Jump to content

Α.Σ.Ε.Π. - Διαγωνισμοί, απορίες κλπ.


DeathMatch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τεστ δεξιοτήτων είναι μια γραπτή εξέταση, η οποία :

 

1) Κάνει ερωτήσεις γενικού περιεχομένου, χωρίς να απαιτείται κάποια εξειδίκευση και οι οποίες αν στο σύνολο τους ξεπερνάνε το 60% παίρνεις κάποια μόρια.

 

Αυτό για το 60% που αναγράφεται? Από μια γρήγορη ματιά στην προκήρυξη δεν το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν εχεις μεγάλο βύσμα οποτε όλα μπορει να τα περιμένεις φίλε μου..

 

Οχι ρε.... Στην Ελλαδα βυσματα, κονε κλπ δεν μετρανε!

 

Ποιος σου τα ειπε αυτα?... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μήπως κάποιος / κάποια γνωρίζει εάν υπάρχει βιβλίο του ΑΣΕΠ σχετικά με τις εξετάσεις για Ελεγκτές Εναέριας Κυκλοφορίας?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εμαθε κανεις για τις νεες αλλαγες του ΑΣΕΠ;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
που δεν θα μετραει η προυπηρεσία, που θα ειναι μονο γραπτος διαγωνισμος κλπ
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Παιδιά για όσους είχαν δηλώσει συμμετοχη στο Τεστ Δεξιοτητων του ΑΣΕΠ ,έχουν βγει τα ονόματα των ατόμων που απορρίφθηκαν.

 

Δυστηχώς δεν τα έχουν βγάλει σε ηλεκτρονικη μορφη ,δεν ξερω και αν θα το κανουν δηλαση, παρα μόνο θα τα αναρτήσουν στις Νομαρχίες.

 

δαβάστε το σχετικό λινκ : http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Menu/ENHMEROSI/deltia+tipou/2008/11/03_11_2008_1_1.csp

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εκδόθηκαν οι Πίνακες Αποκλειομένων υποψηφίων της Ειδικής Γραπτής Δοκιμασίας (Τεστ Γενικών Γνώσεων & Δεξιοτήτων) [Προκήρυξη 1Τ/2007 - ΦΕΚ 522/31.12.2007, Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ].

 

Οι σχετικοί πίνακες απεστάλησαν για ανάρτηση σε όλες τις Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις και τα Επαρχεία της χώρας, αναρτήθηκαν στο Κεντρικό κατάστημα του ΑΣΕΠ στην Αθήνα, καθώς και στο Παράρτημα του ΑΣΕΠ στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Στην Νομαρχια που πηγα εγω δεν τα είχαν ακομη.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

σημερα μαζεψα ολα τα πιστοποιητικα για να παω κανω την αιτηση στον ασεπ εκπαιδευτικων....

 

και ενω ολα ηταν μια χαρα, διαπιστωνω στην εφορια οτι ειχαν τελειωσει τα παραβολα και μου ειπαν να περασω απο βδομαδα!!! τραγικο;;

 

τελικα βρηκα ακρη σε ενα Κεπ το οποιο μου πουλησε το παραβολο...

 

πηγαινοντας στην δευτεροβαθμια να καταθεσω την αιτηση, μου ειπαν οτι σημερα και αυριο θα ειναι κλειστα λογω...συνελευσης και εκλογων. και ολα αυτα ενω καταληκτικη ημερομηνια ειναι η 11 νοεμβρη.

 

αρα... πεμπτη και παρασκευη φανταστειτε τι εχει να γινει στισ δευτεροβαθμιες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαμπάς μου περιμένει στην ουρά από τις 7:30 για να τα καταθέσει!

Χαμός γίνεται λέει... Ούτε στις 2 δεν θα έχει τελειώσει!

Και είναι και στην επαρχία! Φαντάζομαι τι θα γίνεται στην Αθήνα :wacko:

Δευτέρα και Τρίτη που θα είναι η τελευταία μέρα θα πρέπει να έχουν αρκετή υπομονή!!!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρατείνεται για ένα ακόμα έτος η ισχύς των πιστοποιητικών Γνώσης Χειρισμού Η/Υ

 

 

13/11/2008

 

 

 

Για ένα (1) ακόμα έτος παρατείνεται, σύμφωνα με την με αριθμό πρωτοκόλλου Γ/27767/13-11-2008 Απόφαση του Δ.Σ. του Ο.Ε.Ε.Κ., η ισχύς:

 

1. των πιστοποιητικών Γνώσης Χειρισμού Η/Υ που εκδόθηκαν από τον Ο.Ε.Ε.Κ. μέσα στο έτος 2006.

