Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ολα οκ με το bold και την κοσμοτε , σημερα φτιαχθηκαν ολα και παιζουν τζαμι, το μονο προβλημα που εχω ή εγω μπορει να κανω και λαθος ειναι στο balckberry messenger παω να κανω μια φιλη add αλλα αυτη εχει BES και ενω βαζω το μαιλ τις δεν τις παει τιποτα , τις ειπα να κανει εμενα μου ηρθε το μυνημα εκαναν οκ accept αλλα μου εβγαλε οτι ειναι λαθος το password και τετοια , και μετα βαζει τον ευτο μου στο contact list και στελνω μυνηματα στο ευατο μου.τι στο καλο συμβαινει παλι δεν ξερω ....παντως εχω παθει πλακα με το τηλ

 

Παίζει να της έχουν κομμένο τον BB Messenger, αν και τότε δεν θα σου έβγαζε μήνυμα για password κλπ.

 

Δοκίμασε να κάνεις add με pin, κι όχι με email, γιατί μπορεί πχ να το τσακώνει για spam ή ότι άλλο...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίζει να της έχουν κομμένο τον BB Messenger, αν και τότε δεν θα σου έβγαζε μήνυμα για password κλπ.

 

Δοκίμασε να κάνεις add με pin, κι όχι με email, γιατί μπορεί πχ να το τσακώνει για spam ή ότι άλλο...

 

vegos σωστος!! δουλεψε τελικα , many thanks ..

 

2 ερωτησεις ακομη και μετα τελος .

 

1 ποιο ειναι το blackberry site της κοσμοτε για να βαλω φιλτρο στο bis ωστε να μην μου ερχονται αυτα που στελνω εγω σε αλλους , επειδη ειμαι με gmail...

2 εκτος αν ξερει καποιος κανεναν αλλο τροπο και να μην μου ερχονται διπλα αυτα που στελνω , αν και εψαξα σε φορουμ και λενε διαφοροι οτι μονο με φιλτρο μπορεις να γλυτωσεις απο αυτο

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 εκτος αν ξερει καποιος κανεναν αλλο τροπο και να μην μου ερχονται διπλα αυτα που στελνω , αν και εψαξα σε φορουμ και λενε διαφοροι οτι μονο με φιλτρο μπορεις να γλυτωσεις απο αυτο

 

ευχαριστω

 

Διάβασε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ

 

για την ακρίβεια πρέπει να δεις εδώ: http://tinyurl.com/5k7chy

 

δε γινεται να κανουμε απευθείας link στο γνωστό blackberry site χωρίς να το κόψει το myphone :-)

Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

Θα σε βοηθήσει αυτό.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα , απο εχθες ειμαι και εγω ενας χαρουμενος κατοχος ενος bold το πηρα απο Ιταλια vodafone σκετη συσκευη , αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο blackberries , και θα ηθελα την βοηθεια σας ή καποιο λινκ αν ξερετε που μπορει να με ξεστραβωσει :cool:.

Πρωτα απο ολα ρωτησα την κοπελα εκει να ειναι κλειδωμενο και τετοια αν και δεν εχω ιδεα αpoκλειδωματα σε blackberry , η τυπισσα μου απαντησε οτι δεν πιστευει να εχω προβλημα , εχω κοσμοτε εβαλα κανονικα την καρτα και παιζει ολα οκ ,

απο αυριο θα παω να ενεργοποιησω και πακετο blackberry BIS απο οτι φανταζομαι μιας και το θελω για ενα gmail account που εχω και εχω μεγαλη αναγκη να εχω αμεσο μαιλ . Τωρα απο εκει και μετα τα εχω χαμενα , ξερει κανεις να βοηθησει :) ?

παιζει να εχω καποιο προβλημα αφου ειναι απο Βοδα Ιταλιας και η συσκευη ειναι branded? απο κλησεις και τετοια μια χαρα τα παει μεχρι τωρα , παω κοτε και λεω να βαλω το πακετο blackbeery πρεπει να εχω το νου μου κατι γιατι απο οτι ξερω και εχω καταλαβει οι πωλητες δεν ειναι και αστερια στο θεμα και δεν βλεπω να βρισκω ακρη με αυτους .

