Jump to content

[S60 3rd Edition] MLS Destinator: Mobile Phone Edition


venduza
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 243
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε σχεση με τους χαρτες του garmin φιλε μου πως το κρινεις?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω και με τις τελευταίες ενημερώσεις των χαρτών του garmin θα είναι σε ίδια κατάσταση και τα δύο
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν κάνει άμεση σύγκριση, έχουν πει ότι την λεπτομέρια του ανάβαση δεν την έχει.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω και με τις τελευταίες ενημερώσεις των χαρτών του garmin θα είναι σε ίδια κατάσταση και τα δύο

 

καμμια σχεση δεν εχει η καλυψη του garmin με το destinator...και αυτο λογω του αναβασις....χωρις αυτον δεν ξερω αλλα ο αναβασις μεχρι στιγμης κανει την διαφορα.(εαν θες off road βεβαια σε συνδυασμο και με την επιλογη "ιχνη" που εχει το garmin ειναι πολυ χρησιμο να μην χαθεις πουθενα!αληθεια την επιλογη "ιχνη" την εχει κανενα αλλο gps προγραμμα εκτος του garmin?το destinator νομιζω δεν εχει?

Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση δεν εχει η καλυψη του garmin με το destinator...και αυτο λογω του αναβασις....χωρις αυτον δεν ξερω αλλα ο αναβασις μεχρι στιγμης κανει την διαφορα.(εαν θες off road βεβαια σε συνδυασμο και με την επιλογη "ιχνη" που εχει το garmin ειναι πολυ χρησιμο να μην χαθεις πουθενα!αληθεια την επιλογη "ιχνη" την εχει κανενα αλλο gps προγραμμα εκτος του garmin?το destinator νομιζω δεν εχει?

 

και πως χρησιμοποιείς τον Ανάβασις όταν πας ένα ταξίδι από Αθήνα Καστοριά για παράδειγμα; Ο Autodrive για τις πολεις είναι πολύ καλύτερος. Τι κάνεις όταν τους έχεις και τους δύο αλλά αναγκαστικά ο Autodrive τον υπερκαλύπτει; Αυτό το έχω απορία.

 

το destinator πάντως άργησε να βγει για το symbian και έχει μείνει πίσω...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

και πως χρησιμοποιείς τον Ανάβασις όταν πας ένα ταξίδι από Αθήνα Καστοριά για παράδειγμα; Ο Autodrive για τις πολεις είναι πολύ καλύτερος. Τι κάνεις όταν τους έχεις και τους δύο αλλά αναγκαστικά ο Autodrive τον υπερκαλύπτει; Αυτό το έχω απορία.

 

το destinator πάντως άργησε να βγει για το symbian και έχει μείνει πίσω...

 

καταρχην ακομα και αγιο αθανασιο καιμακτσαλαν που πηγαινω τα εχει ο autodrive..τον αναβασις θα τον χρειαστεις εαν....βγεις απο τον δρομο...και κανεις off road σε χωματοδρομους κλπ!αλλα το αναποδο ισχυει..ο αναβασις εχει και ολες τις πολεις ΚΑΙ τους χωματοδρομους!αλλα ειναι στα greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Και το καλό είναι οτι αν έχεις απενεργοποιημένο τον auto drive και χρησιμοποιείς μόνο τον ανάβαση, η αναζήτηση γίνεται και στην βάση δεδομένων του πρώτου. Δηλαδή με ελληνικούς χαρακτήρες. Άρα, και με τον ανάβαση μόνο, κάνεις άψογα την δουλειά σου.
Link to comment
Share on other sites

To destinator για symbian ειναι πολυ καλο, εχει καλυτερη καλυψη ακομα και με τον χαρτη 2008 q1 απο καθε προγραμμα που κυκλοφορει στο επαρχιακο δυκτιο ποσο μαλλον για τον καινουριο χαρτη τις Gi που βγηκε προσφατα για PDA και PNA που ειναι στην κορυφη. Για οποιον θελει να παει απτο σημειο Α στο Β με τους χαρτες τις Gi τον προτυνω destinator ποτε δεν με πρόδωσε τοσα χρονια που το χρησιμοποιω.Το Garmin XT καλο δεν λεω αλλα την ποιοτητα χαρτων τις Gi δεν την εχει φτασει ακομα.Το θεμα ειναι ομως να βγει αναβαθμιση να μην μινει στασιμο γιατι πολλα ακουγοντε....
Link to comment
Share on other sites