 

2. των πιστοποιητικών Γνώσης Χειρισμού Η/Υ των φορέων ECDL Ελλάς, Vellum Global Educational Services, Infotest και ICT Hellas, τα οποία εκδόθηκαν μέχρι και την ημερομηνία πιστοποίησής τους από τον Ο.Ε.Ε.Κ. και αρχικά είχε παραταθεί η ισχύς τους μέχρι 31-12-2007 και κατόπιν μέχρι 31-12-2008. δηλ. μέχρι 31-12-2009

 

3. των πιστοποιητικών Γνώσης Χειρισμού Η/Υ των φορέων ECDL Ελλάς, Vellum Global Educational Services, Infotest, ICT Hellas, Key-Cert και Acta, που εκδόθηκαν μετά από την ημερομηνία πιστοποίησής τους και μέχρι 31.12.2006.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Γειά σας, να κάνω μια ερώτηση μήπως και ξέρει κάποιος να μου απαντήσει; Οι σχολές ΜΜΕ σε ποιό ΠΕ ανήκουν; Ρωτάω για τουσ διαγωνισμους του ΑΣΕΠ. Ψάχνω, αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωριζει κανείς ολες τις κατηγορίες (ΑΣΕΠεκπαιδευτικων) ΠΕ,ΤΕ,ΔΕ,ΥΕ (π.χ. ΠΕ05 ΓΑΛΛΙΚΩΝ,ΚΛΠ)

και ποια η διαφορα με τις αλλες του ΑΣΕΠ με προτεραιότητα. (δεν ξερω αν διαχορίζονται ετσι)

π.χ στον ΑΣΕΠ εκπαιδ. ΠΕ3 Πολιτικων μηχανικων

και στον ΑΣΕΠ αλλο ΠΕ12 πολιτικων μηχανικων:blink:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

ΠΕ : Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης

ΤΕ : Τεχνικής (ή Τεχνολογικής λογικά ) Εκπαίδευσης

ΔΕ : Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

ΥΕ : Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης.

Τώρα δίπλα τους έχουν νουμεράκια .. όπως είπες κι εσύ ΠΕ 04 - Φυσικών, κτλ

Τώρα για το δεύτερο που ρωτάς .. δεν ξέρω να σου απαντήσω .. αλλά υποθέτω ότι όπως γράφεις κι εσύ άλλο κωδικό έχουν για εκπαιδευτικά οι πολ.μηχανικοί και άλλο για άλλες θέσεις (διοικητικές να υποθέσω;;); Μην σε πάρω κ στο λαιμό μου, βέβαια .. υπόθεση κάνω ... !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ΠΕ : Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης

ΤΕ : Τεχνικής (ή Τεχνολογικής λογικά ) Εκπαίδευσης

ΔΕ : Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

ΥΕ : Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης.

Τώρα δίπλα τους έχουν νουμεράκια .. όπως είπες κι εσύ ΠΕ 04 - Φυσικών, κτλ

Τώρα για το δεύτερο που ρωτάς .. δεν ξέρω να σου απαντήσω .. αλλά υποθέτω ότι όπως γράφεις κι εσύ άλλο κωδικό έχουν για εκπαιδευτικά οι πολ.μηχανικοί και άλλο για άλλες θέσεις (διοικητικές να υποθέσω;;); Μην σε πάρω κ στο λαιμό μου, βέβαια .. υπόθεση κάνω ... !!

 

για το πρωτο:

Αυτο λεω....η αριθμηση πως εγινε; ποια ειναι και που αντιστοιχει; ΠΕ1...Διοικητικός;, ΠΕ2...οικονομολόγός;,.....ΔΕ1...εργατης!!!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γειά σας!

Θα ήθελα να μου προτείνετε βιβλίο για να διαβάσω στο σπίτι (και να μην πληρώσω τσάμπα φροντιστήριο) ώστε να δώσω εξετάσεις για τις 3 απαραίτητες ενότητες για ΑΣΕΠ (word, excel, internet). Με ενδιαφέρουν βιβλία μόνο για το πιστοποιητικό του cambridge!

Περιμένω απόψεις από άτομα που έχουν δώσει πρόσφατα... :D

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο:

Αυτο λεω....η αριθμηση πως εγινε; ποια ειναι και που αντιστοιχει; ΠΕ1...Διοικητικός;, ΠΕ2...οικονομολόγός;,.....ΔΕ1...εργατης!!!

 

απλη κωδικοποίηση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει αν μπορώ να δώσω εξετάσεις στον ΑΣΕΠ ενώ διανύω την στρατιωτική θητεία μου??? Αν είμαι ενεργό φανταράκι δηλαδή. Όποιος ξέρει σίγουρα ας μου απαντήσει παρακαλώ.:)

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορεις φιλε μου αρκει να σου δωσει αδεια εκεινες τις ημερες ο στρατος
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος φίλε μου??? σήμερα τηλεφώνησα στην Στρατολογία και μου είπαν πως πρέπει να έχω εκπληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις για να δώσω εξετάσεις. Παρουσιάζομαι σε 2 βδομάδες και είχα στο μυαλό μου να πάω δόκιμος (14μηνο) αλλά αν δεν μπορώ να δώσω εξετάσεις θα πάω κανονική θητεία (9μηνο) για να προλάβω! Έχω μπερδευτεί...!:wacko:

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο..Ξερει κανεις ποτε θα διωριστουν οι επιτροπες επιλογεις προσωπικου (ή οπως αλλιως λεγονται)?.Για να σας δοσω να καταλαβετε ειμαι 16 χρονων και εκανα μια ετιση για το 303 ΠΕΒ ως μαθητευομενος (την εκανα τον Οκτωμβριο) αλλα επιδει ηταν οι εκλογες και αυτα ακυροθηκαν ολα, και μετα ξαναεκανα την ετιση τον Νοεμβριο και απο τοτε δεν εχω ιδοποιηθει για την προσληψη μου (ολους τους μαθητευομενους προσλαμβανουν στην δεουλεια).Λοιπον ξερει καποιος να μου πει αν γνωριζει ποτε θα διοριστουν αυτες οι παλιοεπιτροπες?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...