Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To εδωσα πιο πολυ λογο οθονης, με το πληκτρολογιο το ξεπερασα το προβλημα που ειχα δεν το χρειαζομουν ,το pro με δυσκολευε πολυ με τον χειρισμο του κ ειδα πως το Ομνια ηταν πιο ευκολο.Θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ που σε δυσκόλεψε η οθόνη και τι καλύτερο έχει του Omnia αλλά σίγουρα... γούστα είναι αυτά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ απέκτησα το εξής πρόβλημα:

 

η απεικόνιση ποσοστού μπαταρίας δεν είναι αξιόπιστη, εννοώ ότι εκεί που το δείχνει στθερό πχ να έχει 68% ξαφνικά μου το πετάει στο 42%.Δεν κατεβαίνει σταδιακά. Και πλήρη φόρτιση αποφόρτιση έκανα αλλά τίποτα.Δεν το είχα παλιά αυτο.

 

Μπορεί να φταίει το spb mobile shell ή το βάλε βγάλε στην usb του pc;

 

Έχεις βάλει κανένα δικό σου extra πρόγραμμα για να βλέπεις το ποσοστό και αν ναι ποιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το PRO εδώ και 10 ημέρες καθώς επίσης και το HD. Και στα δύο τηλέφωνα χρησιμοποιώ σαν οθόνη today την προεπιλεγόμενη, την μπλε, των windows. Με το PRO όμως έχω το εξής πρόβλημα. Όταν λαμβάνω MMS, στο αντίστοιχο today plug in, δεν εμφανίζεται πάντα το μήνυμα π.χ ‘1 αδιάβαστο mms’. Να σημειώσω δε ότι οι άλλες ενδείξεις, άναμμα led κλπ, λειτουργούν κανονικά και το πρόβλημα δεν υπάρχει στα sms και στις αναφορές παράδοσης των sms και mms. Στην αρχή φαντάστηκα ότι κάποια εφαρμογή στην today δημιουργεί το πρόβλημα και τις απεγκατέστησα, αλλά τίποτε. Έφτασα μέχρι hard reset. Οι εφαρμογές που έχω δε είναι, το εορτολόγιο και το wireless monitor της spb. Τα ίδια ακριβώς προγράμματα και ρυθμίσεις έχω και στο HD αλλά όλα δουλεύουν σωστά.

Κάποια ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τις τελευταιες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

Οταν εχω στο software keyboard τα ελληνικά τοτε με το hardware keyboard μπορω να γραψω μόνο μκρά ελληνικά.

Για να αλλάξω μέσω AEKmap στο hardware keyboard πρεπει πρώτα να αλλάξω την γλώσα στο software kyeboard σε αγγλικά.

καμια ιδέα πως διορθώνεται αυτό???

Δεν έχω περάσει κάποια εφαρμογή μετα από την τελευταια αναβάθμιση rom.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τις τελευταιες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

Οταν εχω στο software keyboard τα ελληνικά τοτε με το hardware keyboard μπορω να γραψω μόνο μκρά ελληνικά.

Για να αλλάξω μέσω AEKmap στο hardware keyboard πρεπει πρώτα να αλλάξω την γλώσα στο software kyeboard σε αγγλικά.

καμια ιδέα πως διορθώνεται αυτό???

Δεν έχω περάσει κάποια εφαρμογή μετα από την τελευταια αναβάθμιση rom.

Ευχαριστώ.

 

Δηλαδή όταν πατάς τον συνδυασμό πλήκτρων που έχεις ορίσει στο AEKmapSettings για εναλλαγή πληκτρολογίων, δεν αλλάζει τα layouts που έχεις εγκαταστήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα.

Τις τελευταιες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

Οταν εχω στο software keyboard τα ελληνικά τοτε με το hardware keyboard μπορω να γραψω μόνο μκρά ελληνικά.

Για να αλλάξω μέσω AEKmap στο hardware keyboard πρεπει πρώτα να αλλάξω την γλώσα στο software kyeboard σε αγγλικά.

καμια ιδέα πως διορθώνεται αυτό???

Δεν έχω περάσει κάποια εφαρμογή μετα από την τελευταια αναβάθμιση rom.

