Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο σου βγήκε το συνολικό κόστος?

20 μέρες να έρθει?:wacko: Θα έχω αλλάξει 10 συσκευές μέχρι τότε...:p

 

Δηλαδή όταν βάζεις την παλιά μπαταρία σου εμφανίζεται πάλι το πρόβλημα?

 

Ναι βσκ μάλλον δεν είχαν στο ευρωπαικό expansys αυτές τις μπαταρίες και ήταν μέχρι να τις φέρουν απο αμερική. Τώρα πόσο πήγε δεν ξέρω ακριβώς γτ πήρα κι άλλα πράγματα αλλά πρόσθεσε περιπου 20 ευρώ στην τιμή για τα μεταφορικά.

 

Δε δοκίμασα να βάλω ξανά την παλιά μπαταρία αλλά υποθέτω οτι θα τ ξανακάνει γτ απο τότε που πήρα το κινητο γίνεται αυτό, μόνο τωρα μια εβδομάδα σταμάτησε που έβαλα την καινούρια μπαταριά. Τι να πω, αγνωσται αι βουλαι της τεχνολογίας :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος φίλος που μπορούμε να βρίσκουμε της ROM του monx απο εδώ και πέρα; έχω μπει στο site του (http://romeos.monx.biz) , και αναφέρει μονο τις διαθέσιμες ρομ αλλά δεν δίνει λινκς.

 

στο xda-developers.com σταμάτησε να ανεβάζει.

 

Επίσης, είναι κάποιος φίλος που έχει service manuals του RAPHAEL να το κάνω βίδες; Έκανε μπανάκι απο καφέ, και τώρα δεν λειτουργεί σωστά το slider, έχει αρχίσει και πατάει πλήκτρα μόνο του και τέτοια.... :lol::lol::lol::lol:

 

 

Σας ευχαριστώ...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος φίλος που μπορούμε να βρίσκουμε της ROM του monx απο εδώ και πέρα; έχω μπει στο site του (http://romeos.monx.biz) , και αναφέρει μονο τις διαθέσιμες ρομ αλλά δεν δίνει λινκς.

 

στο xda-developers.com σταμάτησε να ανεβάζει.

 

Επίσης, είναι κάποιος φίλος που έχει service manuals του RAPHAEL να το κάνω βίδες; Έκανε μπανάκι απο καφέ, και τώρα δεν λειτουργεί σωστά το slider, έχει αρχίσει και πατάει πλήκτρα μόνο του και τέτοια.... :lol::lol::lol::lol:

 

 

Σας ευχαριστώ...

 

Στείλε PM να στο στείλω (αγγλικα)

Link to comment
Share on other sites

Τις ρομ του monx μονο με donation μπορεις να τις αποκτήσεις. Εχει σταματήσει το τζαμπα μαγείρεμα.......

 

@ aaitken

Αν μπορεις στείλε το και σε εμένα....

 

 

EDIT: service manual

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντικαταστησω το μαμα screen protector του ΤΡ και ειμαι αναμεσα στα προιοντα της zagg (invisible shield) και της martin fields. Εχει κανεις εμπειρια με καποιο απο τα παραπανω? Αν οχι, μπορειτε να προτεινετε καποιo αλλo?

 

Brando. είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

ρε παιδια απο ελλαδα brando που βρισκουμε

...

 

Για ελλάδα δεν ξέρω, αλλά το κόστος για να έρθει είναι μικρό από ότι θυμάμαι. Ακόμα κ να βρεις εδώ μπορεί να σου έρθει και πιο ακριβά αλλά να μην σε πάρω κ στον λαιμό μου..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω αρχισει τον τελευταιο καιρο και παιζω με τις ρομ

εχω δοκιμασει την energy 3.0 win 6.5 και του shep τα 6,5 πιο ομορφα ηταν τα 2α

για πειτε καμια ιδεα για 6,5 σκεφτομαι να βαλω κατι και να το κρατησω

α επισης με την energy εχω πολυ καλο χρονο fix gps με οποιο προγραμμα και να βαλω

καμια ελληνικη 6,5 δεν παιζει ετσι?

 

Το τελευταιο kitchen του Da_G εχει ελληνικα.

Τωρα το κατεβαζω και θα δοκιμασω να δω μηπως φτιαξω καμια ελληνικη ρομ.

