Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για να έχω τα παραπάνω τι πρέπει να κάνω? να βάλω κανένα περίεργο προγραμματάκι? να του κάνω καμιά βελτίωση? να του βάλω κανένα φιλτράκι? καμιά αναρτησούλα? ε? τι να κάνω???

 

όχι τίποτα γιατί είναι ωραίο κινητό...και μου αρέσει...

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@lucky_red Το ερτολόγιο δεν συνυπάρχει μαζί με το TFL3D, αν έχεις ενεργοποιημένο το TFL3D δεν μπορείς να έχεις κανένα άλλο today plugin στην αρχική οθόνη. Όσον αφορά τα γεννέθλια αν έχουν περαστεί στις επαφές σου τότε πρέπει πρώτα να τις συγχρονίσεις με το Outlook και τότε θα περαστούν και στο ημερολόγιο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ok!!! thank you very much... θα κοιτάξω το θέμα με τον συγχρονισμό γιατί απο τότε που πέρασα γενέθλια δεν το εχω συνδέσει με το λαπι τοπι...

 

Σας ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και για να έχω τα παραπάνω τι πρέπει να κάνω? να βάλω κανένα περίεργο προγραμματάκι? να του κάνω καμιά βελτίωση? να του βάλω κανένα φιλτράκι? καμιά αναρτησούλα? ε? τι να κάνω???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2763608#post2763608

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα το touch pro σε προσφορα στα 499 για οποιον ενδιαφερεται

 

εδω

 

αν το post μου θεωρειται διαφημιση,παρακαλω ας τροποποιηθει

Όποιος πρόλαβε, πρόλαβε μαλλον..

Η τιμή που βλέπω τώρα είναι 665,48.

Άσε που και το 499 δεν ήταν και σπουδαια προσφορά..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάτι που ενδιαφέρει τους κατόχους της συγκεκριμένης συσκευής:

 

Αλλαγή ταχύτητας σε Qualcomm επεξεργαστές

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2768013

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την εγκατάσταση της τελευταίας official rom, το σηματάκι του δικτύου (G) στην πάνω μπάρα είναι τις περισσότερες φορές λευκό - αντί το κλασίκο μάυρο- σε ασπρόμαυρο φόντο (βλ. φώτο).

Έψαξα στο manual αλλά τέτοια απεικόνιση δεν την εχω βρει.

 

Έχει ιδέα κανεις τι σημαίνει;

 

http://img102.imageshack.us/img102/7538/touchprog.png

 

Καλώδιο usb mini πέραν της htc έχει αγοράσει κανείς; Ένα που είχα πάρει από πλαίσιο δεν κάνει καλή επαφή μετά από 2 μήνες χρήσης. Της htc έρχεται ακριβά με έξοδα αποστολής από έξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο usb mini πέραν της htc έχει αγοράσει κανείς; Ένα που είχα πάρει από πλαίσιο δεν κάνει καλή επαφή μετά από 2 μήνες χρήσης. Της htc έρχεται ακριβά με έξοδα αποστολής από έξω.

 

Όλα τα καλώδια miniusb είναι ίδια. Έχω συγχρονίσει με καλώδιο φωτογραφικής, εξωτερικού σκληρού, άλλου WM κινητού. Κανένα πρόβλημα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές την EnergyROM και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος

Αλλά όπως και με αυτήν αλλά και με την official έχω το ίδιο πρόβλημα

Μετά από κάποια στιγμή τα Destinator δουλευουν μόνο σε Flight mode.Μόνο με Hard Reset λύνεται το πρόγραμμα αλλά έχω βαρεθεί να ξαναπερνάω προγράμματα από την αρχή

