Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kai me to ena kaneis mia xara ti douleia sou. An den mpei kala, ean mazepsei skones kai daxtylies... to bgazeis, to pleneis sti brysi, to stegnwneis me to pistolaki gia ta malia kai to ksanabazeis. ;)

 

Αυτό γίνεται σίγουρα? Αν είναι να το κάνω και να μην παραγγέλνω screen protectors apo to internet... Η πασιέντζα τα καταστρέφει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση.περασα ενα theme με το tf3d config αλλα δεν μπορω να περασω και το wallpaper.Πως περνιεται το wallpaper?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερωτηση.περασα ενα theme με το tf3d config αλλα δεν μπορω να περασω και το wallpaper.Πως περνιεται το wallpaper?

 

Το αλλάζεις από το Settings tab του TF3D.

 

Αν είναι να το κάνω και να μην παραγγέλνω screen protectors apo to internet...

 

Κάντο άφοβα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αλλάζεις από το Settings tab του TF3D.

ετσι λενε οι οδηγιες αλλα μαλλον ειμαι μπουφος και δεν το βρισκω.Που ειναι αυτο?

Το μονο που βρισκω ειναι start-setings-system-touch flo και αν πατησω στο touchflo δεν εχει πουθενα setings,exei mono 3 επιλογες για κλικαρισμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ετσι λενε οι οδηγιες αλλα μαλλον ειμαι μπουφος και δεν το βρισκω.Που ειναι αυτο?

Το μονο που βρισκω ειναι start-setings-system-touch flo και αν πατησω στο touchflo δεν εχει πουθενα setings,exei mono 3 επιλογες για κλικαρισμα

 

Μα δεν είπα να πας από το Start menu! :confused:

 

Στο TF3D που έχεις στην αρχική σου οθόνη θα επιλέξεις το tab "Settings" (ή "Ρυθμίσεις" εάν το έχεις στα ελληνικά). Είναι το προτελευταίο tab πριν από αυτό με τα προγράμματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα να πας από το Start menu! :confused:

 

Στο TF3D που έχεις στην αρχική σου οθόνη θα επιλέξεις το tab "Settings" (ή "Ρυθμίσεις" εάν το έχεις στα ελληνικά). Είναι το προτελευταίο tab πριν από αυτό με τα προγράμματα.

πω πω τωρα θα με βρισεις:lol:αλλα δεν καταλαβαινω.οπως εχουμε την αρχικη οθονη υπαρχει επανω το start και κατω (το εχω αλαξει εγω,αριστερα εχω κουμπι comm manager και δεξια κουμπι contacts

 

PS:μαλλον δεν ειμαι καλα,συγχωρα με:lol:

ΑΚΥΡΟ ΜΟΥ ΗΡΘΕ,κοινως ξεκολησα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΚΥΡΟ ΜΟΥ ΗΡΘΕ,κοινως ξεκολησα

 

Πάλι καλά γιατί πραγματικά δεν είχα άλλο τρόπο να σου το πω! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελικα η θηκη αυτη ειναι καλη?

Διοτι παρηγγειλα μια ιδιου τυπου απο pdair αλλα η ποιοτητα της δεν ειναι καλη και το δερμα ειναι πολυ σκληρο

Η δικια σου ειναι μαλακο δερμα?

Για να την παραγγειλω και εγω αν ειναι τοσο καλη

 

Παιδες, δυστυχως λογο πολλων υποχρεωσεων χαθηκα και δεν ανεφερα σχολια για την θηκη (pielframa)

Ειναι πολυ καλη, το δερμα της ειναι μαλακο και πολυ ποιοτικο και γενικα εφαρμοζει πολυ καλα. Το μονο μειων, ειναι μια ραφη που εχει στο εσωτερικο μερος του καλυματος της οθονης, που ακουμπα την οθονη και αφηνει αποτυπωμα πανω της οταν ειναι λερομενη εστω και λιγο.

