Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κρίμα πάντως που δεν έχει tilt....

 

το αγόραζα άμεσα αν είχε..... μέχρι τότε θα μείνω με το tytn II μου

 

λάθος κίνηση

(αλλά δική σου επιλογή)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που χρησιμοποιεί το push email για exchange ?

 

σε ΟΛΕΣ τις προηγούμενες συσκευές και εκδόσεις των windows και HTC που είχα όταν ερχόταν καινούριο mail ναι μεν είχε sound ειδοποίηση και δόνηση αν ήθελες αλλά δεν άνοιγε την οθόνη όπως όταν παίρνεις καινούριο SMS.

 

αυτό μήπως έχει διορθωθεί τώρα ???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που χρησιμοποιεί το push email για exchange ?

 

σε ΟΛΕΣ τις προηγούμενες συσκευές και εκδόσεις των windows και HTC που είχα όταν ερχόταν καινούριο mail ναι μεν είχε sound ειδοποίηση και δόνηση αν ήθελες αλλά δεν άνοιγε την οθόνη όπως όταν παίρνεις καινούριο SMS.

 

αυτό μήπως έχει διορθωθεί τώρα ???

 

στα notifications έχεις τις ρυθμίσεις που θες;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

τόσο που να μην προτιμήσει κάποιος όλα τα άλλα πράγματα που είναι καλύτερα στο pro;

δυστυχώς για εμένα τόσο :rolleyes:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

κάτι θα ξέρεις παραπάνω (για σένα)

προφανώς δεν το έχεις δουλέψει το pro

απλά δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

έλα τώρα που δεν υπάρχει σύγκριση. μην λέμε ότι θέλουμε. απο θέμα ταχύτητας μέχρι στιγμής το Kaiser το βάζει κάτω το Touch Pro.

 

μια χαρά σύγκριση υπάρχει. η επιλογή είναι απλή. θές VGA? πήγαινε Touch Pro. δεν θες vga? απλά Kaiser.

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε και το gps ε; Αν και νομίζω πως σύντομα θα βγει καλό radio για το touch pro που θα βελτιώνει την λήψη του gps, ωστόσο τώρα το σήμα του gps στο kaiser είναι πολύ καλύτερο από το pro ;)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που χρησιμοποιεί το push email για exchange ?

 

σε ΟΛΕΣ τις προηγούμενες συσκευές και εκδόσεις των windows και HTC που είχα όταν ερχόταν καινούριο mail ναι μεν είχε sound ειδοποίηση και δόνηση αν ήθελες αλλά δεν άνοιγε την οθόνη όπως όταν παίρνεις καινούριο SMS.

 

αυτό μήπως έχει διορθωθεί τώρα ???

 

στα notifications έχεις τις ρυθμίσεις που θες;

 

οχι δεν εχει τιποτα τετοιο, ποτε δεν ειχε

ουτε για το SMS υπάρχει κατι στο notification. Το να ανοίγει η οθόνη (να φωτίζετε δηλαδή) είναι by default.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το Kaiser έχει μια εμπειρία 1 χρόνου στην αγορά. και ότι ήταν να φτιαχτεί έχει φτιαχτεί.

 

το Touch Pro ούτε μήνα δεν έχει βγάλει καλά καλά. δώστε του χρόνο :)

Link to comment
Share on other sites

κάτσε βρε great γιατί δεν μας τα λες τόσο great...

 

πήγες στο settings;

πήγες στο sounds & notifications;

εκει μέσα στο notifications;

διάλεξες "messaging: new e-mail message";

του έβγαλες το τικ από το "display message on screen";

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

κάτσε βρε great γιατί δεν μας τα λες τόσο great...

 

πήγες στο settings;

πήγες στο sounds & notifications;

εκει μέσα στο notifications;

διάλεξες "messaging: new e-mail message";

του έβγαλες το τικ από το "display message on screen";

 

μην μπερδεύεσαι...το ίδιο υπάρχει και στο "messaging: νέο text message"

αυτό απλά δείχνει τις πρώτες τρεις γραμμές ας πούμε από το mail. Όπως και στο SMS ουσιαστικά σου δείχνει το SMS στην οθόνη.

 

η ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά είναι ότι στο SMS ΠΑΝΤΑ θα σου ανοίξει την οθόνη ώστε ακόμα και αν είναι πάνω στο τραπέζι και δεν το ακούς θα δεις ότι θα ανοίξει την οθόνη και θα καταλάβεις ότι έχεις μήνυμα.

