Jump to content

Βενζίνη τέλος


zizi_gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι ωραιο να μη μπορουμε να κυκλοφορουμε επειδη δεν υπαρχει βενζινη αλλα για σκεφτειτε λιγο τι καλο που θα κανει αυτες τις μερες στην ατμοσφαιρα του πλανητη.ας σκεφτουν οι αθηναιοι ειδικα και ας δουν το πρωι τον ουρανο για να καταλαβουν πως δεν ειναι αναγκη να παιρνουν το οχημα για να πανε καπου.....!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και θέμα οργάνωσης των ΜΜΜ ίσως; Δεν θυμάμαι πουθενά στο εξωτερικό να έχει τύχει να περιμένω 30' να πέρασει κάτι.

 

Είναι και θέμα οργάνωσης, αλλα στην Ελλάδα δεν μας φταίει μονο η οργάνωση μας φταίει που το αυτοκινητάκι δεν το αποχωριζόμαστε με τίποτα.

 

Επίσης στο εξωτερικό οι συγκοινωνίες είναι καλύτερες αλλα κοστίζουν αρκετά. Να δεις τι θα έχει να γίνει εδώ αν ακριβύνουν ΑΚOΜΑ και αν έχουν καλυτερέψει...;)

 

Όσο για τη βενζίνη να ακριβύνει κι άλλο με έξτρα φόρους για τα ΙΧ και ταυτόχρονα να μειωθεί ο φόρος στα επαγγελματικά αυτοκίνητα.

 

Κώστα ξεκινάς από λάθος βάση - όσο και να πάει η βενζίνη ο Έλληνας το αυτοκίνητο δεν το αφήνει. Δεν pa να μην έχει να φάει, λεφτά θα έχει και για καινούριο αμάξι και για βενζίνη. Ας είναι καλά τα δάνεια και οι τράπεζες...

 

Δεν ειναι ωραιο να μη μπορουμε να κυκλοφορουμε επειδη δεν υπαρχει βενζινη αλλα για σκεφτειτε λιγο τι καλο που θα κανει αυτες τις μερες στην ατμοσφαιρα του πλανητη.ας σκεφτουν οι αθηναιοι ειδικα και ας δουν το πρωι τον ουρανο για να καταλαβουν πως δεν ειναι αναγκη να παιρνουν το οχημα για να πανε καπου.....!!!

 

 

Αυτοί που έκαναν άσκοπες βόλτες μέχρι να βρούν κάπου βενζίνη και αυτοί που περίμεναν στις ουρές σταματα-ξεκινα έκαψαν περισσότερη βενζίνη η λιγότερη;

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα οργάνωσης, αλλα στην Ελλάδα δεν μας φταίει μονο η οργάνωση μας φταίει που το αυτοκινητάκι δεν το αποχωριζόμαστε με τίποτα.

 

Επίσης στο εξωτερικό οι συγκοινωνίες είναι καλύτερες αλλα κοστίζουν αρκετά. Να δεις τι θα έχει να γίνει εδώ αν ακριβύνουν ΑΚOΜΑ και αν έχουν καλυτερέψει...;)

 

 

 

Κώστα ξεκινάς από λάθος βάση - όσο και να πάει η βενζίνη ο Έλληνας το αυτοκίνητο δεν το αφήνει. Δεν pa να μην έχει να φάει, λεφτά θα έχει και για καινούριο αμάξι και για βενζίνη. Ας είναι καλά τα δάνεια και οι τράπεζες...

 

 

 

 

Αυτοί που έκαναν άσκοπες βόλτες μέχρι να βρούν κάπου βενζίνη και αυτοί που περίμεναν στις ουρές σταματα-ξεκινα έκαψαν περισσότερη βενζίνη η λιγότερη;

 

σωστα ο κλασσικος Ελληναρας που για να παει στο περιπτερο να παρει παγωτα για τα παιδια του παιρνει το αυτοκινητο το οποιο περιπτερο απο το σπιτι του ειναι 5 λεπτα με τα ποδια :lol::lol::lol: για γελια και για κλαματα ειμαστε με τη νοοτροπια που εχουμε

 

μου αρεσει που ολοι βριζουν τους νομους και το κρατος αλλα το 3.0 τζιπ μας το παιρνουμε για να μπουμε στη πολη να καβαλισουμε κανα πεζοδρομιο οπως και καθε σαββατο παμε στα μπουζουκια κατα τ'αλλα πειναει ο νεοελληνας.......βριζουμε που ακριβαινουν το ενα και το αλλο αλλα τις πιστωτικες τις εχουμε παντα :lol::lol::lol: α ρε ελληναρααααα

