Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια στον 1ο τροπο οταν μπαινω στο hellocarbide και παταω στο menu1 με πεταει απο το προγραμμα αρα δεν με βγαζει να πατησω σε παραθυρακι <yes> (εχω το Nokia n95 8gb) μπορει να με πει καπιος γιατι το κανει αυτο? ::wacko:
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τι γράφει το πρώτο ποστ πάνω-πάνω, πριν την παράθεση των μεθόδων hack...;:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο που γραφει στη εγκατασταση για το helloox για τις fp2 συσκευες...install modo optional...?τι ειναι ?πρεπει να το βαλω..?

ευχαριστω..

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο που γραφει στη εγκατασταση για το helloox για τις fp2 συσκευες...install modo optional...?τι ειναι ?πρεπει να το βαλω..?

ευχαριστω..

Είναι καθαρά προαιρετικό όπως αναφέρουν κ οι οδηγίες, δεν χρειάζεται κάπου. Το modo είναι απλά ένας file manager.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μετα τη εγκατάσταση του ΗelloOX1.03, εχω μια επιπλέον εφαρμογή, την RomPatcher, τι ακριβώς κάνει?

Το ΗellOX μπορω να το κανω αφαίρεση τώρα?

Εχω το N82-31.0.016

Thanks!

:)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Μετα τη εγκατάσταση του ΗelloOX1.03, εχω μια επιπλέον εφαρμογή, την RomPatcher, τι ακριβώς κάνει?

Το ΗellOX μπορω να το κανω αφαίρεση τώρα?

Εχω το N82-31.0.016

Thanks!

:)

 

Ναι, το HelloOX μπορείς να το απεγκαταστήσεις (όπως σου δηλώνει και το ίδιο το πρόγραμμα άλλωστε όταν εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές που είναι προγραμματισμένο).

 

Το ROMpatcher είναι η εφαρμογή με την οποία θα ενεργοποιείς και θα απενεργοποιείς την πρόσβαση στους κρυφούς φακέλους συστήματος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη εγκατάσταση του ΗelloOX1.03, εχω μια επιπλέον εφαρμογή, την RomPatcher, τι ακριβώς κάνει?

Το ΗellOX μπορω να το κανω αφαίρεση τώρα?

Εχω το N82-31.0.016

Thanks!

:)

Αν το αφαιρέσεις, αφαιρείς την δυνατότητα να κάνεις εγκατάσταση unsigned εφαρμογές κ να βλέπεις τους φακέλους του συστήματος, sys κ private. Το RomPatcher υπάρχει για να εφαρμόζεις τα διαφορά Patch που κυκλοφορούν. Για παράδειγμα το patch installserver.rmp ενεργοποιείται μέσω του rοmpatcher κ σου επιτρέπει να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές που είναι unsigned. Διάβασε κ το 1ο ποστ, τ αναφέρει.

 

EDΙΤ: Πάνο λάθος νόμιζα ότι αν το κάνεις απεγκατάσταση γίνεται κ το rοmpatcher μαζί απεγκατάσταση?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.

Μπορείτε να απεγκαταστήσετε το HelloOX ελεύθερα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το HelloOX μπορείς να το απεγκαταστήσεις (όπως σου δηλώνει και το ίδιο το πρόγραμμα άλλωστε όταν εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές που είναι προγραμματισμένο).

 

Το ROMpatcher είναι η εφαρμογή με την οποία θα ενεργοποιείς και θα απενεργοποιείς την πρόσβαση στους κρυφούς φακέλους συστήματος.

 

Ναι, το ειδα, αλλα ήθελα να σιγουρευτώ πριν κάνω καμμια πατάτα, 3 μέρες το έχω το Ν82 και ζαλίστηκα με τοσες σελίδες που διάβασα στο forum!

Thanks!

:)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθούμε το ένα και μοναδικό βήμα:

 

1. Υπογράφουμε και εγκαθιστούμε στη μνήμη της συσκευής το αρχείο "HelloOX.1.03.Unsigned.sis".

 

 

Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσουμε απολύτως τίποτα άλλο.

 

Πως γινετε γιατι δε καταλαβα.Κανω καποιο copy paste τa arxeia στο φακελο Leftup_CertKey?

