Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Τι πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα έχει η αγορά του HTC Touch Pro από το εξωτερικό (Αγγλία, Αμερική) σε σχέση με την Ελλάδα, εκτός από την προφανή διαφορά γλώσσας;

Για παράδειγμα σε θέματα τιμής (είναι σημαντική η διαφορά νομίζω), εγγύησης, διαφορες σε hardware, εκδόσεις software κλπ.

Προορίζεται για χρήση στην Ελλάδα.

Ευχαριστώ!

 

H Αγγλία και η Αμερική είναι διαφορετικές περιπτώσεις. Αν το παραγγείλεις από Αμερική κατά πάσα πιθανότητα θα σταματήσει στο τελωνείο και θα χρειαστεί εκτελωνισμό και δεν θες να μπλέξεις με τέτοια θέματα. Αλλά ακόμα κι αν πας ο ίδιος Αμερική και επ’ ευκαιρία το αγοράσεις, πιθανόν η εγγύηση του να μην ισχύει στην Ελλάδα. Επίσης θα πρέπει να σιγουρευτείς ότι οι συχνότητες που λειτουργεί είναι οι ίδιες με τις ευρωπαϊκές.

 

Αντίθετα αν το παραγγείλεις από Αγγλία, δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Πρόκειται για ακριβώς την ίδια συσκευή με την ελληνική από άποψη hardware και έχει διετή πανευρωπαϊκή εγγύηση που καλύπτεται και από την ελληνική αντιπροσωπεία (ACE Hellas). Μπορείς να επικοινωνήσεις με την ACE για να το επιβεβαιώσεις.

 

H ACE δεν καλύπτει τις συσκευές από εξωτερικό για software αλλά δεν νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς θα το έστελνες για σέρβις για κάποιο θέμα software. Και σε οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να κάνεις ένα hard reset και να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του κατάσταση. Επίσης, αν η HTC βγάλει κάποια νέα έκδοση λογισμικού (όπως αναμένεται ότι θα κάνει με το νέο χρόνο), θα βγει πρώτα για την αγγλική έκδοση οπότε ως προς την ενημέρωση του λογισμικού πλεονεκτεί η αγγλική έκδοση. Επίσης μπορείς να εγκαθιστάς και άλλες «μαγειρεμένες» ρομ οι οποίες έχουν νεότερες εκδόσεις των windows και του λογισμικού radio οι οποίες είναι πιο γρήγορες, πιο σταθερές και λειτουργούν καλύτερα (τα ελληνικά της ACE δεν μπαίνουν πάνω σε αυτές).

 

Μια μικρή διαφορά στην κάλυψη υλικού είναι ότι η εγγύηση της HTC καλύπτει αλλαγή της οθόνης από το 3ο καμένο πίξελ και μετά, ενώ η ACE την καλύπτει από το 1ο. Προσοχή όμως, πρόκειται για επισκευή της συσκευής με αλλαγή της οθόνης και όχι για αντικατάσταση της συσκευής. Γι’ αυτό, ακόμα και αν αγοράσεις ελληνική συσκευή της ACE, αν με το που την ανοίξεις δεις ότι έχει καμένο πίξελ, μην επικαλεστείς την εγγύηση και το στείλεις για επισκευή, απλά επίστρεψέ το στο μαγαζί που το πήρες.

 

Ως προς τη λειτουργία των ελληνικών τώρα, είναι ανάλογη με τα αγγλικά windows που έχουμε στους επιτραπέζιους υπολογιστές. Η διαφορά είναι δηλαδή στα μενού των windows που είναι στα αγγλικά. Μπορείς όμως κανονικότατα να διαβάσεις και να γράψεις ελληνικά κείμενα, sms κλπ. Κατά τον ίδιο τρόπο μπορείς να επιλέξεις οι τοπικές ρυθμίσεις να είναι με βάση την Ελλάδα. Αν πάρεις την αγγλική συσκευή, ρώτα πάλι σε αυτό το φόρουμ να σου πούμε πώς θα έχεις υποστήριξη ελληνικών στο φυσικό πληκτρολόγιο και στα πληκτρολόγια οθόνης.

