Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Παντως στο δικό μου ( Jincen - jc730s ) χωρίς να το έχω ψάξει και πάρα πολύ παρατήρησα ότι δίνεται η δυνατότητα αποστολής sms με 160 χαρακτήρες.

Αυτο που δεν βρήκα είναι το πως μπορώ να απενεργοποιησω τα ξένα αλφαβητάρια στην περιοχή των μηνυματων.Θα ήθελα να υπάρχουν μόνο Ελληνικά & Αγγλικά και όχι ένα μάτσο ξένα αλφαβητάρια που υπάρχουν φορτωμένα.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι βασικά ενοω οτι τα sms που είναι ελληνικα δεν μπορω να τα διαβασω επιδει δεν αναγνωριζει τους χαρακτηρες. εμφανιζει τα γραμματα σαν κουτακια...
Link to comment
Share on other sites

οχι βασικά ενοω οτι τα sms που είναι ελληνικα δεν μπορω να τα διαβασω επιδει δεν αναγνωριζει τους χαρακτηρες. εμφανιζει τα γραμματα σαν κουτακια...

 

 

Καλημέρα ,

Προφανως δεν έχει υποστήριξη ελληνικών στο κινητό που έχεις πάρει.

Υπάρχουν κάποιες εταιρειες απ'οσο ξερω που αναλαμβάνουν να κάνουν

upgrade σε τετοιυ είδους κινητά.

Κανε ενα search στο forum , πιστευω θα βρεις λύση.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Σκευτομαι κ εγω να παραγειλω ενα tv mobile με dual sim kai tv κ κοιταζω να δω ποιο ειναι το ιδανικο και πιο αξιοπιστο... αποσο εχω κοιταξει αρκετα εχουν μπροστινη καμερα αλλα κανενα (αποτι διαβασα στo forum) δεν υποστιριζει video κληση! απορω για ποιο λογο την βαζουν τοτε???(για να παραπλανησουν ισως?) σε τι αλλο μπορει να χρησιμευει???

Σιγουρα δεν εχει βγει ρε παιδια καποιο? τωρα με τα 1000 λεπτα βιντεοκλησεων που δινουν κ οι 3 εταιριες αξιζει!

Τελος παντων... ποιο tv mobile θα προτεινατε να υπερτερει εναντι των αλλων σε αξιοπιστια και δυνατοτητες? κ τις λιγοτερες βασικες δυσλειτουργιες...

ακουσα για παραδειγμα οτι το jc777s αποθηκευει τις επαφες οπως ναναι κ οχι αλφαβητικα, ενας εχει προβλημα με το bluetooth (αν δεν εχει το ακουστικο πολυ κοντα στο τηλ κανει πολλα παρασιτα. δεν γνωριζω αν παρουσιαζεται κ σε αλλους αυτο)

 

Ειχα καταληξει στο i3216 λογο και της καμερας που εχει μπροστα αλλα με ξεγελασε αφου ειναι αχρειαστη τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξεις να πάρεις κάποιο σχετικά καινούργιο. Στα πιο καινούργια απ'ότι έχω καταλάβει έχουν διορθώσει μερικά bugs των παλιών και έχουν πιο όμορφα μενού! Πάνω κάτω όλα τις ίδιες δυνατότητες έχουν. Άλλα έχουν 2 cameres, άλλα έχουν Handshaking (αλλάζει φωτογραφίες, σταθμούς, τραγούδια κτλ. κουνώντας το κινητό-είναι εφετζίδικο) άλλα έχουν μεγάλη οθόνη αλλά δεν έχουν πλήκτρα, άλλα έχουν μικρή οθόνη αλλά έχουν και πλήκτρα κτλ. Η βασική ιδέα είναι ίδια. Κανένα δεν κάνει βίντεο κλήση και τα περισσότερα δεν έχουν JAVA. Μην περιμένεις δηλαδή να βάλεις Opera Mini όπως πίστευα κι εγώ!:p Μερικά μόνο, έχω διαβάσει ότι παίρνουν αρχεία NES, παιχνίδια δηλαδή από τις παλιές παιχνιδομηχανές.

 

Στο I3216 που έχω όλα δουλεύουν καλά! Touchscreen, TV, Bluetooth, Κάρτες, SIM... όλα κομπλέ! Μόνο για τα μηνύματα δεν έχω βρει ρύθμιση να μην τα στέλνει διπλά.Αυτό με τον τηλεφωνικό κατάλογο ότι δεν βγάζει με τη σειρά τις επαφές δεν το είχα προσέξει γιατί αν πατήσεις ένα γράμμα, π.χ. Γ σου εμφανίζει με τη σειρά όλες τις επαφές από Γ.