Μου δινουν τιποτα κωδικους και τετοια ?? απο οτι διαβασα περνει καποιο χρονο να ενεργοποιηθει κτλ το πακετο μολις ενεργοποιηθει τι κανω? email setup εικονιδιο που λεει στο σιτε τις rim δεν βλεπω , βρηκα κατι μεσα στο μενου για μαιλ setup αλλα εχει μονο επιλογη για bes και οχι bis..

 

Ευχαριστω οποιον απαντηση και σορρυ για το μεγαλο ποστ και τις χαζες ερωτησεις μου!!Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

 

Φίλε και εγώ από Voda στην Ιταλία το πήρα και μάλιστα έβαλα κάρτα wind και είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα. Μπορείς απλώς να τηλεφωνήσεις στην εταιρία σου και να σου πουν τι μήνυμα χρειάζεται να στείλεις για να σου ενεργοποιηθεί το BB data. Έπειτα θα εμφανιστούν και τα maps και όλα, όπως και οι επιλογές στο mail settings αλλά και η κανονική λειτουργία των applications όπως gmail.

Link to comment
Share on other sites

Για upgrade του firmware που πάμε;

Βρήκα μια σελίδα που έχει διαφορετικά upgrade

για κάθε πάροχο της Ελλάδας.

Να χρησιμοποιήσω συτό της WIND;

το BlackBerry Handheld Software v4.6.0.268 (Multilanguage);

 

Εδώ μπορείς να κατεβάσεις το τελευταίο firmware (.190) για Bold

Link to comment
Share on other sites

Για upgrade του firmware που πάμε;

Βρήκα μια σελίδα που έχει διαφορετικά upgrade

για κάθε πάροχο της Ελλάδας.

Να χρησιμοποιήσω συτό της WIND;

το BlackBerry Handheld Software v4.6.0.268 (Multilanguage);

 

Εδώ μπορείς να κατεβάσεις το τελευταίο firmware (.190) για Bold

https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=25DF35DE87AA441B88F22A6C2A830A17

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να κατεβάσεις το τελευταίο firmware (.190) για Bold

.190 ή .268 είναι η τελευταία??

 

Edit: Για WIND έχει BlackBerry Handheld Software v4.6.0.331 (Multilanguage) η οποία περιλαμβάνει την .190 που είναι η τελευταία..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να κατεβάσεις το τελευταίο firmware (.190) για Bold

https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=25DF35DE87AA441B88F22A6C2A830A17

 

Το ότι είναι για άλλον πάροχο από την WIND δεν παίζει ρόλο;

 

Και κάτι άλλο.

Η μπαταρία μου κρατάει μιάμισι μέρα με χρήση μόνο καμμιά 50 εισερχόμενα email και λίγο ιντερνετ.

Είναι λογικό;

Link to comment
Share on other sites

.190 ή .268 είναι η τελευταία??

 

Edit: Για WIND έχει BlackBerry Handheld Software v4.6.0.331 (Multilanguage) η οποία περιλαμβάνει την .190 που είναι η τελευταία..

 

Η .190 είναι η τελευταία ανεξάρτητα πάρουχου. Διάβασα κάπου βέβαια ότι βγήκε μια .194 ανεπίσημα ή beta αλλά δεν θα την δοκιμάσω σίγουρα, γιατί η .190 δουλέυει μια χαρά. Ναι σωστό το edit αλλά στο install άν ο πάροχός σου έχει χαμηλότερη έκδοση λειτουργικού συστήματος απ' την τελευταία της BB τότε απλώς μπορείς να ακολουθήσεις τα εξής βήματα που βρήκα από άλλο unofficial ΒΒ forum.

 

1. Download the above OS file to the PC then install it to the PC by running (double clicking) the file you downloaded.

2. Go to c:\program files\common files\research in motion\apploader and delete the file named "vendor.xml."

3. Plug in BB and double click on "Loader.exe." It's located in the same place as the above vendor.xml file.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι για άλλον πάροχο από την WIND δεν παίζει ρόλο;

 

Και κάτι άλλο.

Η μπαταρία μου κρατάει μιάμισι μέρα με χρήση μόνο καμμιά 50 εισερχόμενα email και λίγο ιντερνετ.

Είναι λογικό;

 

Κανένα ρόλο απ' τη στιγμή που το update το βγάζει η ίδια η Blackberry. Απλώς αν δεν ξέρεις την συμβατότητα του παροχού σου με το update για να είσαι σίγουρος κάνεις αυτά ακριβώς που έγραψα και πιο πάνω .