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να συνεχιστεί η απεργία+να ακριβίνει η βενζίνη για να καταλάβετε οτι υπάρχουν και άλλα μέσα μεταφοράς, αμαν πια αυτή η εξάρτηση του Έλληνα απο το αυτοκίνητο, σιγά μην σκιστεί κανα καλσόν αν πάρετε λεωφορείο - μετρό - τραίνο - ποδηλατάκι,και αν πείτε οτι ζηλεύω επειδή δεν εχω αμάξι να πω οτι δεν το χρειάζομαι ειλικρινά + οτι μερικοί απο δω το παίζετε μάγκες επειδή έχετε 1-2 αμάξια με τα λευτά του μπαμπάκα σας και είστε καλοπερασάκηδες(δεν μιλάω για όλους αλλά για μια ορισμένη ομάδα κυρίως πολύ νέων ανθρώπων) αν σας κόψουν το αυτοκίνητο είστε ικανοί να κάνετε και φόνο,δεν γίνεται να είμαστε τόσο μαζοχιστές οταν το αμάξι ειδικά στην Αθήνα έχει υπερκορεστεί δραματικά δεν γίνεται να διεξδικούμε κάτι καλύτερο οταν δεν μπορούμε να σκεφτούμε πια και έχει η κάθε οικογένεια 5-6 αμάξια μη και την πούνε φτωχή και δεν πουλήσει μούρη
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μια χαρά είμαι με τα αστικά και τα προτιμώ από το αυτοκίνητο. Πρώτον μετακινείσαι ασφαλέστερα και δεύτερον μετακινείσαι φθηνότερα. Και γρηγορότερα, αφού μεχρι να βρεις παρκιν για το ΙΧ σου, θα έχουν περάσει άσκοπα 45 λεπτά κάνοντας γύρους στο τετράγωνο μολύνοντας παραπάνω και την ατμόσφαιρα.;)

Και καθημερινά αλλάζω τουλάχιστον 5 αστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε φαντάστηκα ποτέ ότι θα το έκανες! Δε φαντάστηκα ποτέ ότι υπάρχει περίπτωση να σκεφτείς οτιδήποτε άλλο εκτός από τη βολή σου και το κέφι σου, εκτός από το εγώ σου και το θέλω σου πριν κάνεις κάτι.

 

Γιαυτον ακριβώς το λόγο εύχομαι έστω και για λίγο η απεργία να σου στερήσει την ευτυχία σου: το ΙΧ σου…

Μα τους αλλους σκεφτομαι... Παιρνω το αυτοκινητο μου για να μην σε στριμωχνω στο λεωφορειο!! :rolleyes: :rolleyes:

Και για να μην αγχωνεσαι δεν θα με αγγιξει η απεργια!! Η οικογενειακη επιχειρηση ειναι τα πρατηρια βενζινης και ενα μικρο αποθεμα το κρατησαμε για ωρα αναγκης... ;)

Για τα περαιταιρω ξυδακι... :lol:

 

 

Δεν θα κρινω το αν εχεις δικιο η αδικο! Δεν ειναι δικη μου δουλεια... Αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχεις το παραμικρο δικαιωμα να κρινεις για την παρτη μου, τα γουστα μου, το που θα ξοδεψω τα λεφτα μου! Εγω και ο οποιοσδηποτε αλλος...

Αν εσυ θελεις να σωσεις το περιβαλλον και την κινηση της πολης ειναι καθαρα προσωπικο σου θεμα και εχεις το δικαιωμα να το κανεις!! Αλλο τοσο ομως εχω και εγω το συνταγματικο και νομικο δικαιωμα να κυκλοφορω το 6λιτρο Hummer στο κεντρο της πολης! Απο την στιγμη που πληρωνω απο την τσεπη μου την βενζινη, την ασφαλεια, τα τελη κυκλοφοριας δεν ειναι δικο σου θεμα... Οταν βγει καποιος νομος που θα μου το απαγορεψει τοτε ξαναμιλαμε! Απο εκει και περα ομως το τι θα κανει ο καθενας οπως ειπα ειναι δικο του θεμα... Ποιος εισαι εσυ να το επιβαλλεις και μαλιστα με αυτο τον ηλιθιο και προκλητικο τροπο? Κανενας... 5 γραμματα στην οθονη του υπολογιστη μου εισαι!