 

Τώρα, πάνω από τα Windows η HTC έχει ένα πρόγραμμα το Touch Flo 3D (TF3D) το οποίο σου δίνει πρόσβαση σε όλες σχεδόν τις λειτουργίες (τηλεφωνικές κλήσεις, επαφές, ημερολόγιο, sms, καιρό, μουσική, φωτογραφίες κλπ). Μπορείς να επιλέξεις το περιβάλλον αυτού του προγράμματος να είναι στα ελληνικά, οπότε στην πράξη, αν χρησιμοποιήσεις το TF3D (οι περισσότεροι το κρατάνε) αυτή η διαφορά ελληνικών και αγγλικών μενού δεν είναι ουσιώδης.

 

Όσον αφορά την τιμή τώρα, το Πλαίσιο έχει την ελληνική έκδοση με 729 ευρώ (718 ευρώ αν το παραγγείλεις από το site). Το pda4u το έχει 689 ευρώ.

 

Από εξωτερικό, στην παρούσα φάση μάλλον βγαίνει φθηνότερα να το πάρεις από ΗΒ όπου έχουν μειώσει το ΦΠΑ στο 15% και η στερλίνα έχει πέσει στο χαμηλότερο σημείο όλων των εποχών έναντι του ευρώ. Π.χ. μπορείς να το πάρεις από handtec με 486 στερλίνες (συμπεριλαμβανομένων των ταχυδρομικών, συνολικά λιγότερα από 500 ευρώ), και να το έχεις σε 2 εργάσιμες στα χέρια σου.

 

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Από handtec έχω αγοράσει κι εγώ, είναι πολυ εξυπηρετικοί, αλλά δεν τους προτείνω γιατί εκτός Αγγλίας δέχονται πληρωμή μόνο μέσω τραπεζικής κατάθεσης, η οποία θα κάνει έως 4 εργάσιμες για να φανεί στην τράπεζα τους. Με τα μεταφορικά έως 6 εργάσιμες για να σου έρθει. Προτίμησε μαγαζιά που δέχονται πιστωική και εκτός Αγγλίας ή paypal.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Από handtec έχω αγοράσει κι εγώ, είναι πολυ εξυπηρετικοί, αλλά δεν τους προτείνω γιατί εκτός Αγγλίας δέχονται πληρωμή μόνο μέσω τραπεζικής κατάθεσης, η οποία θα κάνει έως 4 εργάσιμες για να φανεί στην τράπεζα τους. Με τα μεταφορικά έως 6 εργάσιμες για να σου έρθει. Προτίμησε μαγαζιά που δέχονται πιστωική και εκτός Αγγλίας ή paypal.

 

Γεια σου Miky

 

Το handtec δίνει και δυνατότητα για πληρωμή μέσω Google Checkout, δηλαδή στην ουσία μπορείς να πληρώσεις μέσω οποιασδήποτε πιστωτικής. Ο αριθμός πιστωτικής σου δεν γνωστοποιείται στην handtec, η χρέωση διενεργείται από το Google Checkout. To Google Checkout σε αυτήν την περίπτωση λειτουργεί όπως περίπου το Paypal, χωρίς όμως να έχει δυνατότητα αποθήκευσης ποσών ή αποστολής ποσών από ένα άτομο σε ένα άλλο.

 

Nα αποφεύγετε γενικώς να πληρώνετε με τραπεζική κατάθεση (εκτός και αν έχετε απόλυτη εμπιστοσύνη) γιατί καθώς υπάρχει ετεροχρονισμός πληρωμής και λήψης του προϊόντος δεν υπάρχει δυνατότητα να ανακτήσεις τα λεφτά αν κάτι πάει στραβά. Χρησιμοποιείτε πιστωτική με την οποία στη χειρότερη περίπτωση μπορείτε να υποβάλλετε αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζά σας.

 

Στην Ευρωπαϊκή Ένωση εκτός HB, η handtec στέλνει με Courier που επισήμως κάνει 1-4 εργάσιμες. Στην Ελλάδα έρχεται με FedEx, στην πράξη εντός 48 ωρών.

Link to comment
Share on other sites

To Google Checkout σε αυτήν την περίπτωση λειτουργεί όπως περίπου το Paypal, χωρίς όμως να έχει δυνατότητα αποθήκευσης ποσών ή αποστολής ποσών από ένα άτομο σε ένα άλλο.