Ακομα κατι που θα μπορουσε να ηταν καλυτερο, ειναι το ναυλον που σκεπαζει το πληκτρολογιο. Να ηταν πιο λεπτο για να μπορει να κλεινει πιο ευκολα το συρομενο τμημα της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είμαι και εγώ κάτοχος από προχθές ενός PRO!!! :)

Το να πω πως είμαι ευχαριστημένος είναι λίγο!! :rolleyes:

Είναι το κάτι άλλο! (Επιτέλους έφυγα από το :p symbian της ΝΟΚΙΑ)

Είναι και το πρώτο ppc μου και είμαι λίγο κάπως!!!!

Λοιπόν πέρασα το Dest και κάτι άλλα προγραμματάκια στο pc ενός φίλου και όλα καλά!!! :wink:

Το συνδέω στο δικό μου το pc και το activesync δεν προχωρεί. (φορτώνει κανονικά!!!!) :shock:

Έχω xp sp2!!!

Κάτι λέει για τον Microsoft Exchange Server!!! :blink:

Μιας και εσείς ευθύνεστε για τα προβλήματα μου βοηθήστε με please!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγώ ενας νεος κάτοχος ενος pro...αν και γνωστης των WM phones αφου ειχα νωριτερα το htc p3300(ηπιε λιγο αλκοολ και επαθε ζαμπαμπα), δεν μπορω να εγλαταστησω το destinator.μου λεει οτι δεν βρεθηκε gps.εχει κανενα κολπακι για να μπει το dest στο pro???ποιο εκδοση του dest δουλευει καλυτερα??
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγώ ενας νεος κάτοχος ενος pro...αν και γνωστης των WM phones αφου ειχα νωριτερα το htc p3300(ηπιε λιγο αλκοολ και επαθε ζαμπαμπα), δεν μπορω να εγλαταστησω το destinator.μου λεει οτι δεν βρεθηκε gps.εχει κανενα κολπακι για να μπει το dest στο pro???ποιο εκδοση του dest δουλευει καλυτερα??

 

κάπου ποιο πάνω διάβασα για ένα GPSTEST. έτρεξα πρώτα αυτό, βρήκε την COM και μετά το DEST και όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

sos problem sos

εχω εγκαταστησει το weather database editor για να μπορω να προσθετω πολεις

Σημερα λοιπον μετα απο μια αλαγη theme,ξαφνικα χαθηκαν οι πολεις απο το weather μου(επανηλθαν οι 6 αρχικες)

παω λοιπον να ανοιξω το προγραμμα και μου βγαζει το μηνυμα:file write protection.database could't removed

κανω λοιπον απεγκατασταση το weather database editor και το ξαναεγκαθιστω

Αμ δε,παλι το ιδιο μηνυμα file write protection.database could't removed

Τι γινεται βρε παιδια?και γιατι χαθηκαν ξαφνικα οι πολεις απο το weater?

Link to comment
Share on other sites

κάπου ποιο πάνω διάβασα για ένα GPSTEST. έτρεξα πρώτα αυτό, βρήκε την COM και μετά το DEST και όλα καλά!!!!

 

ρε παιδια και γω το χω αυτο το gpstest να τρεχει πισω απο το destinator αλλα δεν μου κλειδωνει δορυφορους με τιποτα. Κλειδωνει δηλαδη αλλα πρεπει να περασει κανα 20λεπτο:lol: ! Τι πρεπει να γινει για να κλειδωνει πιο γρηγορα; Να αλλαξω radio ή να παω να παρω κανα εξωτερικο δεκτη να τελειωνω:mad:;

Link to comment
Share on other sites

sos problem sos

εχω εγκαταστησει το weather database editor για να μπορω να προσθετω πολεις

Σημερα λοιπον μετα απο μια αλαγη theme,ξαφνικα χαθηκαν οι πολεις απο το weather μου(επανηλθαν οι 6 αρχικες)

παω λοιπον να ανοιξω το προγραμμα και μου βγαζει το μηνυμα:file write protection.database could't removed

κανω λοιπον απεγκατασταση το weather database editor και το ξαναεγκαθιστω

Αμ δε,παλι το ιδιο μηνυμα file write protection.database could't removed

Τι γινεται βρε παιδια?και γιατι χαθηκαν ξαφνικα οι πολεις απο το weater?

