Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας ενδιαφέρουν και τα HAE ;) Για πες :)

 

Τα ΗΑΕ δεν εχουν καμία σχέση με την Σαουδική Αραβία. Για να καταλαβεις το Ντουμπαι ειναι το Παρισι της Ανατολής. Δεν υπάρχουν σφικτοί νόμοι και γενικά οι Εμιρηδες την εχουν δει πιο ελευθερα. Φυσικα ΗΑΕ δεν ειναι μόνο το Ντουμπαι αλλα και αλλα μικρα εμιρατα οπως η Ντοχα οπου εκει ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα. Εκει συνηθως εχουν τις κατοικιες και τις εδρες τους μεγάλες κατασκευαστικές εταιρίες.

Στο Ντουμπαι εχουν τις εδρες τους πολλες αεροπορικες εταιριες , το οποιο αυτο σημαινει οτι γινεται πανικος απο αεροσυνοδους και πιλοτους (εξαρταται τι σε ενδιαφερει :p ). Η ζωη ειναι απιστευτη, υπαρχουν ολοι οι μεγαλοι οικοι ( Cartier, versace... ) το οποιο δεν σημαινει οτι θα πας να αγορασεις αλλα δειχνει οτι υπαρχει ενας σχετικος πλουτος και οτι υπαρχουν πολλοι τουριστες.

Το να πας διακοπες ή ενα γαμηλιο ταξίδι (εκει σκεφτομαι να παω οταν παντρευτω) ειναι κατι το σχετικα οικονομικο και αξιζει τα λεφτα του.

Μπορεις να αγορασεις απο τα duty Free του αεροδρομιου, το οποιο ειναι φανταστικο, πολλα πραγματα σε πολυ φτηνες τιμές (οχι σε ολα τα αντικειμενα ομως).

 

Αυτααααα

 

Υ.Γ Για να μην πολυλογω ειναι σαν την Ελλαδα μας :X

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Για να μην πολυλογω ειναι σαν την Ελλαδα μας :X

 

την ελλαδιτσα μας δεν την φτανει καμια χωρα οσο καλη&να ειναι:D:p

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

την ελλαδιτσα μας δεν την φτανει καμια χωρα οσο καλη&να ειναι:D:p

 

Και το φοβομουνα οτι μπορει να παρεξηγηθω. Εχω ταξιδέψει σε πολλές χώρες ειτε για σπουδες, ειτε για αναψυχη. Δεν θα εβαζα καμια χώρα πάνω απο την Ελλαδα και δεν το λεω αυτο σωβινιστικά.Οταν φοιτουσα στην Αγγλια καποια στιγμη βρισκμουν στην βιβλιοθηκη του πανεπιστημιού και μιλαγα με εναν φίλο Ελληνα, Μας ακουέι και μας πλησιαζει ενας Ισραηλινός και ρωταει αν ειμαστε Ελληνες.Οταν του απαντησαμε πως ναι, γυρναει και μας λέει "Ζειτε στην πιο ομορφη χώρα του κόσμου" και αρχισε να μας τραγουδαει τα "παιδια του Πειραια". Anyway για να μην θεωρηθω offtopic δεν θα πώ τιποτα αλλο εκτος απο αυτα που αναφέρει το θέμα

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω εδώ.

 

Λόγο κάποιων ατυχιών που μου συνέβησαν βρέθηκα να χρωστάω σε 4 τράπεζες ένα αρκετά μεγάλο ποσό συνολικά (20000€). Τώρα επειδή δεν έχω χρήματα να πληρώνω τις μηνιαίες δόσεις έχω λάβει εξώδικα οτι η τράπεζα θα προχωρήσει σε όλα τα νόμιμα μέσα για να λάβει τα οφειλόμενα. Να σημειώσω οτι δεν έχω καμιά ακίνητη περιουσία στο όνομα μου.

 

Το ερώτημα μου είναι.

 

1) Μπορούν να προβούν σε κατάσχεση μισθού? Αν ναί, μέχρι πόσο από τον μηνιαίο μου μισθό έχουν το δικαίωμα να κατασχέσουν? (800€ το μήνα παίρνω).

