Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Eπειδη εχω το αγγλικο pro,υπαρχει κανα προγραμμα contacts στο οποιο να κανω αναζητηση με ελληνικα γραμματα?διοτι ως γνωστον στο υπαρχον contacts οταν πχ παταω το Κ στα δεξια δεν βγαζει τις ελληνικες επαφες που ξεκινανε απο κ

 

Den se bolevei to gegonos oti mporeis na to kaneis afto sto dialpad?

 

Grafeis ta arxika tis epafis pou se endiaferei kai emfanizetai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Den se bolevei to gegonos oti mporeis na to kaneis afto sto dialpad?

 

Grafeis ta arxika tis epafis pou se endiaferei kai emfanizetai.

αν σου πω οτι δεν το ειχα προσεξει ποτε:lol:

Αν και το dialpad ειναι και αυτο στα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

αν σου πω οτι δεν το ειχα προσεξει ποτε:lol:

Αν και το dialpad ειναι και αυτο στα αγγλικα.

 

Φίλε σαν να με ακούω πρίν μία εβδομάδα...Βάλε AEΚMap για ελληνικά στο hardware πληκτρολογιο, icontact αν σου αρεσει για τις επαφές(με keyswop για remaping των κουμπιών στην οθόνη αναμονής του TF3D) και όλα ΟΚ!:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σαν να με ακούω πρίν μία εβδομάδα...Βάλε AEΚMap για ελληνικά στο hardware πληκτρολογιο, icontact αν σου αρεσει για τις επαφές(με keyswop για remaping των κουμπιών στην οθόνη αναμονής του TF3D) και όλα ΟΚ!:D

aekmap εχει μπει απο την πρωτη μερα αγορας:p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν και το dialpad ειναι και αυτο στα αγγλικα.

 

Ypostirizei omws kanonika ellinikous xaraktires.

 

Twra ean theleis kai dialpad pou na exei kai ta ellinika epanw... kai afto yparxei! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ypostirizei omws kanonika ellinikous xaraktires.

 

Twra ean theleis kai dialpad pou na exei kai ta ellinika epanw... kai afto yparxei! :rolleyes:

 

ε τωρα μην με κρατας στο σκοταδι:lol:

λεγε

Link to comment
Share on other sites

Apo ton gnwsto ypopto... http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11383 :rolleyes:

Πως και δεν το σκεφτηκα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσα το Pro μου με 1 LG handsfree που είχα - και το οποίο λάτρευα σε συνδυασμό με το Ν95 μου - και ούτε η φωνητική κλήση μου δουλεύει σωστά (1 φορά στις 10 θα έλεγα) αλλα κυρίως δεν χτυπαέι το τηλέφωνο. Μόνο η δόνηση ακούγεται

Υπάρχει λύση ή φταίνε τα windows???"?:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Οσοι τα εχουν Ελληνικα της ΑΣΕ εχουν το Greek Keyboard πληκτρολογειο η το κατηργησε και αυτο??:p

 

Enoo afto to keyboard

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσα το Pro μου με 1 LG handsfree που είχα - και το οποίο λάτρευα σε συνδυασμό με το Ν95 μου - και ούτε η φωνητική κλήση μου δουλεύει σωστά (1 φορά στις 10 θα έλεγα) αλλα κυρίως δεν χτυπαέι το τηλέφωνο. Μόνο η δόνηση ακούγεται

Υπάρχει λύση ή φταίνε τα windows???"?:mad:

 

Το τηλέφωνο δεν πρέπει να χτυπάει ανεξάρτητα αν δουλεύει το BT?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το τηλέφωνο δεν πρέπει να χτυπάει ανεξάρτητα αν δουλεύει το BT?

 

Ναι εκτός και εάν το έχεις σε λειτουργία A2DP όπου μεταφέρονται όλοι οι ήχοι στο ακουστικό. Κάτι τέτοιο έχει πάθει ο φίλος πιο πάνω πιθανότατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκτός και εάν το έχεις σε λειτουργία A2DP όπου μεταφέρονται όλοι οι ήχοι στο ακουστικό. Κάτι τέτοιο έχει πάθει ο φίλος πιο πάνω πιθανότατα.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση για a2dp ενώ δεν βρίσκω και τρόπο να απενεργοποιήσω κάποια περίεργη ρύθμιση

Καμιά βοήθεια???? :(:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση για a2dp ενώ δεν βρίσκω και τρόπο να απενεργοποιήσω κάποια περίεργη ρύθμιση

Καμιά βοήθεια???? :(:(:(

 

Για δοκίμασε να πας στην επιλογή Start/Settings/Connections/Bluetooth, επίλεξε το LG headset, πάτα το Mode tab, και δοκίμασε να απενεργοποιήσεις κάποιο από τα υποστηριζόμενα προφίλ του ακουστικού, π.χ. το A2DP, να δεις αν φταίει κάτι τέτοιο.

 

Ίσως να είναι ασυμβατότητα σε επίπεδο hardware και να μην μπορέσεις να το κάνεις να δουλέψει.

 

Για δοκίμασε και κάνα pairing από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Apo ton gnwsto ypopto... http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11383 :rolleyes:

 

+1 Ρε παιδακι μου δεν μπορουσε να ηταν το πρωτο ποστ;

Κατι τετοια πρεπει να μας τα λες με το που τα μαθαινεις...

Thanks ρε συ, φοβερα χρησιμο...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι τα εχουν Ελληνικα της ΑΣΕ εχουν το Greek Keyboard πληκτρολογειο η το κατηργησε και αυτο??:p

 

Enoo afto to keyboard

 

Οχι δεν εχει Ελληνικά το keyboard ....