 

Offtopic: Είχα κάνει αίτηση στο google checkout αλλά με έκοψε στην επιβεβαίωση, έστειλα σκαναρισμένη την ανάλυση της πιστωτικής και ένα λογαριασμό ΔΕΚΟ για την διεύθυνση αλλά μου έστειλαν email ότι δεν γίνεται verified η πιστωτική και δεν ξανασχολήθηκα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Είχα κάνει αίτηση στο google checkout αλλά με έκοψε στην επιβεβαίωση, έστειλα σκαναρισμένη την ανάλυση της πιστωτικής και ένα λογαριασμό ΔΕΚΟ για την διεύθυνση αλλά μου έστειλαν email ότι δεν γίνεται verified η πιστωτική και δεν ξανασχολήθηκα.

 

Δεν πρέπει να είναι τόσο δύσκολο.

 

http://img171.imageshack.us/img171/8260/securecheckoutwithgooglzv9.th.png

 

Αν δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει Google Checkout, εισάγεις email address, ένα pass, στοιχεία πιστωτικής, και διεύθυνση. Αν έχεις ξαναχρησιμοποιήσεις Google Checkout, απλά κάνεις sign in βάζοντας το email και το pass και παίρνει τα υπόλοιπα στοιχεία.

 

Για να μην έγινε δεκτή η πιστωτική σου από το Google Checkout, ίσως κάποια στοιχεία μεταξύ αυτών που έβαλες και αυτών που έχεις δώσει στην τράπεζα που σου εξέδωσε την πιστωτική, δεν συνέπιπταν. Ο έλεγχος φαντάζομαι γίνεται αυτοματοποιημένα και η πιστωτική γίνεται δεκτή ή όχι με βάση προκαθορισμένα κριτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι!

 

Έχω αρχίσει να κάνω παιχνίδι με το κινητό και έχω κάποιες απορίες.

 

Κατ'αρχάς πήρα τον unlocker του OliPro. Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμα γιατί θέλω να δω αν ξαναγίνεται relocking.

 

Απορία Νο1 (δεν την βάζω στο xda forum γιατί θα αρχίσουν τα γνωστά "ψάξε και μη μας ενοχλείς" - by the way έψαξα αλλά δεν βρήκα σαφή απάντηση):

 

Ποια είναι η διαφορά του να κάνω full unlock το τηλέφωνο και του να περάσω το HardSPL? Το HardSPL προσφέρει κάτι παραπάνω? Στο πρώτο βήμα του unlocker λέει ότι βάζει Hard-SPL στο τηλέφωνο.

 

Απορία Νο2:

 

Αν υποθέσουμε ότι κάτι πάει στραβά (1st law of Murphy) και πρέπει να το πάω για service πώς θα ξαναπεράσω την πρώτη ROM (της μαμάς του) για να μην έχω ιστορίες του στυλ "δεν σας καλύπτουμε κύριε μου"? Στο xda forum έχουν μόνο οδηγίες για να περαστεί το αρχικό SPL. :O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια προκύψει...

 

ΥΓ: Ευχαριστώ και για τα προηγούμενα χρήσιμα replies στα post μου. Έμπλεξα και δεν πρόλαβα να απαντήσω νωρίτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απορία Νο1 (δεν την βάζω στο xda forum γιατί θα αρχίσουν τα γνωστά "ψάξε και μη μας ενοχλείς" - by the way έψαξα αλλά δεν βρήκα σαφή απάντηση):

 

Ποια είναι η διαφορά του να κάνω full unlock το τηλέφωνο και του να περάσω το HardSPL? Το HardSPL προσφέρει κάτι παραπάνω? Στο πρώτο βήμα του unlocker λέει ότι βάζει Hard-SPL στο τηλέφωνο.

 

Με το hard-spl κάνεις απλά τη συσκευή σου CID-unlock με κέρδος να μπορείς να περάσεις όποια ROM και Radio θέλεις αρκεί να προορίζονται για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Το full unlock κάνει επίσης SIM unlock (εσένα είναι ήδη) και Security unlock της συσκευή σου με αποτέλεσμα να μπορείς να φλασάρεις στη συσκευή σου και πράγματα που δεν προορίζονται αποκλειστικά για το Pro. Δηλαδή περνάει τα πάντα χωρίς να κάνει κάποιους ελέγχους πρώτα με αποτέλεσμα μεγαλύτερο κίνδυνο να καταστρέψεις τη συσκευή σου. Είναι κάτι που δεν σου το συνιστώ και πρέπει να αξιοποιούν μόνο ειδικά experienced users.