 

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το weather database editor...Ολες οι πολεις ειναι μεσα και μπορεσα να κανω edit και add χωρις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέω στο δικό μου το pc και το activesync δεν προχωρεί. (φορτώνει κανονικά!!!!) :shock:

 

καλώς ήρθες στην παρέα των wm.

έχετε την ίδια έκδοση activesync με τον φίλο σου σου ώστε να αποκλειστεί αυτό;

 

@kawaz750

εγώ έχω την 7 και απλά την έχω πετάξει στην κάρτα μνήμης. την εκκινώ από εκεί και μετά από λίγο βρίσκει κ τους κ σήμα.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηξις(athanaso ακουυυςςς??:lol:)

θελω να κανω ενα μπακαπ με το sprite για να κανω ενα hard reset

οταν ξεκιναω λεει σε καποια στιγμη οτι ειναι phone sim locked και εχει ενα κουτακι για να το κλικαρεις που λεει enable phone sim unlock,και απο κατω phone sim password με μπολικα αστερακια σαν pass.

Τι ειναι αυτο?διοτι εκανα την βλακεια και τα εσβησα,οποτε πριν παρω απαντηση δεν θα κανω hard reset:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα πλεον 24 ωρες με το Touch Pro και θα προσπαθησω να ειμαι συντομος και περιεκτικος ΤΟΣΟ με τα σχολια μου οσο και με τις απορειες μου:

 

1ον) Αψογο! Σε γενικες γραμμες παρα πολυ καλο... Συνηθεια στην αρχη το TF3D αλλα σιγα σιγα γινεται παιχνιδακι!

 

2ον) Τζαμπα το αγχος με το GPS... μεσα στους δρομους της Θεσσαλονικης (Κατσιμιδη, Δελφων, Ολγας, Αρχαιολογικου μουσειου, Σοφουλη, Τακη Οικονομιδη κλπ) τα πηγε ικανοποιητικα

 

3ον) Το ιδιο και η μπαταρια του... 24ωρο με ολη αυτη τη χρηση... και βαλε βγαλε προγραμματα

 

οπου

 

4ον) Δεν κολησε! Παρα μονο σε ενα μα ΜΟΝΟ ενα προγραμμα: το Eortολογιο. Προσοχη, επειδη κυκλοφορουν 2 εορτολογιο ΔΕΝ εννοω το HellenicCalender Papadi αλλα το αλλο... Το eortsetup... μου κολαει... εχουμε καμια καλη λυση για αυτο; Του Papadi μου δειχνει ΜΟΝΟ της χρονιας που διανυουμε και ΔΕ μπορω να δω εκ των προτερων τι θα γινει την επομενε, μεθεπομενη χρονια...

 

5ον) Advanced Configuration Tool 3.3 Το πλεον απαραιτητο εργαλειο-προγραμμα. Μου ελυσε τα χερια πολλες φορες.

 

6ον) Και βασικοτερον... Τι θα γινει με το Wind Plus Non Stop; Πως θα γινει να εχω; τι πρεπει να κανω; ποιον Opera πρεπει να χρησιμοποιω; Ποιος εχει την ορεξη να με ακουσει στο τηλεφωνο βημα-βημα γιατι εχω κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλα ιντερνετ ετσι (δωρεαν) ΔΕΝ βλεπω... :(

 

7) icontact καλο προγραμμα, δε λεω... αλλα που χαθηκε αυτη η μπαρα στα δεξια με ολα τα γραμματα μαζεμενα; εμενα γιατι δεν εμφανιζονται και πρεπει να κανω ειτε scrolldown στη λιστα ειτε να μπω σε υπομενου να διαλεξω ενα μονο γραμμα και ουτω καθε εξης... Αφου ειπαμε, κανονικα στα δεξια εμφανιζεται και μια μπαρα με το αλφαβητο, σε εμενα που χαθηκε...

 

8) Αψογα συνεργασια με τον υπολογιστη. Μοιραζονται τη συνδεση στο ιντερνετ μεσω του USB καλωδιου ΧΩΡΙΣ σχεδον καμια ρυθμιση.

