Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο φόρουμ του myphone.gr μπαίνετε κανονικά με τον browser? Το βρήσκω εξαιρετικά δυσχρηστο στα φόρουμς εδώ αλλά και σε άλλα του εξωτερικού, παρόλο που είναι optimized για προβολη σε κινητά.. Κάποια πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αναβάθμισα σε 4.6.190.Λένε πως έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά στην διάρκεια ζωης της μπαταρίας και άλλες minor βελτιώσεις...Περισσότερο feedback μεσα στις επόμενες μέρες με την χρήση:p

 

 

ODE TO SALVATION

ODE TO SALVATION
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Έχει βγει και η. 250 για την οποία λέγονται τα καλύτερα.. Η .190 απ' ότι διάβασα δεν πήρε και τις καλύτερες 'κριτικές'.. Η .180 καλύτερη..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει customisation στην home screen του θέματος(δηλ.να εμφανίζονται όποια εικονίδια θέλω εγώ κτλ)???Ψάχνω,ψάχνω και δεν το βρίσκω με τπτ..:(
ODE TO SALVATION
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει customisation στην home screen του θέματος(δηλ.να εμφανίζονται όποια εικονίδια θέλω εγώ κτλ)???Ψάχνω,ψάχνω και δεν το βρίσκω με τπτ..:(

 

Παιδεύτηκα και εγώ αρκετά με αυτό

Πατώντας το μενού και πηγαίνοντας στο εικονίδιο που θέλεις να βλέπεις, πατάς option - move

και το πηγάινεις σε κάποια από τις έξι μπροστινές θέσεις.

Μετά θα το βλέπεις στην home screen

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Έχει βγει και η. 250 για την οποία λέγονται τα καλύτερα.. Η .190 απ' ότι διάβασα δεν πήρε και τις καλύτερες 'κριτικές'.. Η .180 καλύτερη..

 

Μήπως εννοείς .210 ? Γιατί δεν έχω δει κάτι για .250

 

Όπως και να έχει η .190 είναι η τελευταία official απ' την BB. Δεν ξέρω κατά πόσο καλό είναι να βάζει κάποιος BETA λογισμικό στο κινητό του. Δεν είναι msn, κινητό είναι :p

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει με το blackberry messenger ?? απο που παιζει και τι χρεωσεις εχει ?? και πως φαινεται στον αναλυτικο λογαρισμο τα μυνηματα που στελνουμε?? sms η data ?επισης αν ειμαι σε wifi και το τηλ συνδεθει κανονικα δεν παιζει καμια χρεωση ετσι??
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει με το blackberry messenger ?? απο που παιζει και τι χρεωσεις εχει ?? και πως φαινεται στον αναλυτικο λογαρισμο τα μυνηματα που στελνουμε?? sms η data ?επισης αν ειμαι σε wifi και το τηλ συνδεθει κανονικα δεν παιζει καμια χρεωση ετσι??

 

Το ΒΒ Messenger στέλνει PINs που χρεώνονται λιγότερο και απο email(data).

Άπο το Wifi αν θές να τραβήξεις email πρέπει να υποστιρίζει BlackBerry Services Over Wifi η κεραία... Για τα υπόλοιπα(browsing, etc) μπορεί να τα τραβήξει απο το Wifi όχι απο κεραία...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη είσαι σίγουρος για το WiFi? Στο σπίτι καμιά φορά απενεργοποιώ το δίκτυο (ή γυρίζει σε Vodafone - roaming όπου δεν έχει ΒΒ service) και δουλεύω μόνο ασύρματο και όμως κατεβάζει emails κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Γεια δείτε το auto update:

 

http://na.blackberry.com/eng/update/

 

Βέβαια στο δικό μου που έχει .190 μου προτείνει να βάλω την .185.. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι; Απ' όσα ξέρω αυτό ισχύει... Μήπως έχει αλλάξει τώρα με το 4.6 OS?

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη είσαι σίγουρος για το WiFi? Στο σπίτι καμιά φορά απενεργοποιώ το δίκτυο (ή γυρίζει σε Vodafone - roaming όπου δεν έχει ΒΒ service) και δουλεύω μόνο ασύρματο και όμως κατεβάζει emails κανονικά..

 

και εμενα με κοσμοτε οταν κανω οφ το τηλεφωνικο σημα και ειμαι με ασυρματο κατεβαζω κανονικα μαιλ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μηπως μπορει να μου πει καποιος πως παιρναμε το firmware ?

 

http://*****berry.com/blackberry-101-how-install-or-upgrade-new-rim-operating-system-os

 

Στα αστερακια γραψε κρακ στα αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα.