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τις "μαγειρεμένες" ρομ λίγο πολύ όλο και κάτι δεν δουλέυει, ξέρει κανείς πως μπορώ να επαναφέρω κάποιο επίσημο HTC rom; Και που θα το βρω βέβαια για να περάσω μετά και το ελληνικό update. Την συσκευή την αγόρασα απο EBAY και ήταν Vodafone, με αποτέλεσμα όταν πήγα να κατεβάσω απο την HTC firmware και μου ζήτησε σειριακό αριθμό, μου έγραψε οτι δεν υποστηρίζεται αυτή η συσκευή (προφανώς με θέλει στην Vodafone). Έχω ήδη την τελυταία Seph έκδοση, αλλά το TF δεν δουλεύει, οπότε προτιμώ να επαναφέρω κάποιο επίσημο ρομ και επάνω εκεί να κάνω τα tweaks που χρειάζομαι (κύριως στο radio για το GPS).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσημη μπορείς να βάλεις μόνο αυτή που είχε η συσκευή σου. Από τη στιγμή που δεν είναι της ACE Hellas, δεν μπορείς με κανένα τρόπο να βάλεις τα ελληνικά της. Ποια ROM είχε η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν κοίταξα ποια rom είχε πριν την αλλάξω. Μόλις είδα Vodafone ανατρίχιασα και το 1ο πράγμα που ήθελα ήταν να το ξεφορτωθώ. Ασε και που στην Acehellas είχα πρόβλημα με την συγκεκριμένη συσκευή, γιατί όταν καταχωρούσα το imei της συσκευής μου, μου έλεγε οτι το συγκεκριμένο imei δεν υπάρχει (άσε που δεν χωρούσε ολόκληρο, πότε έκοβα 3 πρώτα ψηφία, πότε τα 3 τελευταία, αλλά άδικος κόπος).
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous! edw ke kero lew na perasw sta windows mobile ( san palios pocket pcas) ke ime anamesa sto pro an ke lew na to xtipisw mia ke vlepw oti den tha ehei allages to pro2 ke ithela na sas rotisw ean iste shetika ikanopoiimenei ke ean iparxei kati sto opio tha prepei na proseksw?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα κινητακι ειναι προσεξε τα κλασικα μην εχει φαει τουμπες και τετοια κατα τα αλλα βολικο και με πολλες μαγειρεμενες ρομ για ολα τα γουστα...

επισης πολλα ελληνικα φορουμ ΄΄βελτιωσης΄΄ ασχολουνται μαζι του

εχει το αδερφακι το διαμαντι με το οποιο μοιραζεται σχεδον τα παντα απο αξεσουαρ...αυτα

Link to comment
Share on other sites

se efxaristo polu gia tin apantisi, kenurgio tha parw to mono pu provlimatizme ine afto i to xperia? pu ta ida ke ta dio se magazi sto touch pro mu aresei pio polu to plitkrologio tu,

skeftomuna na perimeno ke to toucj pro to 2 alla apo ti ida den ehei ke treles diafores ti lete?

pio apo ta 3?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το Pro 2 είναι ανώτερο από αυτά που σε ενδιαφέρουν από πολλές πλευρές.

 

Και γράψε ελληνικά, μας βγαίνουν τα μάτια να διαβάσουμε τα γραφόμενα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

distihos grafw apo pc pu den ehei elinika ke den borw na allaksw glwssa!

 

hm to touch pro mono megaliteri othoni ehei swsta? ola ta alla xaraktiristika apo ti vlepw ine ta idia!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

 

Αλλο κουλο κι αυτο παλι...

 

Τυχαινει απο τοτε που εβαλα την επισημη ΡΟΜ απο το site... Ειχα original συσκευης της ACE και εβαλα το Update απο το site. Απο τοτε οταν παω να "απαντησω" σε εισερχομενο ΣΜΣ γραφει μονο 70 χαρακτηρες. Πρεπει να κλεισω συσκευη, ανοιξω και να παω συνταξη νεου ΣΜΣ για να μπορω να γραφω ελληνικα με 160 χαρακτηρες.

 

Το εχει κανεις αλλος;

 

Επισης, μου φαινεται, οτι η αποδοση της μπαταριας εχει πεσει κατακορυφα...