 

2) Ποιά είναι η όλη διαδικασία μέχρι να γίνει αυτό και πόσο καιρό παίρνει?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω! εχει πολλες ερωρησεις και απαντησεις σε τετοιου ειδους θεματα και ισως σε βοηθηση...;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω! εχει πολλες ερωρησεις και απαντησεις σε τετοιου ειδους θεματα και ισως σε βοηθηση...;)

γιατι στη σουηδια μενει;

Νομιζω πρεπει να δει αυτο http://ec.europa.eu/civiljustice/enforce_judgement/enforce_judgement_gre_el.htm

οπου λεει ξεκαθαρα οτι μισθος δεν μπορει να πειραχτει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

εφοσον δινουν την δυνατοτητα να πιστωνουν τετοια ποσα χωρις να ψαχνουν αφμ κτλ καλα να παθουν...βεβαια κ συ μπηκες τειρεσια.
Link to comment
Share on other sites

γιατι στη σουηδια μενει;

Νομιζω πρεπει να δει αυτο http://ec.europa.eu/civiljustice/enforce_judgement/enforce_judgement_gre_el.htm

οπου λεει ξεκαθαρα οτι μισθος δεν μπορει να πειραχτει.

 

φιλε μου πριν πεις κατι δες καλυτερα πρωτα...;)

 

αν δεις τερμα δεξια εχει μια στηλη με τις χωρες και επιλεγης για την Ελλαδα!!

 

αν το καταλαβες...φιλικα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Συμμετάσχω σε μια ομάδα κωφών-βαρύκοων καλλιτέχνων και στις 28 Φλεβάρη (Τεχνόπολις, Γκάζι) θα παρουσιάσουμε την πρώτη μας έκθεση "Καταγράφω την πραγματικότητά μου".

 

Ήθελα να σας επισυνάψω το πρόγραμμα και την πρόσκληση παρακάτω για όποιον ενδιαφέρεται να έρθει να δει την έκθεση :O

 

Πρόσκληση

Πρόγραμμα

 

Καί εδώ έχουμε το Blog μας.

Our Blog

 

You r welcome ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα της δυο καλές interactive διαφήμισης της vodafone "με την κοπέλα" 1 & 2 ακολούθησαν κι'αλλοι όπως

η Heineken: με την Ληστεία του αιώνα

η Vodafone: με τον παλιό ο χρόνο

και την LG !

 

Τώρα άλλη μια νεα online interactive διαφήμιση στο http://www.spastaola.gr

Θέλει ηχο και το κινητό σας στο τέλος παίρνετε και συμμετοχή σε κλήρωση

Είναι interactive ζητάει κλήση προς το κινητό σας !

Link to comment
Share on other sites

Διαφορες βιομηχανίες γαλακτοκομικών, στην ετικέτα με τα συστατικά, μεταξύ άλλον γραφουν "ανακατεργασμένο τυρί" bla bla bla, κλπ.

 

Τι σημαίνει "ανακατεργασμένο τυρί" και τι θρεπτικές αξιες ή επιπτώσεις έχει στην υγεία σε σχέση με τα κανονικά τυριά, οέο? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά τα αντικείμενα στις φωτογραφίες;

 

http://www.sendspace.com/file/c29erb

 

Γνωρίζει κάποιος;

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι χάρακες ειδικών χρήσεων. Μάλιστα το πρώτο είναι "κυκλικος" ? χάρακας;

Περισσότερα στο http://www.dallabacoalcomputer.it/regspec.html αν ξέρεις και ιταλικά ακόμη καλύτερα...

Η φώτο του πρώτου πρέπει να είναι αυτή

http://www.dallabacoalcomputer.it/immagini/rs-201.jpg

ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βάζετε κανένα σχόλιο !???

καλό , κακό , μέτριο ?!

Link to comment
Share on other sites

Κούρασαν οι interactive διαφημίσεις.

