Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κείμενο είναι αυτό:

Destination Country Greece

2019-10-04 02:00 CN Arrive at destination country post office

Origin Country

2019-10-03 02:00 CN Arrive at destination airport

2019-10-01 02:00 CN Departure from airport

2019-09-30 02:00 CN In Transit

2019-09-29 10:07 Despatched from sorting center.

2019-09-29 05:28 Process completed in sorting center.

2019-09-28 21:41 Acceptance.

 

Το Tracking Number είναι της μορφής "UC*********YP" αλλά βγάζει και ένα 2ο σε κάποια Tracking Sites UH*********TR ο Κινέζος πάντως μου έδωσε το 1ο.

 

Αυτο το δεύτερο Tracking δοκίμασε στη σελίδα των ΕΛΤΑ για να δεις που βρίσκεται το δέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. εχω το συγκεκριμένο extender και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Τελευταία μου έκανε κάτι κουλά και είπα να το κάνω f. reset. Όλα καλά λοιπόν μέσω της εφαρμογής.Το σεταρα εκ νέου, αλλά έχω μια απορία.Πλέον έχω 2 δίκτυα.Το κανονικό και του extender. Ενώ θυμάμαι την 1η φορά στο 1ο σεταρισμα, είχα μόνο 1 (του extender με ολοιδιο ssid) Να Αλλά θυμάμαι η σύνδεση τότε είχε γίνει με το κουμπάκι wps του router. Να το αφήσω ως έχει (2 δίκτυα) η να το κάνω όπως πριν; Τι είναι πιο σωστό; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια με καλουν τηλεφωνικοι αριθμοι απο αγγλια-λονδινο αποτι γκουγκλαρα .εχει κανεις τετοιες κλησεις.δεν απαντω μηπως ειναι απο αυτους που παγιδευουν τηλεφωνα και χρεωνουν.

+442072262303

442380232348

447798911639

Link to comment
Share on other sites

πηρε τελικα ενα προγραμμα στην κοσμοτε.αλλα βγηκε τωρα ενα απο γουιντ πιο συμφερον.υπαρχει τροπος να καταργησει της κοσμοτε να παει σε γουιντ χωρις προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

ok,μας εκαναν μι προσφορα απο wind 18.90 με 24αρα ταχυτητα,απεριοριστα σταθερα,300' προς κινητα ,1500' προς κινητα της wind ,χωρις τελη ενεργοππιησης -μεταφορας και 50 ευρω δωροεπιταγη απο το public.

εμεις θα πληρωσουμε προστιμο 46 ευρω αν φυγουμε απο την κοσμοτε που δινει μονο 250' προς σταθερα και 30' προς κινητα.

φανταζομαι οτι συμφερει να το κανουμε.η μητερα μου την προτιμησε γιατι αυτην ξερει αυτην εμπιστευεται τοσα χρονια.τωρα ομως που ειδε αυτην την προσφορα της γυαλισε.

 

καταρχην επειδη εγω δεν ειχα ποτε wind ειναι αξιοπιστη σαν εταιρεια στην σταθεροτητα του ιντερνετ και του σταθερου τηλεφωνου? εχει καλη εξυπηρετηση? απο το public ειπαν οτι αμα υπογραψουμε την αιτηση μεταφορας και στειλουμε εχει κλεισει η αιτηση,δεν δεχεται αντιπροσφορα.εγω παλι βλεπω εσας να παιρνετε αντιπροσφορες οταν κανετε μεταφορες.αυτη γιατι εμενα με φοβισε? δεν ισχυει να μας κανει αντιπροσφορα οταν στειλουμε την υπογεγραμενη αιτηση? πως γινεται αυτη η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

απο την ημερα έγκρισης στο σύστημα μεχρι την ημερα καταβολής ειναι οπως το επιδομα ανεργίας μπαινει την πρώτη παρασκευή?μέσα σε ενα μήνα γράφει στο σύστημα έγκριση αλλα καπου διάβασα οτι κάνει 2 μήνες μεχρι την καταβολή ισχύει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Είχα σήμερα κλήση από τηλέφωνο που ξεκινάει από 39017.....

Χωρίς μηδενικά μπροστά.

Ξέρει κανείς τι είναι αυτο;

Δεν απάντησα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σήμερα κλήση από τηλέφωνο που ξεκινάει από 39017.....

Χωρίς μηδενικά μπροστά.

Ξέρει κανείς τι είναι αυτο;

Δεν απάντησα.

 

+390171........ είναι Ιταλία Province of Cuneo, including its capital Cuneo

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dialling_codes_in_Italy

Link to comment
Share on other sites

+390171........ είναι Ιταλία Province of Cuneo, including its capital Cuneo

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dialling_codes_in_Italy

 

Σε ευχαριστώ.

Μου έκανε εντύπωση διότι δεν είχε μηδενικά μπροστά, ούτε +.

Πάντως από Ιταλία δεν υπάρχει κάποιος σίγουρα που θα μου τηλεφωνουσε.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η καμπάνια της ΔΕΗ στο φυσικό αέριο

 

Στην αγορά του φυσικού αερίου έχει εισέλθει και επίσημα από την περασμένη εβδομάδα η ΔΕΗ, λανσάροντας 8 διαφορετικά πακέτα για οικιακούς και επαγγελματικούς πελάτες. Στόχος της εταιρείας να αντισταθμίσει τις απώλειες που ήδη καταγράφει στην αγορά προμήθειας ρεύματος, έχοντας ως πλεονέκτημα ότι διαθέτει το μεγαλύτερο πελατολόγιο στην αγορά προμήθειας ρεύματος, με περίπου 7 εκατομμύρια παροχές.