To destinator για symbian ειναι πολυ καλο, εχει καλυτερη καλυψη ακομα και με τον χαρτη 2008 q1 απο καθε προγραμμα που κυκλοφορει στο επαρχιακο δυκτιο ποσο μαλλον για τον καινουριο χαρτη τις Gi που βγηκε προσφατα για PDA και PNA που ειναι στην κορυφη. Για οποιον θελει να παει απτο σημειο Α στο Β με τους χαρτες τις Gi τον προτυνω destinator ποτε δεν με πρόδωσε τοσα χρονια που το χρησιμοποιω.Το Garmin XT καλο δεν λεω αλλα την ποιοτητα χαρτων τις Gi δεν την εχει φτασει ακομα.Το θεμα ειναι ομως να βγει αναβαθμιση να μην μινει στασιμο γιατι πολλα ακουγοντε....
εχει h gi καλυψη για χωματοδρομους και off road?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για χωματοδρομους ουτε για off-road μιλαω για normal συνθηκες σε ασφαλτο μεσα σε πολεις και χωρια που υπαρχει ονομασια οδων και αριθμιση που δεν υπαρχει στον autodrive hellas 1.60 ουτε σε κανενα αλλο χάρτη αντίστοιχο...Δεν υποστηρίζω την Gi για τους χαρτες τις αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο στην Ελλαδα χρησιμοποιει χαρτες Gi για πλοηγηση και ολο και περισσοτερες συσκευες GPS εμφανιζοντε με την υποστιριξη της εταιριας.
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να μη συγκρινουμε τις που με τις βου.

Εγω εχω ασχοληθει και με τα 2 προγραμματα (γκαρμιν σε Ν95 και ντεστινειτορ σε ΜΟΟν 330) και το γκαρμιν σαν προγραμμα ειναι χειροτερο , οπως χειροτεροι ειναι και οι χαρτες του (τελευταιοι 3ιν1)

Τωρα αν εχει η οχι χωματοδρομους , νομιζω οτι απασχολει ενα 1% αυτων που ασχολουνται με πλοηγηση

 

Οσο για το θεμα μας , ακομα να κυκλοφορησει στα μαγαζακια το εμπορευμα ? :/

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να μη συγκρινουμε τις που με τις βου.

Εγω εχω ασχοληθει και με τα 2 προγραμματα (γκαρμιν σε Ν95 και ντεστινειτορ σε ΜΟΟν 330) και το γκαρμιν σαν προγραμμα ειναι χειροτερο , οπως χειροτεροι ειναι και οι χαρτες του (τελευταιοι 3ιν1)

Τωρα αν εχει η οχι χωματοδρομους , νομιζω οτι απασχολει ενα 1% αυτων που ασχολουνται με πλοηγηση

 

Οσο για το θεμα μας , ακομα να κυκλοφορησει στα μαγαζακια το εμπορευμα ? :/

πες μου ενα μερος(χωριο,νησι,η αλλο) που το εχει το dest και δεν το εχει το garmin...

και αν εχει το dest καποια ρυθμιση που δεν εχει το garmin..(βλ. "ιχνη")

εχω περασει το dest 8 στο htc μου καιμου φανηκε πρωτογονα τα γραφικα και το user inteface

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να μη συγκρινουμε τις που με τις βου.

Εγω εχω ασχοληθει και με τα 2 προγραμματα (γκαρμιν σε Ν95 και ντεστινειτορ σε ΜΟΟν 330) και το γκαρμιν σαν προγραμμα ειναι χειροτερο , οπως χειροτεροι ειναι και οι χαρτες του (τελευταιοι 3ιν1)

Τωρα αν εχει η οχι χωματοδρομους , νομιζω οτι απασχολει ενα 1% αυτων που ασχολουνται με πλοηγηση

 

Οσο για το θεμα μας , ακομα να κυκλοφορησει στα μαγαζακια το εμπορευμα ? :/

 

 

 

Δεν εχω δει χαρτες GI και δεν ξερω... γιαυτο σε ρωταω

δεν με ενδιαφερει το offroad. Τους δρομους που εχει ο Αναβασης στην επαρχια μιλαω για κατι μικρους δρομους που πανε σε κατι απιστευτα χωριουδακια, τους εχουν και οι χαρτες GI?