 

Φρασεις οπως το "πολυ γουσταρω να μεινουν οι ΙΧηδες χωρις βενζινη" και "Γιαυτον ακριβώς το λόγο εύχομαι έστω και για λίγο η απεργία να σου στερήσει την ευτυχία σου: το ΙΧ σου…" το μονο που υποδηλωνουν ειναι κομπλεξισμος!! Αφθονος... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το δικαίωμα ομως να σκοτώνεις και να επιβαρύνεις ενα περιβάλλον που αύριο θα μεγαλώσουν τα παιδιά σου σε αυτό,εσύ αν τους λες οτι γούσταρες να το κάνεις αυτό και γούσταρες να κυκλοφορείς με αμάξι συνεχώς να δούμε πως σου αρέσει να σου απαντήσουν πάντως ευχαριστώ δε θα σου πούνε σίγουρα ειδικά αν αναγκάζονται να φοράνε μάσκες για να βγαίνουν εξω,έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε αυτούς που χρησιμοποιούν το αμάξι άσκοπα και καταστρέφουν τον τόπο στον οποίο ζούμε, δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε τα πάντα έλεος πια.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το δικαίωμα ομως να σκοτώνεις και να επιβαρύνεις ενα περιβάλλον που αύριο θα μεγαλώσουν τα παιδιά σου σε αυτό,εσύ αν τους λες οτι γούσταρες να το κάνεις αυτό και γούσταρες να κυκλοφορείς με αμάξι συνεχώς να δούμε πως σου αρέσει να σου απαντήσουν πάντως ευχαριστώ δε θα σου πούνε σίγουρα ειδικά αν αναγκάζονται να φοράνε μάσκες για να βγαίνουν εξω,έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε αυτούς που χρησιμοποιούν το αμάξι άσκοπα και καταστρέφουν τον τόπο στον οποίο ζούμε, δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε τα πάντα έλεος πια.

 

Εν μερη θα συμφωνισω οτι το αυτοκινητο μολυνει το περιβαλλον αλλα δεν ειναι ο κυριος παραγοντας μολυνσης.Στις πρωτευουσες του εξωτερικου κυκλοφορουν τα 3πλασια αυτοκινητα της Αθηνας αλλα δεν εχουν το νεφος της γιατι απλα εκεινοι ειναι βλακες που εχουν πρασινο και το φροντιζουν ενω εμεις ειμαστε εξυπνοι που το καιμε για να χτισουμε τις σπιταρονες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να συνεχιστεί η απεργία+να ακριβίνει η βενζίνη για να καταλάβετε οτι υπάρχουν και άλλα μέσα μεταφοράς, αμαν πια αυτή η εξάρτηση του Έλληνα απο το αυτοκίνητο, σιγά μην σκιστεί κανα καλσόν αν πάρετε λεωφορείο - μετρό - τραίνο - ποδηλατάκι

 

 

Μην το βλέπουμε όμως κ τόσο κάθετα...

 

Προσωπικά δεν έχω αλλη λύση παρα να χρησιμοποιώ καθημερινά το αυτ/το για να πηγαίνω απο σπίτι-σχολή/σχολή-δουλειά/δουλειά σπίτι.Και εξηγώ...

Μένω Άγιο Αρτέμιο(Παγκράτι),Είμαι στο Πα.Πει.,και δουλεύω ψηλά στο παγκράτι.

Το κοντινότερο μετρό είναι Α.Ιωάννης,βολικό, 10 λεπτάκια βόλτα είναι απο το σπίτι,μέχρι Ομόνοια μετρό (~8') και μετά Ηλεκτρικό μέχρι Πειραιά (~25-35') ,το ωραίο ξεκινά εδώ,μετά περιμένω το 915 ~20' και λόγω κίνησης άλλο ένα τέταρτο να φτάσει σχολή.[Οι χρόνοι είναι just.Ενα χρόνο χωρίς αυτ/το τους έμαθα ακριβώς.][οπότε στο πήγαινε μιλάμε μινιμουν για περίπου 80' και αλλα τόσα στο έλα+την αόσταση προς τη δουλειά]

 

Πράξη δεύτερη,με το αυτοκ/το απο Συγγρού-Ποσειδώνος-Λαμπράκη έχω φτάσει σε 20 λεπτά.[Και 5 λεπτά να Παρκάρω στον Προφήτη Ηλία.]

 

Επομένως καθημερινά έχω δυο εξτρά ώρες γιατι χρησιμοποώ αυτ/το,μπορώ να ξυπνήσω αργότερα και να κάτσω περισσότερο στη σχολή πριν πάω για δουλειά.Το Παράλογο που έιναι στο να μην χρησιμοποιώ ΜΜΜ?

Μην βλεπουμε μόνο αυτούς που πάνε για καφέ Θησείο με το αυ/το,κ εγώ κέντρο δεν θα πάρω αθτ/το αφου σε 15 λεπτά είμαι εκει με Μετρό,αλλα έξω απο το Κέντρο...?