Μετά τήν κοπελιά με την vodafone θυμήθηκαν και άλλες εταιρίες να στραφούν σε αυτόν τον τομέα

 

...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει να έχει τη φωνή της κοπέλας που και καλά έχει κλειστεί στην αποθήκη, για να κάνει πλάκες στους φίλους του, το αρχείο είναι εδώ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δουλευει κανεις στο ταχυδρομικο ταμιευτηριο για να μου δωσει καποιες πληροφοριες? π.χ ποιος ειναι ο μισθος για νεοπροσληφθεντα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δουλευει κανεις στο ταχυδρομικο ταμιευτηριο για να μου δωσει καποιες πληροφοριες? π.χ ποιος ειναι ο μισθος για νεοπροσληφθεντα

 

σκεφτεσαι να κανεις αιτηση;;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά τα αντικείμενα στις φωτογραφίες;

 

http://www.sendspace.com/file/c29erb

 

Γνωρίζει κάποιος;

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Δες εδώ. Νομίζω ότι λέγονται "κανονάκια" (μπορεί να κάνω και λάθος). Είναι ουσιαστικά αναλογικοί υπολογιστές τσέπης και υπολογίζουν ρίζες, λογάριθμους κλπ. Δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται και πολύ πλέον με την εξέλιξη των υπολογιστών και των ψηφιακών υπ. τσέπης (scientific calculators)...

http://www.smileyhut.com/smileys/blob6.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τελευταια μετρουν καποιο φασμα συχνοτητων πιθανοτατα αλλα πιο δεν γνωριζω. Οσο για τα υπολοιπα τα πρωτα 2 ειναι καποιο ειδος πυξυδας το πιο πυθανον.

 

Π.Σ. Για πιο λογο τοση απορια ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τελευταια μετρουν καποιο φασμα συχνοτητων πιθανοτατα αλλα πιο δεν γνωριζω. Οσο για τα υπολοιπα τα πρωτα 2 ειναι καποιο ειδος πυξυδας το πιο πυθανον.

 

Π.Σ. Για πιο λογο τοση απορια ?

Πέρα από το οτι δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μετρήσεις συχνότητες με μηχανικά εργαλεία, απάντησε ήδη ο προηγούμενος τι είναι οπότε άκυρες και οι πυξίδες....

 

Μάλιστα στο link που δίνει, υπάρχει και φώτο ενός τέτοιου από την ίδια εταιρία (Pickett)που φαίνεται στην τελευταία φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το οτι δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μετρήσεις συχνότητες με μηχανικά εργαλεία, απάντησε ήδη ο προηγούμενος τι είναι οπότε άκυρες και οι πυξίδες....

 

Μάλιστα στο link που δίνει, υπάρχει και φώτο ενός τέτοιου από την ίδια εταιρία (Pickett)που φαίνεται στην τελευταία φώτο.

Οκ τωρα το ειδα αυτο για τις πρωτες 2 φοτος. Γιατι αποκλειεις ομως το ενδεχομενο τα αλλα μηχανικα εργαλεια να ειναι μερος ενος αλλου εργαλειου ?:blink: Δεν λεω οτι ειμαι σιγουρος εξαλλου πιστευω οτι εκανα κατανοιτο οτι οι απαντισεις που εδωσα ειναι με επιφυλαξη. Και τωρα που τις ξαναβλεπω πιστευω οτι μαλλον προκειτε για καποιου ειδους χαρκα με υπολογισμους ή καποιο τιπολογιο

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Οκ τωρα το ειδα αυτο για τις πρωτες 2 φοτος. Γιατι αποκλειεις ομως το ενδεχομενο τα αλλα μηχανικα εργαλεια να ειναι μερος ενος αλλου εργαλειου ?:blink:

Γιατί υπάρχουν και κυκλικά κανονάκια. Γενικά δες τις φώτος στη wikipedia και κάνε τις συγκρίσεις με αυτές του Μάνου. Όλα τέτοια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω ο διαγωνισμος ειναι ψιλοστημενος για να μπουν αυτοι που δουλευουν ηδη μεσω της εταιριας Melon. Σε αυτους που δουλευουν ηδη με συμβαση εχουν δωθει και βιβλια με την υλη. Αν σε ενδιαφερει μπορεις ισως να τα ζητησεις και εσυ. Ζηταει προυπηρεσια σε τραπεζα 1 χρονο, αλλα εχει και συνεντευξη (οπου και μαλλον θα ξεκαθαρησους τα "ξερα" απο τα "χλωρα"). Ο μισθος δεν ειναι τοσο καλος παντως, εχω ακουσει γυρω στα 850€. Αν εχεις προυπηρεσια ενα χρονο σε τραπεζα σιγουρα νομιζω παιρνεις περισσοτερα.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...