 

Παντως τα τοπωνυμια δεν παιζει ουτε μια στο εκατομμυριο να τα εχει! Αλλα βεβαια τα τοπωνυμια δεν ειναι κατι τοσο σημαντικο, οσο ολοι αυτοι οι δρομοι που πανε στο παραμικρο χωριο.

Link to comment
Share on other sites

Destinator δεν εχω δοκιμασει γενοκοτερα η μονη μου επαφη ειναι απο αυτοκινητα παντως ρε παιδια αυτη η εφαρμογη του garmin ειναι της πλακας και δεν εννοω τους χαρτες αλλα την εφαρμογη.Αργη κοβει αυτονομια απο το κινητο πρεπει να κανεις επανεκινησεις και να σβηνεις αρχεια για να την βγαλεις καθαρη.Τι δε θα εδινα να ειχα στο νοκια maps χαρτες garmin.An το destinator ειναι εξισου καλο σαν εφαρμογη γρηγορη και ευχρξστξ και ελαφρως χειροτερη να ειναι οι χαρτες θα το προτιμησω.Το ζητημα ειναι τι θα γινει με αναβαθμισεις του destinator που πολλα ακουγονται
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πες μου ενα μερος(χωριο,νησι,η αλλο) που το εχει το dest και δεν το εχει το garmin...

και αν εχει το dest καποια ρυθμιση που δεν εχει το garmin..(βλ. "ιχνη")

εχω περασει το dest 8 στο htc μου καιμου φανηκε πρωτογονα τα γραφικα και το user inteface

 

κατ-αρχας δεν εχει αριθμηση πολυ βασικων οδων σε μεγαλες πολεις οπως αλεξανδρουπολη και ξανθη , το ντεστινειτορ πολυ καλλιτερο , ιδιως ο τελευταιος 2008 κιου4 εχει αριθμηση και σε οδους που ο κιου1 δεν ειχε.

Επεισης το συστημα διαχειρισης των poi kai η παραμετροποιηση & εισαγωγη νεων σε υπαρχουσες κατηγοριες ειναι απειρως πιο απλη διαδικασια στο ντεστινειτορ

Το γκαρμιν δειχνει πιο φρεσκο απο αποψη γραφικων , αλλα προσωπικα δε δινω δεκαρα , το προγραμμα το θες για να ειναι ευχρηστο και να εχει καλους χαρτες οχι για να χαζευεις τα γραφικα του.

Και στους 2 αυτους τομεις , ακομα , το ντεστινειτορ ειναι ο βασιλιας

Τελος πολλες φορες το γκαρμιν μου χαραζει τελειως ανορθοδοξη πορεια απο δρομους που ειναι περιφερειακοι και στην ουσια αποτελουν το παλαιο οδικο δικτυο (μιλαω για διαδρομες μετα3υ πολεων , ενω εχει το κεντρικο δικτυο , μου χαρασει σαν προτεινομενη διαδρομη τους χωραφοδρομους )

 

Και καλα οταν ειμαι σε δρομους που ξερω και παω απο εκει που πρεπει , τι γινεται λοιπον οταν δεν ξερεις και περιμενεις να σε ξελασπωσει ? Θα κοιταξεις τα γραφικα η το αν θα σε παει εκει που θελεις ?

 

Ολα αυτα για το ντεστινειτορ σε ΡΝΑ , κι οχι σε συμπιαν ετσι ?

Για συμπιαν θεωρω οτι το sygic ειναι πολλα υποσχομενο σαν προγραμμα , αρκει να αποκτησει καλους χαρτες

Link to comment
Share on other sites

κατ-αρχας δεν εχει αριθμηση πολυ βασικων οδων σε μεγαλες πολεις οπως αλεξανδρουπολη και ξανθη , το ντεστινειτορ πολυ καλλιτερο , ιδιως ο τελευταιος 2008 κιου4 εχει αριθμηση και σε οδους που ο κιου1 δεν ειχε.

Επεισης το συστημα διαχειρισης των poi kai η παραμετροποιηση & εισαγωγη νεων σε υπαρχουσες κατηγοριες ειναι απειρως πιο απλη διαδικασια στο ντεστινειτορ

Το γκαρμιν δειχνει πιο φρεσκο απο αποψη γραφικων , αλλα προσωπικα δε δινω δεκαρα , το προγραμμα το θες για να ειναι ευχρηστο και να εχει καλους χαρτες οχι για να χαζευεις τα γραφικα του.