 

Μερικά βίντεο...

http://www.youtube.com/watch?v=HuJeMNKO2JU

http://www.youtube.com/watch?v=cgo6mMmQkRI

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές έχει τα εξής πεδία:

 

Cell Phone Number

Home Number

Company Name

E-mail

Office Number

Fax Number

Birthday

Video

Sound

Picture

Caller Group

 

Μπορείς δηλαδή να γράψεις 3 αριθμούς + το φαξ.

 

Αφού πέρασα τις επαφές από το Nokia στο PC με το PCSuite σε αρχεία *.vcf κατάφερα να τις περάσω στο I3216 με δύο τρόπους:

 

1. Αντιγράφεις τις επαφές στην κάρτα μνήμης και μετά από το File Manager του κινητού της προωθείς μία μία στον τηλεφωνικό κατάλογο. Το κακό είναι ότι... πρώτον είναι χρονοβόρο αν έχεις πολλές επαφές και δεύτερον αν στην επαφή έχεις 2 κινητά θα σου περάσει μόνο το πρώτο. Δεν έχει δεύτερο πεδίο για κινητό.

 

2.Με το Clever Phone Manager v6.10. Με USB δεν κατάφερα να το συνδέσω μόνο με Bluetooth. Το καλό είναι ότι είναι πιο γρήγορος τρόπος αλλά το κακό του πάλι είναι ότι... πρώτον περνάει μόνο το πρώτο τηλέφωνο και τίποτα άλλο, και δεύτερον τις επαφές με πολύ μεγάλο όνομα δεν τις περνάει (νομίζω μέχρι 15 χαρακτήρες).

 

Τώρα ψάχνω να δω πως μπορώ να περάσω themes και κάπου διάβασα ότι τρέχουν αρχεία *.nes που είναι τα παιχνίδια από παλιές κονσόλες αλλά μάλλον όχι όλα τα μοντέλα.

 

Καλησπέρα, να σε ρωτήσω κάτι κι εγώ?

 

Έχω το 6230i, και θέλω να περάσω τις επαφές στο JingCheng 678. X Είχα δοκιμάσει με το mobilEdit, αλλά μου πέρναγε μόνο μια καταχώρηση ανα όνομα, και το χειρότερο οτι δεν ήταν η default κάθε ονόματος, αλλά ήταν τυχαίο το νούμερο που πέρναγε (δηλαδή κινητό, ή σταθερό ή κινητό2 ή FAX)....

 

Για τον λόγο αυτό το έχω παρατήσει καιρό. Μήπως έχει βρεί κανείς κανένα τρόπο να τα περάσουμε?

 

Επίσης έχω ξενερώσει, γιατί σε εμένα στην Line2 δεν μου επιτρέπει να κάνω ανοικτή ακρόαση (μόνο στην L1)...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρόγραμμα να περνάει τις επαφές με όλα τα στοιχεία δεν έχω βρει ακόμα. Η μόνη λύση για να μην τα γράφεις ένα ένα είναι να περάσεις από το 6230i τις επαφές στο PC σε μορφή *.vcf που τις περνάει το Nokia PC Suite και μετά να τις αντιγράψεις στην κάρτα μνήμης του JingCheng 678. Μέσα από τον File Manager του κινητού οι επαφές φαίνονται κανονικά σαν αρχεία και έχουν επιλογή Forward-->To Phonebook. Μ'αυτόν τον τρόπο σου περνάει όλα τα στοιχεία κινητό, σταθερό, εργασίας, mail κτλ., εκτός τα διπλά. Δηλαδή αν μια επαφή έχει 2 κινητά, θα περάσει το πρώτο, αν έχει 2 σταθερά θα περάσει το ένα, και ούτω καθεξής. Δυστυχώς μέχρι στιγμής μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει και είναι χρονοβόρος αν οι επαφές σου είναι πολλές :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τους κατόχους:

Μετα την σάρωση (ή και κατά την σάρωση) για κανάλια TV ,εμφανίζουν συχνότητα λήψης ή απλά μια μπάρα?