 

Οπότε είναι ανούσιο να την πληρώνουν όλοι.Οσο για τα ΜΜΜ,το Μετρό κ ο Ηλεκτρικός είναι τα μόνα Καλα,τα Λεοφωρεία Είναι υποφερτά και τα Τρόλει+Τράμ για αργόσχολους καθως οι χρόνοι τους είναι αστείοι...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μια χαρά είμαι με τα αστικά και τα προτιμώ από το αυτοκίνητο. Πρώτον μετακινείσαι ασφαλέστερα και δεύτερον μετακινείσαι φθηνότερα. Και γρηγορότερα, αφού μεχρι να βρεις παρκιν για το ΙΧ σου, θα έχουν περάσει άσκοπα 45 λεπτά κάνοντας γύρους στο τετράγωνο μολύνοντας παραπάνω και την ατμόσφαιρα.;)

Και καθημερινά αλλάζω τουλάχιστον 5 αστικά.

 

Logika omos gia na xrisimopoieis toso poli ta MMM tha einai volika gia sena.Gia paradeigma otan metakinoumoun me leoforeio eprepe na perimeno misi ora stin stasi gia na perasei to epomeno...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ποναει και η αληθεια ειναι οτι με τα 2-3 αυτοκινητα που εχει καθε οικογενεια και κυκλοφοροντας τα καθημερινα καταστρεφεται το περιβαλλον.....να δω τι επιδειξη θα κανει ο κλασσικος ελληναρας οταν θα θελει μασκα για να κυκλοφορει στους δρομους :lol::lol::lol: ηθελα να ξερα ποιος θα τον βλεπει :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Logika omos gia na xrisimopoieis toso poli ta MMM tha einai volika gia sena.Gia paradeigma otan metakinoumoun me leoforeio eprepe na perimeno misi ora stin stasi gia na perasei to epomeno...

Κι εγώ πολλές φορές περιμένω αρκετή ώρα για να πάρω το επόμενο και συνήθως χρειάζομαι 3 αστικά για το πήγαινε και 2 για το έλα.Κάνω γύρω στα 55 λεπτά για να φθάσω κέντρο(ειδικά τώρα με το μετρό) αλλά δεν έχω πρόβλημα. Και φυσικά η μετακίνηση μου μέσα στη πόλη(Θεσσαλονίκη) γίνεται με τα πόδια. Το αμάξι πραγματικά είναι μεγάλη ταλαιπωρία μέσα στην πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το δικαίωμα ομως να σκοτώνεις και να επιβαρύνεις ενα περιβάλλον που αύριο θα μεγαλώσουν τα παιδιά σου σε αυτό,εσύ αν τους λες οτι γούσταρες να το κάνεις αυτό και γούσταρες να κυκλοφορείς με αμάξι συνεχώς να δούμε πως σου αρέσει να σου απαντήσουν πάντως ευχαριστώ δε θα σου πούνε σίγουρα ειδικά αν αναγκάζονται να φοράνε μάσκες για να βγαίνουν εξω,έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε αυτούς που χρησιμοποιούν το αμάξι άσκοπα και καταστρέφουν τον τόπο στον οποίο ζούμε, δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε τα πάντα έλεος πια.

Οταν εσυ σταματησεις να χρησιμοποιεις το ηλεκτρικο ρευμα, τα εργοστασια τα οποια το παραγουν μολυνουν καθε χρονο με τονους διοξυδιου του ανθρακα απο την καυση λιγνιτη, οταν θα σταματησεις να καταναλωνεις προιοντα το οποια προερχονται απο τις τεραστιες βιομηχανιες τοτε θα ειμαι ο πρωτος που θα αφησω το αυτοκινητο... ;)

Η διαφορετικα οταν απαγορευτουν τα αυτοκινητα απο τις πολεις η ακομα και γενικοτερα!!

 

Οσο για το τι θα πω στο παιδι μου σε λιγα χρονια και τις υπολοιπες μελοδραματικες ιστοριες θα τις σκεφτω οταν θα ερθει η ωρα... Διαφορετικα αν δω οτι οι συνθηκες δεν ειναι αυτες που θα επιθυμουσα για το παιδι μου πολυ απλα δεν θα το φερω στον κοσμο!! ;)

 

Θα παρακαλουσα να αφησουμε τα ανουσια και ενοχλητικα ποστ με τα "+1000..000^1000"! Ας συνεχισουν να λενε τις αποψεις τους ανθρωποι που εχουν το στοιχειωδες μυαλο να σκεφτουν και μια... Διαφορετικα, στο θρεαντ της Φ1! Εκει μονο emoticons χρειαζονται! ;)

 

Κι εγώ πολλές φορές περιμένω αρκετή ώρα για να πάρω το επόμενο και συνήθως χρειάζομαι 3 αστικά για το πήγαινε και 2 για το έλα.Κάνω γύρω στα 55 λεπτά για να φθάσω κέντρο(ειδικά τώρα με το μετρό) αλλά δεν έχω πρόβλημα. Και φυσικά η μετακίνηση μου μέσα στη πόλη(Θεσσαλονίκη) γίνεται με τα πόδια. Το αμάξι πραγματικά είναι μεγάλη ταλαιπωρία μέσα στην πόλη.

