Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πηρα τηλεφωνο σημερα σε 5 καταστηματα wind και η τιμη του blackberry bold ειναι στα 508,30 ευρω οχι 465 οπως ειπατε

 

 

Εχεις δικιο....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω να το πάρω, αλλά έχω δύο ερωτήσεις:

Μπορεί να κλειδώσει remote όπως το ΝΟΚΙΑ Ε71;

Μπορείς να κρυπτογραφήσεις την κάρτα μημης;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να κλειδώνει Remote δεν ξέρω-,μπορεί να γίνεται σε λύσεις τύπου BES- αλλά ξέρω ότι αν βάλεις κωδικό και κάποιος προσπαθήσει να μπει στο κινητό σου έχει ένα ορισμένο αριθμό προσπαθειών για μπει στα αρχεία σου αλλιώς γίνεται Wipe όλη η συσκευή.

 

Ναι η κάρτα μνήμης γίνεται κρυπτογράφηση.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ?

 

στα wm6 που εχω τωρα , μια απο τις πολυ βασικες λειτουργιες που εχω ειναι η προιγνωση καιρου για πολλες πολεις και ολη την εβδομαδα

 

αν γυρισω σε πλατφορμα bb , τι γινεται με αυτη τη περιπτωση ?

 

γιατι ολα ωραια ειναι. email 10 λογαριασμων τουλαχιστον , browsing, τρελλη συμπιεση αλλα με αυτο τι κανεις ?????

:X
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ?

 

στα wm6 που εχω τωρα , μια απο τις πολυ βασικες λειτουργιες που εχω ειναι η προιγνωση καιρου για πολλες πολεις και ολη την εβδομαδα

 

αν γυρισω σε πλατφορμα bb , τι γινεται με αυτη τη περιπτωση ?

 

γιατι ολα ωραια ειναι. email 10 λογαριασμων τουλαχιστον , browsing, τρελλη συμπιεση αλλα με αυτο τι κανεις ?????

Υπάρχουν εφαρμογές. Νομίζω όμως οτι το εν λόγω software όταν το κατεβάσεις πρέπει να πληρώσεις. Πάντως ναι! Την δουλειά σου θα την κάνεις......

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

και για πες, πόσο κρατάει ένα restart, να μάθουμε...

πιό πολύ από υπολογιστή...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές. Νομίζω όμως οτι το εν λόγω software όταν το κατεβάσεις πρέπει να πληρώσεις. Πάντως ναι! Την δουλειά σου θα την κάνεις......

 

Έχει υπηρεσία το BB που βλέπεις τον καιρό.. Και δεν πληρώνεις τίποτα εάν έχεις BB πρόγραμμα στη σύνδεση σου..

 

και για πες, πόσο κρατάει ένα restart, να μάθουμε...

πιό πολύ από υπολογιστή...

 

Γύρω στο 1,5 λεπτό.. Δεν είναι πολύ σε σχέση με symbian πχ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές. Νομίζω όμως οτι το εν λόγω software όταν το κατεβάσεις πρέπει να πληρώσεις. Πάντως ναι! Την δουλειά σου θα την κάνεις......

 

Restart?

 

Τι είναι αυτό;

 

ΧΕΧΕ, το μόνο πράγμα που δεν θα κάνεις συχνά σε berry, είναι restart.

 

Όσο για το χρόνο, είναι ανάλογος των εφαρμογών που έχεις φορτώσει....

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Έχει υπηρεσία το BB που βλέπεις τον καιρό.. Και δεν πληρώνεις τίποτα εάν έχεις BB πρόγραμμα στη σύνδεση σου..

 

 

 

Γύρω στο 1,5 λεπτό.. Δεν είναι πολύ σε σχέση με symbian πχ

ώχ καλά πόσο κάνει το symbian; και τα palm πάνω από λεπτό....

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα berry αργεί αρκετά όποτε συμβαίνει...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Νεος στο forum περιμένω να μου ερθει το Bold!Προκαταβολικα θα ηθελα να πω ευχαριστώ σε ολους για την βοηθεια μεχρι τωρα(μονο διαβαζοντας τα post) στην αποφαση να παρω Blackberry...Thanx!!!:):)
ODE TO SALVATION
Link to comment
Share on other sites

ta bb βλεπουν κανονικα html email η τα φιλτραρει οπως το mobile email πχ της vodafone και βλεπεις μονο το τιτλο τους ?
:X
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την έκδοση OS 4.2 είχαμε μαιλ σε απλή text μορφή βλέποντας όχι υπερσυνδέσμους αλλά κανονικά όλο το URL...