 

Πιο συγκεκριμένα ξεκινώντας την καμπάνια της η ΔΕΗ προσφέρει έως και 31 Ιανουαρίου 2020 επιπλέον έκπτωση 15% για νέους πελάτες στα οικιακά προγράμματα. Η αντίστοιχη έκπτωση στα επαγγελματικά προγράμματα είναι 10%.

 

Για τους οικιακούς πελάτες η ΔΕΗ λανσάρει 6 διαφορετικά προγράμματα, τρία για αυτόνομες παροχές και τρία για κοινόχρηστες παροχές που ποικίλουν ως προς τη χρονική διάρκεια, το πάγιο και τις χρεώσεις. Τα πάγια διαφέρουν και για τις αυτόνομες παροχές ξεκινούν από 3,5 ευρώ και φτάνουν μέχρι τα 8 ευρώ ενώ για τις κοινόχρηστες παροχές, τα δύο προγράμματα δεν έχουν πάγιο ενώ το τρίτο έχει πάγιο 4 ευρώ. Αντίστοιχα για εμπορικούς πελάτες η επιχείρηση προσφέρει δύο διαφορετικά προγράμματα 12μηνης ή 24μηνης παραμονής.

 

Το λανσάρισμα των νέων προϊόντων της ΔΕΗ στην αγορά φυσικού αερίου συνέπεσε πάντως με την ανακοίνωση από το ενεργειακό χρηματιστήριο των μεριδίων αγοράς, όπου η εταιρεία εμφανίζεται το Σεπτέμβριο να έχει χάσει μερίδιο σχεδόν 2,5%. Συγκεκριμένα το μερίδιο αγοράς της ΔΕΗ έπεσε από το 74,18% στο 71,77% (-2,41%). Υπενθυμίζεται ότι ο Σεπτέμβριος ήταν ο μήνας κατά τον οποίο τέθηκαν σε ισχύ οι αυξήσεις στην ανταγωνιστική χρέωση σε συνδυασμό με τη μείωση της έκπτωσης συνέπειας.

 

Σε ό,τι αφορά τους υπόλοιπους παίκτες της αγοράς τα μερίδια διαμορφώνονται ως εξής:

 

Protergia (Mytilineos): 5,63% (από 5,09%τον Αύγουστο) με 2,35% στη ΧΤ, 3,26% στη ΜΤ και 0,02% στην ΥΤ.

Ήρων: 5,55% (από 5,07%)

Elpedison: 4,12% (από 3,79%)

Watt & Volt: 2,30% (από 2,23%)

NRG: 2,45% (από 2,15%)

Volterra: 1,87% (από 1,80%)

ΕΛΤΑ: 1,11% (από 1,00%)

Αέριο Αττικής (Φυσικό Αέριο): 1,13% (από 0,91)

ΚΕΝ: 0,83% (από 0,88%)

Volton: 0,69% (από 0,69%)

ΕΠΑ ΘΕΣΣ (ZeniΘ): 0,75%

Λοιποί: 1,8%

 

 

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3388866/xekinise-i-kampania-tis-dei-sto-fusiko-aerio

 

Έχει κανείς άποψη, γιατί εδώ εμείς λέμε να φύγουμε από το ηλεκτρικό της ΔΕΗ. Να αξίζει να πάρεις τώρα φυσικό αέριο από την ΔΕΗ; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα να βρώ καταλληλότερο μέρος για να ρωτήσω...

Στις οδηγίες λέτε:

===========

5) Θέλω να τροποποιήσω την αγγελία μου! Τι κάνω;

Μην ανησυχείτε! Μπορείτε να κάνετε τροποποίηση (EDIT) του μηνύματός σας και απλά να ενημερώσετε τα υπόλοιπα μέλη για τις όποιες αλλαγές.

===========

Αλλά δεν βλέπεω πουθενα κάποιο κουμπάκι EDIT ή ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ στην αγγελία μου

Θέλω να αλλαξω την τιμή και δεν μπορώ...

Link to comment
Share on other sites

Για ζεστό νερό μόνο τί συμφέρει περισσότερο; Η χρήση επίτοιχου λέβητα φυσικού αερίου ή ο θερμοσίφωνας;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι αξιόλογο στα 100..στα 130 η 140 αν παίξει κανένα κουπόνι εκείνες της μέρες για καμιά ilife είσαι κομπλέ

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Eχει βαλει κανεις Φυσικο αεριο και σε ποιον παροχο συμφερει πιο πολυ?

Της ΔΕΗ αξιζει μιας και ρωτησα πριν λιγο καιρο το εχει δει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Πρόσφατα πήγα ένα ταμπλετ για επισκευή,στο κατάστημα μου είπαν πως δεν έχει εγγύηση γιατί έχουν περάσει 16 μήνες ενώ έχει 1 χρόνο όπως γράφει και πάνω στην απόδειξη.Φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο και τελικά μετά από μια πολιτισμένη λογομαχια μου το φτιάξανε δωρεάν.

Και πάμε τώρα στο ερώτημα που μου δημιουργήθηκε.

Ψάχνοντας τους νομούς και συγκεκριμένα τον 4512/2018 είδα πως λέει ότι νόμιμη εγγύηση ότι λέει το άρθρο 5 και τα άρθρα του 534 το Α.Κ. Δηλαδή τα 2 χρονια και για την εμπορική εγγύηση είναι η εγγύηση που δίνει ο έμπορος και ισχύει ΠΛΕΟΝ της νομιμης εγγύησης.

 

Όπως το καταλαβαίνω εγώ λοιπόν,αυτό που γράφει πάνω στην απόδειξη είναι η εμπορική εγγύηση που μου τη δίνει η χ εταιρία η οποια ισχύει πλέον της νομιμης άρα 2+1 χρονια

 

Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...