!Αυτά που έλεγαν οι εργαζόμενοι......ούτε καν τα ε΄χια ακούσει τότε!Εσύ που τα άκουσες....δεν ξέρω αλλά και έτσι να έκαναν και ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ οι χρεώσεις!Δεν ήταν ψέμα!

 

όχι ρε συ,δεν ισχύουν αυτά που λες.ποιος έφερε πρώτον την καρτοκινητή στην Ελλάδα; η telestet.τότε έγινε προσιτή η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα και ότι με την εκκίνηση της cosmote.όταν ξεκίνησε η cosmote τη λειτουργία της η telestet ήταν πάρα πολύ μπροστά στα οικονομικά προγράμματα(σου αναφέρω ενδεικτικά από telestet citylines plus,εταιρικά πακέτα με δίκτυο vpn,pro πακέτα προπληρωμένου χρόνου τα οποία ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ(pro 100 κτλ) επιδοτήσεις,bfree με 20 δρχ το μήνυμα-τότε...- κ.α.) Η cosmote απλά λάνσαρε τις υπηρεσίες της ως ξεκάθαρες και εμείς ως ζώα-ναι ήμουν και εγώ θύμα και η πρώτη cosmokarta στην πόλη μου- και ως πανελλαδικό δίκτυο(εδώ γελάμε αφού ως και στον Άλιμο στην Αθήνα δεν είχε σήμα! ) Το τράβηξες πάρα πολύ και αν θες να αντιπαραθέσουμε τα πακέτα της εποχής.Η cosmote θεωρούσε ως ξεκάθαρο να μην έχει προνομιακές ζώνες και ενιαία πανάκριβη χρέωση.Το μόνο προνομιακό ήταν η δωρεάν αναγνώριση κλήσεων.Τίποτα άλλο :!: Η διαφήμιση την έφτασε τη cosmote ψηλά και η "εμπιστοσύνη" στο δημόσιο.πόσα άτομα της εποχής εκείνης ήθελαν μόνο cosmote επειδή ήταν δημόσιο; Και μιλάω σοβαρά,εμείς σαν οικογένεια περιμέναμε πρώτα να ανοίξει η cosmote και μετά πήραμε κινητό.

Το 1993 η κινητή τηλεφωνία ήταν πανάκριβη.Δε ξέρεις όμως γιατί(ούτε το αναλύεις) Το κόστος τότε για να στήσεις ένα δίκτυο και συγκεκριμένα μια κεραία τότε άγγιζε τα 22εκ δρχ+ενοίκια!Σήμερα κοστίζει 1εκ.Η cosmote τότε που άρχισε την εμπορική διάθεση(η οποία ήταν παράνομη 100% αλλά δικαιώθηκε στα δικαστήρια)τα δίκτυα είχαν γίνει πάνφθηνα και η cosmote με ελάχιστο κόστος ανέπτυξε το δίκτυο της.Λογικό ήταν να προσφέρει ανταγωνιστηκές τιμές τότε :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε συ,δεν ισχύουν αυτά που λες.ποιος έφερε πρώτον την καρτοκινητή στην Ελλάδα; η telestet.τότε έγινε προσιτή η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα και ότι με την εκκίνηση της cosmote.όταν ξεκίνησε η cosmote τη λειτουργία της η telestet ήταν πάρα πολύ μπροστά στα οικονομικά προγράμματα(σου αναφέρω ενδεικτικά από telestet citylines plus,εταιρικά πακέτα με δίκτυο vpn,pro πακέτα προπληρωμένου χρόνου τα οποία ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ(pro 100 κτλ) επιδοτήσεις,bfree με 20 δρχ το μήνυμα-τότε...- κ.α.) Η cosmote απλά λάνσαρε τις υπηρεσίες της ως ξεκάθαρες και εμείς ως ζώα-ναι ήμουν και εγώ θύμα και η πρώτη cosmokarta στην πόλη μου- και ως πανελλαδικό δίκτυο(εδώ γελάμε αφού ως και στον Άλιμο στην Αθήνα δεν είχε σήμα! ) Το τράβηξες πάρα πολύ και αν θες να αντιπαραθέσουμε τα πακέτα της εποχής.Η cosmote θεωρούσε ως ξεκάθαρο να μην έχει προνομιακές ζώνες και ενιαία πανάκριβη χρέωση.Το μόνο προνομιακό ήταν η δωρεάν αναγνώριση κλήσεων.Τίποτα άλλο :!: Η διαφήμιση την έφτασε τη cosmote ψηλά και η "εμπιστοσύνη" στο δημόσιο.πόσα άτομα της εποχής εκείνης ήθελαν μόνο cosmote επειδή ήταν δημόσιο; Και μιλάω σοβαρά,εμείς σαν οικογένεια περιμέναμε πρώτα να ανοίξει η cosmote και μετά πήραμε κινητό.