Προσωπικα δεν με ταλαιπωρει καθολου... Απλα αποφευγω το κεντρο οσο γινεται περισσοτερο και ουτε γατα ουτε ζημια!!

Εχω την μουσικουλα μου, εχω τον κλιματισμο μου, εχω την ησυχια μου, δεν εχω το καθενα να στηριζεται και να πεφτει επανω μου, δεν εχω να μυριζω τις μασχαλες και τον ιδρωτα κανενος παππου και γενικα δεν εχω κανενα προβλημα στο παρκαρισμα!!

Υπαρχουν και τα παρκινγκ αλλωστε!! ;)

 

Α! Δεν ανεφερα τα βασικοτερα... Δεν μου κανονιζει ο οδηγος του ΟΑΣΘ η ο ταριφας το προγραμμα γιατι δεν χρειαζεται να περιμενω κανεναν απο αυτους!! Και επισης δεν εχει χρειαστει ποτε να περιμενω το επομενο η το μεθεπομενο αυτοκινητο... Το δικο μου με περιμενει ανα πασα στιγμη!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν με ταλαιπωρει καθολου... Απλα αποφευγω το κεντρο οσο γινεται περισσοτερο και ουτε γατα ουτε ζημια!!

Εχω την μουσικουλα μου, εχω τον κλιματισμο μου, εχω την ησυχια μου, δεν εχω το καθενα να στηριζεται και να πεφτει επανω μου, δεν εχω να μυριζω τις μασχαλες και τον ιδρωτα κανενος παππου και γενικα δεν εχω κανενα προβλημα στο παρκαρισμα!!

Υπαρχουν και τα παρκινγκ αλλωστε!! ;)

 

Α! Δεν ανεφερα τα βασικοτερα... Δεν μου κανονιζει ο οδηγος του ΟΑΣΘ η ο ταριφας το προγραμμα γιατι δεν χρειαζεται να περιμενω κανεναν απο αυτους!! Και επισης δεν εχει χρειαστει ποτε να περιμενω το επομενο η το μεθεπομενο αυτοκινητο... Το δικο μου με περιμενει ανα πασα στιγμη!!

Ωραία. Δεν έχουμε μάθει όλοι στις ανέσεις όμως.;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν με ταλαιπωρει καθολου... Απλα αποφευγω το κεντρο οσο γινεται περισσοτερο και ουτε γατα ουτε ζημια!!

Εχω την μουσικουλα μου, εχω τον κλιματισμο μου, εχω την ησυχια μου, δεν εχω το καθενα να στηριζεται και να πεφτει επανω μου, δεν εχω να μυριζω τις μασχαλες και τον ιδρωτα κανενος παππου και γενικα δεν εχω κανενα προβλημα στο παρκαρισμα!!

Υπαρχουν και τα παρκινγκ αλλωστε!! ;)

 

Α! Δεν ανεφερα τα βασικοτερα... Δεν μου κανονιζει ο οδηγος του ΟΑΣΘ η ο ταριφας το προγραμμα γιατι δεν χρειαζεται να περιμενω κανεναν απο αυτους!! Και επισης δεν εχει χρειαστει ποτε να περιμενω το επομενο η το μεθεπομενο αυτοκινητο... Το δικο μου με περιμενει ανα πασα στιγμη!!

 

Συμφωνω απολυτα.Και εγω οπως ανεφερα και πιο πανω περιμενω πως και πως να παρω αμαξι(οχι με τα λεφτα του πατερα μου,με δικα μου)να γλιτωσω τα αστικα,να μην χρειαζεται να περπαταω και να καθυστερω και να ειμαι πιο ανετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ας δουν τα εκατομμυρια των αυτοκινητων που κυκλοφορουν στους ελληνικους δρομους οι κλασσικοι ελληναρες που με τα λεφτα του μπαμπα κανουν τους μαγκες στους δρομους επιδεικνυοντας το δηθεν δικο τους αυτοκινητο :lol::lol: ολοι αυτοι που πηραν αυτοκινητο πριν ακομα μαθουν να οδηγουν αυτοι που βγαλανε το διπλωμα πριν ακομα βγουν απο το αυγο και κυριως αυτοι που για να πανε 500 μετρα πανε με το αυτοκινητο.ντροπη και παλι ντροπη

 

Ωραία. Δεν έχουμε μάθει όλοι στις ανέσεις όμως.;)

 