Θελω να αγοράσω ένα για TV Dxing και ειναι σημαντικό να μου αναφέρει συχνότητα λήψης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Η συχνότητα λήψης εμφανίζεται (μάλιστα στη λλίστα των καναλιών αναφέρεται μόνο η συχνότητα και πρέπει ή να θυμάσαι σε ποια συχνότητα είναι κάθε κανάλι ή να τα μετονομάσεις)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρόγραμμα να περνάει τις επαφές με όλα τα στοιχεία δεν έχω βρει ακόμα. Η μόνη λύση για να μην τα γράφεις ένα ένα είναι να περάσεις από το 6230i τις επαφές στο PC σε μορφή *.vcf που τις περνάει το Nokia PC Suite και μετά να τις αντιγράψεις στην κάρτα μνήμης του JingCheng 678. Μέσα από τον File Manager του κινητού οι επαφές φαίνονται κανονικά σαν αρχεία και έχουν επιλογή Forward-->To Phonebook. Μ'αυτόν τον τρόπο σου περνάει όλα τα στοιχεία κινητό, σταθερό, εργασίας, mail κτλ., εκτός τα διπλά. Δηλαδή αν μια επαφή έχει 2 κινητά, θα περάσει το πρώτο, αν έχει 2 σταθερά θα περάσει το ένα, και ούτω καθεξής. Δυστυχώς μέχρι στιγμής μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει και είναι χρονοβόρος αν οι επαφές σου είναι πολλές :wacko:

 

Κάτσε, γιατί δεν το κατάλαβα....

 

Αφού τα κάνω vcf, μετά τα βλέπω μέσα από το JC, μόλις το συνδέσω με USB και τις ρίξω μέσα στην κάρτα μνήμης, από τον filemanager???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενα παληκάρι στο forum (droulis) που φέρνει κινητά απο την Κίνα μέσω καποιων συνεργατών του εκει.Μπορεις να τον ρωτήσεις για λεπτομέρειες.
G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, γιατί δεν το κατάλαβα....

 

Αφού τα κάνω vcf, μετά τα βλέπω μέσα από το JC, μόλις το συνδέσω με USB και τις ρίξω μέσα στην κάρτα μνήμης, από τον filemanager???

 

Ακριβώς! Αφού αποσυνδέσεις το κινητό, πας στο FileManager στο μενού του κινητού, βρίσκεις τα vcf και τα προωθείς στον κατάλογο!

Link to comment
Share on other sites

τελικα πιο να παρω το jc777s ή το i3216??

εκτος απο τη μπροστινη καμερα ειναι σε κατι καλυτρερο το i3216 εναντι του jc777s?

 

(κατεληξα σε αυτα τα δυο dual sim tv γιατι θελω dual sim, tv, πηκτρα, μεγαλη οθονη, καλη μπατ, ελληνικο μενου )

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Αφού αποσυνδέσεις το κινητό, πας στο FileManager στο μενού του κινητού, βρίσκεις τα vcf και τα προωθείς στον κατάλογο!

 

Τα έκανα .vcf, τα πέρασα στην κάρτα του JC, αλλά η μοναδική επιλογή που έχει σε εμένα στο Forward, είναι "To bluetooth" :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα V339 που είδα εγώ μου άρεσε πιο πολύ απο όλα.Το έχει δοκιμάσει κανείς??

 

ΥΓ.Για βιντεοκλήση που ρώτησε και ο φίλος παραπάνω δεν παίζει με κανένα ε?

Link to comment
Share on other sites

μερικά υπάρχουν κ με βίντεο κλήση ψάξε και εδώ http://www.dhgate.com

φιλε μου tv mobile και 3g κινητο δεν υπαρχει,αν εχεις βρει παρακαλω οπως μας δωσεις το ακριβες url. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ έψαξα και δε βρήκα..το v339 που είπα το έχει κανείς?Μου φαίνεται ωραίο και στυλάτο και λέει ότι έχει και ελληνικό μενού :)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου tv mobile και 3g κινητο δεν υπαρχει,αν εχεις βρει παρακαλω οπως μας δωσεις το ακριβες url. ευχαριστω

 

θα το ψάξω λίγο το site να δω

Proud Owner: Playstation 1,2,3 ,nes,snes,megadrive,psp Slim&lite,xbox360 ,I-mate ultimate 9502 !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ έψαξα και δε βρήκα..το v339 που είπα το έχει κανείς?Μου φαίνεται ωραίο και στυλάτο και λέει ότι έχει και ελληνικό μενού :)

 

 

Ωραίο και στυλάτο φαίνεται αλλα δεν βλέπω να έχει ελληνικό μενου.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...