Το 1993 η κινητή τηλεφωνία ήταν πανάκριβη.Δε ξέρεις όμως γιατί(ούτε το αναλύεις) Το κόστος τότε για να στήσεις ένα δίκτυο και συγκεκριμένα μια κεραία τότε άγγιζε τα 22εκ δρχ+ενοίκια!Σήμερα κοστίζει 1εκ.Η cosmote τότε που άρχισε την εμπορική διάθεση(η οποία ήταν παράνομη 100% αλλά δικαιώθηκε στα δικαστήρια)τα δίκτυα είχαν γίνει πάνφθηνα και η cosmote με ελάχιστο κόστος ανέπτυξε το δίκτυο της.Λογικό ήταν να προσφέρει ανταγωνιστηκές τιμές τότε :)

Αυτό για την παρανομία ξαναπές το! Οι δύο πρώτες εταιρείες κανονικά είχαν συμφωνήσει με το κράτος ότι δεν θα δοθεί τρίτη άδεια για πολύ καιρό.

 

Φαίνεται όμως ότι αυτή η υπόσχεση δεν ήταν τόσο ισχυρή καθώς προσέκρουε στις σύγχρονες αντιλήψεις της Ε.Ε. για τον ανταγωνισμό στις τηλεπικοινωνίες. Πάντως είναι αλήθεια ότι η Cosmote άνοιξε με το "έτσι θέλω" και με συνοπτικές διαδικασίες, χωρίς διαγωνισμούς και άλλα τέτοια περιττά και με τεράστια κρυφή κρατική επιχορήγηση... Αλλά... Τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

Σημεια στιξης :wacko:

 

Ξεφυγες επικινδυνα...Δεν πανε τοσα χρονια πια για να μη θυμωμαστε πως ηταν τα πραγματα. Η cosmote εδωσε την ευκαιρια στον μεσο καταναλωτη να παρει κινητο .&- Οταν τα παγια ηταν 7,500δρχ και η cosmote προσφερε παγιο 5,000δρχ με δωρεαν αναγνωριση (500 δρχ στους αλλους) και πολυ χαμηλοτερες χρεωσεις, τι μου λες για city lines και βλακειες τετοιες. Αν δεν ηταν η cosmote ισως ακομα να πληρωνες 7,500δρχ παγιο.

 

Τωρα μπορεις να συνεχισεις τη προπαγανδα αν θελεις :alien:

Link to comment
Share on other sites

Ξεφυγες επικινδυνα...Δεν πανε τοσα χρονια πια για να μη θυμωμαστε πως ηταν τα πραγματα. Η cosmote εδωσε την ευκαιρια στον μεσο καταναλωτη να παρει κινητο .&- Οταν τα παγια ηταν 7,500δρχ και η cosmote προσφερε παγιο 5,000δρχ με δωρεαν αναγνωριση (500 δρχ στους αλλους) και πολυ χαμηλοτερες χρεωσεις, τι μου λες για city lines και βλακειες τετοιες. Αν δεν ηταν η cosmote ισως ακομα να πληρωνες 7,500δρχ παγιο.