 

Απορία Νο2:

 

Αν υποθέσουμε ότι κάτι πάει στραβά (1st law of Murphy) και πρέπει να το πάω για service πώς θα ξαναπεράσω την πρώτη ROM (της μαμάς του) για να μην έχω ιστορίες του στυλ "δεν σας καλύπτουμε κύριε μου"? Στο xda forum έχουν μόνο οδηγίες για να περαστεί το αρχικό SPL. :O

 

Εάν πάθει κάτι η συσκευή σου κατά τη διάρκεια ή μετά το hard-spl και δεν είναι σε θέση να δεχθεί το official SPL, απλά βρίσκεσαι εκτός εγγύησης και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό. Προσοχή λοιπόν όταν κάνουμε τέτοια πράγματα γιατί έτσι αναλαμβάνουμε πλήρως την ευθύνη για ότι συμβεί από εκεί και πέρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το hard-spl κάνεις απλά τη συσκευή σου CID-unlock με κέρδος να μπορείς να περάσεις όποια ROM και Radio θέλεις αρκεί να προορίζονται για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Το full unlock κάνει επίσης SIM unlock (εσένα είναι ήδη) και Security unlock της συσκευή σου με αποτέλεσμα να μπορείς να φλασάρεις στη συσκευή σου και πράγματα που δεν προορίζονται αποκλειστικά για το Pro. Δηλαδή περνάει τα πάντα χωρίς να κάνει κάποιους ελέγχους πρώτα με αποτέλεσμα μεγαλύτερο κίνδυνο να καταστρέψεις τη συσκευή σου. Είναι κάτι που δεν σου το συνιστώ και πρέπει να αξιοποιούν μόνο ειδικά experienced users.

 

 

 

Εάν πάθει κάτι η συσκευή σου κατά τη διάρκεια ή μετά το hard-spl και δεν είναι σε θέση να δεχθεί το official SPL, απλά βρίσκεσαι εκτός εγγύησης και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό. Προσοχή λοιπόν όταν κάνουμε τέτοια πράγματα γιατί έτσι αναλαμβάνουμε πλήρως την ευθύνη για ότι συμβεί από εκεί και πέρα.

thanx για το απίστευτα γρήγορο reply! Αυτό που με απασχολεί είναι ΠΟΥ (ή ΠΩΣ) θα βρω την official αρχική ROM (με όλα τα add-ons της αντιπροσωπείας για ελληνικά) για να την ξαναπεράσω σε περίπτωση που χρειαστεί να την πάω για σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

thanx για το απίστευτα γρήγορο reply! Αυτό που με απασχολεί είναι ΠΟΥ (ή ΠΩΣ) θα βρω την official αρχική ROM (με όλα τα add-ons της αντιπροσωπείας για ελληνικά) για να την ξαναπεράσω σε περίπτωση που χρειαστεί να την πάω για σέρβις.

 

Αν έχεις WWE ρομ, μπορείς να βρεις κάμποσες επίσημες εδώ: HTC_Raphael_WM6.1_ROMs

 

Αν έχεις κάποια που δεν υπάρχει σε αυτή τη λίστα και θες να επαναφέρεις ακριβώς αυτή, κάνε ένα dump πριν την σβήσεις: HTC Touch Pro DUMP

 

Αν κοιτάξεις στο xda, θα βρεις πως μετά αυτά τα .raw αρχεία από το dump θα τα φέρεις σε μορφή για να τα επαναφέρεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που με απασχολεί είναι ΠΟΥ (ή ΠΩΣ) θα βρω την official αρχική ROM (με όλα τα add-ons της αντιπροσωπείας για ελληνικά) για να την ξαναπεράσω σε περίπτωση που χρειαστεί να την πάω για σέρβις.

 

http://rapidshare.com/files/138980371/RUU_Raphael_HTC_WWE_1.90.405.1_Radio_Signed_Raphael_CRC_52.33.25.17_1.02.25.19_Ship.exe

 

Τα ελληνικά θα σου τα δώσει η ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, και καλησπέρα...

 

Εδω και 4 ημέρες που εχο το ΠΡΟ, δεν μπορω με τίποτα να το συγχρωνίσω με το ένα απο τα 2 pc μου, ενω στο ένα (Vista Ultimate) παίζει κανονικότατα, στο άλλο (Windows Vista buissnes edition hp tablet pc 2730p) μόλις το συνδέω απλα μου εμφανίζει την συσκευή μεσα στο my computer, και μπορω απλά να παίρνω και να δίνω data στην συσκευή!!!

