Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν ενδείκνυται να επαναφέρεις backup που έχεις πάρει από άλλη ROM. Τα μόνα ασφαλή που μπορείς να μεταφέρεις από ROM σε ROM είναι η PIM πληροφορία (sms, επαφές, calendar, κτλ). Οτιδήποτε άλλο ενδεχομένως να σου δημιουργήσει προβλήματα σταθερότητας στη συσκευή και για το λόγο αυτό δυστυχώς συνίσταται το στήσιμο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαιρεται!!!

 

μολις απεκτησα το πολυποθητο htc touch pro!!!

απο το καταστημα που το αγορασα μου ειπαν οτι εχει το τελευταιο λογισμικο που κυκλοφορει...μεχρι στιγμης φαινονται ολα πολυ καλα αλλα ρε παιδια δεν ειναι το μενου ετσι οπως δειχνει στις εικονες...μου το δειχνει σαν gps...μηπως ξερετε γιατι?thanksss

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται!!!

 

μολις απεκτησα το πολυποθητο htc touch pro!!!

απο το καταστημα που το αγορασα μου ειπαν οτι εχει το τελευταιο λογισμικο που κυκλοφορει...μεχρι στιγμης φαινονται ολα πολυ καλα αλλα ρε παιδια δεν ειναι το μενου ετσι οπως δειχνει στις εικονες...μου το δειχνει σαν gps...μηπως ξερετε γιατι?thanksss

 

Χλωμό το βλέπω να έχει την τελευταία ROM ήδη preinstalled... Αυτό μπορείς να το δεις αν πας στο settings/system/About

 

Τι εννοείς όταν λες ότι "μου το δείχνει σαν gps";

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλησπέρα σας.

 

Εγκατέστησα λοιπόν κι εγώ την καινούργια ROM (φυσάει εκτός από $#%$# GPS) και καπάκι τα ελληνικά της ACE.

 

Μετά πάω να εγκαταστήσω το καινούργιο hotfix για την καθυστέρηση στο σταμάτημα του κουδουνίσματος (τους ξέφυγε η καθυστέρηση στο ξεκίνημα του κουδουνίσματος).

 

Δυστυχώς μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

"Please use the correct version to install this hotfix program!" :blink:

 

Any useful ideas?

 

Ευχαριστώ παίδες!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το προβλημα μου λυθηκε με hardreset...

οταν λεω οτι μου το εδειχνε σαν gps εννοω οτι δεν ηταν touchflo...

 

λοιπον η συσκευη εχει την εξης rom: 1.90.401.1 WWE

ημερομηνια rom :08/01/08

κλπ...πως βαζω την καινουργια?

 

edit: εχετε κανενα καλο προγραμμα να μου προτεινετε?ή αν το παρακανω θα κολλαει?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το προβλημα μου λυθηκε με hardreset...

οταν λεω οτι μου το εδειχνε σαν gps εννοω οτι δεν ηταν touchflo...

 

λοιπον η συσκευη εχει την εξης rom: 1.90.401.1 WWE

ημερομηνια rom :08/01/08

κλπ...πως βαζω την καινουργια?

 

Αν έχεις συσκευή με ελληνικά, ξεκίνα από εδώ:

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=12643

 

Αν έχεις συσκευή με αγγλικά, εδώ:

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=501&news_id=64

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το αρχειο _HTC Touch Pro_RUU_Raphael_HTC_Europe_5.05.401.1_R_Radio_Signed_Raphael_52.58.25.30_1.11.25.01_Ship.zip το κανω αποσυμπιεση κ μου βγαζει σφαλμα....μηπως πρεπει να ριξω το αρχειο στο φακελο του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα...

Το αρχείο πρέπει να είναι .exe. Οπότε μάλλον πρέπει πρώτα να κάνεις την αποσυμπίεση.

Μετά συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή σου. Αφού γίνει το synchronization και εφόσον η μπαταρία του κινητού είναι πάνω από 50% τότε τρέχεις από τον υπολογιστή σου το αρχείο _HTC Touch Pro_RUU_Raphael_HTC_Europe_5.05.401.1_R_Radio_Signed_Raphael _52.58.25.30_1.11.25.01_Ship.exe και ακολουθείς τις οδηγίες στην οθόνη του υπολογιστή σου.

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο εκανα αλλα μου βγαζει ενα σφαλμα...

το σφαλμα λεει " Η οδηγια στο "0χ10060003 εκανε αναφορα στη μνημη στο "0χ00000001". Η μνημη δεν ηταν δυνατο να ειναι "written".

 

Καντε κλικ στο κουμπι ΟΚ για να τερματιστει το προγραμμα

Καντε κλικ στο κουμπι ΑΚΥΡΟ για να εκτελεστει η αντιμετωπιση προβληματων του προγραμματος...

 

εχω windows xp proffesional

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν βάλω cooked rom και μετά περάσω το αρχειάκι της ace για τα ελληνικά παίζει να έχει ελληνικά χωρίς πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σας καθώς και τις άλλες απαντήσεις που έχω βρει σε αυτό το thread.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο εκανα αλλα μου βγαζει ενα σφαλμα...

το σφαλμα λεει " Η οδηγια στο "0χ10060003 εκανε αναφορα στη μνημη στο "0χ00000001". Η μνημη δεν ηταν δυνατο να ειναι "written".

 

Καντε κλικ στο κουμπι ΟΚ για να τερματιστει το προγραμμα

Καντε κλικ στο κουμπι ΑΚΥΡΟ για να εκτελεστει η αντιμετωπιση προβληματων του προγραμματος...

