Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6600 Fold, 6600 Slide, 3600 Slide


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο ενα -

Δεν ακουγονται δυνατα οι ηχοι κλησης του.. (τουλαχιστον στο slide που ηδη εχω).

Σε ΟΛΑ τα υπολοιπα, απλα υποδειγματικο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ειναι δυνατον το nokia 6600 fold να κοστιζει 320 ευρω?

το ειδα απο κοντα και το περασα για τα φτηνα της νοκια, υπολογισα με τα χαρακτηριστικα που εχει γυρω στα 150 ευρω!! ειναι φτηνο πλαστικο που τριζει και δεν θυμιζει σε καμια περιπτωση ακριβο κινητο..τι να πω!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως υπερτιμολογημένο. Μέσα σε λίγο καιρό σίγουρα θα πέσει κάτω απο τα 250. Άλλωστε, δεν υπάρχει κανένας λόγος να το προτιμήσει κάποιος έναντι του 6600 slide.
Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα -

Δεν ακουγονται δυνατα οι ηχοι κλησης του.. (τουλαχιστον στο slide που ηδη εχω).

 

Μόνο οι ήχοι κλήσης δεν ακούγονται δυνατά ή και τα τραγούδια/βίντεο του media player; Θελώ να πω, το πρόβλημα εντοπίζεται στο ηχείο ή στο μέρος firmware που ρυθμίζει την ένταση του ήχου κλήσης; Αν φταίει το δεύτερο, η λύση θα είναι εύκολη. Αν φταίει το πρώτο... :(

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι ήχοι κλήσης δεν ακούγονται δυνατά ή και τα τραγούδια/βίντεο του media player; Θελώ να πω, το πρόβλημα εντοπίζεται στο ηχείο ή στο μέρος firmware που ρυθμίζει την ένταση του ήχου κλήσης; Αν φταίει το δεύτερο, η λύση θα είναι εύκολη. Αν φταίει το πρώτο... :(

Μια χαρα ακουγονται τα τραγουδια. Μαλλον στο firmware θα ειναι το προβληματακι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ηχείο του μάλλον φταίει εγώ που είχα παίξει μαζί του στο Saturn

το έβαζα τέρμα και κάπως σαν να έσπαγε αν θυμάμαι καλά είναι ένα μικρό στο πίσω μέρος

στην κάτω μεριά.

 

Μόνο ένα καλό ηχείο και θα ήταν τέλειο... :(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω το συρρόμενο πορτάκι έχει ένα μικρό τζόγο και όταν πατάς σε αυτό κουμπιά έχει ένα παίξιμο πάνω-κάτω ενοχλητικό, κατα τ άλλα ειναι κουκλί.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω το συρρόμενο πορτάκι έχει ένα μικρό τζόγο και όταν πατάς σε αυτό κουμπιά έχει ένα παίξιμο πάνω-κάτω ενοχλητικό, κατα τ άλλα ειναι κουκλί.

 

Δεν γίνεται αυτό στο δικό μου. Το παλεύω πολλή ώρα, αλλά είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα -

Δεν ακουγονται δυνατα οι ηχοι κλησης του.. (τουλαχιστον στο slide που ηδη εχω).

Σε ΟΛΑ τα υπολοιπα, απλα υποδειγματικο!

μια χαρα ακουγονται ολα δεν ξερω που υπαρχει προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Πηρα και το fold. Σε μαυρο.

Aπιστευτη συσκευη! Πανεμορφο, στιβαρο, πουθενα τζογος, πολυτελες, τραβαει αμεσως τα βλεμματα. Λες κι εχεις ενα σπιρτοκουτο στην τσεπη, ουτε που το καταλαβαινεις. Πουθενα πλαστικουρα και προχειροτητα. Πολυ πρωτοτυπος και χρηστικος ο μηχανισμος ανοιγματος του καπακιου με το πλαινο μεταλλικο κουμπακι, αλλα και ο τροπος που ''κουμπονουν'' με μαγνητη (?) τα δυο μερη του τηλ μετα, καθως κλεινει. Το πιο ομορφο τηλ που ειχα ποτε! Ανταποκρινεται αμεσως στα δυο χτυπηματα με το δαχτυλο για να δεις αναπαντητες, ωρα, κλπ..

Εναντι του slide, ασφαλως μειονεκτει στη καμερα μιας και το fold εχει 2αρα. Αλλα και παλι, μια χαρα αξιπρεπεστατες φωτο βγαζει.

Εκει που πλεονεκτει ομως εναντι του slide, ειναι στον ηχο. Δυνατοι, καθαροι ηχοι, πολυ καλυτερο ηχειο, αλλα και ακουστικο.

btw πολυ ωραια τα καινουργια θεματα και στο slide και στο fold!