Απλα τρεχω το HelloOX.1.03.Unsigned.sis?

Φτιαχτε με ρε παιδια να βγω βολτουλα το απογευμα κονιορας με το HACKED E-65

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα θα πρεπει να το υπογραψεις ψηφιακα. Για να μαθεις πως μπορεις να υπογραψεις μια εφαρμογη πρεπει να διαβασεις το παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

Υπηρχε και στο S60 3rd Edition Platform FAQ που σου εγραψα πριν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά αν και τα κατάφερα να το χακάρω όταν το πήρα την προηγούμενη βδομάδα, ομολογώ ότι δυσκολεύτηκα αρκετά, διότι δεν έχουμε κάπου συγκεντρωμένα από την αρχή έως το τέλος τον συγκεκριμένο τρόπο... Προσωπικά μπερδεύτικα με τα πιστοποιητικά και είχα αρκετό ψάξιμο...

 

Πάντως....τέλος καλά, όλα καλά... Εξάλλου αξίζει λίγο ψάξιμο, γιατί όταν το βρεις, έχεις εκείνο το ηλίθιο χαμόγελο "ΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!"

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό...;

Όλα είναι γραμμένα και τοποθετημένα έπειτα από αρκετές μελέτες.

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει κανείς είναι να διαβάσει το S60 FAQ. Από εκεί θα πάρει τις πρώτες βασικές πληροφορίες που χρειάζονται ώστε να καταλάβει πως μπορεί να αξιοποιήσει τη συσκευή του. Σε κάθε post αυτού υπάρχουν τα απαραίτητα links μέσω των οποίων μεταβαίνει κανείς στους αντίστοιχους οδηγούς.

 

Όταν κάποιος πάει κατευθείαν να ακολουθήσει ένα οδηγό και ειδικά χακαρήσματος τη στιγμή που δεν ξέρει τα βασικά –ούτε καν τι θα κερδίσει από το χακάρισμα- λογικό είναι να τα βρει σκούρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν απενεργοποιω το patch του Installserver γινεται θαυμαστικο και οχι μπλε βελακι σαν τα αλλα..?

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει patch για την νέα εκδοση λογισμικού 20.175 για το n79 έτσι...???

γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτό δεν λειτουργεί....

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν απενεργοποιω το patch του Installserver γινεται θαυμαστικο και οχι μπλε βελακι σαν τα αλλα..?

Έτσι γίνεται και στο 5800, οπότε ίσως και σε άλλες συσκευές.

Δεν υπάρχει πρόβλημα, οπότε γιατί ανησυχείς...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

από χθες-προχθες που έκανα την αναβάθμιση στην έκδοση 20.175 παρατηρησα ότι δεν μου έπαιρνε το patch...έβγαζε ένα κόκκινο x...

και είπα να το ξαναεγκαταστησω από την αρχή το HELLOOX μπας και δεν φταίει η αναβάθμιση αλλά έχω κάνει εγώ καμιά βλακεία....

αλλά αφού εγκαθιστώ το HELLOOX δεν μπορώ να το τρέξω μετά... κολλάει...

εγκαθιστά συνέχεια αυτά:

1. Unpack exe files

2. Map Drives

3. Install rootCerts

ότα φτάσει στο Install rootCerts ξανακάνει το πρώτο βήμα Unpack exe files.

και δεν τελειώνει ποτέ...........................................:X

τι να πω....

αν δεν φταίει η έκδοση του λογισμικού τι μπορεί να φταίει...????

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το ξανα κανεις εγκατασταση?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπεγραψε την εφαρμογη με τα πιστοποιητικα που υπαρχουν στο αρχειο που κατεβασες και ξαναδοκιμασε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αυτό με το πιστοποιητικό και πάλι τα ίδια...

φορμάτ....????:shock::shock::shock:

αν βρω χρόνο.....

γιατί άντε να ξαναπεράσω όλες τις εφαρμογές....

βέβαια αν δεν βρω λυση προς τα εκεί με βλεπω να πηγαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε το ακομη λιγο πριν αρχισεις να σκεφτεσαι το format..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2711083#post2711083

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...