Και στους 2 αυτους τομεις , ακομα , το ντεστινειτορ ειναι ο βασιλιας

Τελος πολλες φορες το γκαρμιν μου χαραζει τελειως ανορθοδοξη πορεια απο δρομους που ειναι περιφερειακοι και στην ουσια αποτελουν το παλαιο οδικο δικτυο (μιλαω για διαδρομες μετα3υ πολεων , ενω εχει το κεντρικο δικτυο , μου χαρασει σαν προτεινομενη διαδρομη τους χωραφοδρομους )

Και καλα οταν ειμαι σε δρομους που ξερω και παω απο εκει που πρεπει , τι γινεται λοιπον οταν δεν ξερεις και περιμενεις να σε ξελασπωσει ? Θα κοιταξεις τα γραφικα η το αν θα σε παει εκει που θελεις ?

 

Ολα αυτα για το ντεστινειτορ σε ΡΝΑ , κι οχι σε συμπιαν ετσι ?

Για συμπιαν θεωρω οτι το sygic ειναι πολλα υποσχομενο σαν προγραμμα , αρκει να αποκτησει καλους χαρτες

παντως εγω 5 φορες το εχω χρειαστει το garmin με πηγε καρφι.

εχεις ρυθμισει τις "αποφυγες δρομων"?εχεις ρυθμισει την διαδρομη σαν ταχυτερη η συντομοτερη?εχει διαφορα αυτο!εγω οργωσα τους νομους ημαθιας και πελλας τα χριστουγεννα και παντα με πηγαινε κανονικα απο δρομους εθνικους αλλα και επαρχιακους αν χρειαζοταν.καταρχην οι χαρτες του νεου dest δεν ειναι της ιδιας καλης εταιρειας που ηταν μεχρι τωρα.το miomap επισης ειναι πολυ καλο.igo8 ειναι εντυπωσιακο αλλα υστερει σε χαρτες.

μαλλον κανεις λαθος για την αριθμιση...στην ξανθη τωρα εψαξα στενακια πολυ μικρα(οδος κιουταχειας,ποντιων) και εχει μια χαρα αριθμιση.....στις βασικες οδους εννοειται πως εχει.αρα εσυ πες μου μια οδο στην ξανθη που το garmin ΔΕΝ εχει αριθμηση?και μαλλιστα "βασικη οδο " που λες?τωρα θα κοιταξω για αλεξανδρουπολη και θα σου πω.....λοιπον αλεξανδρουπολη μια πολυ μικρη οδος ειναι η "εθνων" εχει αριθμηση!πες μου και στην αλεξανδρουπολη μια οδο που λες οτι δεν εχει αριθμηση.εσυ το δοκιμασες η ακουσες κανεναν αλλο να στο λεει?

Link to comment
Share on other sites

Να θυμισω οτι στο συγκεκριμενο θεμα μιλαμε

για το destinator .

 

Για συγκρισεις κλπ ,

καλυτερα να χρησιμοποιουμε το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ονοματα καθοτι δεν ειμαι απο ξανθη η αλεξανδρουπολη , απλα ετυχε να πρεπει να παω καπου συγκεκριμενα και να μου πει οτι δεν υπαρχει αριθμηση , και ναι συνεβη σε εμενα δεν μου το ειπανε. Οδους στο κεντρο της πολης οχι τιποτα περιφερειακες.

Τωρα που το βλεπω για ορεστιαδα τυχαια ενα δρομο πατριαρχου γρηγοριου κεντρικοτατη οδος δεν εχει αριθμηση....ο νεος της GI εχει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για τους φίλους που πήραν την κάρτα με το destinator πόσα gb χωρητικότητα έχει ?
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρώτη φορά που τόσο πολύ αργεί το σπάσιμο ενός τόσο πολυσυζητημένου προγράμματος...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι ηλίθι@ η κίνηση τους να έχουν κλειδωμένη καρτούλα και μόνο σε αυτή να δουλεύει! Γιατί από την μία προστατεύουν το προϊον τους όμως από την άλλη οι χρήστες που φοράνε πάνω 4-8-16gb με πολλά δεδομένα μέσα δεν μπορούν να τις καταργήσουν για την ταπεινή και πολύ μικρή χωρητικότητα που σου δίνουν.

 

Κάνω λάθος;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...