Ευχαριστώ.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις το έχεις εγκαταστήσει σωστά;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ πάντως για να σιγουρευτείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα προβληματάκι τις τελευταίες ημέρες με το ηχείο του HTC.

Κανονικά το έχω με το bluetooth συνδεδεμένο. Όταν τελειώσει η μπαταρία του bt ο ήχος δεν πάει στο ηχείο του HTC και δεν ακούγετε καθόλου. Μόνο άμα το βάλω στο εξωτερικό ηχείο μπορώ να μιλήσω. Σίγουρα ξάτι πείραξα αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Καμιά ιδέα?

όταν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί μαζί μας, τόσο το χειρότερο για... εκείνη

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝ!!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΩ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν πατάς τον συνδυασμό πλήκτρων που έχεις ορίσει στο AEKmapSettings για εναλλαγή πληκτρολογίων, δεν αλλάζει τα layouts που έχεις εγκαταστήσει?

πεταει τα γνωστα popup αλλα δεν αλλάζει τα layout -γραφει συνεχως με μικρα ελληνικά.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις το έχεις εγκαταστήσει σωστά;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ πάντως για να σιγουρευτείς.

Το έχω απο την πρώτη μέρα που πήρα το pro και το έχω εγκαταστήσει τουλάχιστον 10 φορες (rom updates junkie)

 

Κατι αλλο πρεπει να συμβαινει, γιατί σημερα έβαλα την ROMeOS2_180_3_ENG_20764_080209 και χωρις άλλο πρόγραμμα (μόνο aekmap και Greek Diamond keys ) κάνει πάλι τα ίδια.

ΜΟΝΟ με greek στο soft keyboard.

Με english στο soft keyboard ολα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κανένα δικό σου extra πρόγραμμα για να βλέπεις το ποσοστό και αν ναι ποιο;

όχι. :worry:Παρακολουθώ μέσω του εικονιδίου του shell που δείχνει το ποσοστό.

Πιστέυεις πως κάποιο άλλο μπορεί να έχει καλύτερη ένδειξη; Ποιο προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το PRO εδώ και 10 ημέρες καθώς επίσης και το HD. Και στα δύο τηλέφωνα χρησιμοποιώ σαν οθόνη today την προεπιλεγόμενη, την μπλε, των windows. Με το PRO όμως έχω το εξής πρόβλημα. Όταν λαμβάνω MMS, στο αντίστοιχο today plug in, δεν εμφανίζεται πάντα το μήνυμα π.χ ʽ1 αδιάβαστο mmsʼ. Να σημειώσω δε ότι οι άλλες ενδείξεις, άναμμα led κλπ, λειτουργούν κανονικά και το πρόβλημα δεν υπάρχει στα sms και στις αναφορές παράδοσης των sms και mms. Στην αρχή φαντάστηκα ότι κάποια εφαρμογή στην today δημιουργεί το πρόβλημα και τις απεγκατέστησα, αλλά τίποτε. Έφτασα μέχρι hard reset. Οι εφαρμογές που έχω δε είναι, το εορτολόγιο και το wireless monitor της spb. Τα ίδια ακριβώς προγράμματα και ρυθμίσεις έχω και στο HD αλλά όλα δουλεύουν σωστά.

Κάποια ιδέα;

Κάνοντας διάφορες δοκιμές τελικά, με τις παρακάτω αλλαγές όλα δείχνουν να είνα καλά.

"HKLM\software\Arcsoft\ui"

NeedDisplayMsgInfo=(dword) 1 ήταν 0

HideNotification=(dword) 0 ήταν 1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πεταει τα γνωστα popup αλλα δεν αλλάζει τα layout -γραφει συνεχως με μικρα ελληνικά.

 

 

Το έχω απο την πρώτη μέρα που πήρα το pro και το έχω εγκαταστήσει τουλάχιστον 10 φορες (rom updates junkie)

 

Κατι αλλο πρεπει να συμβαινει, γιατί σημερα έβαλα την ROMeOS2_180_3_ENG_20764_080209 και χωρις άλλο πρόγραμμα (μόνο aekmap και Greek Diamond keys ) κάνει πάλι τα ίδια.

ΜΟΝΟ με greek στο soft keyboard.

Με english στο soft keyboard ολα καλά.