 

εχω windows xp proffesional

 

Το πρόβλημα είναι στο να αποσυμπιέσεις το zip και να πάρεις το .exe ή το να τρέξεις τελικά το .exe;

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι στο να αποσυμπιέσεις το zip και να πάρεις το .exe ή το να τρέξεις τελικά το .exe;
μολις ανοιγω το .zip και κανω 2πλο κλικ στο αρχειο μου βγαζει το σφαλμα...anyway το προβλημα λυθηκε...εκανα το update σε αλλο pc...

αλλα εχω μια ερωτηση...υπαρχει καποιος συνδυασμος πληκτρων για να μετατρεπω τα ελληνικα σε αγγλικα?οπως πχ στα pc το shift+alt?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν βάλω cooked rom και μετά περάσω το αρχειάκι της ace για τα ελληνικά παίζει να έχει ελληνικά χωρίς πρόβλημα?

 

Όχι. Δεν παίζουν τα ελληνικά της ACE σε unofficial ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμενα...

 

πήρα το σάββατο αυτό το όμορφο κινητό γιατί μου βγήκε σχεδόν τσάμπα με μια επιδότηση που είχα από την wind. ήμουνα μεταξύ xperia - omnia αλλα τελικά τσίμπησα αυτό.

 

μερικά πράγματα που έχω δει ως τώρα:

 

μπαταρία είναι τραγική , πέφτει πολύ γρήγορα.

 

κολλάει το menu όταν slide-άρεις

 

μου κλείνει καμια φορα όταν μιλάω η βάζει μουσική στον άλλον ( αναμονή ) γιατί ακουμπάει το μάγουλο μου στο touch screen

 

η camera όταν είναι σε λειτουργία photo η video όταν κανεις zoom λαγαρή και ανταποκρίνεται μετά από κάποια δευτερόλεπτα , είναι αρκετά σπαστικό , το landscape όταν γυρνάς το κινητό καθυστερεί λίγο ανάλογα και με το μέγεθος του αρχείου αλλα its ok.

 

πίσης έχω ξενερώσει που δεν ξέρω αν δουλεύει το GPS . πρόγραμμα GPS ενσωματωμένο είναι ένα που και καλά θέλει να με συνδέσει στο δορυφόρο. ok το κάνω αλλα κάποιο software μέσα δεν υπάρχει. ούτε χάρτες ούτε τίποτα. μπορεί κάποιος να μου δώσει κάνα link ?

 

στο manual πάντως του CD-ROM έλεγε στο chapter 11 κάτι για google maps αλλα τέτοια δεν είχε μέσα.

 

επίσης όταν συνδέομαι GPRS η 3G η σύνδεση μένει μονη τις ανοιχτή και πρέπει να πάω εγώ να την κλείσω μετά από το Com Manager.

 

τα φώτα σας αν μπορείτε !!

 

Τάκης

"kicked by console"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρίξε μια ματιά πιο πίσω. Τα περισσότερα έχουν απαντηθεί εδώ και δυστυχώς το διάβασμα δεν το γλυτώνεις. Για τα υπόλοιπα... εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμενα...

 

1 ) μου κλείνει καμια φορα όταν μιλάω η βάζει μουσική στον άλλον ( αναμονή ) γιατί ακουμπάει το μάγουλο μου στο touch screen

 

2) επίσης έχω ξενερώσει που δεν ξέρω αν δουλεύει το GPS . πρόγραμμα GPS ενσωματωμένο είναι ένα που και καλά θέλει να με συνδέσει στο δορυφόρο. ok το κάνω αλλα κάποιο software μέσα δεν υπάρχει. ούτε χάρτες ούτε τίποτα. μπορεί κάποιος να μου δώσει κάνα link ?

 

1) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=466519&highlight=cover

 

2) το gps σου κατα 99,99999% λειτουργει άψογα!!! αυτο που χρειάζεσαι ειναι το κατάλληλο λογισμικό που μπορείς να το προμηθευτείς απο... όπου θέλεις!!!! :lol::lol::lol::lol:

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) το gps σου κατα 99,99999% λειτουργει άψογα!!!

 

Δυστυχώς για τη συγκεκριμένη συσκευή και με τη ROM που φοράει θα έβαζα μικρότερο ποσοστό!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι με γερμανικό Serial Number

Μπορώ να κατεβάσω αγγλική ROM ή υποχρεωτικά θα περάσει η γερμανική?

Αν περάσω την γερμανική Rom μετά μπορώ να αλλάξω γλώσσα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου για να μπορέσει μα δεχτεί μη γερμανική ROM. Αυτό σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση μέχρι να την επαναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε να μας εμφανίζει την μορφή της ώρας σε 24ωρη μορφή? Δεν το βρίσκω με τίποτα!!!:lol:

 

τελικά έβγαλες άκρη??? η μήπως κανένας άλλος το κατάφερε??? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Τοπικές Ρυθμίσεις (καρτέλα) -> Ώρα (καρτέλα)

 

και στο στυλ ώρας αλλάζεις το h:mm:ss tt σε hh:mm:ss tt

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να ξέρετε....

 

το τζάμι μπροστά απο την οθόνη του pro δεν αλλάζει. έρχεται πακέτο μαζί με την οθόνη και κοστίζει 140 ευρώ με την εργασία για να γίνει η αλλαγή!

 

ευχαριστώ δεν θα πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...