Τώρα πλέον με την 4.5 μπορείς και βλέπεις κανονικά HTML email...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ κάποια αδυναμία του browser να ανοίξει κάποια site ακόμα και κάποια που είναι designed for mobiles ή BB! Πχ. το σάιτ για να κατεβάσω το viigo μου πετάει XML Error.. Στο control panel του myphone.gr παίρνω το ίδιο error :(
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την έκδοση OS 4.2 είχαμε μαιλ σε απλή text μορφή βλέποντας όχι υπερσυνδέσμους αλλά κανονικά όλο το URL...

Τώρα πλέον με την 4.5 μπορείς και βλέπεις κανονικά HTML email...

 

Α , χωρις εξτρα εφαρμογη ετσι ?

οπως τα βλεπει πχ και το iphone

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ κάποια αδυναμία του browser να ανοίξει κάποια site ακόμα και κάποια που είναι designed for mobiles ή BB! Πχ. το σάιτ για να κατεβάσω το viigo μου πετάει XML Error.. Στο control panel του myphone.gr παίρνω το ίδιο error :(

 

se kapoia site paikse me to Emulation Mode

sta Options tou Browser

se polla ama to gyriso se MS Pocket IE paizoun tzami!

 

ypopsin omos oti ama thes na katevaseis kai na kaneis install kapoia efarmogi sto mellon OTA,

prepei na to ksanagyriseis se Blackberry..

 

katevase kai to Opera Mini, poli kalo..

Link to comment
Share on other sites

Καλό το Οπερα αλλά Java.. Επίσης εμένα δεν έχει MS Pocket IT αλλά Hotspot, WIND Browser & Internet browser και ακόμα δεν έχω καταλάβει τη διαφορά.. Επίσης ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω με ποιο τρόπο κάνω Browsing μόνο με WiFi χωρίς να πρέπει να βγω εκτός δικτύου..

 

P.S. για bold μιλάμε πάντα... :)

Link to comment
Share on other sites

loipon epeidh eimai edelos asxetos apo blackberry genika mporitai na m eksigisete gt to kinito m dn sundeete me to internet? epishs exw provlima k me to wi-fi dn sundeete me kanena asurmato duktio
Link to comment
Share on other sites

Καλό το Οπερα αλλά Java.. Επίσης εμένα δεν έχει MS Pocket IT αλλά Hotspot, WIND Browser & Internet browser και ακόμα δεν έχω καταλάβει τη διαφορά.. Επίσης ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω με ποιο τρόπο κάνω Browsing μόνο με WiFi χωρίς να πρέπει να βγω εκτός δικτύου..

 

P.S. για bold μιλάμε πάντα... :)

 

den enoo ton typo tou Browser pou grafei stin arxi..

 

kapou poio kato sti mesi

grafei "Emulation Mode: Blackberry"

 

ekei sou dinei diafores epiloges

 

einai kai kala emulation diaforetikou browser opote ksegelaei ta site poios browser exei syndethei...

 

opote se polla site ama valeis MS Pocket IE

nomizoun oti exeis syndethei me Pocket PC

kai allazoun to formarisma kai to deixnoun optimum gia PDA

efoson vevaia to ypostirizei to site..

 

o typos tou Browser pou anafereis esy exei na kanei me to apo poia ypiresia vgainei internet..

 

Intrenet Browser vgainei apo to BIS kai katepektasi apo tin RIM

 

Wind Browser vgainei apo kapoia ypirasia tis Wind..

p.x se mena me Vodafone to leei Vodafone Live kai vgainei apo to Live kai kala kai me xreonei kai analogos!

 

Hotspot fantazomai tha vgainei apo Wireless..

 

kai Blackberry Browser gia osous exoun BES, vgainei apo ton BES kai katepektasi apo to dyktio tis etereias tous pou einai o BES..

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα δν πρέπει να μπαίνεις μέσω Vodafone Live γιατί σε πετσοκόβει...

Ενώ ο Browser σου τρώει απο τα ΜΒ έχεις.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

exw katevasei to msn sto blackberry bold k otan paw na sunde8w mou vgazei Data Services Unavailable enw exw kanonika internet kserei kaneis ti mporei na exei ginei?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...