 

Το ίδιο και στην Lantis 3.01 RC1. Πάντα μόλις βάλω τα Greek Diamond keys και είμαι στα ελληνικά στο soft keyboard.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Θελω να αγορασω ενα Car Holder για το Touch Pro μου. Εχω 2 επιλογες απο το BrandShop αλλα ΔΕΝ μου πολυαρεσουν... Εχετε καμια αλλη/καλυτερη προταση;

 

Σας ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

@gnikolai

 

Εγώ έχω πάρει το official της htc εδώ και καιρό και είμαι ευχαριστημένος. Λίγο ακριβό αλλά μέχρι στιγμής αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κι απο μενα. Το πήρα ''δευτερο χερι'' προχθές και θα θελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Ενω εστελνα κανονικα μνμ με 160 χαρακτ. από σήμερα το πρωί που περασα τις ρυθμίσεις ΜΜS σε μια Cosmote (γιατί αυτες που μου εστειλαν ηταν λάθος), τα SMS που παω να γραψω μου τα βγάζει όλα με 70 χαρακ. και επιπλέον στο τελος του μηνυματος μου γραφει ενα "Δωστε την υπογραφή εδώ".

Εν τω μεταξύ στο Εναρξη-Ρυθμίσεις-Συστημα-Γλώσσα- στο tab SMS ειναι επιλεγμένο το ''Αποστολή SMS 160 χαρακτηρων''. Τι γινεται?

2. Επίσης εαν θεσω στο ημερολογιο ενα ραντεβού αυτό φαινεται στην αρχική οθόνη (''Σημερα''). Εγω δε θελω όμως να ειναι σε κοινή θέα. Αυτό το λύνουμε με κάποιο τρόπο;

Ευχαριστώ, Δημήτρης- Βόλος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To hard reset δηλαδή θα διορθώσει το 1ο πρβλ?

 

Λογικά ναι.

 

Για το 2ο υπάρχει κάποια ρύθμιση?

 

Δεν το έχω δει κάπου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Θελω να αγορασω ενα Car Holder για το Touch Pro μου. Εχω 2 επιλογες απο το BrandShop αλλα ΔΕΝ μου πολυαρεσουν... Εχετε καμια αλλη/καλυτερη προταση;

 

Σας ευχαριστω!

 

Έχω δοκιμάσει και universal βάση αυτοκινήτου αλλά ήταν μάπα

Η official της HTC αν και τσιμπημένη -λόγω μεταφορικών της Expansys- είναι ΤΕΛΕΙΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ χτες που ήμουν στο δρόμο, είχα το κινητό στη βάση, ξεκόλλησε η βάση η ηλίθια και έσκασε το κινητό κάπου με την οθόνη.

 

αποτέλεσμα να διαλυθεί το screen protector και να ραγίσει στη μέση το τζάμι (σαν να το χτύπησα με πινέζα) όταν λέο ράγισμα μην φανταστείτε τίποτα τρελό. δόξα το θεό πιστεύω η οθόνη δεν έπαθε τίποτα απο οτι βλέπω μόνο το τζάμι. ξέρει κανείς απο που μπορώ να το αντικαταστήσω και πως?

 

δοκιμασα να πάρω την ACE αλλά δεν το σηκώνουν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κρίμα για τη ζημιά! :(

 

Δε θα σου συνιστούσα κάτι διαφορετικό από την ACE Hellas για κάτι τέτοιο. Μπες και στο forum τους εάν δεν σηκώνουν το τηλέφωνο.

 

(Και πες μας ποια βάση έχεις να το έχουμε στο μυαλό μας)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολλους, σημερα διαβασα πως η mozilla κυκλωφόρησε ένα νεο browser για WM συσκεβές. Το όνομά του είναι fennec και προς το παρών έχει δοκιμαστεί μόνο στο touc h pro!!! Μια αναζήτηση στο google θα δείξει πολλά ενδιαφέροντα άρθρα, αλλά για όσους ενδιαφέρονται να το δικομάσουν άμεσα μπορούν να το βρουν εδώ. Δυστιχώς δεν το δικόμασα ακόμα, αλλά θα το κάνς σύντομα.

 

Ξέχασα να σημειώσω πως είναι ακόμα στην έκδοση alpha2 οπότε πολύ πιθανόν να υπάρχουν κάποια προβλήματα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...