 

1. Download the above OS file to the PC then install it to the PC by running (double clicking) the file you downloaded.

2. Go to c:\program files\common files\research in motion\apploader and delete the file named "vendor.xml."

3. Plug in BB and double click on "Loader.exe." It's located in the same place as the above vendor.xml file.

 

Σχετικά με την μπαταρία, το .190 βοηθάει πάρα πολύ στην βελτίωσή της. Εγώ περνάω μέχρι και 3 μέρες χρησιμοποιώντας wi-fi σε νορμάλ πλαίσια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να κατεβάσεις το τελευταίο firmware (.190) για Bold

https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=25DF35DE87AA441B88F22A6C2A830A17

 

καλησπερα , μηπως μπορει να μου πει καποιος πως παιρναμε το firmware ?

Link to comment
Share on other sites

Quick note

 

το τελευταίο software υπάρχει στο παρακάτω link:

 

http://www.blackberryforums.com/general-9000-series-discussion-bold/

 

(αυτή τη στιγμή είναι το 4.6.0.331/4.6.0.190 (Multilanguage)

Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

Quick note

 

το τελευταίο software υπάρχει στο παρακάτω link:

 

http://www.blackberryforums.com/general-9000-series-discussion-bold/

 

(αυτή τη στιγμή είναι το 4.6.0.331/4.6.0.190 (Multilanguage)

 

μηπως μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο μπορω να περασω το τελαιυταιο software ?

ειμαι καινουργιος στα BB ....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αυτός ο οδηγός θα σε καλύψει πλήρως.

 

Αν δν κατάλαβες σου λέω πάνω κάτω τι χρειάζεται:

1. Να εγκαταστήσεις τον Desktop Manager(4.6/4.7)

2. Να κατεβάσεις αυτό και να το εγκαταστήσεις.

3. Να συνδέσεις το Βερρυ σου και να διαγράψεις το vendor.xml που βρίσκεται: c:\program files\common files\research in motion\apploader

4. Μετά ξεκινάς το Desktop Manager -σε περίπτωση που δν έχει ξεκινήσει αυτόματα μετά την εγκατάσταση της νέας firmware version που βρίσκεται στο βήμα 2- και αρχίζει η διαδικασία του upgrade...

 

 

Αν δν κατάλαβες κάτι πες το καλύτερα παρά να προχωρήσεις μόνος σου...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα βρούμε στα καταστήματα της Vodafone (όσα δεν κάηκαν) το Bold?

 

Έχω πάει αρκετές φορές από τις 25/11 και απάντηση δεν έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα βρούμε στα καταστήματα της Vodafone (όσα δεν κάηκαν) το Bold?

 

Έχω πάει αρκετές φορές από τις 25/11 και απάντηση δεν έχω πάρει.

Αυτή τη στιγμή είναι διαθέσιμο και σε Voda και σε Πλαίσιο. Πες οτι το θες με σύνδεση γιατί μπορεί αλλιώς να μη στο δίνουν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το desktop manager 4.7 και όποτε προσπαθώ να εγκαταστήσω

κάποιο πρόγραμμα στην συσκευή κρασάρει.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει το blackberry *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με κοινους λογαριασμούς email όπως forthnet, hotmail, yahoo και οχι με blackberry email? Η ειναι απαραίτητο το blackberry email account και η πληρωμή του παγιου τελους στον παροχο?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει το blackberry *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με κοινους λογαριασμούς email όπως forthnet, hotmail, yahoo και οχι με blackberry email? Η ειναι απαραίτητο το blackberry email account και η πληρωμή του παγιου τελους στον παροχο?

Εννοείται. Μπορείς να βάλεις μέχρι 10 λογαριασμούς. Συν το mail της blackberry. Απο εκεί και έπειτα, χρειάζεται το BlackBerry Internet Service για να έχεις την προώθηση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το desktop manager 4.7 και όποτε προσπαθώ να εγκαταστήσω

κάποιο πρόγραμμα στην συσκευή κρασάρει.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Καλησπέρα.Κατέβασε το 4.6,είχα το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κατέβασε το 4.6,είχα το ίδιο πρόβλημα

 

Πράγματι δούλεψε, ευχαριστώ.

Πάντως κάτι αυτό, κάτι η αδυναμία συγχρονισμού ελληνικών με το isync,

μου φαίνεται ότι υπάρχει αρκετή δουλειά ακόμη για την RIM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...