Mε το mail δεν γίνεται αυτό, η οθόνη μένει κλειστεί

Link to comment
Share on other sites

κάτι θα ξέρεις παραπάνω (για σένα)

προφανώς δεν το έχεις δουλέψει το pro

απλά δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους

 

Εχω παρατηρησει πως γενικά στα σχόλια σου είσαι πολυ απόλυτος μερικές φορές. Πχ (θύματα του ομνια, λαθος επιλογή η μη αγορα του pro κτλ)

 

Επειδή θεωρω η αγορά συσκευων δεν είναι θέμα "ομάδας" (δηλ. υποστηριζω htc, oyoyoyoy για τους άλλους, η εχω pro ολε ολε ολε....) ο κάθε αγοραστής έχει πολλα κριτήρια που αγοράζει μια συσκευή. Εσυ έχεις κάποια, εγώ κάποια άλλα κτλ. Το να είσαι απόλυτος στις κρίσεις σου πιστευω πως χαλάει το κλίμα και δεν οφελεί σε κάτι.

 

 

Το pro το εχω δουλέψει και δεν μου άρεσε γιατί δεν είχα ανακλινόμενη οθόνη και το πληκτρολόγιο του δεν με βόλευε. επίσης δεν είχε εξωτερικα πληκτρα όσα εγώ ήθελα. Πόσο λάθος το κρίνεις αυτό?

Ναι η οθόνη του pro είναι τρομερή αλλά ΔΕΝ φτάνει για να καλύψει τις άλλες μου απαιτήσεις.

 

Διαπιστώνω πως υπάρχουν πολλοι χρήστες με ανάλογες απαιτήσεις απο τις συσκευές τους...οπότε "κάνουμε πολλοί λάθος"

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ :)

 

Το pro μου αρέσει πολύ... να σκεφτείς έχει το diamond η γυναίκα μου και το χαζεύω (touch flo) κάθε μέρα :p ΟΜΩΣ το tilt είναι για εμένα πολύ σημαντικός παράγοντας, για πολλούς λόγους που θα βγω off topic αν τους αναφέρω :rolleyes:

 

όλα οκ... μια καλή παρέα είμαστε :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μαζί σου - ο καθένας έχει άλλες προτεραιότητες, αλλιώς θα είχαμε όλοι τα ίδια

 

το θέμα είναι ότι κάποια πράγματα είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ διαφορές, όχι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ... είναι δηλαδή νούμερα κλπ.

 

ξαναλέω είναι θέμα προτεραιοτήτων, αλλά να δεχτώ ότι "στη γενική περίπτωση" το pro είναι χειρότερο (ή δεν είναι καλύτερο) από το μηχάνημα που βγήκε να αντικαταστήσει, όχι δεν θα το δεχτώ

 

btw σε ομάδες δεν ανήκω (και δεν έχω κάποιο "οπαδισμό") και απόδειξη ότι σχεδόν κανένα PDA μου δεν ήταν ίδια μάρκα με το προηγούμενο του

 

αντίθετα οπαδισμό θεωρώ την προσκόλληση σε πράγματα βασισμένος σε στοιχεία που τελικά είναι "ψιλά γράμματα" (τώρα αν για κάποιον είναι bold 36άρια, οκ δεκτό - για αυτόν και μόνο)... πχ. "το RX7 ήταν καλύτερο από το RX8" (ε να το πείτε στην Masda να το ξαναβγάλει), "το 1200GS είναι μάπα μπροστά στο 1150GS" (καλά οκ και το καρελάκι ακόμα καλύτερο), "το βινύλιο είναι σαφώς ανώτερο από τα CD" (μήπως και από DVD-Audio;...) κ.α. τέτοια "ενδιαφέροντα" (σε προσπάθεια μη χρήσης άλλου χαρακτηρισμού)

 

αλλά τελικά είπαμε γούστα και προτεραιότητες, όπως όμως εγώ δεν πρέπει να γενικεύω (αν και βασίζομαι πάντα σε νούμερα και απ' ευθείας συγκρίσεις), έτσι δεν πρέπει και ο "απέναντι" άποψης (γιατί η δική του υποκειμενική προτίμηση έπρεπε να είναι κάτι που πρέπει να δεχτώ ως γενικότητα - πχ. η κλήση οθόνης έναντι του VGA, καλύτερου CPU, RAM, sensors κλπ. κλπ.)

 

that's all

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως δεν μπορούμε να πούμε πως το kaiser είναι καλύτερο από το pro... και δε νομίζω να λέχθηκε αυτό. Απλά λέω πως κάποιοι λένε , προτιμώ το kaiser από το pro γιατί το ένα δεν με καλύπτει ενώ το άλλο ναι εξαιτίας της ανακλισης... Εκεί έχω το πρόβλημα.