 

9) Πολυ γρηγορα και ευκολα με WiFi και Fritz κατευθειαν συνδεση...

 

Αρα το μονο ουσιαστικο ΒΑΣΙΚΟ προβλημα ειναι το WindPlusNonStop που χριζει και αμεσης λυσης!

 

Σας ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και γω το χω αυτο το gpstest να τρεχει πισω απο το destinator αλλα δεν μου κλειδωνει δορυφορους με τιποτα. Κλειδωνει δηλαδη αλλα πρεπει να περασει κανα 20λεπτο:lol: ! Τι πρεπει να γινει για να κλειδωνει πιο γρηγορα; Να αλλαξω radio ή να παω να παρω κανα εξωτερικο δεκτη να τελειωνω:mad:;

 

εγώ το έτρεξά το gpstest, βρήκε δορυφόρους και το έκλεισα, δεν τρέχει στο background και μετα το dest, τώρα τι άλλο να σου πώ και εγώ καινούργιος είμαι :)

 

καλώς ήρθες στην παρέα των wm.

έχετε την ίδια έκδοση activesync με τον φίλο σου σου ώστε να αποκλειστεί αυτό;

 

@kawaz750

εγώ έχω την 7 και απλά την έχω πετάξει στην κάρτα μνήμης. την εκκινώ από εκεί και μετά από λίγο βρίσκει κ τους κ σήμα.

 

έχουμε την ίδια έκδοση αλλα καλά θα είναι να την ξαναεγκαταστήσω ;) και θα σου πω, thanks πάντος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τελικά δεν κρατιέμαι, και θα το χτυπήσω το pro :)

 

Βλέπετε με έπεισε ο φίλος nikos2k5 ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=204004&highlight=tytn+ii&page=211 ) ;)

 

όπως και να έχει την Τρίτη το απόγευμα που θα έχω χρόνο πάω Πλαίσιο και το αγοράζω http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1159623 ....

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

Ποιό GPS software να πάρω ; http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=21&category=69977985

 

το iGO2008 ή το Destinator ;

 

σημείωση: Μέχρι σήμερα με το κάιζερ είχα το iGo και ήμουν οκ :rolleyes:

 

ένα τελευταίο

 

βάση γραφείου ποια να διαλέξω ;

 

expansys http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=172878 ;

 

ή της HTC http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=171414 ;

 

 

ευχαριστώ φίλοι μου

 

:)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

βάση γραφείου ποια να διαλέξω ;

 

expansys http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=172878 ;

 

ή της HTC http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=171414 ;

 

 

ευχαριστώ φίλοι μου

 

:)

 

Να ρωτήσω ποια είναι η χρησιμότητα μιας τέτοιας βάσης?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

Ποιό GPS software να πάρω ; http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=21&category=69977985

 

το iGO2008 ή το Destinator ;

 

:)

 

Destinator, Destinator kai pali Destinator!!!

Link to comment
Share on other sites

Paides.Eipa telika na dokimaso kai ego mia cooked rom kai telika evala epitixos tin ROMeOS² v1.40.1.To provlima to opio exo eina iden mporo na vro pos tha valo to ringtone pou thelo ego mesa apo ta notifications gia incomming call.To mono pou skeftomai eina ivalo to mp3 pou thelo sto windows/rings....
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Paides.Eipa telika na dokimaso kai ego mia cooked rom kai telika evala epitixos tin ROMeOS² v1.40.1.To provlima to opio exo eina iden mporo na vro pos tha valo to ringtone pou thelo ego mesa apo ta notifications gia incomming call.To mono pou skeftomai eina ivalo to mp3 pou thelo sto windows/rings....

 

οποιοδηποτε ηχο εχεις χυμα στην καρτα τον δειχνει στα notifications για incomming call. Και στο windows/rings να το βαλεις παλι θα το βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Em ekei einai to provlima oti an einai xima den mou deixnei tipota.Mono to default.

 

 

//Ok evala opos fantazomoun to mp3 sto rings kai to eide.Thanks anyway.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...