Ανεπιφυλακτα, χτυπηστετο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό στο δικό μου. Το παλεύω πολλή ώρα, αλλά είναι εντάξει.

 

Δηλαδή αν πιάσεις την οθόνη πάνω-πάνω και την κουνήσεις είναι σταθερή, δεν κουνιέται καθόλου; Εμενα έχει μισό χιλιοστό κούνημα και αυτό το καταλαβαίνω και στους χειρισμούς. Αν είναι να πάω να το αλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πιάσεις την οθόνη πάνω-πάνω και την κουνήσεις είναι σταθερή, δεν κουνιέται καθόλου; Εμενα έχει μισό χιλιοστό κούνημα και αυτό το καταλαβαίνω και στους χειρισμούς. Αν είναι να πάω να το αλάξω.

 

Την έπιασα σε όλα τα σημεία (την οθόνη) και δεν κουνιέται ούτε πάνω-κάτω ούτε αριστερά-δεξιά. Γενικώς δεν κουνιέται. Ας μας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος φίλος και να το πας για αλλαγή. Σφραγισμένο ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σφραγισμένο και πήγα απο εκεί προχτές και ρώτησα και μου λέει ο τεχνικός είναι από το slide, όλα το κάνουν αυτό. Τώρα έχει περάσει και το δεκαήμερο, θα το αλάζει ή θα μου πει να πάει στο service; Αυτά είναι που μου την δίνουν στα νεύρα.
Link to comment
Share on other sites

Την έπιασα σε όλα τα σημεία (την οθόνη) και δεν κουνιέται ούτε πάνω-κάτω ούτε αριστερά-δεξιά. Γενικώς δεν κουνιέται. Ας μας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος φίλος και να το πας για αλλαγή. Σφραγισμένο ήταν;

 

Oυτε και στο δικο μου κουνιεται τιποτα. Πέτρα..

Link to comment
Share on other sites

Μου την κάρφωσε και πήγα στο μαγαζί, αλλά τελικά δεν έκανα τπτ, γιατί εκτός ότι θέλει 25 εργάσιμες να το πάρω πίσω, για μηχανικά μέρη δεν κάνουν αντικατάσταση. και δεν θέλω να μπει κατσαβιδι στο τηλέφωνο για να μου αλάξουν slide. Πάντω και κάτι άλλα που μου έδειξε είχαν ένα κούνημα. Μου είπε αυτό το έχουν όλα τα slide, ακόμη και τα σφιχτά, κάποια στιγμή θα την εχουν αυτή την ανοχή. Οπότε δεν το έδωσα.
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω για το fold, oτι οταν έχεις μηνυμα ή αναπαντητη, το φως στην κορυφη του αναβοσβηνει πιο γρηγορα..

Και κατι αλλο. Ξερει κανεις πού μπορω να βρω το ελληνικο manual του? (αυτο που εχει η δικη μου συσκευασια ειναι στα γερμανικα λογω παραεισαγωγης..)

Link to comment
Share on other sites

Unboxing Pictures: Nokia 6600 Slide

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/nokia-6600-slide-bh503-10.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/10/17/unboxing-pictures-nokia-6600-slide/

Link to comment
Share on other sites

Review of GSM/UMTS-handset Nokia 6600 Slide

 

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/6600slide/pic/pic06.jpg

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6600slide-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις ποια εκδοση του 6600 slide ερχεται στην Ελλαδα ?

 

 

 

Η Type NHL-10 ή η Type RM-414 ?

 

 

 

Η πρωτη εχει sar 0.80 και η δευτερη 0.44 !

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις ποια εκδοση του 6600 slide ερχεται στην Ελλαδα ?

 

 

 

Η Type NHL-10 ή η Type RM-414 ?

 

 

 

Η πρωτη εχει sar 0.80 και η δευτερη 0.44 !

 

Η RM-414 με το μικρο sar ειναι του 6600 slide. Η NHL-10 ειναι του θρυλικου Αυγουλαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κι εγω που το ειδα το slide, ενος φιλου, ειχε τζογο οταν ειναι ανοιχτο το slide. Kουνιεται παρα πολυ το κατω με το πανω μερος. Στα υπολοιπα ειναι υπεροχο!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

 

Πολυ καλο το SAR του 6600 slide.

 

Επιτελους ενα αξιοπρεπες κινητο με μικρο SAR.

 

Καιρο τωρα εψαχνα για ενα. Και μου φαινεται πως το βρηκα :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...