 

Εχοντας ανοιχτο WiFi η μπαταρια πεφτει απο το 80 στο 79, 78, 77, 76, 75 κλπ κλπ με ρυθμο 1 ποσοστιαια μοναδα ανα 4-5 δευτερολεπτα... σε ενα λεπτο δηλαδη με ανοιχτο WiFi πεφτει απο το 80 στο 70% ειτε απο το 50 στο 40% και ουτω καθε εξης...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@gnikolai:

Κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου. Θα συνιστούσα να κάνεις ένα hard reset και να δεις εάν θα συνεχιστούν τα ίδια προβλήματα χωρίς να εγκαταστήσεις τίποτε άλλο.

 

@tranquillity:

Εάν τα δεις από κοντά θα δεις ότι οι διαφορές τους δεν είναι μόνο αυτές και θα καταλάβεις αμέσως τι εννοώ. Επίσης το Pro2 θα υποστηρίξει επίσημα τα επερχόμενα WM6.5

 

Επίσης πες μας τι λειτουργικό έχεις στο PC σου να σε βοηθήσουμε να βάλεις ελληνικά εάν δεν μπορείς να το βρεις μόνος σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πειραματιστεί κανείς με εκδόσεις Radio roms? Απ'οτι διαβάζω στο XDA, διαφορετικές εκδόσεις αποδίδουν διαφορετικά αναλόγως τις χώρες και τους παρόχους. Αναρωτιέμαι ποια έκδοση να είναι η αποτελεσματικότερη όσον αφορά Ελλάδα και Cosmote. Και φυσικά battery-friendly, αν και απο αυτά που διάβασα όλες οι τελευταίες εκδόσεις είναι battery-friendly.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συσκευή για να σου πω ακριβώς ποια έκδοση να δοκιμάσεις, πάντως ανάλογα την έκδοση μπορείς να δεις διαφορά σε σήμα, wifi, gps, μπαταρία, bluetooth κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πειραματιστεί κανείς με εκδόσεις Radio roms? Απ'οτι διαβάζω στο XDA, διαφορετικές εκδόσεις αποδίδουν διαφορετικά αναλόγως τις χώρες και τους παρόχους. Αναρωτιέμαι ποια έκδοση να είναι η αποτελεσματικότερη όσον αφορά Ελλάδα και Cosmote. Και φυσικά battery-friendly, αν και απο αυτά που διάβασα όλες οι τελευταίες εκδόσεις είναι battery-friendly.

 

Έχω δοκιμάσει 5 - 6 radio (του Touch Pro, γιατί δεν το έχω ξεκλειδώσει). Η καλύτερη είναι αυτή που έχω στην υπογραφή μου. Αποδεδειγμένα καλύτερη απόδοση στο GPS, μπαταρία, σήμα κλπ. Καλύτερη και από την τελευταία. Την έχω δοκιμάσει και αυτήν.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει 5 - 6 radio (του Touch Pro, γιατί δεν το έχω ξεκλειδώσει). Η καλύτερη είναι αυτή που έχω στην υπογραφή μου. Αποδεδειγμένα καλύτερη απόδοση στο GPS, μπαταρία, σήμα κλπ. Καλύτερη και από την τελευταία. Την έχω δοκιμάσει και αυτήν.

 

Είχα την 1.12.25.05 εδώ και 2 μέρες (απο τότε που το πήρα δλδ).Θα το δοκιμάσω τότε. Απλά το συγκεκριμένο θέμα χρειάζεται αρκετές εβδομάδες για να έχει κανείς άποψη (μέχρι να δει κανείς πόσο κρατάει η μπαταρία σε διαφορετικές συνθήκες) και γι'αυτό ήθελα την γνώμη κάποιου που έχει πειραματιστεί. Διευκρηνίζω για να μην παρεξηγηθώ οτι ψάχνω για μασημένη τροφή χωρίς να προσπαθώ. :worry:

 

Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...