Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, τα έχει βάλει εδώ: Index of /ROMeOS2RAPHAEL/EXTCABS

 

ευχαριστώ πολύ

 

παιδιά υπάρχει to microsοft office publisher για windows mobile 6.1 ? επειδή εχω καποια αρχεία απο την δουλειά μου και θέλω να τα ανοίγω με το τηλεφωνό μου . ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά υπάρχει to microsοft office publisher για windows mobile 6.1 ?

 

Δυστυχώς όχι.

 

athanaso77 αν επιτρέπεται πουλάς το Pro για να το αντικαταστήσεις με ποιό;

 

Κάποια στιγμή θέλω να "παίξω" με αυτό που έχω στο avatar μου, αλλά δεν μένω χωρίς WM συσκευή. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά το προ ζεσταίνεται; η όχι; το gps είναι καλό;. Το Expansys πουλάει το κανονικό η είναι β διαλογής;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά το προ ζεσταίνεται; η όχι; το gps είναι καλό;. Το Expansys πουλάει το κανονικό η είναι β διαλογής;

 

to diko mou zestenete alla se logika plesia

 

to gps edo stin kipro ine telio

 

tora gia to expansys den exo idea

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Αν αλλαξω θεμα για το today η οθονη μου στο κατω μερος ( κατω μπαρα ) μετα απο καποια στιγμη αρχιζει και τρεμοπαιζει. Το μονο θεμα που δεν μου το προκαλει αυτο ειναι το μαυρο που εχει απο default η συσκευη. Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

...

Το Expansys πουλάει το κανονικό η είναι β διαλογής;

 

Κανονικότατο είναι του Expansys. Το expansys.com.gr (γαλλία) πουλάει την ευρωπαϊκή έκδοση Touch Pro T7272 (με CID

HTC_032 νομίζω). Υπάρχει κάποιο πιο κανονικό από αυτό?

 

Έχεις ακούσει για κάποιο μαγαζί που πουλάει μαϊμού Touch Pro?

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Αν αλλαξω θεμα για το today η οθονη μου στο κατω μερος ( κατω μπαρα ) μετα απο καποια στιγμη αρχιζει και τρεμοπαιζει. Το μονο θεμα που δεν μου το προκαλει αυτο ειναι το μαυρο που εχει απο default η συσκευη. Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο;

 

Εγώ δεν έχω δει ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Ποιο θέμα βάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχουμε καμια πληροφορια ποτε επιτελους θα το φερει η Wind; ΔΕΝ το εχουν καν στις λιστες... Τι γινεται...;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν αλλαξω θεμα για το today η οθονη μου στο κατω μερος ( κατω μπαρα ) μετα απο καποια στιγμη αρχιζει και τρεμοπαιζει. Το μονο θεμα που δεν μου το προκαλει αυτο ειναι το μαυρο που εχει απο default η συσκευη. Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο;

 

Ούτε εγώ έχω δει ποτέ παρόμοια συμπεριφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Expansys πουλάει το κανονικό η είναι β διαλογής;

 

Όταν πρόκειται για β' διαλογής συσκευές... το κάνει ξεκάθαρο το expansys. Εάν δεν το λέει... δεν είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Ποιο θέμα βάζεις?

Οποιο και να βαλω guava bubbles, windows default WM6.1 WM Green το παθαινω. Λετε να αλλαξω καμια ρομ να δω τι γινεται;Ουτε με soft ουτε με hard reset στρωνει παντως...

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και να βαλω guava bubbles, windows default WM6.1 WM Green το παθαινω. Λετε να αλλαξω καμια ρομ να δω τι γινεται;Ουτε με soft ουτε με hard reset στρωνει παντως...

 

Περίεργο. Με μια άλλη ρομ, πιθανότατα θα λυθεί το πρόβλημα. Αν και δεν θα έπρεπε να είναι αυτή η λύση, να αλλάζεις ρομ για τέτοια θέματα.

 

@all:

Έχει βάλει κανείς κάποιο νεότερο radio από αυτό που είχε μέσα το Pro, όπως το 1.02.25.28 ή το 1.02.25.32? Έχετε δει κάποια βελτίωση σε λήψη/GPS κλπ?

 

 

Το λινκ για την original rom του raphael το χει κανεις; Και αν θελησω να την επαναφερω πρεπει να επαναφερω και το original hspl ή το επαναφερω πλεον μονο σε περιπτωσεις εγγυησης;

 

Κάμποσες "γνήσιες" ρομ υπάρχουν εδώ: HTC_Raphael_WM6.1_ROMs

 

Γνήσιες = όπως έρχεται η συσκευή από το εργοστάσιο, όχι τίποτα παραπάνω

 

Νομίζω μπορείς άνετα να τις περάσεις έχοντας το HardSPL. Με το HardSPL μπορείς να περάσεις και ROM με διαφορετικό CID από το δικό σου. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο λόγο να θέλει κανείς να γυρίσει σε μια εργοστασιακή πλην της περίπτωσης που το πηγαίνει για σέρβις.

 

...

Ελπίζω να τα καταφέρω με τα ελληνικά μια που εψαξα αλλα δεν βρήκα αυτο το περιβόητο ΑΕΚmap

 

Για το AEKmap δες εδώ.

 

Αν θες να έχεις ελληνικά στο software keyboard, εγκατέσησε το Greek Diamond keys.cab που υπάρχει εδώ.

 

...