Αμα βγει τιποτα αξιοπρεπες θα την ανεβασω εδω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταφερει και εχω διαβασει 157 σελιδες για να παρω μια ιδεα αλλα δεν εχω βρει λυση στα παρακατω.

 

1)επαφες->ειναι διπλοεμφανιζομενες δηλ της σιμ και του κινητου.Καμια ιδεα

2)Στην κατω σειρα του flow επαφες με τις φωτο μπορω να βαλω μεχρι 15.Για να βαλω ολες τις επαφες εκει πως μπορω να το κανω.

3)και κανενα προγραμμα σε στιλ black list να δηλωνω κινητα και να τους δινει αμεσως σημα Κατειλημμένου(p.x symbian best black list)

 

THANKS

 

 

 

Βρηκα

1)το http://montecristoff.webs.com/ εχει πολλα καλα πραγματα μεσα

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)επαφες->ειναι διπλοεμφανιζομενες δηλ της σιμ και του κινητου.

 

ING HideSIM V 2.1.zip

 

2)Στην κατω σειρα του flow επαφες με τις φωτο μπορω να βαλω μεχρι 15.Για να βαλω ολες τις επαφες εκει πως μπορω να το κανω.

 

Εκεί μπαίνουν οι αγαπημένες επαφές. Δεν μπορείς να τις έχεις όλες και πίστεψέ με δεν θα σε βόλευε κιόλας.

 

3)και κανενα προγραμμα σε στιλ black list να δηλωνω κινητα και να τους δινει αμεσως σημα Κατειλημμένου(p.x symbian best black list)

 

MagiCall

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο kitchen του Da_G εχει ελληνικα.

Τωρα το κατεβαζω και θα δοκιμασω να δω μηπως φτιαξω καμια ελληνικη ρομ.

Αμα βγει τιποτα αξιοπρεπες θα την ανεβασω εδω...

 

μιλας για αυτη? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=513605

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη ειναι η εκδοση αλλα η αγγλικη.

Εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=474406

 

εχει δωσει το αντιστοιχο kitchen με το ελληνικο mui οποτε πρεπει καποιος να μαγειρεψει μια ελληνικη ρομ.

Εγω μολις βρω χρονο θα κανω μια προσπαθεια αλλα δεν ειμαι και πολυ εμπειρος και δεν ξερω τι θα βγει...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

το Security Unlocking είναι αναστρέψιμο, όπως το "απλό" HardSPL (για λόγους εγγύησης κλπ) ;

 

Ακόμα ψάχνω για ένα radio με λήψη εφάμιλλη του παλιού μου TyTN, και σκέφτομαι να δοκιμάσω π.χ. και κανένα Blackstone. Αλλά η εγγύηση είναι προτεραιότητα !

 

θενκς :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το Security Unlocking είναι αναστρέψιμο, όπως το "απλό" HardSPL (για λόγους εγγύησης κλπ) ;

 

Όχι και δεν βρίσκω λόγο να το κάνεις. Προτίμησε ένα από τα Radio που διατίθενται αποκλειστικά για το Pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι και δεν βρίσκω λόγο να το κάνεις. Προτίμησε ένα από τα Radio που διατίθενται αποκλειστικά για το Pro.

Έλεγα να δοκιμάσω μήπως κάποιο είναι καλύτερο από τα "Raphael". Αφού όμως δεν αντιστρέφεται η διαδικασία, αν μη τι άλλο αυτός είναι λόγος να το ξεχάσω, τουλάχιστον για τώρα.

 

Θενκς για την απάντηση και τη συμβουλή :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος τελικά να μου δώσει κάποιο λίνκ για τις τελευταίες Ρομ του Monx;

 

Επίσης με ΡΟΜ που έχω βάλει τώρα στο PRO με windows 6.5 (Νομίζω του NRG) υπάρχει το πρόβλημα που είχα πάντα με ΡΟΜ που ήταν πάντα απο FUZE, και αυτο έχει να κάνει με το πληκτρολόγιο (LAYOUT), δλδ, πατάω το πλήκτρο με τον αριθμό 1 και επιδεί στο FUZE εκεί που είναι σε εμας το 1 έχει το πλήκτρο με το σήμα των Windows, πατώντας λοιπόν εγώ το 1 μου πατιέτε το πλήκτρο START.