φιλε μου να ξερεις πως οποιος δεν εχει νιωσει στο πετσι του την φτωχια και τη δυσκολια του μεροκαματου παντα θα βγαινει να λεει αερολογιες διοτι τα εχει βρει ετοιμα στη ζωη του απο το μπαμπα....στη σημερινη κοινωνια υπαρχουν αρκετοι απο αυτους που το παιζουν καποιοι...αν ειναι δυνατον λες και εβγαλαν λεφτα με τον ιδρωτα τους.ΑΥΤΟΙ δε μπορουν να μιλανε

Link to comment
Share on other sites

ας δουν τα εκατομμυρια των αυτοκινητων που κυκλοφορουν στους ελληνικους δρομους οι κλασσικοι ελληναρες που με τα λεφτα του μπαμπα κανουν τους μαγκες στους δρομους επιδεικνυοντας το δηθεν δικο τους αυτοκινητο :lol::lol: ολοι αυτοι που πηραν αυτοκινητο πριν ακομα μαθουν να οδηγουν αυτοι που βγαλανε το διπλωμα πριν ακομα βγουν απο το αυγο και κυριως αυτοι που για να πανε 500 μετρα πανε με το αυτοκινητο.ντροπη και παλι ντροπη

 

Αυτοι που τα βρηκαν ετοιμα δεν μπορουν να καταλαβουν τα εξοδα του αυτοκινητου και φυσικο ειναι μην τα υπολογιζουν με το να κανουν ασκοπες βολτες,σπινιαρισματα.μαρσαρισματα και οτιδηποτε αλλο για να καψουν βενζινη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να ξερεις πως οποιος δεν εχει νιωσει στο πετσι του την φτωχια και τη δυσκολια του μεροκαματου παντα θα βγαινει να λεει αερολογιες διοτι τα εχει βρει ετοιμα στη ζωη του απο το μπαμπα....στη σημερινη κοινωνια υπαρχουν αρκετοι απο αυτους που το παιζουν καποιοι...αν ειναι δυνατον λες και εβγαλαν λεφτα με τον ιδρωτα τους.ΑΥΤΟΙ δε μπορουν να μιλανε

Φίλε μου συμφωνώ.

Δεν έχω αυτοκίνητο δικό μου, και δεν θέλω εφόσον δεν το χρειάζομαι ακόμη. Και θέλω να τονίσω ότι δεν δουλεύω και ζω με τους γονείς μου αλλά δεν θα ζητήσω και αμάξι από τον πατέρα μου για να πάω στη σχολή με το αμάξι. Και να δούλευα πάλι δεν θα έπερνα. Το αμάξι, όταν θα το έχω, θα είναι μόνο για περίπτωση ανάγκης, ή για κανα ταξιδάκι. Δεν έχω ούτε καν δίπλωμα.

Κατά την άποψη μου πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δεν έχουμε μάθει όλοι στις ανέσεις όμως.;)
Ουτε εγω! Μεχρι πριν απο 2 χρονια κυκλοφορουσα καθημερινα με τα αστικα λεωφορεια! Προπονησεις, φροντιστηρια, βολτες κλπ...

Απλα τα τελευταια δυο χρονια εχω την ανεση του αυτοκινητου! Απλα δεν καταλαβα αφου χρησιμοποιεις τα ποδια σου και το αστικο λεωφορειο πως γνωριζεις οτι το αυτοκινητο ειναι τοση ταλαιπωρια πια?!?!

 

Εγω που το χρησιμοποιω καθημερινα πλεον, το βρισκω τεραστια ευκολια σε σχεση με το αστικο....

 

ας δουν τα εκατομμυρια των αυτοκινητων που κυκλοφορουν στους ελληνικους δρομους οι κλασσικοι ελληναρες που με τα λεφτα του μπαμπα κανουν τους μαγκες στους δρομους επιδεικνυοντας το δηθεν δικο τους αυτοκινητο :lol::lol: ολοι αυτοι που πηραν αυτοκινητο πριν ακομα μαθουν να οδηγουν αυτοι που βγαλανε το διπλωμα πριν ακομα βγουν απο το αυγο και κυριως αυτοι που για να πανε 500 μετρα πανε με το αυτοκινητο.ντροπη και παλι ντροπη

Τελικα βρηκες και το πληκτρολογιο...

Τοσο καιρο νομιζω οτι εγραφες στο φορουμ μονο με το ποντικι επιλεγοντας emoticons!! :rolleyes:

Εγω προσωπικα τα βλεπω τα αυτοκινητα! Μαγκια δεν κανω... Αλλα αφου μου το πηρε το αυτοκινητο ο πατερας μου εγω τι να εκανα?? Να το αφηνα κατω απο το σπιτι και να το βλεπω...? Θα ηταν χαζουλικο... :lol:

Εσυ δεν καταλαβα τι ζορι τραβας?? Σε πειραζει που εχω αυτοκινητο??