Μια παράκληση:

Γίνεται να μαζευτούν στο πρώτο topic κάποια προγράμματα, λύσεις, κλπ ετσι ώστε να μην ψάχνουμε 200+ σελίδες για να βρούμε την λύση σε ένα πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

 

Για αυτού του είδους την πληροφόρηση (για λόγους αναφοράς) είναι πιο βολικό ένα wiki. Υπάρχει ένα στο xda-developers αν θες να ρίξεις μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

εδω εχω αλλαξει ισα με 50 φορες ρομ στα προηγουμενα pda τωρα θα κολλησω; Δεν υπαρχει ποτε λογος να αλλαξεις ρομ.Συνηθως γινεται απο χομπι και αν ξεκινησεις δεν μπορεις να σταματησεις.Κατι σαν το τσιγαρο το οποιο δεν ειναι χομπι βεβαια... Το λινκ για την original rom του raphael το χει κανεις; Και αν θελησω να την επαναφερω πρεπει να επαναφερω και το original hspl ή το επαναφερω πλεον μονο σε περιπτωσεις εγγυησης;
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

Μολις το παρήγγειλα και εγω απο expansys 573,75€ (αφου διαβασα περίπου 100 σελίδες απο το thread).

Ελπίζω να τα καταφέρω με τα ελληνικά μια που εψαξα αλλα δεν βρήκα αυτο το περιβόητο ΑΕΚmap

Αλήθεια το resco keyboard εχει ελληνικά?

 

Μια παράκληση:

Γίνεται να μαζευτούν στο πρώτο topic κάποια προγράμματα, λύσεις, κλπ ετσι ώστε να μην ψάχνουμε 200+ σελίδες για να βρούμε την λύση σε ένα πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

Μολις το παρήγγειλα και εγω απο expansys 573,75€ (αφου διαβασα περίπου 100 σελίδες απο το thread).

Ελπίζω να τα καταφέρω με τα ελληνικά μια που εψαξα αλλα δεν βρήκα αυτο το περιβόητο ΑΕΚmap

Αλήθεια το resco keyboard εχει ελληνικά?

 

Μια παράκληση:

Γίνεται να μαζευτούν στο πρώτο topic κάποια προγράμματα, λύσεις, κλπ ετσι ώστε να μην ψάχνουμε 200+ σελίδες για να βρούμε την λύση σε ένα πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

 

αν εκανες μια απλη αναζητηση στο google θα εβλεπες ποσο ευκολο ειναι να βρεθει το aekmap. Ισως με καλυτερη χρηση της αναζητησης και ψαχνοντας και σε αλλα site εκτος απο το myphone να εβρισκες αυτο που αναζητας... Μην τα θελουμε και ολα στο πιατο...;)

Link to comment
Share on other sites

 

χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ

 

Για ποιο λόγο ενώνουμε τα μηνύματα αφού απευθύνονται σε διαφορετικό άτομο?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ενώνουμε τα μηνύματα αφού απευθύνονται σε διαφορετικό άτομο?

 

γιατι δεν ειναι chatroom αλλα forum ..

Κανε πολλαπλη παραθεση των μηνυματων που θες να απαντησεις, χρησιμοποιωντας το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif

το οποιο θα γινει ετσι http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_on.gif

οταν κανεις κλικ πανω

 

Τελος υπαρχει και το @

Αν πχ θελω να αναφερω κατι για σενα, @Nikos2k5 :

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@Nikos2k5 ευχαριστώ πολύ

 

@.... είναι καλό να βοηθάς και κουτό να ειρωνεύεσαι ( δες νομίζω να θες να σου κάνουν το ίδιο)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για υπενθυμίσεις, γενέθλια κλπ στο οποίο η ειδοποίηση να έχει δυνατότητα αναβολής όπως γίνεται στα ΝΟΚΙΑ ? Εννοείται φύσικά ότι θα μπορούν να μεταφερθούν όλες οι γιορτές και τα γενέθλια που έχω στο Outlook

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ελπίζω να τα καταφέρω με τα ελληνικά μια που εψαξα αλλα δεν βρήκα αυτο το περιβόητο ΑΕΚmap

 

Odigies tha breis edw. Einai gia to Kaiser alla i diadikasia einai akribws i idia. San layout dialekse fysika to yparxon gia Touch Pro.

 

Αλήθεια το resco keyboard εχει ελληνικά?

 

Fysika. Des edw omws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@.... είναι καλό να βοηθάς και κουτό να ειρωνεύεσαι ( δες νομίζω να θες να σου κάνουν το ίδιο)

 

Αυτο παει σε μενα ε; Ε να ξερεις οτι εχει συμβει πολλες φορες αυτο το πραγμα εδω μεσα και δεν σε ειρωνευομουν καθολου!Και οταν θα ερθει η σειρα σου να βοηθησεις καποιον για κατι που εχει αναφερθει πριν μερικες σελιδες θα δεις οτι και συ το ιδιο θα του πεις! Κανε καλυτερη χρηση της αναζητησης... Τεσπα. Δεν σε ειρωνευτηκα.Καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω το αγγλικο pro,υπαρχει κανα προγραμμα contacts στο οποιο να κανω αναζητηση με ελληνικα γραμματα?διοτι ως γνωστον στο υπαρχον contacts οταν πχ παταω το Κ στα δεξια δεν βγαζει τις ελληνικες επαφες που ξεκινανε απο κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...