 

Σχετικά με τα rx7,rx8 κτλ θα συμφωνήσω μαζί σου... Απλά όσοι λένε καλύτερο το ένα από το άλλο, μάλλον εννοούν, προτιμούσαμε το ένα από το άλλο γιατί ήταν πιο άγριο, μας ενθουσίαζε η λογική των βελτιώσεων κτλ κλτ κτλ. Δεν ταιριάζει σε όλους αυτό όμως.

 

Εξαρτάται από το ΤΙ θέλεις να κάνεις από μία αγορά σου. Παράδειγμα αν απαιτούσα tv out (ΠΟΥ στο μέλλον θα απαιτώ όταν με το καλό φτιαχτεί το Multimedia enhancement στο pocket powerpoint) τότε θα είναι καταλυτικός παράγοντας για τις αγορές μου και συσκευή χωρίς αυτό θα είναι εκτός λίστας

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο funkosgr εννοεί να το βγάλει από το home screen και να αφήσει το tab.

 

@funkosgr:

Από μια γρήγορη ματιά στο μάνιουαλ, δεν βλέπω να λέει πώς να βγάλεις κάτι ή να προσθέσεις κάτι στα Call History + Calendar. Ίσως να μην έχει προβλεφθεί. Οπότε βγάλε το calendar από το tab αφού περισσεύει. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο hack που να επιτρέπει την προσθήκη

 

Δεν έχει βρεθεί κάτι (μέχρι τώρα τουλάχιστον) για αυτά που ενδιαφέρουν τον φίλο.

 

Ναι αυτο ενουσα γιατι μου εκοβε χρησιμο χωρο απο τη home screen...

 

Thanks παντως...

Link to comment
Share on other sites

Tna, σε κάτι που είπες για το πληκτρολόγιο θα διαφωνήσω μόνο εγώ. Αποκλείεται στο Kaiser να γράφεις καλύτερα και πιο γρήγορα απο το Touch Pro. σε αυτό το κομμάτι είμαι απόλυτος. είχα και τα 2 τηλέφωνα, χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο γράφω μέχρι και τυφλά στο πληκτρολόγιό τους, και πρέπει να πω πως η σιγουριά του pro δεν παίζεται στο πλήκτρο.

 

το ότι σηκώνεται η οθόνη για μένα είναι ένα μικρο πλεονέκτημα. ναι έχω πει πολλές φορές τη φράση "γ@μώτο γιατί να μην σηκωνότανε τώρα", αλλά όποτε το λέω είναι επειδή βάζω κάποιο video να παίξει και όχι για κάτι άλλο. δεν είναι λάπτοπ το εργαλείο.

 

το καιζερ είναι καλύτερο pda απο το touch pro στο θέμα ποιότητας κατασκευής αρκετά. ούτε έβλεπες φώτα γύρω γύρω απο τα κουμπιά, ούτε τρίξιμο απο ελατήριο στο πληκτρολόγιο κτλ.

 

στο θέμα δυνατοτήτων όμως αν τα βάλουμε δίπλα δίπλα απο την μαμα ρομ όμως. όχι cooked τότε το Pro θα κάνει το καιζερ να μην βλέπετε. ειδικά αν λάβουμε υπόψιν και το μέγεθος του pro στο χέρι μας.

 

ότι ο NLS είναι πάντα απόλυτος και πάνω απο τους άλλους αυτό είναι κλασσικό. απλώς μην προσπαθείτε να τα βάλετε κάτω και να δείτε ποιος έχει το μεγαλύτερο (τηλέφωνο). Στατιστικά η HTC είναι η 4η μεγαλύτερη εταιρία στο κόσμο όσο αναφορά πελάτες με τα pda της. και για μένα προσωπικά είναι η 1η. ότι κάνει κάποιες μεγάλες βλακείες στις συσκευές της, είναι καθαρά έξυπνο marketing. και καλά κάνει αλλιώς τι θα αγοράσουμε του χρόνου. οι άλλες εταιρίες είναι απλώς κίνητρα για να κάνουν τα προϊόντα της HTC καλύτερα. βλέπε Omnia VS Touch HD.

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω πει πολλές φορές τη φράση "γ@μώτο γιατί να μην σηκωνότανε τώρα"

Κρίμα ρε Θοδωρή... και είσαι μόνο 21 χρονών ακόμα...

 

 

Sorry αλλά δεν κρατήθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...