Νιωθεις μισος για εμενα?? Ζηλια μηπως?? Τι?? Πες το μου και θα σε βοηθησω να το ξεπερασεις....

Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε ένα οργανωμένο δίκτυο συγκοινωνιών και να απαιτούν ορισμένοι να μείνουμε από βενζίνη για να χρησιμοποιούμε τα ΜΜΕ το καταλαβαίνω ως ένα βαθμό.

 

Το να βγάζει ο άλλος χολή για όσους χρησιμοποιούν αυτοκίνητα σε μια πόλη που οι συγκοινωνίες είναι ανεπαρκής ... είναι καθαρή βλακεία, ελληναρισμός και κομπλεξισμός που εκφράζεται πολύ καλά στο "να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα".

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συμφωνώ.

Δεν έχω αυτοκίνητο δικό μου, και δεν θέλω εφόσον δεν το χρειάζομαι ακόμη. Και θέλω να τονίσω ότι δεν δουλεύω και ζω με τους γονείς μου αλλά δεν θα ζητήσω και αμάξι από τον πατέρα μου για να πάω στη σχολή με το αμάξι. Και να δούλευα πάλι δεν θα έπερνα. Το αμάξι, όταν θα το έχω, θα είναι μόνο για περίπτωση ανάγκης, ή για κανα ταξιδάκι. Δεν έχω ούτε καν δίπλωμα.

Κατά την άποψη μου πάντα.

 

Επομένως δεν έχεις κ μέτρο σύγκρισης...

Δεν έχεις αποκλείσει το αυτ/το απο επιλογή μετά απο δοκιμή αλλα απο συνήθεια και συνθήκες...

Αρα τα επιχειρηματά σου πρέπει να παραδεχτείς οτι είναι κάπως πιο υποθετικά και αφορούν το τι ΘΑ έκανες,στα ΑΝ πιστεψέ με όλοι καλοί είμαστε...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικα βρηκες και το πληκτρολογιο...

Τοσο καιρο νομιζω οτι εγραφες στο φορουμ μονο με το ποντικι επιλεγοντας emoticons!! :rolleyes:

Εγω προσωπικα τα βλεπω τα αυτοκινητα! Μαγκια δεν κανω... Αλλα αφου μου το πηρε το αυτοκινητο ο πατερας μου εγω τι να εκανα?? Να το αφηνα κατω απο το σπιτι και να το βλεπω...? Θα ηταν χαζουλικο... :lol:

Εσυ δεν καταλαβα τι ζορι τραβας?? Σε πειραζει που εχω αυτοκινητο??

Νιωθεις μισος για εμενα?? Ζηλια μηπως?? Τι?? Πες το μου και θα σε βοηθησω να το ξεπερασεις....

 

Αγορακι οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται εισαι ο κλασσικος ελληναρας και το παιδι του μπαμπα;;;μπραβο που το παραδεχεσαι δεν εχω να πω κατι αλλο.....εγω ειμαι μεροκαματιαρης ανθρωπος που προσπαθω μεσα απο τα δικα μου δεδομενα να προστατευω οσο μπορω τον πλανητη που ζουμε εσυ κανε οτι καταλαβαινεις.

 

ΥΓ.και γω εχω αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω! Μεχρι πριν απο 2 χρονια κυκλοφορουσα καθημερινα με τα αστικα λεωφορεια! Προπονησεις, φροντιστηρια, βολτες κλπ...

Απλα τα τελευταια δυο χρονια εχω την ανεση του αυτοκινητου! Απλα δεν καταλαβα αφου χρησιμοποιεις τα ποδια σου και το αστικο λεωφορειο πως γνωριζεις οτι το αυτοκινητο ειναι τοση ταλαιπωρια πια?!?!

 

Εγω που το χρησιμοποιω καθημερινα πλεον, το βρισκω τεραστια ευκολια σε σχεση με το αστικο....

 

Έχω κατέβει πολλές φορές κέντρο με το αμάξι, με τον πατέρα μου, και μέχρι να βρούμε παρκιν περνούσε τουλάχιστον μισή ώρα. Και για να μπεις σε δημοσια παρκιν, χρειάζεται να περιμένεις στην ουρά επί πόση ώρα, τη στιγμή που με το αστικό θα είχαμε κάνει την δουλειά μας πιο γρήγορα και με μεγαλύτερη ασφάλεια, άσχετα αν το αστικό είναι πίτα και πρέπει να στριμωχτείς λιγάκι. Επίσης και τα αστικά έχουν Α/C, αλλά κάτω από τον καύσωνα του καλοκαιριού, αμάξι και αστικό είναι ένα και το αυτό.Και ο πατέρας μου δεν το αφήνει το αμάξι, πολύ κακώς βέβαια.