 

έχει κάποιος άλλος κάτο στο μυαλό του?

 

Έχω κάνει τα πάντα!!! Uninstall το Antivirus, Απενεργοποίηση του FireWall, εχω φάει 4 ημέρες και τίποτα...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, και καλησπέρα...

 

Εδω και 4 ημέρες που εχο το ΠΡΟ, δεν μπορω με τίποτα να το συγχρωνίσω με το ένα απο τα 2 pc μου, ενω στο ένα (Vista Ultimate) παίζει κανονικότατα, στο άλλο (Windows Vista buissnes edition hp tablet pc 2730p) μόλις το συνδέω απλα μου εμφανίζει την συσκευή μεσα στο my computer, και μπορω απλά να παίρνω και να δίνω data στην συσκευή!!!

 

έχει κάποιος άλλος κάτο στο μυαλό του?

 

Έχω κάνει τα πάντα!!! Uninstall το Antivirus, Απενεργοποίηση του FireWall, εχω φάει 4 ημέρες και τίποτα...

 

Καλησπέρα!

 

Για δοκίμασε το εξής:

 

Πήγαινε Start -> Settings -> Connections tab -> USB to PC και αποεπίλεξε το "Enable faster data syncrhonization"

 

(Δηλαδή κάνε αυτό που λέει "Clear this check box if ActiveSync does not recognize the device")

 

Όταν λες ότι δεν σου συγχρονίζει, εννοείς ότι το WMDC συνδέεται αλλά δεν γίνεται ο συγχρονισμός, ή το WMDC δεν συνδέεται καν ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Για δοκίμασε το εξής:

 

Πήγαινε Start -> Settings -> Connections tab -> USB to PC και αποεπίλεξε το "Enable faster data syncrhonization"

 

(Δηλαδή κάνε αυτό που λέει "Clear this check box if ActiveSync does not recognize the device")

 

Όταν λες ότι δεν σου συγχρονίζει, εννοείς ότι το WMDC συνδέεται αλλά δεν γίνεται ο συγχρονισμός, ή το WMDC δεν συνδέεται καν ?

 

Το WMDC Υπάρχει το 6.1 με Office 2007. Το έχω κάνει και αυτό με το Clear this check box.... Δεν ανοιγει καθόλου το WMDC. Απλά μπορώ και ανταλλάσω αρχεία απο το PRO στο pc και το αντίθετο.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το WMDC σε 2 laptop (δουλειάς - σπίτι) δεν έχω καταφέρει ποτέ να κάνω συγχρονισμό και με τα δύο. Με XP παλιότερα γινόταν. Με Vista δεν το έχω καταφέρει και συνήθως μου καταστρέφει και τον συγχρονισμό με το πρώτο laptop.

Υπάρχει κανείς που να κάνει συγχρονισμό με 2 μηχανήματα με Vista?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το WMDC Υπάρχει το 6.1 με Office 2007. Το έχω κάνει και αυτό με το Clear this check box....

...

 

Θα έλεγα δοκίμασε να εγκαταστήσεις το WMDC από την αρχή. Κατά την εγκατάσταση, έχε τη συσκευή συνδεδεμένη στο PC.

 

Windows Mobile Device Center 6.1 for Windows Vista

 

...

Δεν ανοιγει καθόλου το WMDC. Απλά μπορώ και ανταλλάσω αρχεία απο το PRO στο pc και το αντίθετο

...

 

Η δυνατότητα ανταλλαγής αρχείων (στην ουσία το βλέπεις σαν ένα USB memory stick) μάλλον δεν αρκεί για το συγχρονισμό του Outlook μέσω ActiveSync. Υποθέτω ότι βλέπεις και την εξωτερική μνήμη του Pro. Αν βλέπεις μόνο την ενσωματωμένη μνήμη, τότε μάλλον το έχεις σε Disk Drive mode. Σε αυτή την περίπτωση θα βλέπεις στο Device Manager ένα USB Mass Storage Device και όχι ως PocketPC USB Sync. Επιβεβαίωσε ότι στο USB to PC, οι ρυθμίσεις είναι έτσι:

 

http://img253.imageshack.us/img253/5500/pccapture2no6.png

 

Όταν λες ότι δεν ανοίγει καθόλου το WMDC, τι ακριβώς εννοείς? Κάνεις διπλό κλικ πάνω στην συντόμευση του WMDC και δεν συμβαίνει τίποτα? Δεν ανοίγει τίποτα, ή ανοίγει το παράθυρο του WMDC αλλά δεν κάνει σύνδεση?