 

Αυτό γινόταν πάντα με ΡΟΜ FUZE που την έκαναν "PORT" σε HTC PRO... Το θέμα όμως είναι οτι για τα windows 6.1 έχω ένα cab που σου άλλαζε το layout και έπαιζε κανονικά... τώρα αυτο το cab δίχνει να μην λειτουργεί... (μάλλον βρίσκεται σε άλλο κλειδι της registry η ρύθμηση αυτή...)

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

 

 

Y.Γ. Αυτό θα πει γκαντεμιά... μόλις έκανα DONATE στο site του MONX για να έχω πρόσβαση στις ΡΟΜ του, και τώρα δεν παίζει το site του... !@#$%^&*(

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ρομ του NRG ( energy 3 rom ) η αλλαγη του layout γινεται απο το keybord selector στα utilities.....

 

Περασες τελικα ρομ του MONX? Αν ναι, μπορεις να πεις λίγες εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Περασες τελικα ρομ του MONX? Αν ναι, μπορεις να πεις λίγες εντυπώσεις?

Αν καταφέρω να καταλάβω τι άλλο πέρα απο donate πρέπει να γίνει για να μπορώ να κατεβάσω ΡΟΜ, θα σας ενημερώσω...

 

αν ξέρετε κάτι για την διαδικασία που απαιτεί τώρα πια ο MONX για να κατεβάζουμε ΡΟΜ (ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ DONATE) περιμένω...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ειμαι κατοχοσ κι εγω τοθ touch pro και πιστευω πως πλαον δεν αντιμετωπιζω (σχεδόν) κανένα πρόβλημα με τη συσκευούλα. Ειναι το πρώτο WM κινητό που έχω αλλά γνωρίζω αρκετά πράγματα... Εχω τη Energy ROM (seriae 2.0) και radio 1.14.25.Το κυριότερο πρόβλημάμου είναι το σήμα κατα της κεραίας κατα τη δειάρκεια μιας κλήσης.

 

Γενικά έχω χαμηλό σήμα (και αντίστοιχη ποιότητα ομως-δεν είναι εικονικό-) όμως συχνά μόλις κάνω μια κλήση χάνω τη μια γραμμή και μετα απο λιγό, τις περισσότερες φορες (όταν βρίσκομαι σε εσωτερικούς χώρους), σταματαεί ο συνομιλιτής να με ακούει κι έπειτα "πέφτει" η γραμμή. Τα ίδια προβλήματα είχα και με το αρχικό radio (δεν άλαξε κάτι με το νέο). Να σημειώσω πς κάνω σύγκριση και με αλλα κινητα.

 

Έχει κάποιος να μου προτείναι κάτι πέραν του να δοκιμάσω όλλα τα radio που κυκλοφορούν. Γενικά θα προτιμούσα να μην κραταεί όσο κρατάει η μπαταρία αλλά να εχω καλό σήμα.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

 

Γενικά έχω χαμηλό σήμα (και αντίστοιχη ποιότητα ομως-δεν είναι εικονικό-) όμως συχνά μόλις κάνω μια κλήση χάνω τη μια γραμμή και μετα απο λιγό, τις περισσότερες φορες (όταν βρίσκομαι σε εσωτερικούς χώρους), σταματαεί ο συνομιλιτής να με ακούει κι έπειτα "πέφτει" η γραμμή. Τα ίδια προβλήματα είχα και με το αρχικό radio (δεν άλαξε κάτι με το νέο). Να σημειώσω πς κάνω σύγκριση και με αλλα κινητα.

 

Έχει κάποιος να μου προτείναι κάτι πέραν του να δοκιμάσω όλλα τα radio που κυκλοφορούν. Γενικά θα προτιμούσα να μην κραταεί όσο κρατάει η μπαταρία αλλά να εχω καλό σήμα.

 

Ευχαριστώ...

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το 3G?

Παλιά είχα πρόβλημα γιατί πολλές φορές όταν δεν έχει καλό σήμα 3g πάει να γυρίσει σε απλό , καθυστερεί 2-3 δευτερόλεπτα στα οποία μπορεί να χάσεις κάποια κλήση ή να πέσει η γραμμή σου

Και στο Ν95 που είχα το ίδιο πρόβλημα είχα, οπότε για μένα ΠΑΝΤΑ 3G OFF

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το 3G?