 

Εκ πρώτης, ωραίο φαίνεται. Καλή κατασκευή και πολύ ωραίο σε design.

 

Δε μου αρέσει το μέγεθος, αν και δεν είναι/δείχνει πιο μεγάλο από το 8800 και επίσης δε μου αρέσουν και τα εικονίδια χε χε

 

Η θήκη που έχει είναι 8310-style, δε μπορούσαν να βάλουν μια θήκη σαν του 8800; Ευτυχώς που χωράει μέσα στην παλιά :)

 

Πάντως, σαν upgrade του 8800, δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε εαν η vodafone έκδοση έχει παρόμοιους περιορισμούς όπως πχ με τα vodafone-nokia; Επίσης προτιμώ το αγγλικό περιβάλλον. Η ελληνική έκδοση έχει ελληνικό πληκρολόγιο-περιβάλλον;
Link to comment
Share on other sites

@kourtasos

Τι εννοείς περιορισμούς?

Όλα τα blackberry έχουν αγγλικό μενού και μπορείς να γράψεις από αγγλικά και ελληνικά μέχρι κινέζικα και βασκικά....

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε εαν η vodafone έκδοση έχει παρόμοιους περιορισμούς όπως πχ με τα vodafone-nokia; Επίσης προτιμώ το αγγλικό περιβάλλον. Η ελληνική έκδοση έχει ελληνικό πληκρολόγιο-περιβάλλον;

 

κανενας περιορισμος , αλλα δεν εχουν ελληνικο περιβαλον , βεβαια μπορεις να γραψεις κανονικα ελληνικα .

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά έχουν κάνει τελικά με το WiFi στο Bold.

 

Όλη μέρα ανοιχτό, και όλη η BIS κίνηση έρχεται από εκεί.

Και κατανάλωση; ΤΙΠΟΤΑ! Όχι πάνω από 30% όλη μέρα...

 

Αρχίζω και το συμπαθώ αρκετά το 9000 :)

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά έχουν κάνει τελικά με το WiFi στο Bold.

 

Όλη μέρα ανοιχτό, και όλη η BIS κίνηση έρχεται από εκεί.

Και κατανάλωση; ΤΙΠΟΤΑ! Όχι πάνω από 30% όλη μέρα...

 

Αρχίζω και το συμπαθώ αρκετά το 9000 :)

 

και γω εχω παθει την πλακα μου , ολα μια χαρα μεχρι τωρα ( χτυπα ξυλο ) , εχω σωθει και με το Blackberry messenger και ειναι ολα κουλ!! μεχρι και αυτα απο wifi τα περναει.Ειχα πανω απο ενα χρονο να δω λογαριαμο κατω απο 3 ψηφια

Link to comment
Share on other sites

phra to bold apo th vodafone.h siskeyasia exi ena mikro vivliaraki me kapies periorismenes odhgies. epidh ime kenurios ma ta bb iparxi kanena sait h genikotera kamia protash gia to pu borw na vrw leptomeris odhgies gia thn syskeyh/EYXARISTW
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

phra to bold apo th vodafone.h siskeyasia exi ena mikro vivliaraki me kapies periorismenes odhgies. epidh ime kenurios ma ta bb iparxi kanena sait h genikotera kamia protash gia to pu borw na vrw leptomeris odhgies gia thn syskeyh/EYXARISTW

 

Βασικές αρχές:

http://demos.blackberry.com/9000/na/us/gen/

 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://supportforums.blackberry.com/rim/attachments/rim/NewBlackBerryUsers/58/1/BlackBerry_Bold_9000_Smartphone_%2D_Tips.pdf

 

κι εδώ:

http://na.blackberry.com/eng/support/docs/subcategories/?userType=1&category=BlackBerry+Smartphones&subCategory=BlackBerry+Bold+9000+Series

 

Χρόνια Πολλά

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σ'όλους σας!

Νέος χρήστης στα ΒΒ, έχω κάνει install απο το CD του ΒΒold το Desktop Manager v4.6 . Μολονότι η συσκευή μέσω USB δείχνει να φορτίζει, ωστόσο το PC δεν την αναγνωρίζει αφού ο ΒlackBerry Desktop Manager, εμφανίζεται "disconnected".

Αλλαξα θύρα USB αλλα το πρόβλημα παραμένει.

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

dimihatzi

My devices:OnePlusOne, HTC ONE, Blackberry Z10, iPhone

Παλιές αγάπες :iphone,Blackberry Bold 9900, Palm Pre,Palm Treo Pro, N95 8GB, m105,m505,Zire,Tungsten T, Tungsten C, TX, Treo 650, Life Drive, Nokia Communicator

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...