 

Μήπως έχεις εγκατεστημένο το Windows Live OneCare? Αν ναι, ακολούθησε τα βήματα που περιγράφονται εδώ: Steps to allow Windows Mobile Device Center

in Windows Live OneCare

 

Κάτι άλλο που αναφέρεται στο Troubleshooting Guide και μπορείς να δοκιμάσεις είναι το εξής:

The driver installation may not have completed successfully. If you think this may be the case, follow these steps:

  • Keep your device connected

  • From the desktop, go to Start > Start Search

  • Enter "Device Manager" or "devmgmt.msc" to launch the Device Manager window

  • Look under the "Network adapters" node for "Microsoft Windows Mobile Remote Adapter". If this is not present, skip to step 5. Otherwise, right-click "Microsoft Windows Mobile Remote Adapter" and choose to "Uninstall"

  • Look under the "Mobile Devices" node for "Microsoft USB Sync". If this is not present, skip to step 6. Otherwise, right-click "Microsoft USB Sync" and choose to "Uninstall"

  • Disconnect and reconnect your device. Your device driver will re-install and Windows Mobile Device Center will launch.

 

 

 

Εγώ με το WMDC σε 2 laptop (δουλειάς - σπίτι) δεν έχω καταφέρει ποτέ να κάνω συγχρονισμό και με τα δύο. Με XP παλιότερα γινόταν. Με Vista δεν το έχω καταφέρει και συνήθως μου καταστρέφει και τον συγχρονισμό με το πρώτο laptop.

Υπάρχει κανείς που να κάνει συγχρονισμό με 2 μηχανήματα με Vista?

 

Δεν βλέπω το λόγο να μην μπορεί να κάνει συγχρονισμό με όσα PC θες. Λογικά κρατάει τις ρυθμίσεις συγχρονισμού που έχεις για κάθε PC. Όταν κάνεις partnership με το 2ο, του δίνεις ένα διαφορετικό όνομα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξανά απο εμένα,

 

Φίλε νίκο, σου στέλνω screenshots, απο το pc μου να δεις τι βλέπω στο mycomputer ως περιεχόμενο.

 

ΚΑΙ μέσα στο Control Panel Οταν κάνω διπλό κλικ μου ανοίγει και μου έχει επιλογές για τις συνδέσεις!!!!

 

Σε ευχαριστώ!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Χθές απόχτησα ένα HTC Touch Pro και η 1η μου απορία είναι: Βλέπει χωρίς προβλήματα την SANDISK 8GB MOBILE ULTRA MICRO SD HIGH CAPACITY WITH READER? link

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη; (Kingston, Sandisk, Sony)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!

 

@DimitrisAndNiki

εάν είναι η ίδια με αυτή http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=5971 θα δουλέυει άψογα. Οι περισσότεροι αυτή έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Χθές απόχτησα ένα HTC Touch Pro και η 1η μου απορία είναι: Βλέπει χωρίς προβλήματα την SANDISK 8GB MOBILE ULTRA MICRO SD HIGH CAPACITY WITH READER? link

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη; (Kingston, Sandisk, Sony)

 

Όπως είπε και ο Master1706 λειτουργεί άψογα.

 

Κάποια καλύτερη δεν υπάρχει, η SanDisk είναι η ειδική στις TransFlash.

 

Βλέπω από το λινκ σου ότι το eshop κατέβασε την τιμή στα 26, πάρε την χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξανά απο εμένα,

 

Φίλε νίκο, σου στέλνω screenshots, απο το pc μου να δεις τι βλέπω στο mycomputer ως περιεχόμενο.

 

ΚΑΙ μέσα στο Control Panel Οταν κάνω διπλό κλικ μου ανοίγει και μου έχει επιλογές για τις συνδέσεις!!!!

 

Σε ευχαριστώ!!!

 

Δημήτρη καλημέρα και Χρόνια Πολλά

 

Στην πρώτη εικόνα φαίνονται και η ενσωματωμένη μνήμη και η Storage Card, άρα οκ είναι αυτό, δεν είναι σε Disk Drive Mode.