Βάζω τα ακουστικάκια μου, ούτε κόρνες πατάω, ούτε μουτζιές ρίχνω, και εμπιστεύομαι απόλυτα τον οδηγό του αστικού(εκτός από λίγες περιπτώσεις).

 

Επομένως δεν έχεις κ μέτρο σύγκρισης...

Δεν έχεις αποκλείσει το αυτ/το απο επιλογή μετά απο δοκιμή αλλα απο συνήθεια και συνθήκες...

Αρα τα επιχειρηματά σου πρέπει να παραδεχτείς οτι είναι κάπως πιο υποθετικά και αφορούν το τι ΘΑ έκανες,στα ΑΝ πιστεψέ με όλοι καλοί είμαστε...

Ήμουν ξεκάθαρος πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Αγορακι οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται εισαι ο κλασσικος ελληναρας και το παιδι του μπαμπα;;;μπραβο που το παραδεχεσαι δεν εχω να πω κατι αλλο.....εγω ειμαι μεροκαματιαρης ανθρωπος που προσπαθω μεσα απο τα δικα μου δεδομενα να προστατευω οσο μπορω τον πλανητη που ζουμε εσυ κανε οτι καταλαβαινεις.

 

ΥΓ.και γω εχω αυτοκινητο

 

Οπότε που διαφέρεις?Οι συνθήκες ζωής του καθενός δεν θα έπρεπε να είναι κατακριτέες φίλε kostakis_7,το πώς και γιατί ο καθένας έχει στην κατοχή του περιουσιακά στοιχεία δεν αφορά κανέναν μας...Δηλαδή επείδη είμαστε νεότεροι κ εχουμε αυτ/τα ρυπαίνουμε περισσοτερο απο έσενα που είσαι μεγαλύτερος και το πήρες μόνος σου???

 

Έχω κατέβει πολλές φορές κέντρο με το αμάξι, με τον πατέρα μου, και μέχρι να βρούμε παρκιν περνούσε τουλάχιστον μισή ώρα. Και για να μπεις σε δημοσια παρκιν, χρειάζεται να περιμένεις στην ουρά επί πόση ώρα, τη στιγμή που με το αστικό θα είχαμε κάνει την δουλειά μας πιο γρήγορα και με μεγαλύτερη ασφάλεια, άσχετα αν το αστικό είναι πίτα και πρέπει να στριμωχτείς λιγάκι. Επίσης και τα αστικά έχουν Α/C, αλλά κάτω από τον καύσωνα του καλοκαιριού, αμάξι και αστικό είναι ένα και το αυτό.Και ο πατέρας μου δεν το αφήνει το αμάξι, πολύ κακώς βέβαια.

Βάζω τα ακουστικάκια μου, ούτε κόρνες πατάω, ούτε μουτζιές ρίχνω, και εμπιστεύομαι απόλυτα τον οδηγό του αστικού(εκτός από λίγες περιπτώσεις).

 

Το να είσαι συνοδηγός δεν έχει να λέει τίποτα,εαν εσύ για όλες σου τις μετακινήσεις χρησιμοποιήσεις για ένα διάστημα αυτ/το,τότε 8α είναι λογικό να πείς οτι έχεις μέτρο συγκρισης...

Το ξέρω οτι το λές ξεκάθαρα,απλά πιστεύω οτι είσαι κάπως απόλυτος κ ίσως δεν πρέπει ακόμα...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατέβει πολλές φορές κέντρο με το αμάξι, με τον πατέρα μου, και μέχρι να βρούμε παρκιν περνούσε τουλάχιστον μισή ώρα. Και για να μπεις σε δημοσια παρκιν, χρειάζεται να περιμένεις στην ουρά επί πόση ώρα, τη στιγμή που με το αστικό θα είχαμε κάνει την δουλειά μας πιο γρήγορα και με μεγαλύτερη ασφάλεια, άσχετα αν το αστικό είναι πίτα και πρέπει να στριμωχτείς λιγάκι. Επίσης και τα αστικά έχουν Α/C, αλλά κάτω από τον καύσωνα του καλοκαιριού, αμάξι και αστικό είναι ένα και το αυτό.Και ο πατέρας μου δεν το αφήνει το αμάξι, πολύ κακώς βέβαια.

Βάζω τα ακουστικάκια μου, ούτε κόρνες πατάω, ούτε μουτζιές ρίχνω, και εμπιστεύομαι απόλυτα τον οδηγό του αστικού(εκτός από λίγες περιπτώσεις).

 

Πιο πανω ανεφερες πως κανεις 55 λεπτα να κατεβεις κεντρο αλλαζοντας 2-3 αστικα.Με το αυτοκινητο ποση ωρα κανεις????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...