Παλιά είχα πρόβλημα γιατί πολλές φορές όταν δεν έχει καλό σήμα 3g πάει να γυρίσει σε απλό , καθυστερεί 2-3 δευτερόλεπτα στα οποία μπορεί να χάσεις κάποια κλήση ή να πέσει η γραμμή σου

Και στο Ν95 που είχα το ίδιο πρόβλημα είχα, οπότε για μένα ΠΑΝΤΑ 3G OFF

 

Ενοειται πως το 3G είναι άντα κλειστό για λόγους εξοικονόμισης μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

 

θα ηθελα να αναφερω μερικα προβληματα που εχω...:

 

1) Εχω μερικους ηχους, τους οποιους θελω να τους βαλω ως ηχους για μηνυμα (εισερχομενο ΣΜΣ) και ως ξυπνητηρι επισης.

Στους μεν ηχους για μηνυματα παω: Ρυθμησεις -> Ηχοι και Ειδοποιησεις -> Καρτελα Ηδοποιησεις και μετα επιλεγω απο το Μενου Μηνυματα: Το Νεο ΣΜΣ... Εκει λοιπον ΔΕΝ βρισκω το αρχειο που θελω να βαλω για αναπαραγωγη, οταν ερχεται ενα νεο ΣΜΣ. Σε τι μορφη πρεπει να το εχω; Πειραζει να ειναι ΜΡ3; Σε ποιον φακελο πρεπει να το βαλω; Εχω δοκιμασει ενα καρο συνδυασμο και δε μου βγαινει. Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να το εμφανισω!

Οσον αφορα τον ηχο για το ξυπνητηρι. Παω: Στο ξυπνητηρι και παταω απλα, πανω στη καμπανουλα. Εκει μου βγαζει διαφορους ηχους. Πως μπορω να εμφανισω εκει και καποιον δικο μου ηχο; Οι ιδιες απορειες με πριν... Σε ποιο φακελο πρεπει να γραψω το εν λογω αρχειο; Σε τι μορφη πρεπει να ειναι; ΜΡ3 ή μηπως Wav;

 

2) ΕΛΑΧΙΣΤΗ διαρκεια της μπαταριας που ΔΕ ξεπερναει τις 40 ωρες με νορμαλ χρηση... ΠΟΛΥ νορμαλ χρηση. Ειναι χαρακτηρηστικο οτι με ανοιχτο το Wifi το ποσοστο της μπαταριας πεφτει με τον εξης τροπο... 1 (μια) ποσοστιαια μοναδα ανα 10 περιπου δευτερολεπτα. Ειμαι στο 53% για παραδειγμα; σε 1 λεπτο εχω πεσει στο 47% μετα απο 1 λεπτο στο 41% και ουτω καθε εξης...

 

Δώστε μου μερικές λυσεις σας παρακαλω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

1. Ρίξε τα Wav ή τα MP3 σου στο \Storage Card\My Documents και θα μπορείς να τα επιλέξεις και σαν ήχους κλήσης.

Για ξυπνητήρι είναι wav και τα ρίχνεις στο \windows\. Δεν ξέρω αν παίζουν και από αλλού.

 

2. Οι μπαταρία σου κρατά πολύ λίγο. Δοκίμασε να περάσεις αλλό radio, ίσως και καμιά rom. Λογικά θα δεις αρκετή διαφορά.

Δες εδώ για radio: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439566

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Εχω μερικους ηχους, τους οποιους θελω να τους βαλω ως ηχους για μηνυμα (εισερχομενο ΣΜΣ) και ως ξυπνητηρι επισης.

 

Για ξυπνητήρι προτείνω κάποιο πέραν του ενσωματωμένου, πχ. pTravelAlarm ή GAlarm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Touch pro και αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα.

 

Χωρίς να μου πέσει η συσκευή (δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά) έχει κολλήσει σε landscape mode η οθόνη και δεν λειτουργεί το slide, όπως και το πληκτρολόγιο.

Έχω βάλει καινούρια ROM - τίποτα. Hard reset - τίποτα.

Έχει κανένας αυτό το πρόβλημα?

 

Ποιά λύση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...