 

και το έχω μεγάλο παράπονο....:(

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι δεν εχει Ελληνικά το keyboard ....

 

και το έχω μεγάλο παράπονο....:(

 

Ti ennoeis? Me ta pliktrologis tis HTC omws exeis kanonika ellinika, etsi den einai?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ti ennoeis? Me ta pliktrologis tis HTC omws exeis kanonika ellinika, etsi den einai?

 

Με το εσωτερικό πληκτρολόγιο ναι...κανονικά...

 

απλά αυτός ο συγκεκριμένος τύπος εικονικού πληκτρολογίου "keyboard" δεν έχεις επιλογή να γράψεις Ελληνικά

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει Ελληνικά το keyboard ....

 

και το έχω μεγάλο παράπονο....:(

 

Την εκανε τη πατατια της η Ace,δινεις δλδ 100+ ευρω παραπανω και ουτε μπορεις να χρησιμοποιησεις το hd keyboard αν γραφεις και πολλες λατινικες λεξεις(κοινως Αγγλικα)διοτη δεν εχει γρηγορη εναλαγη Ελληνικων-Αγγλικων και τουμπαλιν και ελπιζα να εχει τουλαχιστον το software keyboard που το χα μαθει,εγραφα ταχυτατα παρα τα μικρα πληκτρακαι κυριως ειχε πανευκολη εναλαγη γλωσσας πατωντας απλα το σημαιακη!!

 

Τουλαχιστον υπαρχει κανενα να εχει ετσι ευκολη εναλαγη γλωσσας??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, όταν λέτε ελληνικό πληκτρολόγιο τι εννοείται? δεν έχει αυτοκόλλητα στα ελληνικά? μην υπερβάλλετε τόσο πολύ ρε παιδιά. και αγγλικά να μην ξέρετε 10 γράμματα τα βγάζετε.

 

μήπως θέλατε η ACE να είχε ειδική παρτίδα που βάζει η ίδια τα αυτοκόλλητα πάνω? τα οποία δεν είναι καν αυτοκόλλητα, είναι κουμπιά. θα αφήσετε έλληνα να βάλει χέρι πάνω στο pda σας? ούτε στα 10 μέτρα δεν τον αφήνω να πειραματίζεται πάνω μου. άντε μετά να τρίζει κανα πληκτρολόγιο και να σαλτάρουμε.

 

(αν κατάλαβα καλά :) )

 

----

Σκέφτηκα να σας φτιάξω με τον athanaso (δεν τον ρώτησα αυτόν αλλά θα το κάνει :D) ένα νέο Topic (πιθανότατα) που να βάλουμε συγκετρωτικά σε ένα post ότι χρειάζεται να ξέρετε για το τηλέφωνο και απαραίτητα προγράμματα (και όχι ΤΟΣΟ απαραίτητα) για το τηλέφωνο.

 

για παράδειγμα είμαι σίγουρος ότι οι μισοί απο εδώ μέσα δεν ξέρετε το GLight. Ένα πρόγραμμα που προσαρμόζει την φωτεινότητα της οθόνης σας σύμφωνα το φως του χώρου. με αποτέλεσμα να έχετε (ελάχιστα) καλύτερη διαχείρηση μπαταρία. αλλά λίγο αυτό λίγο εκείνο, στο τέλος θα φτάσετε να έχετε πολύ καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τουλαχιστον υπαρχει κανενα να εχει ετσι ευκολη εναλαγη γλωσσας??

 

Me to AEKMap (se aggliki syskevi) enallasw me to CTRL+Space. Poso pio efkolo? :rolleyes:

 

Σκέφτηκα να σας φτιάξω με τον athanaso (δεν τον ρώτησα αυτόν αλλά θα το κάνει :D) ένα νέο Topic (πιθανότατα) που να βάλουμε συγκετρωτικά σε ένα post ότι χρειάζεται να ξέρετε για το τηλέφωνο και απαραίτητα προγράμματα (και όχι ΤΟΣΟ απαραίτητα) για το τηλέφωνο.

 

Oso mporw (kai prolabainw)... diatithemai na boithisw! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, όταν λέτε ελληνικό πληκτρολόγιο τι εννοείται? δεν έχει αυτοκόλλητα στα ελληνικά? μην υπερβάλλετε τόσο πολύ ρε παιδιά. και αγγλικά να μην ξέρετε 10 γράμματα τα βγάζετε.

 

μήπως θέλατε η ACE να είχε ειδική παρτίδα που βάζει η ίδια τα αυτοκόλλητα πάνω? τα οποία δεν είναι καν αυτοκόλλητα, είναι κουμπιά. θα αφήσετε έλληνα να βάλει χέρι πάνω στο pda σας? ούτε στα 10 μέτρα δεν τον αφήνω να πειραματίζεται πάνω μου. άντε μετά να τρίζει κανα πληκτρολόγιο και να σαλτάρουμε.

 

(αν κατάλαβα καλά :) )

 

 

ΕΓΩ εννοώ...

βάλε το εικονικό πληκτρολόγιο "keyboard" και προσπάθησε να γράψεις Ελληνικά ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

...για παράδειγμα είμαι σίγουρος ότι οι μισοί απο εδώ μέσα δεν ξέρετε το GLight...

βουλωμένο γράμμα διαβάζεις!:p

 

Νομίζω πως υπάρχει μεγάλη ανάγκη για νέο topic ώστε να γίνεται καλύτερος διαχωρισμός των θεμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...