 

Τωρα μπορεις να συνεχισεις τη προπαγανδα αν θελεις :alien:

 

μην ξεχνάς όμως ότι μετά από ένα μήνα τα πάγια από 7500 πήγαν από τις άλλες δύο στις 4500δρχ τα οποία καλύφθηκαν από τις διαφημίσεις τις cosmote(ουσιαστικά δηλαδή 5000δρχ με αναγνώριση κλήσεων) Η πρώτη εντύπωση στο απλό το πρόγραμμα ήταν λοιπόν "φθηνή cosmote".όμως υπήρχαν και χίλια δυο προγράμματα από telestet(αν θυμάστε το bfree morning,afternoon,midnight στα συμβόλαια το citylines plus-το οποίο έκανε για την εποχή του θραύση αλλά για λόγους εμπορικότητας η ΤΙΜ δε το προωθεί-) Το ότι η cosmote είχε ένα πρόγραμμα συμβολαίου και ένα πρόγραμμα καρτοκινητής την έκανε ξεκάθαρη; Και εγώ πήρα cosmote γιατί παρασύρθηκα από το "ρεύμα της εποχής" αλλά όταν έμαθα τι προγράμματα υπήρχαν το μετάνιωσα...ΤΟ μόνο για το οποίο κατέκρινα τις ιδιωτικές εκείνη την περίοδο ήταν η χρέωση της αναγνώρησης κλήσεων(η οποία ουσιαστικά δεν τους κόστιζε)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mixtri:

Μου φαίνεται δεν καταάβαίνεις τι σου λέμε!Ακόμα κι εσύ στο επόμενο post σου παραδέχεσαι ότι οι άλλοι 2 χαμήλωσαν τα πάγια και γενικώς όλες τις τιμές όλων των πακέτων τους ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ Η COSMOTE και είχε είχε ρίξει τις τιμές αρκετά για την εποχή!

 

Για το πώς αγόρασε τις άδειες,έστησε το δίκτυο κ.α. τέτοια δεν με ενδιαφέρει σαν καταναλωτή!Αν ήμουν υπάλληλος ή μέτοχος ή κάτι άλλο τότε ναι!Εμένα με νοιάζει το συμφέρον μου!

 

Ακόμα παρατήρησε τι λέει ο ALR.......μετά πες μου αν έχω άδικο σε ότι λέω!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

runner:

πολύ καλά καταλαβαίνω αυτά που μου λέτε εκτός με θεωρείς ότι τα σενάρια που γράφονται εδώ μέσα αγγίζουν την αλληγορία και τον εξπρεσιονισμό του Λαρς φον Τρίερ :O

Για αυτό με το site:έστειλα το ανάλογο υλικό στην ΕΕΤΤ(στην κατηγορία καγγελίες) και το διαφημιστικό υλικό(είχε τύχει να γράφω μια ταινία στην τηλεόραση με τη διαφήμιση και τη μετέτρεψα σε avi) οπότε μιλάω με πράξεις.Άσε αυτούς της ΕΕΤΤ να κρίνουν τι θα γίνει με το θέμα(πήρα σήμερα τηλέφωνο μάλιστα και μου είπαν ότι έχουν γίνει εκατοντάδες καταγγελίες και ότι θα διεκδικηθούν τα δικαιώματα των καταναλωτών[ίσως αναίρεση τροποποίησης του NON-stop για αυτούς που το αγόρασαν με το νέο F2G;(όχι δηλαδή για τους παλιούς πελάτες...)θα δείξει]

Εσύ αν είχες μια εταιρία κινητής τηλεφωνίας θα άφηνες το πάγιο κατά 2500δρχ ακριβότερο από τους καταναλωτές σου; Ο ανταγωνισμός έτσι είναι...Και όμως η cosmote δεν απάντησε ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΑ πακέτα της εποχής(με προπληρωμένο χρόνο) και προωθήθηκαν(ίσως λανθασμένα) από τα εμπορικά καταστήματα μόνο τα απλά πακέτα

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε mixtri θα με τρελάνεις!Τόσην ώρα ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!Έγινε η κινητή φθηνή λόγω της ανταγωνιστικότητας που είχε η Cosmote!!!Συμφωνείς κι εσύ μαζί μου!Τα προπληρωμένα βγήκαν πολύ πιο μετά από τα πρώτα χρόνια που είχαν γίνει οι κατακόρυφες μειώσεις!

 

Εσύ λες ότι έστειλες υλικό κι έτσι.Καλά έκανες......απλώς εγώ με το να σου λέω αυτά τα πράγματα για την ΤΙΜ αποδεικνύω πόσο απατεώνες ήταν και εσύ στην ουσία το παραδέχεσαι με έμμεσο τρόπο αλλά δεν το λες καθαρά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...