 

Από τις ρυθμίσεις που εμφανίζονται στην δεύτερη εικόνα, θα έλεγα ότι δεν έχεις την τελευταία έκδοση του WMDC, γιατί νομίζω ότι στις Ρυθμίσεις Σύνδεσης, η πιο πρόσφατη έκδοση έχει άλλα δυο κουτάκια επιλογής. Όχι ότι φταίει απαραίτητα η έκδοση του WMDC που έχεις, αλλά θα έλεγα να δοκιμάσεις να απεγκαταστήσεις την παλιά έκδοση και να βάλεις την πιο πρόσφατη (Έκδοση 6.1.6965).

 

Για να επιβεβαιώσεις ποια έκδοση έχεις, κλίκαρε το πράσινο εικονίδιο "Κέντρο συσκευών τ..." στον Πίνακα Ελέγχου, και στο παράθυρο που ανοίγει πάτα στο εικονίδιο της βοήθειας πάνω δεξιά και επίλεξε το About (ή όπως το γράφει στα ελληνικά). Αν έχεις κάποια παλιότερη έκδοση, απεγκατέστησέ την και βάλε την τελευταία από εδώ:

 

Κέντρο συσκευών των Windows Mobile 6.1 για τα Windows Vista (32-bit)

 

Κατά την εγκατάσταση, έχε συνδεδεμένη τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλημέρα και Χρόνια Πολλά

 

Στην πρώτη εικόνα φαίνονται και η ενσωματωμένη μνήμη και η Storage Card, άρα οκ είναι αυτό, δεν είναι σε Disk Drive Mode.

 

Από τις ρυθμίσεις που εμφανίζονται στην δεύτερη εικόνα, θα έλεγα ότι δεν έχεις την τελευταία έκδοση του WMDC, γιατί νομίζω ότι στις Ρυθμίσεις Σύνδεσης, η πιο πρόσφατη έκδοση έχει άλλα δυο κουτάκια επιλογής. Όχι ότι φταίει απαραίτητα η έκδοση του WMDC που έχεις, αλλά θα έλεγα να δοκιμάσεις να απεγκαταστήσεις την παλιά έκδοση και να βάλεις την πιο πρόσφατη (Έκδοση 6.1.6965).

 

Για να επιβεβαιώσεις ποια έκδοση έχεις, κλίκαρε το πράσινο εικονίδιο "Κέντρο συσκευών τ..." στον Πίνακα Ελέγχου, και στο παράθυρο που ανοίγει πάτα στο εικονίδιο της βοήθειας πάνω δεξιά και επίλεξε το About (ή όπως το γράφει στα ελληνικά). Αν έχεις κάποια παλιότερη έκδοση, απεγκατέστησέ την και βάλε την τελευταία από εδώ:

 

Κέντρο συσκευών των Windows Mobile 6.1 για τα Windows Vista (32-bit)

 

Κατά την εγκατάσταση, έχε συνδεδεμένη τη συσκευή.

 

Καλησπέρα φίλε μου Νίκο,

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και οτι επιθυμείς.

 

Πως μπορώ να κάνω Uninstall την παλιά έκδοση? Εγώ απλά κατεβάζω την τελευταία και την περνάω... δεν έχω καταφέρει να βρω πως βγαίνει η παλιά έκδοση. (Δεν μου εμφανίζετε στα εγκατεστημένα προγράμματα... εσένα?)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου Νίκο,

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και οτι επιθυμείς.

 

Πως μπορώ να κάνω Uninstall την παλιά έκδοση? Εγώ απλά κατεβάζω την τελευταία και την περνάω... δεν έχω καταφέρει να βρω πως βγαίνει η παλιά έκδοση. (Δεν μου εμφανίζετε στα εγκατεστημένα προγράμματα... εσένα?)

 

Εμένα στα εγκατεστημένα προγράμματα μου εμφανίζεται, έχει δύο εγγραφές, Windows Mobile Device Center και Windows Mobile Device Center Driver Update. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να σου εμφανίζει και σένα στο "Προγράμματα & Δυνατότητες" στον Πίνακα Ελέγχου. Από εκεί μπορείς να τα απεγκαταστήσεις. Πάντως έτσι κι αλλιώς κατά την εγκατάσταση μιας νέας έκδοσης λογικά σβήνει την προηγούμενη.

 

Την έβαλες την τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...